Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1.6 THP czy 2.0 HDi - Peugeot RCZ

Featured Replies

Napisano

Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km.
 

Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach, bo jednak kupuje to auto dla przyjemności 😄 Wolę benzynę, ale naczytałem się tyle złych opinii o tej jednostce, że diesel wydaje się być lepszą opcją nawet na krótkie dystanse (mniejsze zło).
 

Co o tym sądzicie? Czy diesel będzie tańszy w eksploatacji nawet na takich krótkich dystansach? Czy może przy takim małym przebiegu rocznym warto zaryzykować z THP?

Napisano

nie oszczedzanie na dystansie 5km zle wrozy kazdej jednostce. Lubie czerwone pole ale rozgrzewka to podstawa

Napisano

Bez sensu jeden i drugi. 

Napisano
  • Autor

Wyczytałem na internecie, że benzyna bardziej się do tego nadaje, ale ponoć te silniki lubią się psuć od samego patrzenia. Co będzie mniejszym złem? Awaryjny THC czy pałowanie HDi na krótkich dystansach?

 

Napisano
  • Autor
2 minuty temu, Vadero napisał:

Bez sensu jeden i drugi. 

Zdaje sobie z tego sprawę, ale niestety to auto ma tylko takie silniki, a inne mi nie przypadły do gustu. Przywiązuje sporą uwagę do wyglądu auta bo pracuje jako grafik.

Napisano

Jak chcesz pałować na zimnym i na krótkich dystansach, a do tego pytasz o spalanie, to jesteś idealnym targetem dla EV.

Napisano
  • Autor
1 minutę temu, Polarny napisał:

Jak chcesz pałować na zimnym i na krótkich dystansach, a do tego pytasz o spalanie, to jesteś idealnym targetem dla EV.

Nigdzie nie pytam o spalanie 😄 Chce po prostu wiedzieć który z tych silników więcej wytrzyma przy takim stylu jazdy i takich dystansach.

Napisano
21 minut temu, Blantche napisał:

Nigdzie nie pytam o spalanie 😄 Chce po prostu wiedzieć który z tych silników więcej wytrzyma przy takim stylu jazdy i takich dystansach.

Nie wiem, który z tych silników więcej wytrzyma, ale do takiego auta diesel mi zwyczajnie nie pasuje.

Napisano
Godzinę temu, alastair napisał:

nie oszczedzanie na dystansie 5km zle wrozy kazdej jednostce. Lubie czerwone pole ale rozgrzewka to podstawa

Wolnossąca benzyna Mitsubishi daje radę w takich warunkach - od 10 lat ;]

Edytowane przez el_diablo

Napisano
Godzinę temu, el_diablo napisał:

Wolnossąca benzyna Mitsubishi daje radę w takich warunkach - od 10 lat ;]

rozumiem. Wiem ze jestem troche wariat, ale jak widac sa wieksi. W sumie bylo do przewidzenia :lol:

 

kolega tak serio codziennie po odpaleniu w palnik i >5000rpm?

Napisano
5 godzin temu, Blantche napisał:

Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km.
 

Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach, bo jednak kupuje to auto dla przyjemności 😄 Wolę benzynę, ale naczytałem się tyle złych opinii o tej jednostce, że diesel wydaje się być lepszą opcją nawet na krótkie dystanse (mniejsze zło).
 

Co o tym sądzicie? Czy diesel będzie tańszy w eksploatacji nawet na takich krótkich dystansach? Czy może przy takim małym przebiegu rocznym warto zaryzykować z THP?

Jak chcesz pałować auto na "trasie" 5 km do pracy i 5 km do domu, to koszty paliwa w tym momencie są pomijalne w stosunku do całej eksploatacji i myślę, że silnik benzynowy sprawdzi się lepiej. Szybko zabijesz turbinę, wałki rozrządu i katalizator. Koszty paliwa przy naprawie tego, to pikuś.

Edytowane przez kaczorek79

Napisano
5 godzin temu, Blantche napisał:

Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km. [...]

 

Biorąc pod uwagę prywatne doświadczenia z 1.6HDI i 2.0HDI na krótkich trasach (np. dziennie 3 kilometry, w dwie strony) i warsztatowe z całą gamą PSA,  to bym tego 1.6THP nie wybrał. 

 

 

Napisano
5 godzin temu, Blantche napisał:

Przywiązuje sporą uwagę do wyglądu auta bo pracuje jako grafik.

 

A to jest jakaś zależność? ;]

Napisano
6 godzin temu, Blantche napisał:

Nigdzie nie pytam o spalanie 😄 Chce po prostu wiedzieć który z tych silników więcej wytrzyma przy takim stylu jazdy i takich dystansach.

Raczej mało prawdopodobne, że znajdziesz kogoś, kto - po pierwsze - sam tak jeździ i - po drugie - miał oba te silniki. Albo nawet kogoś, kto zna takie przypadki.

Swoją drogą nie rozumiem, po co pałować auto na krótkim dystansie. Do pracy czy na zakupy jeździj normalnie, a popałuj sobie w czasie wolnym - przynajmniej będzie czas na rozgrzanie silnika.

Napisano
  • Autor
Godzinę temu, futrzak napisał:

 

Biorąc pod uwagę prywatne doświadczenia z 1.6HDI i 2.0HDI na krótkich trasach (np. dziennie 3 kilometry, w dwie strony) i warsztatowe z całą gamą PSA,  to bym tego 1.6THP nie wybrał. 

 

 

Czyli mówisz, żebym brał 2.0HDi?

 

52 minuty temu, K3 napisał:

 

A to jest jakaś zależność? ;]

W jakimś stopniu tak xD Przeciętna osoba nie przywiązuje takiej uwagi do wyglądu samochodu

 

24 minuty temu, Polarny napisał:

Raczej mało prawdopodobne, że znajdziesz kogoś, kto - po pierwsze - sam tak jeździ i - po drugie - miał oba te silniki. Albo nawet kogoś, kto zna takie przypadki.

Swoją drogą nie rozumiem, po co pałować auto na krótkim dystansie. Do pracy czy na zakupy jeździj normalnie, a popałuj sobie w czasie wolnym - przynajmniej będzie czas na rozgrzanie silnika.

A ile taki silnik potrzebuje na rozgrzanie? Nawet jak go nie będę pałował to pociągnie więcej ten diesel na tych krótkich dystansach niż THC?

Napisano
1 minutę temu, Blantche napisał:

Czyli mówisz, żebym brał 2.0HDi?

 

Nie, to Twój wybór. Ja tylko napisałem o swoich i warsztatowych doświadczeniach. Ja bym wziął 2.0HDi, a Ty zrobisz co chcesz. 

Napisano
  • Autor
1 minutę temu, futrzak napisał:

 

Nie, to Twój wybór. Ja tylko napisałem o swoich i warsztatowych doświadczeniach. Ja bym wziął 2.0HDi, a Ty zrobisz co chcesz. 

Skoro posiadałeś 1.6 THC to może orientujesz się jaka jest cena rozrządu i filtrów?

Napisano
5 minut temu, Blantche napisał:

Skoro posiadałeś 1.6 THC to może orientujesz się jaka jest cena rozrządu i filtrów?

 

Nie miałem prywatnie 1.6THP tylko 1.6HDi i 2.0HDi. Doświadczenia z tymi silnikami ma za to serwis (specjalizacja PSA), który obsługuje moje samochody. Jakoś dość zdecydowanie odradzali mi zakup 1.6THP.  

Napisano
25 minut temu, Blantche napisał:

Skoro posiadałeś 1.6 THC to może orientujesz się jaka jest cena rozrządu i filtrów?

Za rozrząd 1.6 THP biorą 1500-2000 zł. Przy normalnej jeździe i temperaturze otoczenia 15 stopni, po 8 minutach jazdy i pokonanych 8 km płyn dochodzi do 100, olej do 70 stopni, czyli zaczyna się temperatura robocza. 3 tys rpm przekraczam dopiero, jak olej dochodzi do 100.

Napisano

/Jeden psujacy sie od samego patrzenia, drugi (diesel) od krotkich dystanow. Kup inny woz.

Napisano
1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Za rozrząd 1.6 THP biorą 1500-2000 zł. Przy normalnej jeździe i temperaturze otoczenia 15 stopni, po 8 minutach jazdy i pokonanych 8 km płyn dochodzi do 100, olej do 70 stopni, czyli zaczyna się temperatura robocza. 3 tys rpm przekraczam dopiero, jak olej dochodzi do 100.

Powaznie? Ja jezdze po prostu normalnie prze pierwsze pare km nie cisne a pozniej sie nie przejmuje jak temp podskoczy.

Napisano

Jak nie masz innych typów to zdecydowanie 2,0hdi.

Edytowane przez Prozaq

Napisano
3 godziny temu, Blantche napisał:

Przeciętna osoba nie przywiązuje takiej uwagi do wyglądu samochodu

Jesteś w błędzie. Dużo ludzi patrzy jak auto wygląda. 

 

10 godzin temu, Blantche napisał:

Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach

Czyli wychodzi na to że nie masz zamiaru jeździć przepisowo. Obok jest żal wątek o tym jak źle się jeździ po kraju, co wyczyniają kierowcy, a chcesz aby Ci doradzić co będzie dobre do palowania. Śmierdzi hipokryzją na kilometr. Dorośnij bo mam wrażenie że jesteś jednym z tych młodych gniewnych co to muszą pokazać na drodze kim to nie jest

Edytowane przez angrius

Napisano
  • Autor
36 minut temu, angrius napisał:

Czyli wychodzi na to że nie masz zamiaru jeździć przepisowo. Obok jest żal wątek o tym jak źle się jeździ po kraju, co wyczyniają kierowcy, a chcesz aby Ci doradzić co będzie dobre do palowania. Śmierdzi hipokryzją na kilometr. Dorośnij bo mam wrażenie że jesteś jednym z tych młodych gniewnych co to muszą pokazać na drodze kim to nie jest

Mieszkam na totalnym zadupiu gdzie droga jest prosta i ograniczenie prędkości równe 100. 
Dorośnij? Gdzie ja napisałem, że nie będę jeździł przepisowo? Jeżeli tak bardzo kuleje u Ciebie czytanie ze zrozumieniem, to polecam udać się z powrotem do szkoły. Może i nie znam się na autach, ale jeździć potrafię. Robiłem wiele kursów typu "kontroli poślizgu" bo bezpieczeństwo jest dla mnie pierwszorzędne, więc takie pieprzenie jest zbędne ;)

 

 

Godzinę temu, Prozaq napisał:

Jak nie masz innych typów to zdecydowanie 2,0hdi.


Uparłem się na tą RCZ, więc wezmę prawdopodobnie 2.0HDi. Dzięki za pomoc :)
 

 

Napisano
6 godzin temu, Blantche napisał:

Gdzie ja napisałem, że nie będę jeździł przepisowo? Jeżeli tak bardzo kuleje u Ciebie czytanie ze zrozumieniem, to polecam udać się z powrotem do szkoły.

Również nie napisałeś że masz drogę do 100km/h więc tu nie było nic do zrozumienia. Można było to dopisać i nikt by się nie czepiał. Bo przy max. 50 do odcinki na 2 to i do 80/h pociagniesz, a z Twojej wypowiedzi to wynika, że tak jedziesz. 

 

6 godzin temu, Blantche napisał:

Robiłem wiele kursów typu "kontroli poślizgu" bo bezpieczeństwo jest dla mnie pierwszorzędne, więc takie pieprzenie jest zbędne

To akurat nic nie znaczy. Znam wielu takich i sądzą że mając takie kursy mają plus 100pkt do życia

Napisano
17 godzin temu, Blantche napisał:

Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km.
 

Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach, bo jednak kupuje to auto dla przyjemności 😄 Wolę benzynę, ale naczytałem się tyle złych opinii o tej jednostce, że diesel wydaje się być lepszą opcją nawet na krótkie dystanse (mniejsze zło).
 

Co o tym sądzicie? Czy diesel będzie tańszy w eksploatacji nawet na takich krótkich dystansach? Czy może przy takim małym przebiegu rocznym warto zaryzykować z THP?

pomimo tego, że do tego auta diesel średnio pasuje, to zdecydowanie polecam 2,0 HDi. Jeśli motor nie jest zarżnięty to posłuży, jest i ekonomiczny i zapewnia dobre osiągi. Mam z silnikami HDi z Puga bardzo dobre doświadczenia.

 

Sam bym się chętnie przejechał takim setupem, samo auto piękne :) 

Napisano

śwagier ma 2.0 hdi w volvo. przez kilka lat, jakieś 4- dojeżdżał nim do pracy 5km w jedną stronę. volvo dalej żyje i ma się dobrze

Napisano
14 godzin temu, Blantche napisał:

A ile taki silnik potrzebuje na rozgrzanie? Nawet jak go nie będę pałował to pociągnie więcej ten diesel na tych krótkich dystansach niż THC?

A skąd mam wiedzieć? Mój - stary 1.8 tsi - jest w pełni rozgrzany po ok. 9 minutach. Liczy się tu nie tylko temperatura płynu chłodzącego, ale też oleju.

I nie wiem, co masz na myśli pisząc "pociągnie więcej". Jeżeli chodzi o trwałość, to przy używce i tak jest loteria, a jeżeli o osiągi, to po prostu się przejedź i sprawdź.

 

Napisano
13 godzin temu, kaczorek79 napisał:

3 tys rpm przekraczam dopiero, jak olej dochodzi do 100.

Ciekawe, bo u mnie olej prawie nigdy nie przekracza 100. Jest raczej na odwrót - żeby przekroczył 100, musiałbym przekraczać 3 krpm.

Napisano
43 minuty temu, Polarny napisał:

Ciekawe, bo u mnie olej prawie nigdy nie przekracza 100. Jest raczej na odwrót - żeby przekroczył 100, musiałbym przekraczać 3 krpm.

U mnie jest tak:

Wolne obroty, płyn 109, olej 112.

Spokojna jazda  (80-100 km/h) płyn 107, olej 120.

Szybsza jazda (120-140 km/h) płyn 107, olej 122.

Szybka jazda autostradowa (150+) płyn 80, olej 110-115 w zależności od tempa i czasu jazdy.

Właśnie patrzę, że 1.8/2.0 tsi to zimne silniki, termostat otwiera przy 95.

Edytowane przez kaczorek79

Napisano
16 godzin temu, Blantche napisał:

Mieszkam na totalnym zadupiu gdzie droga jest prosta i ograniczenie prędkości równe 100. 
Dorośnij? Gdzie ja napisałem, że nie będę jeździł przepisowo? Jeżeli tak bardzo kuleje u Ciebie czytanie ze zrozumieniem, to polecam udać się z powrotem do szkoły. Może i nie znam się na autach, ale jeździć potrafię. Robiłem wiele kursów typu "kontroli poślizgu" bo bezpieczeństwo jest dla mnie pierwszorzędne, więc takie pieprzenie jest zbędne ;)

 

 


Uparłem się na tą RCZ, więc wezmę prawdopodobnie 2.0HDi. Dzięki za pomoc :)
 

 

 

Plus chip zeby byly okolice 200km

Napisano
Dnia 25.10.2019 o 13:02, Blantche napisał:

 

Co o tym sądzicie?

Ja sądzę, że stylistycznie to piękne auto i to na tyle.

 

Spójrz w stronę Genesisa Coupe - będziesz już miał czym pojechać.

Jak można zwiększyć budżet i będzie Cię stać na utrzymanie to Boxster lub Cayman od Porsche

 

Edit: na dystansie 5km bez rozgrzania auta każde załatwisz raczej prędzej niż później więc Porsche nie będę polecał 😁

 

Edytowane przez jacob24

Napisano
Dnia 25.10.2019 o 16:03, alastair napisał:

rozumiem. Wiem ze jestem troche wariat, ale jak widac sa wieksi. W sumie bylo do przewidzenia :lol:

 

kolega tak serio codziennie po odpaleniu w palnik i >5000rpm?

 

Nie mówię, że pałuję dla zasady, ale kombinacja skrzynia CVT + silnik ze zmiennymi fazami rozrządu jedzie >4000rpm. Do pracy mam 5 km i na tym odcinku samochód faktycznie nierzadko widzi 5 na obrotomierzu. Nie twierdzę, że to zdrowe, ale jak na razie nic się z silnikiem nie dzieje.

Napisano
Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km.
 
Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach, bo jednak kupuje to auto dla przyjemności [emoji1] Wolę benzynę, ale naczytałem się tyle złych opinii o tej jednostce, że diesel wydaje się być lepszą opcją nawet na krótkie dystanse (mniejsze zło).
 
Co o tym sądzicie? Czy diesel będzie tańszy w eksploatacji nawet na takich krótkich dystansach? Czy może przy takim małym przebiegu rocznym warto zaryzykować z THP?
Najpierw podstawowa rzecz. Przejedz sie obydwoma silnikami.

Nie lepiej jakieś gt86 czy mustanga?
Napisano
2 godziny temu, bielaPL napisał:

Najpierw podstawowa rzecz. Przejedz sie obydwoma silnikami.

Nie lepiej jakieś gt86 czy mustanga?

 

Taa... A dostaniesz jakieś z wymienionych w kwocie 30-40kPLN?

Napisano
Dnia 25.10.2019 o 13:02, Blantche napisał:

Hej,
1.6 THP czy 2.0 HDi na krótkie dystanse w RCZ? Dziennie robię 5km w jedną stronę a weekendy po 30km – rocznie max 10tyś km.
 

Silnika nie będę oszczędzał na tych krótkich dystansach, bo jednak kupuje to auto dla przyjemności 😄 Wolę benzynę, ale naczytałem się tyle złych opinii o tej jednostce, że diesel wydaje się być lepszą opcją nawet na krótkie dystanse (mniejsze zło).
 

Co o tym sądzicie? Czy diesel będzie tańszy w eksploatacji nawet na takich krótkich dystansach? Czy może przy takim małym przebiegu rocznym warto zaryzykować z THP?

 

U mnie 2.0 HDI jest totalnie bezawaryjne* (205kkm) ale jednak najcześciej jeździ > 30km za jednym razem.

 

*) jedyna usterka przy 150kkm zamarudził, zaczął się przydławiać, zapalił checka i po chwili mu przeszło

mechanicy zczytali błędy z komputra, wyszło coś o ciśnieniu na listwie, zaordynowali wymycie jakiegoś regulatora ciśnienia w myjce ultredźwiękowej i tyle.

 

Do takich krótkich dystansów bralbym benzyne.

Napisano
  • Autor
Dnia 26.10.2019 o 06:38, angrius napisał:

Również nie napisałeś że masz drogę do 100km/h więc tu nie było nic do zrozumienia. Można było to dopisać i nikt by się nie czepiał. Bo przy max. 50 do odcinki na 2 to i do 80/h pociagniesz, a z Twojej wypowiedzi to wynika, że tak jedziesz. 

 

To akurat nic nie znaczy. Znam wielu takich i sądzą że mając takie kursy mają plus 100pkt do życia

Bo nie sądziłem, że znajdzie się tutaj typowy polski Janusz, którego reprezentujesz i który musi się do wszystkiego dopier*olić. Zadałem proste pytanie, ale musiałeś dodać swoje 3 grosze bo w innym wypadku grażyna i pioter nie mieliby u Ciebie autorytetu.

 

5 godzin temu, bielaPL napisał:

Najpierw podstawowa rzecz. Przejedz sie obydwoma silnikami.

Nie lepiej jakieś gt86 czy mustanga?

Mustang fajne auto, ale ciężko będzie znaleźć sprawny egzemplarz w tej cenie z niskim przebiegiem, także peugeot wciąż wydaje mi się najlepszą opcją :)
 

2 godziny temu, wald0 napisał:

 

U mnie 2.0 HDI jest totalnie bezawaryjne* (205kkm) ale jednak najcześciej jeździ > 30km za jednym razem.

 

*) jedyna usterka przy 150kkm zamarudził, zaczął się przydławiać, zapalił checka i po chwili mu przeszło

mechanicy zczytali błędy z komputra, wyszło coś o ciśnieniu na listwie, zaordynowali wymycie jakiegoś regulatora ciśnienia w myjce ultredźwiękowej i tyle.

 

Do takich krótkich dystansów bralbym benzyne.

Prawdopodobnie wezmę benzynę i będę musiał regularnie kontrolować stan oleju oraz łańcucha, ponieważ diesiel nie pasuje do krótkich dystansów.
 

Edytowane przez Blantche

Napisano
3 minuty temu, Blantche napisał:

Bo nie sądziłem, że znajdzie się tutaj typowy polski Janusz, którego reprezentujesz i który musi się do wszystkiego dopier*olić.

Nie znasz mnie więc takie uwagi zachowaj dla siebie!! Bo równie dobrze ja to samo mogę powiedzieć o tobie. Bo zadajesz głupie pytanie który silnik lepiej zniesie pałowanie na zimno na odcinku 5 km. Odpowiedź brzmi: każdy silnik przy takich warunkach zajedziesz prędzej czy później, a raczej znacznie prędzej niż ci się wydaje. I do tego nie trzeba być specjalistą. 

Napisano
  • Autor
10 minut temu, angrius napisał:

Nie znasz mnie więc takie uwagi zachowaj dla siebie!! Bo równie dobrze ja to samo mogę powiedzieć o tobie. Bo zadajesz głupie pytanie który silnik lepiej zniesie pałowanie na zimno na odcinku 5 km. Odpowiedź brzmi: każdy silnik przy takich warunkach zajedziesz prędzej czy później, a raczej znacznie prędzej niż ci się wydaje. I do tego nie trzeba być specjalistą. 

Dziękuje za odpowiedź :) "nie znasz mnie więc takie uwagi zachowaj dla siebie" "Dorośnij bo mam wrażenie że jesteś jednym z tych młodych gniewnych co to muszą pokazać na drodze kim to nie jest"  Trochę śmierdzi hipokryzją bo sam oceniałeś nie znając mnie. Mimo wszystko życzę miłego dnia i kończę tutaj swoją wypowiedź, bo nie ma sensu kłócić się w internecie.

Edytowane przez Blantche

Napisano
Skoro posiadałeś 1.6 THC to może orientujesz się jaka jest cena rozrządu i filtrów?
Wymiana rozrządu to od ok 2000 zl, filtry normalne ceny.
Napisano
Dnia 28.10.2019 o 12:03, Blantche napisał:


 

Prawdopodobnie wezmę benzynę i będę musiał regularnie kontrolować stan oleju oraz łańcucha, ponieważ diesiel nie pasuje do krótkich dystansów.
 

 

Problem w tym, że to kontrolowanie prawie nic nie daje (no może przejedziesz 10 tys. km więcej na jednym rozrządzie). Na szczęście warsztaty to ogarniają w rozsądnych pieniądzach. Jak nie lubię diesli, tak jednak poszedłbym w hdi. Miałem podobny dylemat chcąc kupić peugeota 5008 ale w końcu zrezygnowałem - benzyny tylko thp a diesla nie chciałem.

 

PS. Jaka jest przyjemność z "pałowania" zimnego silnika, wiedząc że to na maxa szkodzi? Może świadomość że "stać mnie"? No chyba że "pałowanie" to jazda z dużą prędkością, ale to samo w sobie nie musi być szkodliwe (jeśli dochodzimy do tej prędkości w miarę rozsądnie).

Napisano
Dnia 26.10.2019 o 00:11, Blantche napisał:

Mieszkam na totalnym 

 


Uparłem się na tą RCZ, więc wezmę prawdopodobnie 2.0HDi. Dzięki za pomoc :)
 

 

To jest ten sam silnik co w 407?  Bo właśnie nad takim myślałem, ale sąsiad skutecznie mnie do tego silnika zniechęcił obserwując go z okna jak ciągle coś robi pod maską.  W chwili obecnej jest na etapie regeneracji wtryskow 

Napisano
3 godziny temu, tomata napisał:

To jest ten sam silnik co w 407?  Bo właśnie nad takim myślałem, ale sąsiad skutecznie mnie do tego silnika zniechęcił obserwując go z okna jak ciągle coś robi pod maską.  W chwili obecnej jest na etapie regeneracji wtryskow 

Akurat ten silnik jest bardzo dobry.Diesla mozna szybciutko zalatwic o czym przekonal sie syn mojego kolegi kupujac 508 1,6HDI.po paru tygodniach okazalo sie ze prawdopodobnie poprzedni wlasciciel zatankowal benzyne bo przy niewielkim przebiegu wszystkie wtryski byly do wymiany...Wiec patrzenie przez pryzmat jednego felernego egzemplarza nie ma sensu.

Edytowane przez wlad

Napisano
5 godzin temu, wlad napisał:

Akurat ten silnik jest bardzo dobry.Diesla mozna szybciutko zalatwic o czym przekonal sie syn mojego kolegi kupujac 508 1,6HDI.po paru tygodniach okazalo sie ze prawdopodobnie poprzedni wlasciciel zatankowal benzyne bo przy niewielkim przebiegu wszystkie wtryski byly do wymiany...Wiec patrzenie przez pryzmat jednego felernego egzemplarza nie ma sensu.

Oczywiście że nie. Ale niesmak pozostaje  ;)

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.