Skocz do zawartości

Camry wraca...


grogi

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, grogi napisał:

Camry, z hybrydowym 2.5l, wraca do europejskich salonów Toyoty. Zastąpi Avensis, która umiera śmiercią powolna od dekady...

 

Hit cz kit?

 

https://www.motor1.com/news/249852/toyota-camry-replaces-avensis-in-europe/

 

Kit. Nie ma kombi a auta w tej klasie brały przecież firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie kupi ani silnika vs konkurencja ani normalnego nadwozia. Dodatkowo dosc duze jak na warunki EU. Zreszta Avensis tylko floty kupiuja. Swoja droga jakby mi teraz dali sluzbowa Avensis 1.8 to nie bylbym zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aviator napisał:

Avensis to wynalazek na Europę, więc zastąpienie go globalnym Camry w sumie nie dziwi...

 

szkoda, że coraz więcej producentów zaczyna olewać Europę. :( No ale w sumie nic dziewnego, z jednej strony coraz ostrzejsze i coraz droższe do spełnienia normy, a z drugiej coraz mniej atrakcyjny rynek w porównaniu z rosnącymi Chinami na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maro_t napisał:

szkoda, że coraz więcej producentów zaczyna olewać Europę. :( No ale w sumie nic dziewnego, z jednej strony coraz ostrzejsze i coraz droższe do spełnienia normy, a z drugiej coraz mniej atrakcyjny rynek w porównaniu z rosnącymi Chinami na przykład.

 

Co to znaczy olewać? Przestać produkować dieslowe wynalazki specjalnie na Europę? Jestem za... 

Chiny czy California mają ostre, nawet ostrzejsze niż w Europie, regulacje emisji spalin... 

 

34 minuty temu, Maciej__ napisał:

Akcyza zabije sens ekonomiczny tego auta.

 

W Polsce zdecydowanie... Na bagnach będzie w najniższych widełkach podatkowych (z wyjątkiem elektryków)  - i do podatku rejestracyjnego (16%), i corocznego (€180). Dostanie także grant (€1500) za samo bycie hybrydą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

Co to znaczy olewać? Przestać produkować dieslowe wynalazki specjalnie na Europę? Jestem za... 

Chiny czy California mają ostre, nawet ostrzejsze niż w Europie, regulacje emisji spalin... 

 

Olewać znaczy przestać robić auta dedykowane na Europę. Nie jest tajemnicą, że klienci europejscy mają inne wymagania niż Australijscy czy Chińscy i nie da się tego załatwić jednym modelem. Duży niepraktyczny sedan z dużym silnikiem, to jest właśnie to, czego w Europie się za bardzo nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

Olewać znaczy przestać robić auta dedykowane na Europę. Nie jest tajemnicą, że klienci europejscy mają inne wymagania niż Australijscy czy Chińscy i nie da się tego załatwić jednym modelem. Duży niepraktyczny sedan z dużym silnikiem, to jest właśnie to, czego w Europie się za bardzo nie lubi.

 

To Europejczycy będą musieli się pogodzić albo z wyższą ceną kombi, ale przesiąść się do SUVów - bo te są globalne. Co zresztą już robią.

 

A jak ktoś lubi sedany - to może wejść w klasę premium, lub wziąć takiego budżetowego Camry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

 

To Europejczycy będą musieli się pogodzić albo z wyższą ceną kombi, ale przesiąść się do SUVów - bo te są globalne. Co zresztą już robią.

 

Albo olać azjatyckich produentów brzydkich, niepraktycznych aut o wyglądzie lodówek i kupować europejskie. Trochę ich jeszcze zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A jaki % Mazd sprzedaje sie z silnikem ponad 2l?

nie prowadze statystyk ale roznica w cenie to ok 10k miedzy 2.5 a 2.0 taka sama jak miedzy slabszym 2.0 a mocnym 2.0. Wiekszosc mercedesow np e klas jakie widuje to 220d wiec ich akcyza nie zabija to czemu ma zabic camry. pewnie doplata do okna dachowego wynosi podobna sume w japonczyku co akcyza wiec ja rezygnuje z okna dachowego i mam auto z rozsadnym duzym silnikiem. zreszta wyprodukowanie tego auta kosztuje ulamek ceny konvowej wiec dealer ma pole do manewru przy kalkulowaniu ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dokładnie zaplanowali i policzyli tak cenę, by plan sprzedaży w Europie wykonać.

Musiało im wyjść, że taka limuzyna z hybrydą sprzeda się - a że auto będzie globalne, to może i cena nie będzie wygórowana, jak na ten segment.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lisik napisał:

nie prowadze statystyk ale roznica w cenie to ok 10k miedzy 2.5 a 2.0 taka sama jak miedzy slabszym 2.0 a mocnym 2.0. Wiekszosc mercedesow np e klas jakie widuje to 220d wiec ich akcyza nie zabija to czemu ma zabic camry. pewnie doplata do okna dachowego wynosi podobna sume w japonczyku co akcyza wiec ja rezygnuje z okna dachowego i mam auto z rozsadnym duzym silnikiem. zreszta wyprodukowanie tego auta kosztuje ulamek ceny konvowej wiec dealer ma pole do manewru przy kalkulowaniu ceny.

 

W PL w tym segmencie kroluja floty, a tam nikt nie bedzie ot takie sobie doplacal 10kPLN ;)

Z reszta doskonale to widac po wynikach sprzedazy Mazdy 6, jak sie zestawi z Insignia, Passatem czy Mondeo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Do tej pory Avensis brylowała w segmencie D wśród nabywców indywidualnych.

Może i z Camry celują do takich odbiorców.

Ale taka Avensis to grubo ponizej 100k a tutaj to obstawiam cene na poziomie Rav4 hybrydowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taka Avensis to grubo ponizej 100k a tutaj to obstawiam cene na poziomie Rav4 hybrydowej.
Avensis grubo poniżej 100k? Wersja 1.6 active kosztuje 90k. Znajdź mi trochę lepszą (wystarczy premium 1.8) za grubo poniżej 100k.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mike_wwl napisał:

Avensis grubo poniżej 100k? Wersja 1.6 active kosztuje 90k. Znajdź mi trochę lepszą (wystarczy premium 1.8) za grubo poniżej 100k.

Wysłane z Tapatalka
 

 

Prosze: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-premium-style-executive-od-reki-ID6Ap8qT.html#2b1d901b7b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 10:50, marek t napisał:
Zamiast avensisa będzie nowy auris który troche urósł i ma zastąpić Ave.

Czyli następca Avensisa będzie mniejszy od obecnej Corolli?

Wysłane z Tapatalka
 

 

Dnia 22.06.2018 o 20:16, Maciej__ napisał:

Pytałeś się kiedyś o dostępność u takich sprzedawców?

PS. To jest pytanie retoryczne.

Wysłane z Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 20:11, Mike_wwl napisał:

Avensis grubo poniżej 100k? Wersja 1.6 active kosztuje 90k. Znajdź mi trochę lepszą (wystarczy premium 1.8) za grubo poniżej 100k.

Wysłane z Tapatalka
 

Kolega nizej wkleil. Jak w citi robilem to mielismy Toyote wiec wiem co mowie. Bylem chory jak tym mialem jechac wolalem corolle albo lexusa. Oczywiscie z lexusem zart to mial moj szef ale tez jezdzilem.

 

Dnia 22.06.2018 o 20:47, Mike_wwl napisał:

Pytałeś się kiedyś o dostępność u takich sprzedawców?

PS. To jest pytanie retoryczne.

Wysłane z Tapatalka
 

A co ma tu dostepnosc do rzeczy? Stoi na placu bo to 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2018 o 23:29, grogi napisał:
Camry, z hybrydowym 2.5l, wraca do europejskich salonów Toyoty. Zastąpi Avensis, która umiera śmiercią powolna od dekady...
 
Hit cz kit?
 
https://www.motor1.com/news/249852/toyota-camry-replaces-avensis-in-europe/

Czyli doszli do wniosku, ze bazowy 2.5l na EU nie dojdzie. Ciekawe czy ten silnik spełnia EU normy, moze nie.

3.5l DI V6 2GR-FKS tez brak, a przecież to całkowicie zmodyfikowany silnik w 2018 ale pojemnosc zabojcza jak na EU....logicznie ze nie ma.

Roznica miedzy 2.5l a 2.5l Hybrid na wiekszosci rynkow jest ok 10-12% drozej. Imvho to ma sens.

Ile tego maja sprzedawac? Klepanie z USA czy J?



Sent from my Samshiite Note8
 

 


 

Dnia 21.06.2018 o 23:48, Fili_P napisał:
No i przepisy akcyzowe powyżej 2L w PL ja zdyskwalifikuje.... Tak, że ten...

...

 

 


Czyli ile wiecej $$$$?

Sent from my Samshiite Note8
 

 

 

Dnia 22.06.2018 o 07:32, Ryb napisał:
 
Kit. Nie ma kombi a auta w tej klasie brały przecież firmy.

Czyli klient prywatny w PL woli SW?

W PL nie przejdzie ale de facto 90- 100% Taxi w wielu miastach na swiecie to Camry Hybrid. Sydney, Melbourne nie kupuje nic innego - widziec Camry z 600k km to nic dziwnego - 2-3 kierowców - 500-1k km dziennie = zycie Taxi.

NYC tez masz ich mase.

Co ciekawe widze tez pelno Camry na UBER.

e41d5e0d289606c6466ac85e676aa11b.jpg

Sent from my Samshiite Note8
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dokładnie zaplanowali i policzyli tak cenę, by plan sprzedaży w Europie wykonać.
Musiało im wyjść, że taka limuzyna z hybrydą sprzeda się - a że auto będzie globalne, to może i cena nie będzie wygórowana, jak na ten segment.
 
Nie koniecznie. Odwrotna sytuacja niz Fiat Tipo

Nic ich nie kosztuje - albo przynajmniej koszt sie dodaje, wyslac setkę + do EU. Maja ekonomie skali z innych rynkow. Szczegolnie jesli EU dostanie ta co Oz klepala na expirt a teraz J.

Rynek sie powoli nasycil, u mnie w koncu doplaty producenta sie zaczely i ludzie juz raportuja ceny znacznie odbiegajace od sugerowanej, w US sprzedaz tez sie ustabilizowala, ba nawet spadla, UAE/Saudi - to samo co u mnie, etc.

W moich warunkach Camry jest tańsze niż Der Pasnik.

Der Pasnik pierwszy z cennika wersja plebs 1.8l = 97k PLN

2018 Volkswagen Passat pricing (excluding on-road costs)
Passat 132TSI                      $35,490 (sedan)


Camry 2018

2018 Toyota Camry Specifications
Camry Four Cylinder 2.5l 6s automatic

Prices: Ascent: $27,690 = 76k PLN


Camry Hybrid  2.5-litre four-cylinder petrol/electric CVT automatic
Prices:  Ascent: $29,990 = 83k PLN

Camry 3.5-litre V6 petrol 8s automatic
Prices: SX: $37,290 = 103k PLN

Wiadomo że beda roznice regionalne ale imvho da się uwzgledniajac nawet Ezu podatki walnac EU Camry Hybrid w cenie Der Pasnik...


Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W PL, DE czy UK tak.   Albo HB - jak nowe Mondeo/Fusion, Insignia czy Arteon - wygląda jak sedan, a dużo bardziej praktyczne. 
Chyba wszedzie rynek sedan umiera niestety.

Zostanie tylko SUV.



Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super jest ta toyka - duzy sedan z normalnym silnikiem - chyba jeden z ostatnich, ciekawe na ile wycenią. Ja bym brał.
Masz zly gust jak ja. Mnie sie zwyczajnie podoba... nawet wersja rental...

94521f99aea58fec95b656afcfa79a0c.jpge8e6811a5d1f3dad9d62b5e4387dadd4.jpg529e5142b29d8139c8efbfd535951b39.jpg

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 21:28, wujekcybul napisał:
A co ma tu dostepnosc do rzeczy? Stoi na placu bo to 2017.

Jedz i kup, półtora roku temu w podobnej (a może i tej samej) firmie chciałem kupić aurisa. Niestety cena obowiązywała tylko w kredycie plus auto było w troszkę innej specyfikacji, bo "pracownik się pomylił".

Wysłane z Tapatalka
 

 


 

Dnia 22.06.2018 o 21:26, wujekcybul napisał:
Jak w citi robilem to mielismy Toyote wiec wiem co mowie . Bylem chory jak tym mialem jechac wolalem corolle albo lexusa. Oczywiscie z lexusem zart to mial moj szef ale tez jezdzilem.

 


Ale co mówisz? Że Kowalski z ulicy może mieć Avensisa 20% taniej niż w cenniku?



Wysłane z Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mike_wwl napisał:


 

 


Ale co mówisz? Że Kowalski z ulicy może mieć Avensisa 20% taniej niż w cenniku?



Wysłane z Tapatalka
 

 

Staly na placach do wybrou do koloru mozna bylo brac zarowno Kowalski jak i male firmy. My mielismy inne ceny ze wzgledu na skale. 1.6 byl w tym roku za nieco ponad 80k. 1.8 widze w cenniku, ze 96k z 2017 ale jakas bogata wersja. Zakladasz, ze Kowalski pojdzie i wezmie bogata wersje jak konkurencja ma lepsze silniki? Nie idzie i bierze cos taniego z wyprzedazy. Co innego fima wtedy bierzesz cos z normalnym silnikiem bo Ci managierzy z pracy uciekna tam gdzie daja lepsze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention] to niesprawiedliwe, by w tak bogatym kraju wypasione bryki były tak tanie ;]
No dobra - najlepsze auto dla rodziny za 76k PLN prosze.


Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, OZI napisał:

No dobra - najlepsze auto dla rodziny za 76k PLN prosze.

U nas to będzie jakiś kompakt, może nawet kombi, ale słabym wypasem i słabym silnikiem 1.2 albo 1.4.

Astra, Octavia, cee'd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Staly na placach do wybrou do koloru mozna bylo brac zarowno Kowalski jak i male firmy. My mielismy inne ceny ze wzgledu na skale. 1.6 byl w tym roku za nieco ponad 80k. 1.8 widze w cenniku, ze 96k z 2017 ale jakas bogata wersja. Zakladasz, ze Kowalski pojdzie i wezmie bogata wersje jak konkurencja ma lepsze silniki?

 

Ja nic nie zakładam, tylko pytam się gdzie jest to grubo poniżej 100k? 4k to jest grubo?

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=129025]OZI[/mention] to niesprawiedliwe, by w tak bogatym kraju wypasione bryki były tak tanie ;]
Proponuję byś zaczął weryfikować to co wypisuje tu@ozi . Po trudnych początkach w pewnym momencie będziesz to już robił rutynowo.
Dla ułatwienia, wpisz sobie Sydney w miejsce zakupu na stronie https://www.toyota.com.au/main/camry/prices

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na salonie samochodowym w NYC chodziłem od auta do auta i wsiadałem za kierownicę - Camry wydała się zdecydowanie najwygodniejsza i najsympatyczniejsza w środku - przynajmniej, jeśli chodzi o moją posturę.

Znajomi mają wersję XSE V6. Nie mogą się nachwalić, co za super auto. Tyle, że sporo zapłacili - prawie $38k.

Prawdopodobnie kiedyś w przyszłości będę się bliżej przyglądał wersji SE 2.5 (jeśli jeszcze ją będą produkowali i jeśli będzie jakaś ciekawa promocja, nawet na leasing). Silnik trwały, w miarę ekonomiczny. No i wygląd SE, w porównaniu do LE - to jakby całkiem inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80-90k to jest grubo ponizej 100k.
Ale to nie jest 80 tys - bo to jest golas z wyprzedaży rocznika, i dodatkowo porównujesz to do nowej Camry, której raczej nie będzie na początku w takiej wyprzedaży.
Równie dobrze możesz porównywać cenę Camry sprzed 20 lat do tej którą będzie.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

Proponuję byś zaczął weryfikować to co wypisuje tu@ozi . Po trudnych początkach w pewnym momencie będziesz to już robił rutynowo.
Dla ułatwienia, wpisz sobie Sydney w miejsce zakupu na stronie https://www.toyota.com.au/main/camry/prices
 

Może podaje ceny z jakichś zeszłorocznych wyprzedaży :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, t_kucyk napisał:

Kupilbym Camry kombi. Moze zrobia na EU. Sedan niepraktyczny dla mnie.

IMO nie zrobią.

Europa przestała się opłacać.

Idziemy do lamusa.

Zostaną nam niedługo marki sponsorowane przez Niemców albo Francuzów albo to co sprzedaje się globalnie na świecie.

Camry sedan hybryda będzie dla bogatych dziadków, których nie stać na Lexusa ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mike_wwl napisał:

Ale to nie jest 80 tys - bo to jest golas z wyprzedaży rocznika, i dodatkowo porównujesz to do nowej Camry, której raczej nie będzie na początku w takiej wyprzedaży.
Równie dobrze możesz porównywać cenę Camry sprzed 20 lat do tej którą będzie.

Wysłane z Tapatalka
 

Ja to porownuje do normalnego eurepsjkiego auta z turbo doladowanym silnikiem. Ktos chce miec klase D to bierze Avensis. Nawet podstawowy model ma wszystko co trzeba jesli kryterium zakupu jest wielkosc auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Czyli ile wiecej $$$$?

Sent from my Samshiite Note8

% akcyza w % . Nie chcę sklamac-zaraz ktoś mnie poprawi zamiast doliczyć Ci 3,1%.... A jak ponad 2L to +18,6% Ci akcyzy dolicza od wartości zdaje sie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.