Skocz do zawartości

Pierwszy minus małej "Kierowniczki"


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, wladmar napisał:

 

Można cytat z przepisów? 

No bez jaj. W zeszłym roku egzaminator przy wyjeździe z placu na miasto mnie solidnie opierdolił wpisując stosowną uwagę do karty. Jeszcze raz bym tak zrobił to by mnie oblał. Kategoria D choć tu bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, stig napisał:

No bez jaj. W zeszłym roku egzaminator przy wyjeździe z placu na miasto mnie solidnie opierdolił wpisując stosowną uwagę do karty. Jeszcze raz bym tak zrobił to by mnie oblał. Kategoria D choć tu bez znaczenia. 

 

Ja 20 lat temu na egzaminie przed dojazdem do świateł (na Garbarach) położyłem rękę na kolanie (na swoim ;]) to się egzaminator zapytał "może w kieszeń sobie pan ta rękę jeszcze wsadzi?". Ale jako błąd tego nie uznał  :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

No bez jaj. W zeszłym roku egzaminator przy wyjeździe z placu na miasto mnie solidnie opierdolił wpisując stosowną uwagę do karty. Jeszcze raz bym tak zrobił to by mnie oblał. Kategoria D choć tu bez znaczenia. 

 

A jeden znajomy nie ma w ogóle jednej ręki i legalnie prowadzi samochód. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wladmar napisał:

 

A jeden znajomy nie ma w ogóle jednej ręki i legalnie prowadzi samochód. 

Wolę jednak być pełnosprawny i używać dwóch. 
Poza tym pojazd ma chyba dostosowany ?

Edytowane przez stig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, stig napisał:

Wolę jednak być pełnosprawny i używać dwóch. 
Poza tym pojazd ma chyba dostosowany ?

 

Nie, nie ma takiego obowiązku jak się ma automatyczną skrzynię. 

I nie ma w przepisach obowiązku trzymania obu rąk cały czas na kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patgaw napisał:

 

Ta zwlaszcza podczas zmiany biegow czy wlaczania kierunkow

ja po zmianie samochodów - teraz Megane 4 ze stosunkowo małą kierownicą, nie sięgam palcami do kierunków i dźwigni wycieraczek bez zmiany pozycji rąk na kierownicy, bo są prawie 10cm od koła kierownicy

wczoraj pierwszy raz od dłuższego czasu jechałem Superbem żony i dopiero wtedy poczułem różnicę - manetki są 4cm od kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ta zwlaszcza podczas zmiany biegow czy wlaczania kierunkow
Automat+korek ( kierunki nie potrzebne)... żeby jeszcze automatyczny radar/ tempomat był i auto alarm o niezamierzone zmiany pasa ruchu działały przy niskich prędkościach to bym że 4 publikacje dał radę przeczytać w drodze do/i z pracy... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wladmar napisał:

 

Nie, nie ma takiego obowiązku jak się ma automatyczną skrzynię. 

I nie ma w przepisach obowiązku trzymania obu rąk cały czas na kierownicy. 

Ale jest technika jazdy samochodem. I w prawidłowej masz trzymać ręce na kierownicy w odpowiednich miejscach by mieć pełną kontrolę nad pojazdem i prowadzić go w bezpieczny sposób. Serio niby doświadczonym kierowcom trzeba tłumaczyć takie rzeczy? :facepalm: na wszystko potrzebujesz przepisy? Jak korzystać ze sracza tez potrzebujesz przepisy w kodeksie cywilnym? 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, patgaw napisał:

 

Ta zwlaszcza podczas zmiany biegow czy wlaczania kierunkow

 

jeszcze nigdy nie włączałem kierunków, odrywając ręke od kierownicy. przecież wystarczy odchylić palec

chyba nie powiesz mi, że można kierować kolanami i to jest lepsze niż trzymając obie łapy na kierze?

Edytowane przez blue_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jednak znalazłem jakis minus małej kierowniczki w Peugeotach.
nie dam rady kierowac w korku nogami kierownicą tak, żeby mieć dwie wolne ręce ;-( ;-)))000
Prawdziwy akowicz nie prowadzi kolanem tylko pindolkiem rencami dodając posty na HP*
* nie dotyczy modów
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 02:38, Fili_P napisał:

No dobra jednak znalazłem jakis minus małej kierowniczki w Peugeotach.

nie dam rady kierowac w korku nogami kierownicą tak, żeby mieć dwie wolne ręce ;-( ;-)))000

Bylo nie kupowac bidy wersji :skromny:. Asystent jazdy w korku zalatwia sprawe :oki:

Choc, czasami moze to byc zgubne i jednak trzeba czujnosc zachowac. Tak sobie wlasnie niedawno w codziennym, porannym korku z synem jechalismy i mlody mi cos na swoim telefonie pokazywal, no i auto zatrzymalo sie akurat przed pasami (mialem te wszystkie asysteny wlaczone wiec w zasadzie auto samo jechalo) i jak przed nami ruszyl, to moje tez ruszylo, a z lewej na pasy kobita weszla i przejechalem po tych pasach jak ona juz sie na nich znajdowala. Mijajac ja, podnioslem reke w gescie przeproszenia, ale niesmak pozostal. Czekam teraz, jak sie zobacze w jakims stop chamie...:facepalm:

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 17:11, angrius napisał:

Ale jest technika jazdy samochodem. I w prawidłowej masz trzymać ręce na kierownicy w odpowiednich miejscach by mieć pełną kontrolę nad pojazdem i prowadzić go w bezpieczny sposób.


Dokladnie. I pasy szelkowe i kask...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bylo nie kupowac bidy wersji :skromny:. Asystent jazdy w korku zalatwia sprawe :oki:



Allure coś tam plus to taka znowu bida nie jest (zaparkować sam potrafi ;-))) ). No ale aktywnego tempomaptu działającego przy niskiej V to nie miał -pika tylko jak chce komuś w D... wjechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fili_P napisał:


 

 


Allure coś tam plus to taka znowu bida nie jest (zaparkować sam potrafi ;-))) ). No ale aktywnego tempomaptu działającego przy niskiej V to nie miał -pika tylko jak chce komuś w D... wjechac

 

Samoparkowanie to jedyny asysten, ktorego u siebie nie uzywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rallyrychu napisał:

@zinger czyli radar z przodu, który teoretycznie ma wykrywać również pieszych w takim przypadku nie zadziałał? 

Piesza nie byla przed autem wiec nie mial szans zadzialac. Ona weszla na pasy z lewej (w druga str tez byl korek i szczerze to jej nie bardzo bylo widac, ale wiem, ze w takiej sytaacji nie powinienem byl ruszac - tyle, ze ja nie bylem skupiony na drodze i nie zauwazylem, ze akurat przed pasami stoje) i w tym samym momencie ja ruszylem. Nie zdazyla mi wejsc przed maske, minalem ja z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2019 o 07:44, blue_ napisał:

Przepisy mówią, że obie ręce mają być na kierownicy :kara:

Hmm...a jak dlubac w nosie?:) Jak zmieniac biegi?

jak miziac po telefonie?

Fakt trzymianie kierownicy kolanem przy V 1-2 kmh jest wygodne nieco

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoparkowanie to jedyny asysten, ktorego u siebie nie uzywam
Mam w robocie jak przyjeżdżam później szalona satysfakcję jak zmieszczę się w miejsce na żyletki ( bo tylko takie zazwyczaj zostają) z asystentem na 2x zamiast samemu na 4.... i potem miny tych co zaparkowali jak cioty na półtorej miejscu jak muszą z miejsca obok mnie wyjechać .... I I to jedyna sytuacja kiedy go używam to fakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.