Skocz do zawartości

Fiat 1.6mjtd 105KM opinie?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

użytkuje ktoś Fiata z takim silnikiem? Auto to Bravo II z 2010r, czy ten silnik ma dpf? Jakieś inne szczególne bolączki? Egzemplarz którym się interesujemy ma ~130kkm. W sieci znalazłem na szybko tylko info o kontrolce oleju, jeśli gaśnie  z opóźnieniem to jakaś uszczelka pod smogiem jest do wymiany. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się, jak nisko to jest zawieszone (osłona silnika i śruby pod spodem, jakieś 8cm nad ziemią, z zewnątrz wydaje się, że stoi wysoko) i tym jakie ma słabe światła mijania. Niestety te dwie rzeczy wykluczyły dla mnie ten samochód. Zimą robi za pług śnieżny, na koleinach haczy o asfalt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuje ktoś Fiata z takim silnikiem?

 

 

Jeździłem trzy wiosny.

 

 

Auto to Bravo II z 2010r, czy ten silnik ma dpf?

 

 

DPF od 2011 r.

 

 

Jakieś inne szczególne bolączki? Egzemplarz którym się interesujemy ma ~130kkm. W sieci znalazłem na szybko tylko info o kontrolce oleju, jeśli gaśnie  z opóźnieniem to jakaś uszczelka pod smogiem jest do wymiany.

 

 

Pierwsze słyszę :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się, jak nisko to jest zawieszone (osłona silnika i śruby pod spodem, jakieś 8cm nad ziemią, z zewnątrz wydaje się, że stoi wysoko) i tym jakie ma słabe światła mijania. Niestety te dwie rzeczy wykluczyły dla mnie ten samochód. Zimą robi za pług śnieżny, na koleinach haczy o asfalt. 

 

Jeździłem tym autem na kołach 17" profil 45 i ... nie wiem o czym piszesz.

Co do skuteczności lamp również pozwolę sobie być odmiennego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tym autem na kołach 17" profil 45 i ... nie wiem o czym piszesz.

Co do skuteczności lamp również pozwolę sobie być odmiennego zdania.

 

To bardzo mnie ucieszyłeś, bo wszyscy mi piszą to co ja napisałem i to samo widzę patrząc na 1.6 diesla, jak się schylę i spojrzę pod zderzak. Może inne silniki mają inaczej? Bardzo bym się ucieszył, bo chcę takie auto. Światła to samo, nawet na forum Fiata potwierdzili. To jak to kurde w końcu jest. Miałeś okazję tym polną drogą jechać? 

 

Np. przed chwilą dostałem taką odpowiedź na forum Bravo: "Niestety osłona silnika nie jest u mnie też zbyt wysoko, dlatego czasem zawadzam."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobrazuję ;]

Mam Ci ja wjazd na podwórze, gdzie zaraz za bramą podłoże idzie mocno do dołu.

W efekcie większość aut na podwórze nie wjeżdża, albowiem płaskownik w ławie bramy (ogranicznik skrzydeł bramy) szoruje po podłodze auta.

I tak: Passat, Jetta, Focus => szorują, a Bravolot => nie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, toś mi ćwieka zabił. Totalnie. Ty masz tenże diesel 1.6 ?! A mam teraz gorącą prośbę, ulżyj moim cierpieniom, napisz jaki silnik masz i jaki rocznik (może potem coś zmienili?)  i... trzaśnij mi komórką kilka fotek pod zderzakiem :D Wiem że brudne zajęcie i dużego poświecenia wymagam, ale kurde, no nie zgadza mi się to z tym co wszędzie czytam, a oprócz tego niskiego (podobno) zawieszenia to to jest jedyny samochód który moje wymagania spełnia... Więc ładnie proszę :) Chyba że już go nie masz.

 

A może nie masz tej osłony pod silnikiem już?  :hehe:

 

 

Jest jeszcze inna opcja: takie płaskie wzdłużne nierówności może Bravo dobrze pokonywać, bo ta osłona pod silnikiem też jest wzdłużna, że tak powiem od koła do koła. Przy takich przeszkodach nie przeszkadza bo koło pierw najeżdża na nią. Gorzej z koleinami - tu się zaczyna problem. 

 

Ciekawe, że na tej fotce tutaj: http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/128810383.jpg?itok=1pPxhSJhwygląda to ok, nie widać tej osłony wystającej spod silnika, a na żywo ją widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzice mają bravo II z 1.4 16V, jeźdżę tym autem okazjonalnie i też nie zauważyłem, żeby był nisko zawieszony. Może to faktycznie kwestia silnika. Światła też ma przyzwoite. Może na forum piszą o bravo Igen, które faktycznie miały fatalne światła i były bardzo nisko zawieszone :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie masz tej osłony pod silnikiem już? 

 

 

Fakt nie mam osłony jak też reszty auta, sprzedałem w 2014 r. ... nie czytasz całych postów ;]

Auto było z Fabryki, miało osłonę :ok:

 

PS

Mamy na AK kącik NBravo, tam pogadaj z Gawiedzią: https://forum.autokacik.pl/index.php/forum/47-nuova-bravo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest jeszcze inna opcja: takie płaskie wzdłużne nierówności może Bravo dobrze pokonywać, bo ta osłona pod silnikiem też jest wzdłużna, że tak powiem od koła do koła. Przy takich przeszkodach nie przeszkadza bo koło pierw najeżdża na nią. Gorzej z koleinami - tu się zaczyna problem

 

To może inaczej.

Moje poprzednie auto: Stilo 3D na podobnych kołach: 17" / 45 / 215.

Było zdecydowanie niższe, szorował na głębszych koleinach, na koleinach to w ogóle pływał niczym tankowiec na wzburzonym oceanie.

NBravo => inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam Bravo z tym silnikiem - zrobiłem ponad 30 tys km
Moja wersja z 2008 roku (PL) fabrycznie nie miała filtra cząstek stałych
Za mojej kadencji padł jedynie EGR
Uszczelkę od "smoga" wymieniłem dla świętego spokoju - mam najechane już 200 tys km
Ogólnie silnik daje radę nawet w trasie. Przy zachowaniu zasad ecodrivingu spokojnie można zejść poniżej 5l/100km
Podsumowując ja jestem zachwycony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 T-Jet 225/45/17 w najniższym punkcie jest u mnie 11cm prześwitu.

Przy hamowaniu w jednym miejscu przed skrzyżowaniem jest koleina i w takiej sytuacji przytrę delikatnie osłoną. I to jest jedyna sytuacja jaką odnotowałem na drodze. Alfa 147 kolegi przycierała już bez dociążania przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to już pisane przy różnych okazjach, że to nie przód siedzi jakoś wyjątkowo nisko tylko ta osłona jest idiotycznie zaprojektowana, za bardzo wisi. A z czasem jeszcze brakuje w niej zapięć i śrubek i wisi jeszcze bardziej. Podobnie jest w Alfach.

Kilka razy gdzieś tam nią przeszurałem, ale niespecjalnie się tym przejmuję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź lamele na przedniej chłodnicy, niewiele pewnie zostało http://title=";)" /> pretekst do zbicia ceny ;)

2. W zimie na śliskim przy ostrym zakręcie tył lata, urok ciężkiego diesla z przodu
3. Mega długie grzanie silnika od -5 i wyższe mrozy. W mieście marźniesz ,brak dogr,ewnicy elektrycznej (PTC)
4. Uchowaj panie jeździć w pasach na tylnej kanapie, idealnie przecierają ci skórę na szyji, mam 178cm wzroztu.
Poza tym silnikowo jest ok, brak dpf, stała geometria turbo
5. Przy około 70kkm padła mi przekładnia kierownicza, w Aso 800 pln z hakiem zostało....
6. Osłona pod silnikiem szorowała mi tylko przy wjeździe na wysoki krawężnik ale nic poza tym się nie działo. Auto sprzedałem przy przebiegu 83k km, srednie spalanie 7.5l /100km. W dużych korkach w mieście i 8.5 potrafił zechlać.
7. Zwróć uwagęna skrzynię.

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/368015-komu-jeszcze-nie-padła-skrzynia-m32/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie Doblo 2 sztuki z tym silnikiem. Jedna sztuka 250 tysięcy przebiegu a druga 350 tysięcy przebiegu. Z silnikiem to nie za wiele się dzieje, obie wersje bez DPF. Turbo nie ruszane, jedyne co w tym bardziej zajechanym pękł rozrząd, ale to było przy 290 przebiegu z tego co pamiętam wskutek zatarcia się jakiegoś łożyska. W każdym razie silnika nie zmieliło i po wymianie paska i wadliwego osprzętu jeździ dalej. Co ciekawe, w obu nie ubywa ani trochę oleju, wymiany regularnie co około 15 tysięcy. 

Jak na 105 koni to nawet jedzie, w porównaniu do benzyny 103 konie to ogień w szopie. 

Źle wchodzą biegi w jednym i drugim (czasem na dwa razy, czasem zgrzytnie, czasem jakoś tak dziwnie na pół sprzęgle wchodzi na swoje miejsce), nie wiem czy to nie ta "słynna" Oplowska M32, bo wsteczny tak jak w Oplu, ale nie demonizowałbym, bo oba samochody jeżdżą do dziś bez żadnej ingerencji w skrzynię pomimo, że wady te występują odkąd pamiętam.

To samochody bez przypisanej osoby na stałe, więc traktowane bardzo źle. Sam cisnąłem tym licznikowe 170 na autobanie, więcej nie poleci, nawet z górki. może Bravo inaczej, choć w Polandi to i tak nie ma gdzie tyle pojechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dieslu 1.6 MTJ nie ma skrzyni oplowskiej M32, siedzi tam skrzynia fiatowska C530 lub C635 w późniejszych egzemplarzach (chyba od połowy 2010 r.) co nie znaczy że, nie ma znią problemów - ale nie takie jak z M32.

 

Ja śmigam właśnie takim Bravo od 2010 r. Prześwit jest dość niski, ale ujdzie. Co do świateł dla jednych kiepskie dla innych znośne - ja oceniam je na 3+.

Pozatym wbijaj na kącik Bravo (lub NBK) tam otrzymasz więcej informacji.

Sprawdź za to lepiej stan progów oraz zgrzewów na masce silnika i klapy bagażnika pod kątem korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobrazuję ;]

Mam Ci ja wjazd na podwórze, gdzie zaraz za bramą podłoże idzie mocno do dołu.

W efekcie większość aut na podwórze nie wjeżdża, albowiem płaskownik w ławie bramy (ogranicznik skrzydeł bramy) szoruje po podłodze auta.

I tak: Passat, Jetta, Focus => szorują, a Bravolot => nie :ok:

A moze by ktoś powiedział wreszcie koledze, ze w Stilo/Stilo2 vel NBravo lubią siadać sprężyny w (m)jtd, gdzie silnik jest zwyczajnie ciężki? I pewnie dlatego widział kilka pługow śnieżnych?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by ktoś powiedział wreszcie koledze, ze w Stilo/Stilo2 vel NBravo lubią siadać sprężyny w (m)jtd, gdzie silnik jest zwyczajnie ciężki? I pewnie dlatego widział kilka pługow śnieżnych?

 

A to ciekawe, jedne widzę wyżej, drugie niżej, to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :oki: A Panowie wersja 1.6mjtd 120hp z 2011r będzie miała już DPF? To zapewne jest ten sam silnik co wersja 105hp tylko pewnie inny program i turbo i itp?

 

Będzie miał DPF, Fiat był zobligowany wprowadzić ten device od 2011 ... czytaj Ecoterroryzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest jeszcze inna opcja: takie płaskie wzdłużne nierówności może Bravo dobrze pokonywać, bo ta osłona pod silnikiem też jest wzdłużna, że tak powiem od koła do koła. Przy takich przeszkodach nie przeszkadza bo koło pierw najeżdża na nią. Gorzej z koleinami - tu się zaczyna problem. 

 

Ciekawe, że na tej fotce tutaj: http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/128810383.jpg?itok=1pPxhSJhwygląda to ok, nie widać tej osłony wystającej spod silnika, a na żywo ją widziałem. 

nie pomyliles auta ze stilo ?

stilo haczylem nie raz

bravo nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :oki: A Panowie wersja 1.6mjtd 120hp z 2011r będzie miała już DPF? To zapewne jest ten sam silnik co wersja 105hp tylko pewnie inny program i turbo i itp?

Z tego co się orientuję, wersja 1.6 120 ma zawsze dpf, wersja 105 może mieć ale nie musi (podobnie jak 1.9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się, jak nisko to jest zawieszone (osłona silnika i śruby pod spodem, jakieś 8cm nad ziemią, z zewnątrz wydaje się, że stoi wysoko) i tym jakie ma słabe światła mijania. Niestety te dwie rzeczy wykluczyły dla mnie ten samochód. Zimą robi za pług śnieżny, na koleinach haczy o asfalt. 

Jeździłem 1,4 90KM jakieś 2lata. Rzeczywiście miał niski przód. Tzn. generalnie to nie był jakoś nisko zawieszony, tylko te osłony z boku nisko wisiały. Przeszkadzało mi to tylko w zimie gdy były wysokie koleiny w śniegu po odśnieżaniu chodników. Inne auta jechały a ja robiłem za pług.

Światła też miał słabe. Po stilo byłem lekko zdziwiony-trochę krok do tyłu a raczej dwa. Nie wiem, może dlatego że był krajowy i trochę już wypalone soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdza ogrzewanie zimą w dieslach w Bravo? Wiem że niektóre mają nagrzewnicę inne nie, można to poznać po 52Y na liście wyposażenia w VINie. Da się tym zimą po mieście do pracy dojechać bez marznięcia? [/size]

Będziesz marzł. Chyba,że się toczysz w miarę i silnik obciążony.

Aha przy -30 i ogrzewaniu kabiny mocnym i jakis 90km/h w trasie wskazówka temp opadała , silnik nie wyrwbiał z produkcją ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz marzł. Chyba,że się toczysz w miarę i silnik obciążony.

Aha przy -30 i ogrzewaniu kabiny mocnym i jakis 90km/h w trasie wskazówka temp opadała , silnik nie wyrwbiał z produkcją ciepła :)

 

Chyba trochę przesadzasz, u mnie jak nabrał temperatury wskazówka stała niczym "sztywny pal Azji" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z nagrzewnicą tak jest? Ale mnie chodzi o to, czy gorzej niż w innych, podobnych dieslach. Ale i tak bym wolał turbobenzynę i to zagazować...

 

W aktualnie ujeżdżanym "das Auto" (diesel) jest faktycznie zdecydowanie lepiej, ale nie dramatyzujmy.

Jeździłem tym autem trzy lata i jakoś nie zamarzłem.

Ja wiem, doczekaliśmy czasów, gdzie auta porównuje się poprzez pomiar odpychania do setki liczony w milisekundach, ale czy kwestia czy auto się zagrzeje w pięć czy piętnaście minut faktycznie je dyskwalifikuje ?

Może dla Klienta który kupuje Maibach'a ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie dyskwalifikuje, ale pon-piątek będzie jeździć jakieś 2 x 16km z domu do pracy, a w weekendy trasy 50-300km, do tego raz na miesiąc - dwa trasy po 800km. Żeby mi żona w tym nie marzła jadąc rano do pracy :D Z drugiej strony, najwyżej ogrzewane maty siedzeń zamontuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnie ujeżdżanym "das Auto" (diesel) jest faktycznie zdecydowanie lepiej, ale nie dramatyzujmy.

Jeździłem tym autem trzy lata i jakoś nie zamarzłem.

Ja wiem, doczekaliśmy czasów, gdzie auta porównuje się poprzez pomiar odpychania do setki liczony w milisekundach, ale czy kwestia czy auto się zagrzeje w pięć czy piętnaście minut faktycznie je dyskwalifikuje ?

Może dla Klienta który kupuje Maibach'a ? ;]

 

No ale Tiguan to jednak inna klasa niż rzeczone Bravo :D Czy w pięć czy w piętnaście tak, jak mi przyjdzie zimą do pracy dojechać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam informacji o światłach. Są normalne, wystarczające i nie mam tu na myśli ksenonów.

 

Super  :ok: Tzn. tak podejrzewałem, że dobre żarówki albo poprowadzenie grubszych przewodów bezp. pod aku + sterowanie przekaźnikami by ew. rozwiązało problem w prosty sposób. Ale fajnie że nie ma tragedii. 

 

A jak porównujecie wyciszenie w stosunku do innych kompaktów? Ja miałem wrażenie, że bardzo słychać samochody obok, bardziej niż w innych, ale jechałem ulepem komisowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie dyskwalifikuje, ale pon-piątek będzie jeździć jakieś 2 x 16km z domu do pracy, a w weekendy trasy 50-300km, do tego raz na miesiąc - dwa trasy po 800km. Żeby mi żona w tym nie marzła jadąc rano do pracy :D Z drugiej strony, najwyżej ogrzewane maty siedzeń zamontuję...

 

Ja miałem takie Bravo od 2009 do 2012roku, 1.6 120KM. W korkach przy ujemnych  temperaturach ( ponizej -10)  wskazówka temperatury silnika  nawet opadała i w aucie momentalnie było zimno.

To była największa jak dla mnie wada. Przez cały okres czasu użytkowania miałem jedną awarię - rozleciała się pompa wody jeszcze na gwarancji przy przebiegu 45 tyś km. Poza tym silnik OK,  dosyć dynamiczny. Światła bez tragedii ale i bez rewelacji. Aha, nie szorowałem za często osłoną podwozia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.