Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Skoda Superb 1.5 TSI DSG Sportline podsumowanie roku użytkowania

Featured Replies

Napisano

Po blisko roku użytkowania Skody Superb kombi 1.5 TSI DSG w wersji Sportline napisze krótkie podsumowanie. 

 

Przejechałem 34 tyś km, średnie spalanie 7,64km. 

 

Plusy: 

silnik spalanie przy spokojnej jeździe 4,1l.,

bak paliwa, wlewałem 73 liry przejeżdżałem do 1300km,

fotele mega wygodne, elektryczne z pamięciami, podgrzewane, podnóżek rozsuwany, 

przestrzeń wnętrza i bagażnika prze ogromna, dach panoramiczny dodaje jej jeszcze więcej, 

lampy LED Matrix, MEGA poprawiają komfort jazdy, bardzo szybko wycinają pojazdy ze swego pola świecenia, chodź zdarza im się oślepić innych użytkowników za co ich w głębi ducha przepraszam, 

blokada tylnych drzwi i szyb za pomocą klawiszy na drzwiach kierowcy, 

klapa elektryczna, 

audio Cantona, 

podwójne przednie szyby i akustyczna przednia, 

bezkluczykowy dostęp, 

funkcja antykolizyjna, zatrzymała mnie kilkukrotnie do zera przy cofaniu z telefonem w ręce, 

dach panoramiczny, często otwarty zastępował klimę, 

wirtualne zegary, 

router wifi zapewniał dostęp dzieciakom podczas dłuższych wycieczek, 

ilość portów USB,

przesyłanie rozmowy z przedniej części kabiny do tyłu, wynalazek jak nic lecz przy wyższych prędkościach działało. 

 

Minusy: 

silnik, niska kultura pracy na wolnych obrotach, dźwięk kosiareczki, 

DSG miewa chwile zawahania przy dynamiczniejszej jeździe, długo zmienia biegi i nie wie który by tu włączyć, 

podgrzewana przednia szyba, grzeje jakby nie grzała, coś daje lecz potrzebuje dużo czasu, 

zawieszenie zdarza się że buja samochodem, pomimo iż mam sprężyny obniżające 

zbiornik na spryskiwacze zbyt szybko kończy się płyn, 

 

Czego mi w niej brakowało: 

silnika 190TSI mam w Arteonie i czuć różnice na jego korzyść, 

zawieszenia DCC, 

wszelkich systemów wspomagających jazdę typu aktywny tempomat itp,

klawisza do zamykania bagażnika z automatu po odejściu od pojazdu,

kamery cofania, jednak pojazd ma swoje gabaryty. 

 

Na marginesie plusów: 

sąsiedzi myśleli że mam ze 300 koni, 

dynamiczne uruchamianie oświetlenia lamp dodawało prestiżu, "somsiedzi" wychylali się zza firanek, aby podziwiać wizualizację. 

 

Na marginesie z minusów: 

Rasowy wygląd z tym silnikiczem prowokował innych na szybki start spod świateł o czym ja mogłem jedynie pomarzyć. 

 

Czy kupiłbym ponownie? 

 

Tak, lecz z silnikiem 2.0 TSI 190 i dodatkowym wyposażeniem, którego nie miałem 

 

 

 

 

 

 

 

961E247E-5BB6-4CF8-876C-F4AC32A317D1.JPG

Napisano
Po blisko roku użytkowania Skody Superb kombi 1.5 TSI DSG w wersji Sportline napisze krótkie podsumowanie. 
 
Przejechałem 34 tyś km, średnie spalanie 7,64km. 
 
Plusy: 
silnik spalanie przy spokojnej jeździe 4,1l.,
bak paliwa, wlewałem 73 liry przejeżdżałem do 1300km,
fotele mega wygodne, elektryczne z pamięciami, podgrzewane, podnóżek rozsuwany, 
przestrzeń wnętrza i bagażnika prze ogromna, dach panoramiczny dodaje jej jeszcze więcej, 
lampy LED Matrix, MEGA poprawiają komfort jazdy, bardzo szybko wycinają pojazdy ze swego pola świecenia, chodź zdarza im się oślepić innych użytkowników za co ich w głębi ducha przepraszam, 
blokada tylnych drzwi i szyb za pomocą klawiszy na drzwiach kierowcy, 
klapa elektryczna, 
audio Cantona, 
podwójne przednie szyby i akustyczna przednia, 
bezkluczykowy dostęp, 
funkcja antykolizyjna, zatrzymała mnie kilkukrotnie do zera przy cofaniu z telefonem w ręce, 
dach panoramiczny, często otwarty zastępował klimę, 
wirtualne zegary, 
router wifi zapewniał dostęp dzieciakom podczas dłuższych wycieczek, 
ilość portów USB,
przesyłanie rozmowy z przedniej części kabiny do tyłu, wynalazek jak nic lecz przy wyższych prędkościach działało. 
 
Minusy: 
silnik, niska kultura pracy na wolnych obrotach, dźwięk kosiareczki, 
DSG miewa chwile zawahania przy dynamiczniejszej jeździe, długo zmienia biegi i nie wie który by tu włączyć, 
podgrzewana przednia szyba, grzeje jakby nie grzała, coś daje lecz potrzebuje dużo czasu, 
zawieszenie zdarza się że buja samochodem, pomimo iż mam sprężyny obniżające 
zbiornik na spryskiwacze zbyt szybko kończy się płyn, 
 
Czego mi w niej brakowało: 
silnika 190TSI mam w Arteonie i czuć różnice na jego korzyść, 
zawieszenia DCC, 
wszelkich systemów wspomagających jazdę typu aktywny tempomat itp,
klawisza do zamykania bagażnika z automatu po odejściu od pojazdu,
kamery cofania, jednak pojazd ma swoje gabaryty. 
 
Na marginesie plusów: 
sąsiedzi myśleli że mam ze 300 koni, 
dynamiczne uruchamianie oświetlenia lamp dodawało prestiżu, "somsiedzi" wychylali się zza firanek, aby podziwiać wizualizację. 
 
Na marginesie z minusów: 
Rasowy wygląd z tym silnikiczem prowokował innych na szybki start spod świateł o czym ja mogłem jedynie pomarzyć. 
 
Czy kupiłbym ponownie? 
 
Tak, lecz z silnikiem 2.0 TSI 190 i dodatkowym wyposażeniem, którego nie miałem 
 
 
 
 
 
 
 
961E247E-5BB6-4CF8-876C-F4AC32A317D1.JPG.325dcf0bc8652a325b44aed03c11b69b.JPG
Super średnie spalanie, w hybrydzie RAV4 mogę o takim tylko pomarzyć. Ostatnio miasto 14,4, krótkie odcinki a miało być właśnie w mieście oszczędnie.


Napisano
1 minute ago, gumcio said:

Super średnie spalanie, w hybrydzie RAV4 mogę o takim tylko pomarzyć.

 

A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...

Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...

Napisano
 
A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...
Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...
Wielkość auta podobna ( RAV4 pewnie mniejsza), waga też. Można porównywać.
Napisano
10 minutes ago, gumcio said:

Wielkość auta podobna ( RAV4 pewnie mniejsza), waga też. Można porównywać.

 

Ale juz gabaryty i powierzchnia czolowa zupelnia rozna...

Napisano
 
Ale juz gabaryty i powierzchnia czolowa zupelnia rozna...
Przy prędkością miejskich 20 km/h średnia to można powiedzieć, że pomijane znacznie, a laczki pewnie w superB większe i szersze itd. Nie ma co, potwierdza się tylko, że 1.5 TSI to udana konstrukcja i DSG może też pomogą w Eco jeździe. default_wink.gif


Napisano
Just now, gumcio said:

Przy prędkością miejskich 20 km/h średnia to można powiesić pomijane znacznie.

 

Nie sadze, zeby autor postu nakrecil 35kkm w rok po miescie z predkosciami 20km/h :hehe:

Napisano
 
Nie sadze, zeby autor postu nakrecil 35kkm w rok po miescie z predkosciami 20km/h :hehe:
Na trasie tym bardziej też TSI wygrywa w spalaniu, bo w ToiToiu nie ma już Hybrydy do wspomagania kompletnie.
Napisano
1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A jaki sens porownywac spalanie SUVa z kombi? Poza tym mozecie jezdzic w zupelnie roznych warunkach...

Ile Ci tak Rav4 pali? Bo ja srednie z pierwszych 5kkm w CX5 mam na poziomie 7.9...

Suva kupujesz z dieslem i masz 8 średnie spalanie bez napinki.

Napisano
Just now, MarcG said:

Suva kupujesz z dieslem i masz 8 średnie spalanie bez napinki.

 

Ja sie nie napinam, mi osobiscie zwisa czy pali 7 czy 10 przy moich przebiegach....

Napisano
1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ja sie nie napinam, mi osobiscie zwisa czy pali 7 czy 10 przy moich przebiegach....

Ale milej jak pali 7 niż 10. Ja tego problemu nie miałem, jak kupowałem kijowego suva to były tylko diesle.

Napisano
22 minutes ago, MarcG said:

Ale milej jak pali 7 niż 10. Ja tego problemu nie miałem, jak kupowałem kijowego suva to były tylko diesle.

 

Jak sie ogolnie dziwie jak ktos kupuje SUVa a pozniej narzeka na spalanie, porownujac je z osobowka ;]

 

Edytowane przez Maciej__

Napisano
 
Jak sie ogolnie dziwie jak ktos kupuje SUVa a pozniej narzeka na spalanie, porownujac je z osobowka default_zlosnik.gif
 
Nie narzekam bo ja tą toaletą mobilną nie jeździe, tylko moja [emoji3590] (lubię, mam i raczej zawsze będę kupował jak tylko będą "cygara"). Pokazuje tylko, że nie ma sensu kupować Hybryd nawet do miasta a teraz ta eko-moda zalewa i psuje rynek motoryzacyjny dla klienta a producencki ratują się jak mogą w UE aby tylko emisja sumaryczna się zgadzała.





Napisano
12 minut temu, gumcio napisał:

Nie narzekam bo ja tą toaletą mobilną nie jeździe, tylko moja emoji3590.png (lubię, mam i raczej zawsze będę kupował jak tylko będą "cygara"). Pokazuje tylko, że nie ma sensu kupować Hybryd nawet do miasta a teraz ta eko-moda zalewa i psuje rynek motoryzacyjny dla klienta.



 

Corolla hybryda do Warszawie ma średnie spalanie 4.5 więc jak nie ma sensu ?

Napisano
Corolla hybryda do Warszawie ma średnie spalanie 4.5 więc jak nie ma sensu ?
Np. fc54cd428b6698a3a00fedc58cd0fcb1.jpg
Napisano
  • Autor
1 minutę temu, gumcio napisał:

Np. z ostatniej chwilifc54cd428b6698a3a00fedc58cd0fcb1.jpg

Co to za samochód? 

Napisano
1 minute ago, gumcio said:

Np. z ostatniej chwili

 

No jak to jezdzi odcinki po 3-4km to ile ma spalic? :hehe:

Przejedz z 10-20 i wtedy mozna wycigac jakies wnioski...

Napisano
1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

No jak to jezdzi odcinki po 3-4km to ile ma spalic? :hehe:

Przejedz z 10-20 i wtedy mozna wycigac jakies wnioski...

Mój diesel na krótkich odcinkach potrafi i 15 pokazać 

Napisano
 
No jak to jezdzi odcinki po 3-4km to ile ma spalic? default_hehe.gif
Przejedz z 10-20 i wtedy mozna wycigac jakies wnioski...
Przerabiam na plug-in tylko muszę gdzieś wyborować miejsce na gniazdko wstydu. default_wink.gif

Napisano
2 godziny temu, MarcG napisał:

Ale milej jak pali 7 niż 10. Ja tego problemu nie miałem, jak kupowałem kijowego suva to były tylko diesle.

 

zależy. Jeśli 7 to diesel, to ja wolę 10 w benzynie. Będzie na pewno milej ;]

Napisano
5 godzin temu, johny napisał:

Przejechałem 34 tyś km, średnie spalanie 7,64km. 

 

Czego mi w niej brakowało: 

silnika 190TSI mam w Arteonie i czuć różnice na jego korzyść,

 

A jak wygląda spalanie w Arteonie w porównaniu do Skody? Auta podobne, tylko różne silniki.

Napisano
29 minut temu, maro_t napisał:

 

zależy. Jeśli 7 to diesel, to ja wolę 10 w benzynie. Będzie na pewno milej ;]

 

Zaryzykowałbym się nie zgodzić z kolegą :)

Napisano
1 minutę temu, torelek napisał:

 

Zaryzykowałbym się nie zgodzić z kolegą :)

 

proszę bardzo :)

Napisano

DSG tak dziala przez ekologie. Trzeba program poprawic i dziala dobrze. 

Napisano
6 minut temu, maro_t napisał:

 

proszę bardzo :)

 

diesel, średnio spali 7 litrów :diabel:

 

 

 

 

IMG_20190731_235147ss.jpg

Napisano
13 minut temu, torelek napisał:

 

Zaryzykowałbym się nie zgodzić z kolegą :)

 

jak srediomiesięczne jedziesz 1kkm to wszystko jedno bo na złotówki wyjdzie miało kasy, jak 3kmm czy 5kkm to już więcej kasy, ale to potem i tak zależy czy milej od tego czy zarabiasz 3, 5, 10, czy 15+ kpln :] 

Edytowane przez TomekD000

Napisano
  • Autor
58 minut temu, torelek napisał:

 

A jak wygląda spalanie w Arteonie w porównaniu do Skody? Auta podobne, tylko różne silniki.

Artek 9,25l średnio z 19 tys km przy czym głównie miasto, na kołach 20”. Skoda jak pisałem 7,64l

Napisano
6 godzin temu, johny napisał:

silnik spalanie przy spokojnej jeździe 4,1l.,

Nie ma takiej możliwości! Ktoś lub coś gdzieś mija się z rzeczywistością. Nawet na siłę na jakimś krótkim odcinku i ekojeździe nie uwierzę :hehe:.

Napisano
  • Autor
6 minut temu, amazaque napisał:

Nie ma takiej możliwości! Ktoś lub coś gdzieś mija się z rzeczywistością. Nawet na siłę na jakimś krótkim odcinku i ekojeździe nie uwierzę :hehe:.

Serdecznie Cię pozdrawiam 

IMG_5229.JPG

Napisano
  • Autor
22 minuty temu, amazaque napisał:

Nie ma takiej możliwości! Ktoś lub coś gdzieś mija się z rzeczywistością. Nawet na siłę na jakimś krótkim odcinku i ekojeździe nie uwierzę :hehe:.

Jak widać wynik powtarzalny

 

 

 

IMG_5218.JPG.9096519b691b5ca7901a52cfc3c2a54b.JPG

Edytowane przez johny

Napisano
Godzinę temu, johny napisał:

Artek 9,25l średnio z 19 tys km przy czym głównie miasto, na kołach 20”. Skoda jak pisałem 7,64l

 

To chyba bardzo dobry wynik. Mój 3-litrowy diesel po mieście pali 8(spokojne toczenie)-9 (normalnie).

Napisano
Godzinę temu, johny napisał:

Skoda jak pisałem 7,64l

A gdzie jeżdzone? bo 34 tys /rok sugeruje raczej trase..

Napisano
  • Autor
16 minut temu, delco napisał:

A gdzie jeżdzone? bo 34 tys /rok sugeruje raczej trase..

60% trasy, 40% miasto. 

Napisano
  • Autor
Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Tempomat na 90 :ok:

ake spalanie jak z diesla 8]

starym TDI schodziłem w trasie poniżej 4

 

Tempomat chwilowo, ogólnie jazda na tempomacie podnosi zużycie paliwa bez dwóch zdań. 

Napisano

2,0 tsi w  oczko mniejszej budzie sprawia się naprawdę nieźle. Tu octavia 3 fwd dsg.

6,6 l/100 średnio z 45 tys km wg moich statystyk. Głównie trasy krajowe.

 

Silnik bardzo mi odpowiada bo daje w nadwoziu kompaktowym osiągi gti z przed powiedzmy dwóch generacji, a potrafi być oszczędny podczas realizacji zwykłych zadań codziennych.

 

1,5 tsi to ciutkę za mało, znów 2,0 245KMw przednim napędzie to w wielu sytuacjach rzucanie słów na wiatr.

 

2,0 190 (teraz 200KM) jest w sam raz zwłaszcza że jeszcze do niedawna było tańsze niż np 2,0 tdi 150KM.

W aktualnych cennikach jeszcze nie ma tego silnika ale jak się pojawi to będzie znów pewnie fajnym złotym środkiem.

 

 

 

45 summary.jpg

Napisano

Masz fotele sportline? Ja po 2kkm na sportline miałem ochotę jaska pod dupe dać, tak mnie wszystko bolało... 

IMG_20200818_151032.jpg

Napisano
  • Autor
11 minut temu, Vadero napisał:

Masz fotele sportline? Ja po 2kkm na sportline miałem ochotę jaska pod dupe dać, tak mnie wszystko bolało... 

IMG_20200818_151032.jpg

Tak jest fotele SportLine i 74kg masy ciała. Idealny zestaw byłby taki Arteon z fotelami kury 👍

Napisano
8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jak sie ogolnie dziwie jak ktos kupuje SUVa a pozniej narzeka na spalanie, porownujac je z osobowka ;]

 

Daj już spokój koledze @bergerac:oki:;]

Napisano
2 minuty temu, johny napisał:

Tak jest fotele SportLine i 74kg masy ciała. Idealny zestaw byłby taki Arteon z fotelami kury 👍

Tragiczne są te fotele. Fajnie to na fotach wyglądają. Twarde jak taborety. 

Napisano
30 minut temu, Vadero napisał:

Masz fotele sportline? Ja po 2kkm na sportline miałem ochotę jaska pod dupe dać, tak mnie wszystko bolało... 

IMG_20200818_151032.jpg

iV ?

Edytowane przez sdss

Napisano
23 minuty temu, Marcin79 napisał:

Moj na krajowce pali 6 litrów 😋

Chyba jak go pchasz pod góre :oki: 

Napisano
7 minut temu, Łukasz___F napisał:

Chyba jak go pchasz pod góre :oki: 

 

 

 

Napisano
  • Autor
35 minut temu, Vadero napisał:

Tragiczne są te fotele. Fajnie to na fotach wyglądają. Twarde jak taborety. 

Tak jak piszesz to mialem w Abarcie, fotele Sabelta 🤦‍♂️ Wszyscy na forum bili konia jak je widzieli, każdy chciał je mieć a nikt nie wiedział o czym mówi. Cieszyłem się jak z nich wysiadałem. 
 

 

Napisano
4 hours ago, johny said:

Jak widać wynik powtarzalny

 

 

 

IMG_5218.JPG.9096519b691b5ca7901a52cfc3c2a54b.JPG

 

Ta fotka jest z tej samej jazdy, tylko 63 km wcześniej ;]

Napisano
24 minuty temu, johny napisał:

Tak jak piszesz to mialem w Abarcie, fotele Sabelta 🤦‍♂️ Wszyscy na forum bili konia jak je widzieli, każdy chciał je mieć a nikt nie wiedział o czym mówi. Cieszyłem się jak z nich wysiadałem. 
 

 

Prawie takie kupiłem do MiTo 🙃choć wymiarowo pewnie inne niż w 500.

Napisano
  • Autor
42 minuty temu, HelixSv napisał:

 

Ta fotka jest z tej samej jazdy, tylko 63 km wcześniej ;]

Prawie Ci się udało 😁

Napisano
  • Autor
40 minut temu, stig napisał:

Prawie takie kupiłem do MiTo 🙃choć wymiarowo pewnie inne niż w 500.

To samo, jedynie szycie inne. Tyły tych foteli są plastikowe, oddychania zero, koszulki mokre po chwili jazdy latem. 

Napisano
15 minutes ago, johny said:

Prawie Ci się udało 😁

 

Prawie Ci się udało. Widać po trip counterze. 

Ale wynik imponujący i tak.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.