Skocz do zawartości

Pytanie może głupie, ale je zadam. Czy można zagazować diesla?


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma zagazowaną Scanie R380, podobno za instalacje zapłacił 18tyś zł ale podobno szybko mu się to zwróciło. 

 

18.000 :panic:   szybko się zwraca, ale chyba nie w osobówce

Edytowane przez pitw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych dieslach zamiast wtrysków wkręca się świece zapłonowe, na kole od wału montuje się impulsator, do tego prosty moduł z cewką zapłonową, A gaz podawany jest z powietrzem (II gen). Potrzebny jest również montaż przepustnicy przed kolektorem ssącym.

Edytowane przez luki211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie, ale je zadam. Czy można zagazować diesla?

Poszukaj na kąciku gazowym, są tam foty instalacji w octavi 1.9 tdi :-)

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/358044-octavia-19tdi-agr-lpg/

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na kąciku gazowym, są tam foty instalacji w octavi 1.9 tdi :-)

 

Pytanie z czystej ciekawości.

 

Pytanie nr 2 zagazować hybrydę :hmm:

Uprzedzałem głupie pytania, ale tak nie naszło. Jak można jeździć najtańszy kosztem    ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez sporo autobusów miejskich jeździ przerobionych na gazowce. Np w Rzeszowie takie widziałem.

W volvo 7700 montowali gaz LPG, CNG i tak jak mowisz MPK Rzeszow takie posiada. Widzialem takze MANy w gazie. Fabrycznie silniki sa wznacniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie, ale je zadam. Czy można zagazować diesla?

Lpg do diesla to raczej tuning.

Podaje sie 30% gazu do powietrza dolotowego w stosunku do ON.

Daje to bardzo dużą poprawe parametrów i kultury pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg do diesla to raczej tuning.

Podaje sie 30% gazu do powietrza dolotowego w stosunku do ON.

Daje to bardzo dużą poprawe parametrów i kultury pracy silnika.

 

Ale tyle mniej ropy?

 

To przy spalaniu 30l/100km(30*4.5 = 135zł) to będzie 9l(9x2 = 18zł) LPG + 21lON (21*4.5=94.5zł) = 112.50zł czyli taniej o jakieś ~22zł/100km 18000/22 = 818 x 100km = 81800km na zwrot. Teoretycznie miało by sens jak nówką byś pojeździł z 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle mniej ropy?

 

To przy spalaniu 30l/100km(30*4.5 = 135zł) to będzie 9l(9x2 = 18zł) LPG + 21lON (21*4.5=94.5zł) = 112.50zł czyli taniej o jakieś ~22zł/100km 18000/22 = 818 x 100km = 81800km na zwrot. Teoretycznie miało by sens jak nówką byś pojeździł z 5 lat.

 

Zakładając, ze to autobus lub ciężarówka, to tyle może w parę miesięcy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tyle mniej ropy?

 

To przy spalaniu 30l/100km(30*4.5 = 135zł) to będzie 9l(9x2 = 18zł) LPG + 21lON (21*4.5=94.5zł) = 112.50zł czyli taniej o jakieś ~22zł/100km 18000/22 = 818 x 100km = 81800km na zwrot. Teoretycznie miało by sens jak nówką byś pojeździł z 5 lat.

tyle że taka ciężarówka robi 12-15kkm miesięcznie...

szwagier jeździł zagazowanym MANEM , auto było zhamowane przed i po instalacji lpg... przyrost mocy i niutków i mówił że pod nogą zwłaszcza załadowanym czuć było różnicę ale najlepsze miny mieli na stacjach lpg : "ropa i lpg do pełna".

Zrobił na tej instalacji ze 70kkm i zmienił pracodawcę co potem z mańkiem nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że taka ciężarówka robi 12-15kkm miesięcznie...

szwagier jeździł zagazowanym MANEM , auto było zhamowane przed i po instalacji lpg... przyrost mocy i niutków i mówił że pod nogą zwłaszcza załadowanym czuć było różnicę ale najlepsze miny mieli na stacjach lpg : "ropa i lpg do pełna".

Zrobił na tej instalacji ze 70kkm i zmienił pracodawcę co potem z mańkiem nie wiem.

 

Ależ ja wiem - ja pisałem, że z moich wyliczeń jasno wynika że to ma sens. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem na to że jak napisałeś jakby pojeździł z 5 lat... sądzę że 2,5-3 lata wystarczy , oczywiście im dłużej tym lepiej.

pozdrawiam

 

Możliwe - dołożyłem tak dwa lata na zapas, a bo może drożej serwisować i coś jeszcze tam padnie w związku z LPG. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy założenie, że 9 litrów ON zastąpi się 9 litrami LPG jest właściwe, bo przecież nawet przy benzynie zużycie gazu jest 15-20% większe :hmm:

 

Ciężko mi powiedzieć, ale nawet oszczędności rzędy 10zł na 100km w firmie transportowej robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy założenie, że 9 litrów ON zastąpi się 9 litrami LPG jest właściwe, bo przecież nawet przy benzynie zużycie gazu jest 15-20% większe :hmm:

Teoretycznie tak było w starych instalacjach. teraz to praktycznie benzyny czy gazu jednakowo spalają silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak było w starych instalacjach. teraz to praktycznie benzyny czy gazu jednakowo spalają silniki.

Z doświadczenia piszesz?? Gaz ma niższą wartość opałową i zawsze go więcej spalisz niż benzyny, instalacja nie ma tu nic do rzeczy. Jeżdże autami na gaz od wielu lat , miałem inst.II, III i teraz IV gen. i zawsze gazu spali więcej. Może V gen. w fazie ciekłej nieco to zmieni ale to jeszcze troszkę zanim się upowszechnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.