Skocz do zawartości

Rozterki zakupowe - po raz n-ty


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, twinsen said:

 

Passat! Ogólnie Variant to kombi ale to kombi jest mniejsze np. niż zwykła Octavia! Bagażnik ma to dość mały jak na kombi.

Jak tym jeżdżę, to w ogóle nie czuję że "dupa" jest dłuższa. Więc jeździ mi się tym w zasadzie jak Stilo. A to był hatchback 😉

Na szybko sporzalem, wersja 2.0TSI 190 koni wychodzi ok 10k chf wiecej niz Insignia 1.6T 200 koni... Do tego Insignia bardziej mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delco napisał:

Masz racje - tylko jest jedno IMO ale - jak dla mnie to za duży kawał... w sensie długości - jezeli dobrze pamietam ma lekko powyżej 5 metrów... Moje aktualne auto ma troszkę poniżej 5 metrów i kilka razy zdążyło mi się nie mieścić w miejscu parkingowym na długość ;)  - choć przeszkadza mi to głównie na wyjazdach - bo na co dzień to wiem gdzie miejsca sa krótkie i nawet nie probuje wjezdzać...

Nie ma 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, twinsen said:

 

Ale opinia o Oplach jest powszechnie znana ;] No chyba że ta opinia bazuje na autach sprzed lat...

 

Jaka? Zaraz wezme @Hysek do tablicy 🤣

 

Just now, ZUBERTO said:

Nie ma 5m.

 

Nie, jest nawet gabarytowo troche mniejsza niz moje A6

 

btw. Chce ktos kupic A6?? 😄 ;) 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaceq napisał:

Zdecydowanie nie, bylem ogladnac: sedna, plytki bagaznik (pewnie bateria) do tego po zlozeniu siedzen dziura miedzy bagaznikiem a przestrzenia jest mocno ograniczona.

 

Co jest nie tak w tych zegarach:

image.png.b87791a363c334c6e02614193fb32f04.png

To chyba o zegary Puga chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, ZUBERTO said:

To chyba o zegary Puga chodziło?

 

Tak, zle zrozumialem.

3 minutes ago, RABIN said:

 jaka ta A6 ?

Czarna, szwajcarska perelka ;)

Sedan, C7 polift, 1.8 TFSI (190 koni), DSG (7 bieg), 'skora' w srodku, 2017 rok (tzn w dowodzie, na serio zrobiona w 2016), niecale 50kkm przebiegu (mam ja od nowosci) , ma jeszce ok 5 miesiecy gwarancji producenta...

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

 

Tak, zle zrozumialem.

Czarna, szwajcarska perelka ;)

Sedan, C7 polift, 1.8 TFSI (190 koni), DSG (7 bieg), 'skora' w srodku, 2017 rok (tzn w dowodzie, na serio zrobiona w 2016), niecale 50kkm przebiegu (mam ja od nowosci) , ma jeszce ok 5 miesiecy gwarancji producenta...

 

Więc po co zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, K3 said:

 

Więc po co zmieniać?

1. Troche mi sie znudzila

2. Jak pisalem, sedan jest upierdliwy (pakowanie wiekszej ilosci rzeczy to jak zabawa w ginekologa)
3. Nie mam dziury na narty w kanapie a jest to jednak przydatne na 'day ski trip;

4. Konczy sie gwarancja powoli

5. Chcialem cos jasnego (bialy / srebrny) bo ten sie w lecie grzeje... no jak czarne auto

6. Moja zona za nim ogolnie nie przepada bo w porownaniu do Superb2 w srodku jest ciasniej i ciagle mi to wypomina :)

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał:

6. Moja zona za nim ogolnie nie przepada bo w porownaniu do Superb2 w srodku jest ciasniej i ciagle mi to wypomina :)

 

Moja nie-żona mówi: A mogłeś brać Superba nowego skoro i tak nowe brałeś, tam było więcej miejsca w środku, nie szorował po krawężnikach. W ogóle poszedłeś po Tiguana który jest wyżej a kupiłeś coś coś co jest niżej. Masz ty rozum? ;] 

I tak to z babami ;] 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, twinsen said:

 

Moja nie-żona mówi: A mogłeś brać Superba nowego skoro i tak nowe brałeś, tam było więcej miejsca w środku, nie szorował po krawężnikach. W ogóle poszedłeś po Tiguana który jest wyżej a kupiłeś coś coś co jest niżej. Masz ty rozum? ;] 

I tak to z babami ;] 

 

Troche racji chyba ma ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał:

Nadwozie
Długość całkowita (w zależności od wersji/wyposażenia): 4 995 – 5 007 mm
Wymiary nadwozia Opel Insignia Country Tourer

Cross Country czy jak to tam Opel zwie nie jest chyba celem tego wątku, a zwykły liftback lub kombi.

Chociaż żona kolegi miałaby deko wyżej.

Swoją drogą jakim cudem obie wstawione przeze mnie są krótsze od Twej najkrótszej?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, jaceq said:

No wiec, mysle o zamianie A6 (C7) na cos innego (nosze sie z takim zamiarem kolejny raz ;) ), no i tak patrze co jest na rynku...

Ogolnie mam A6 sedan i jest to minus, z drugiej strony kombi nie lubie :) Idealny byl by zatem hatchback...

No i tu nasunal mi sie:

- Superb (Superba kiedys mialem ale 2)

- Insignia

 

Ogolnie Superb sa drozsze (chwilowo brak fajnych ofert), Insignie sa w dobrych cenach dostepne (patrze na nowe lub roczne)...

Ogolnie Insignia wyglada zachecajo, 1.6T -> 200 koni na papierze brzmi niezle...

Ktos sie podzieli opinia / doswiadczeniem?

Widze tez ze w Oplu mozna przedluzyc gwarancje producenta do 5 lat w trakcie trwania gwarancji (tj. do osiagniecia 24 miesiecy) - co wydaje mi sie bardzo atrakcyjne.

Patrzylem tez na Kia Stinger (wiem, troche inne pieniadze no i utrzymanie - u mnie sa tylko 3.3 V6) ale nie widze opcji np. posiagania dziury na narty w kanapie (teraz tez nie mam i jest to upierdliwe) -> plus kia to gwarancja

 

Ogolnie, co doradzicie?

Nowego A6 nie chce zbytnio (musial by byc kombi) bo srodek z odblaskowych plastikow to jest wg. mnie porazka.

Najlepiej jakis duzy hatchback, ew. kombi... Nie za wysoki SUV... mnie chetnie, choc  jestem otwarty.

 

V60, może być phev

Screenshot_20201017-191218_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Cross Country czy jak to tam Opel zwie nie jest chyba celem tego wątku,

Ok sądziłem że to raczej kombi z uwagi na bagażnik....

 

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Swoją drogą jakim cudem obie wstawione przeze mnie są krótsze od Twej najkrótszej?

Nie mam pojecia - swoje dane mam ze strony www.opel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Nie no Tiguan to już musi być tip top ;] 

 

I krzywa kierownica, i arogancki serwis, i programowanie wszystkiego samemu bo nie chce działać jak trzeba, i słaby Internet, i spalanie...

Powodzenia. ;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

I krzywa kierownica, i arogancki serwis, i programowanie wszystkiego samemu bo nie chce działać jak trzeba, i słaby Internet, i spalanie...

Powodzenia. ;l

 

Może gdybym przyszedł do tego salonu w koszuli i pod krawatem to by było inaczej, a ja byłem w dresie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Może gdybym przyszedł do tego salonu w koszuli i pod krawatem to by było inaczej, a ja byłem w dresie ;] 

 

Myślisz że to wszystko to problem tylko Twojego egzemplarza?

;]

 

 

A mówiłem żebyś najpierw zainwestował w żółte spodnie Bossa, koszulę Philipa Pleina i espadryle Hilfigera. Nie tylko dostałbyś najlepsze auto na stocku ale jeszcze zaliczył seks z kimś z działu sprzedaży.

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

A mówiłem żebyś najpierw zainwestował w żółte spodnie Bossa, koszulę Philipa Pleina i espadryle Hilfigera. Nie tylko dostałbyś najlepsze auto na stocku ale jeszcze zaliczył seks z kimś z działu sprzedaży.

no, ale jakby się tak @twinsen ubrał to niekoniecznie byłby to seks z kobietą :hehe: 

 

poza tym, jak się przyzwyczai do marki na pasku, to jest szansa, że z Tiguan będzie bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

no, ale jakby się tak @twinsen ubrał to niekoniecznie byłby to seks z kobietą :hehe: 

 

poza tym, jak się przyzwyczai do marki na pasku, to jest szansa, że z Tiguan będzie bardzo zadowolony.

 

Przede wszystkim nauczony doświadczeniem, nie zamówię wtedy:

- asystena pasa ruchu, nienawidzę tego jak to mi ciągnie kierownicę i wie lepiej

- tempomatu adaptacyjnego - nie korzystam, wg mnie to zagrożenie bo odciąga uwagę od drogi

- ACC z prowadzeniem po drodze - użyłem tylko dla zabawy, nie potrafiłbym tak jeździć, non stop kontrolowałem czy to dobrze jedzie i nie chce spowodować wypadku - 2x tyle uwagi co normalnie

- auto-hold. Jak mnie to wkurza - puszczam hamulec i nic się nie dzieje ;] ASB ma pełzać, ZAWSZE ;] 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przede wszystkim nauczony doświadczeniem, nie zamówię wtedy:
- asystena pasa ruchu, nienawidzę tego jak to mi ciągnie kierownicę i wie lepiej
- tempomatu adaptacyjnego - nie korzystam, wg mnie to zagrożenie bo odciąga uwagę od drogi
- ACC z prowadzeniem po drodze - użyłem tylko dla zabawy, nie potrafiłbym tak jeździć, non stop kontrolowałem czy to dobrze jedzie i nie chce spowodować wypadku - 2x tyle uwagi co normalnie
- auto-hold. Jak mnie to wkurza - puszczam hamulec i nic się nie dzieje ;] ASB ma pełzać, ZAWSZE ;] 
 
 
Co to jest acc z prowadzeniem po drodze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hefi napisał:
10 minut temu, twinsen napisał:
 
Przede wszystkim nauczony doświadczeniem, nie zamówię wtedy:
- asystena pasa ruchu, nienawidzę tego jak to mi ciągnie kierownicę i wie lepiej
- tempomatu adaptacyjnego - nie korzystam, wg mnie to zagrożenie bo odciąga uwagę od drogi
- ACC z prowadzeniem po drodze - użyłem tylko dla zabawy, nie potrafiłbym tak jeździć, non stop kontrolowałem czy to dobrze jedzie i nie chce spowodować wypadku - 2x tyle uwagi co normalnie
- auto-hold. Jak mnie to wkurza - puszczam hamulec i nic się nie dzieje ;] ASB ma pełzać, ZAWSZE ;] 
 
 

Pokaż więcej  

Co to jest acc z prowadzeniem po drodze?

Klima + follow me home ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hefi napisał:
9 minut temu, twinsen napisał:
 
Przede wszystkim nauczony doświadczeniem, nie zamówię wtedy:
- asystena pasa ruchu, nienawidzę tego jak to mi ciągnie kierownicę i wie lepiej
- tempomatu adaptacyjnego - nie korzystam, wg mnie to zagrożenie bo odciąga uwagę od drogi
- ACC z prowadzeniem po drodze - użyłem tylko dla zabawy, nie potrafiłbym tak jeździć, non stop kontrolowałem czy to dobrze jedzie i nie chce spowodować wypadku - 2x tyle uwagi co normalnie
- auto-hold. Jak mnie to wkurza - puszczam hamulec i nic się nie dzieje ;] ASB ma pełzać, ZAWSZE ;] 
 
 

Pokaż więcej  

Co to jest acc z prowadzeniem po drodze?

 

To takie coś że sam jedzie, semi-automatyczna jazda. Dane o prędkości bierze z mapy i znaków drogowych, więc jedzie tak jak wolno, przed wzniesieniami zwalnia itd. Trzeba trzymać ręce na kierownicy, ale sam trzyma się w drodze. Jako bajer do pokazania znajomym - super. Do codziennej jazdy - nieużywalne ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, twinsen napisał:

 

To takie coś że sam jedzie, semi-automatyczna jazda. Dane o prędkości bierze z mapy i znaków drogowych, więc jedzie tak jak wolno, przed wzniesieniami zwalnia itd. Trzeba trzymać ręce na kierownicy, ale sam trzyma się w drodze. Jako bajer do pokazania znajomym - super. Do codziennej jazdy - nieużywalne ;] 

no to rzeczywiście lipton. Ale dziwię się, że Ci się nie podoba lane assist - IMO to jedna z najlepszych spraw pod katem bezpieczeństwa, chyba, że w Pasku słabo to działa, bo w Insigni działało świetnie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  To takie coś że sam jedzie, semi-automatyczna jazda. Dane o prędkości bierze z mapy i znaków drogowych, więc jedzie tak jak wolno, przed wzniesieniami zwalnia itd. Trzeba trzymać ręce na kierownicy, ale sam trzyma się w drodze. Jako bajer do pokazania znajomym - super. Do codziennej jazdy - nieużywalne default_zlosnik.gif 

 

Aha Tak zgadzam się, nieużywalne, za dużo bezsensownych ograniczeń

Ale to zwykły acc plus limiter +line assist. Nic poza tym, to nie oddzielny system

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

no to rzeczywiście lipton. Ale dziwię się, że Ci się nie podoba lane assist - IMO to jedna z najlepszych spraw pod katem bezpieczeństwa, chyba, że w Pasku słabo to działa, bo w Insigni działało świetnie :ok: 

 

To działa świetnie jak pasy są dobrze namalowane albo jak krawędź jezdni wyraźnie się odznacza. W przypadku remontów robi się ciekawie. Często namalowane tam pasy wzajemnie się nakładają, są niekoniecznie takiego koloru jak system się spodziewa i bywają miejsca, gdzie ten system po prostu próbuje mnie wepchnąć na betonową barierę, a gdy dostaje sprzeczne dane zamiast się wyłączyć - działa dalej. Nie jest to w VAG dobrze dopracowane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hefi napisał:

Aha emoji16.png Tak zgadzam się, nieużywalne, za dużo bezsensownych ograniczeń

Ale to zwykły acc plus limiter +line assist. Nic poza tym, to nie oddzielny system

 

 

 

 

Tak, ale jest to opcja którą się kupuje lub dostaje w pakiecie jak ja. Najgorsze że LA nie mogę deaktywować na stałe. Po odpaleniu znów jest aktywny i po prostu to wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, twinsen said:

 

Tak, ale jest to opcja którą się kupuje lub dostaje w pakiecie jak ja. Najgorsze że LA nie mogę deaktywować na stałe. Po odpaleniu znów jest aktywny i po prostu to wyłączam.

 

Mazde sobie kup, pamieta nawet podgrzewanie siedzen po kolejnym odpaleniu :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Mazde sobie kup, pamieta nawet podgrzewanie siedzen po kolejnym odpaleniu :hehe:

 

 

A to sobie zakodowałem ostatnio ;] Grzanie zydli już pamięta, tak samo filtr AirCare, nie umiem zakodować żeby pamiętał zamknięty obieg bo tym zawiaduje climatronic i mimo że opcja automatycznego zamykania na zadymienie jest załączona, to jeszcze nigdy się nie załączył :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

 

A to sobie zakodowałem ostatnio ;] Grzanie zydli już pamięta, tak samo filtr AirCare, nie umiem zakodować żeby pamiętał zamknięty obieg bo tym zawiaduje climatronic i mimo że opcja automatycznego zamykania na zadymienie jest załączona, to jeszcze nigdy się nie załączył :( 

i jak to sobie kodujesz ? Ilością zamknięć drzwi kierowcy w 3s po odblokowaniu ;] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, twinsen napisał:

 

To działa świetnie jak pasy są dobrze namalowane albo jak krawędź jezdni wyraźnie się odznacza. W przypadku remontów robi się ciekawie. Często namalowane tam pasy wzajemnie się nakładają, są niekoniecznie takiego koloru jak system się spodziewa i bywają miejsca, gdzie ten system po prostu próbuje mnie wepchnąć na betonową barierę, a gdy dostaje sprzeczne dane zamiast się wyłączyć - działa dalej. Nie jest to w VAG dobrze dopracowane.

U mnie wyłącza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sherif napisał:

i jak to sobie kodujesz ? Ilością zamknięć drzwi kierowcy w 3s po odblokowaniu ;] ?

 

Interfejsem OBD11, ta magiczna skrzynka pozwala wydobyć z tych aut to, co zostało przez producenta zablokowane bądź ograniczone, na skutek idiotycznych zaleceń Unii Europejskiej, albo tego że VW sobie umyślił że to i to to jest system bezpieczeństwa, chociaż nim nie jest tak naprawdę ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, twinsen napisał:

 

Jak nie ma pasów albo jest ciemno i nie widzi krawędzi. A tak to usiłuje za linię brać np. ślady hamowania które w deszczu się błyszczą ;] 

;]

Masz możliwość sterowania czułością tego systemu?

U mnie są 3 poziomy - mam ustawiony na środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.