Skocz do zawartości

SUV w cenie 150-250 tys zł?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, ZUBERTO napisał:

Jak siedzisz w tym centrum na dupie 8h w robo to spoko i można zbiorkomem tam dotrzeć i wrócić.

Każdy ma inną specyfikę życia i pracy.

 

Ja muszę często obskoczyć trochę urzędów i innych instytucji zlokalizowanych nie tylko w obrębie miasta.

Nawet w mojej dziurze UM czy Starostwo ma budynki rozrzucone po całym mieście.

To co w 8h załatwię w dzień autem, zbiorkomem zajęłoby mi pewnie z tydzień.

Fakt, coraz więcej rzeczy da się ogarnąć zdalnie.

 

Tylko w tym przypadku to co Tobie nie przeszkadza, np. zmniejszanie pasów ruchu, mi zawadza wydłużając dojazd.

Nie mam innej opcji, muszę jechać autem.

 

Nie wiem czy bardziej Cię podtruwam jadąc czy stojąc na pasie obok pustych chodników, DDRek i BUSpasów.

 

 

 

 

 

 Co innego DG czy inna praca a co innego dojazd autem na 8h. Zreszta to wszystko jest marzenie ściętej głowy i tak za naszego życia porządnych zmian nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał:

No i ciąg dalszy manipulacji. Słabo, masz jeden i to do tego lichy i zmanipulowany argument czy wysilisz się o więcej?
Oczywiście, że nie pomieścisz, to też nie ma co niszczyć obecnej infrastruktury drogowej, tylko pozostawić ludziom wybór. A teraz samochodów przybywa, a drogi się cofa w rozwoju.
Co do Świętkorzyskiej jeszcze bo się nie odniosłem, chodniki są tam do przesady szerokie, nie widziałem aby były w sensowny sposób wykorzystane, za to po przebudowie widzę ogromne korki - i teraz skoro te spaliny takie złe to tam chcesz spacerować? 🤔 Teraz użyjesz argumentu, że całkiem trzeba zakazać tu samochodów, żebyś mógł spacerować. No to wracamy do początku - stworzyć problem, później krzyczeć że się go stworzyło, i zakazać jazdy samochodem na koniec jako rozwiązanie problemu, który nic nie rozwiąże, a stworzyło się go samemu. Manipulacja poziom mistrz.

Chłopie Ty tak na serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wujek napisał:

 Co innego DG czy inna praca a co innego dojazd autem na 8h.

Tylko to nie ja w każdym wątku patrzę tylko na czubek własnego nosa i nie ja krzyczę o zamykaniu centrum miast dla aut bo to, bo tamto.

Tylko jak zmniejszą ilość pasów to na stałe i wszystkim, czy na 8h, a może tylko na te 2, w których głównie dojeżdżają pracownicy korpo?

Staram się zrozumieć wszystkich patrząc nie tylko na swoje potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

Tylko to nie ja w każdym wątku patrzę tylko na czubek własnego nosa i nie ja krzyczę o zamykaniu centrum miast dla aut bo to, bo tamto.

Tylko jak zmniejszą ilość pasów to na stałe i wszystkim, czy na 8h, a może tylko na te 2, w których głównie dojeżdżają pracownicy korpo?

Staram się zrozumieć wszystkich patrząc nie tylko na swoje potrzeby.

 

 

Jak już zamkną centrum miasta to jak do tych wszystkich firm, które się tam mieszczą dojadą klienci?

Taki pomysł jest dobry tylko z perspektywy pracownika korporacji, zajmującego się wyłącznie tworzeniem exceli, które następnie wysyła mailem do przełożonego na drugim końcu świata. 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wujek said:

Chłopie Ty tak na serio?

Czyli dalej nie masz argumentów - przyszedł ten ostatni, próba zdyskredytowania oponenta w dyskusji sugerując, że jest on niedorzeczny bez podania przyczyny.
Zatem zaliczam Cię do reszty patoaktywistów. :ok:
EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Jak już zamkną centrum miasta to jak do tych wszystkich firm, które się tam mieszczą dojadą klienci?

Taki pomysł jest dobry tylko z perspektywy pracownika korporacji, zajmującego się wyłącznie tworzeniem exceli, które następnie wysyła mailem do przełożonego na drugim końcu świata. 

 

 

 

 

W centrum i tak już nie ma żadnych firm, bo się nie da zaparkować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Tylko to nie ja w każdym wątku patrzę tylko na czubek własnego nosa i nie ja krzyczę o zamykaniu centrum miast dla aut bo to, bo tamto.

Tylko jak zmniejszą ilość pasów to na stałe i wszystkim, czy na 8h, a może tylko na te 2, w których głównie dojeżdżają pracownicy korpo?

Staram się zrozumieć wszystkich patrząc nie tylko na swoje potrzeby.

 

Ale jedno laczy sie z drugim. Zlikwidujesz dojazdy na 8h to bedzie wieksza rotacja miejsc i wiecej pasow nie bedzie potrzebne. Dojazdy do korpo to najgorsze zlo jakie moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Czyli dalej nie masz argumentów - przyszedł ten ostatni, próba zdyskredytowania oponenta w dyskusji sugerując, że jest on niedorzeczny bez podania przyczyny.
Zatem zaliczam Cię do reszty patoaktywistów. :ok:
EOT.

Od poczatku Ci pisze, ze nie da sie wtloczyc nieskonczonej ilosci aut do centrum przez multum powodow. Od podejscia komunistow po obecny rzad i kierowcow a Ty znow swoje. Bo ja musze pojechac. Sa tacy co musza dla nich wystarcza dwa pasy Swietokorzyskiej reszta zbiorkomem bez marudzenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, AstraC said:

Czyli nie masz ani jednego argumentu przeciw, jedynie pisząc że po co? Ja Co nie bronie jechać metrem, tramwajem czy autobusem Ty mi natomiast chcesz zabronić, do tego nie argumentując w żaden logiczny sposób, dlaczego?

A Taxi i carsharing też ogranicza to tak samo jak każdy inny samochód.

A dlaczego nie? Czy ja jestem gorszym człowiekiem chcąc tam pojechać samochodem? Bo chcę. Tylko nie pisze, że jak chce to mam stać w korkach, bo to nie jest odpowiedź na pytanie. Bo użyję podobnych argumentów bez sensu jak Ty (z którymi się nie zgadzam) jak np. na spacer idź sobie do lasu, a jak chcesz jechać metrem czy tramwajem to musisz się godzić że nie podwiozą pod same drzwi a trzeba łazić z buta.

 

Dlatego wszelkiej masci zakazy sa bez sensu, szczegolnie w realiach PL.

Ruch w centrum latwiej ograniczyc przez wprowadzenie wysokich oplat za parkowanie czy nawet wjazd do konkretnych stref, vide Londyn.

Wtedy jak ktos chce wygodnie to sobie pojedzie autem, a miasto dodatkowo czerpie korzysci z oplat.

Ale do tego musi byc sprawny zbiorkom, bo w przeciwnym razie sporo osob zostanie w domu i wszyscy na tym straca.

NIestety w PL problem zakorkowanego centrum rozwiazuje sie zwezajac ulice, co powoduje jeszcze wieksze korki :hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dlatego wszelkiej masci zakazy sa bez sensu, szczegolnie w realiach PL.

Ruch w centrum latwiej ograniczyc przez wprowadzenie wysokich oplat za parkowanie czy nawet wjazd do konkretnych stref, vide Londyn.

Wtedy jak ktos chce wygodnie to sobie pojedzie autem, a miasto dodatkowo czerpie korzysci z oplat.

Ale do tego musi byc sprawny zbiorkom, bo w przeciwnym razie sporo osob zostanie w domu i wszyscy na tym straca.

NIestety w PL problem zakorkowanego centrum rozwiazuje sie zwezajac ulice, co powoduje jeszcze wieksze korki :hehe:

 

Powinno być więcej parkingów, by można było zostawić auto i bardziej dogodna, szybsza komunikacja miejska.

W niektóre miejsca można dostać się w miarę szynko, w inne to ponad godzina jazdy.

Ode mnie do centrum można dostać się w 30-40 min., ale już do szpitala na Banacha w ponad godzinę 8]

 Spod warszawskiej, dalekiej wsi mogę być pociągiem na Gdańskiej w 35-45 min :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

Są restauracje, do których trzeba dostarczyć żarcie.

 

Ale to się robi generalnie 6-9 rano, podobnie jak obsługa techniczna i tak dalej. Jechać na obiad/kolację do restauracji w centrum własnym autem mija się z celem. Zakupy przeniosły się do galerii (z parkingami), natomiast jakieś firmy usługowe też już dawno temu z centrum się wyniosły. Nie pojedziesz autem tam, gdzie obok nie ma parkingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Maciej__ said:

 

Dlatego wszelkiej masci zakazy sa bez sensu, szczegolnie w realiach PL.

Ruch w centrum latwiej ograniczyc przez wprowadzenie wysokich oplat za parkowanie czy nawet wjazd do konkretnych stref, vide Londyn.

Wtedy jak ktos chce wygodnie to sobie pojedzie autem, a miasto dodatkowo czerpie korzysci z oplat.

Ale do tego musi byc sprawny zbiorkom, bo w przeciwnym razie sporo osob zostanie w domu i wszyscy na tym straca.

NIestety w PL problem zakorkowanego centrum rozwiazuje sie zwezajac ulice, co powoduje jeszcze wieksze korki :hehe:

 

W wielu miejscach się tak robi. Wlotowki się zwęża, wylotówki z miasta są szerokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, grogi said:

 

W wielu miejscach się tak robi. Wlotowki się zwęża, wylotówki z miasta są szerokie

 

I to ma sens, bo ewentualne korki robia sie przed miastem ;)

U nas sie zweza centrum co skutkuje jeszce wiekszymi korkami, tam gdzie mialo ich nie byc ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to się robi generalnie 6-9 rano, podobnie jak obsługa techniczna i tak dalej. Jechać na obiad/kolację do restauracji w centrum własnym autem mija się z celem. Zakupy przeniosły się do galerii (z parkingami), natomiast jakieś firmy usługowe też już dawno temu z centrum się wyniosły. Nie pojedziesz autem tam, gdzie obok nie ma parkingu. 
Dlaczego.? Moje ulubione knajpy są właśnie w ścisłym centrum. Jeżdżę do nich autem I korzystam z prywatnych podziemnych parkingów. To samo z teatrem czy zakupami których nie da się zrobić przez neta.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.