Skocz do zawartości

SUV w cenie 150-250 tys zł?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ale to wynika obecnie tylko i wyłącznie z faktu, że nie ma komponentów.

 

Akurat nie wiem skąd problem z siedzeniami w BMW i Audi, gdyż jest w obu przypadkach wiele możliwych opcji, niezależnie od wybranej opcji wyposażenia.

 

Te w Volvo to nie są żadne światła matrycowe, a prymitywne światła sektorowe, które działają bardzo rzadko, a do tego bardzo przeciętnie. Mijania same w sobie są kiepskie.

 

Warto dopłacić za laminowane szyby. W czasie kiedy się interesowałem XC60, to był koszt ok. 4 tys. zł. 

 

A4 MY 2019 jest bardzo dobrze wyciszone podczas jazdy w trasie.

Odnośnie siedzeń to nawet sprzedawca w salonie BMW przyznał, że nie poleca tych std. Światła w V90 są bardzo dobre, automat działa idealnie. Obecnie jest ich druga generacja i są wg opisu adaptacyjne. Dla mnie wystarczy.

Tą A4 2.0TFSI jeździłem wielokrotnie i nie jest dobrze wyciszona. Kolega jest podobnego zdania. Niestety nie porównam już bezpośrednio bo została oddana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siedzeń to nawet sprzedawca w salonie BMW przyznał, że nie poleca tych std. Światła w V90 są bardzo dobre, automat działa idealnie. Obecnie jest ich druga generacja i są wg opisu adaptacyjne. Dla mnie wystarczy.
Tą A4 2.0TFSI jeździłem wielokrotnie i nie jest dobrze wyciszona. Kolega jest podobnego zdania. Niestety nie porównam już bezpośrednio bo została oddana.
Też mam potownanie świateł volvo xc40 i xc90 do nowej cklasy i er3

Nie mam uwag a nawet ciut lepiej ale to pewnie zasługa budy suv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

Kupno BMW w takiej cenie to jest bardzo słaby pomysł. Jeżeli kupować BMW to tylko na sporym rabacie.

 

Lexusa RX300t chwilę temu widziałem za takie kwoty, ale auta całkowicie nowe, bez przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

Kupno BMW w takiej cenie to jest bardzo słaby pomysł. Jeżeli kupować BMW to tylko na sporym rabacie.

 

Lexusa RX300t chwilę temu widziałem za takie kwoty, ale auta całkowicie nowe, bez przebiegu.

 

A Ty cos w koncu kupiles? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A Ty cos w koncu kupiles? 

Jeszcze nie, gdyż nie miałem czasu nad tym do końca usiąść od końca lutego, kiedy to w ofercie pojawiła się 430i xdrive, głównie z uwagi na ilość pracy. Właśnie wychodzę z kancelarii do domu...

 

Bmw obniżyło rabaty na nędzne 5%, ale juz dilerzy dzwonią, że nie mogą wyrobić planów zamiwien i dają łączny rabat 10%, także słabo jak na bmw, w szczególności mając na uwadze ich utratę wartości.

 

Z uwagi na fakt, że mam dosyć drogi konfig, jak dla mnie, pojawił się pomysł, aby trochę dopłacić i wziąć coś naprawdę premium.

 

W sobotę mam jazdę próbną i chcę ustalić czy będzie mnie stać na serwis i ogólne koszty utrzymania pewnych 2 aut.

 

Jeżeli nie, to wezmę coś z placu pokoju xc60, v60, arteon na przetrzymanie tych dziwnych czasów.

 

Miesiąc temu z ostrożności przedłużyłem gwarancje o kolejny rok w seacie i mercu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, gdyż nie miałem czasu nad tym do końca usiąść od końca lutego, kiedy to w ofercie pojawiła się 430i xdrive, głównie z uwagi na ilość pracy. Właśnie wychodzę z kancelarii do domu...
 
Bmw obniżyło rabaty na nędzne 5%, ale juz dilerzy dzwonią, że nie mogą wyrobić planów zamiwien i dają łączny rabat 10%, także słabo jak na bmw, w szczególności mając na uwadze ich utratę wartości.
 
Z uwagi na fakt, że mam dosyć drogi konfig, jak dla mnie, pojawił się pomysł, aby trochę dopłacić i wziąć coś naprawdę premium.
 
W sobotę mam jazdę próbną i chcę ustalić czy będzie mnie stać na serwis i ogólne koszty utrzymania pewnych 2 aut.
 
Jeżeli nie, to wezmę coś z placu pokoju xc60, v60, arteon na przetrzymanie tych dziwnych czasów.
 
Miesiąc temu z ostrożności przedłużyłem gwarancje o kolejny rok w seacie i mercu...
Prawdziwe premium może to i lepszy pomysł niż bmw 4.
Gwiazdki na suficie w ghost-cie pomogą w usypianiu dzieciaczka a odwrotnie otwierane drzwi we wkładaniu fotelika. Jak coś to pisz, dam Ci namiar na odpowiednich ludzi w Wwa.
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hefi napisał:

Prawdziwe premium emoji106.pngmoże to i lepszy pomysł niż bmw 4.
Gwiazdki na suficie w ghost-cie pomogą w usypianiu dzieciaczka a odwrotnie otwierane drzwi we wkładaniu fotelika. Jak coś to pisz, dam Ci namiar na odpowiednich ludzi w Wwa. emoji106.png

To już zbyt wysokie progi 🤣🤣

 

Coś jak Meriva 😁

 

Jeszcze dzieciaczka nie ma...

 

Z bmw 4, obawiam się, że kupując je po słabym rabacie - ok 10%, będzie ogromną strata podczas odsprzedaży.

 

Nigdy nie brałem auta w najem, i teraz raczej również nie wchodzi to w grę, także patrzę bardzo szeroko.

 

Gdybym dostał te 20%, to pewnie bym brał 4 GC, ale w momencie kiedy różnica w cenie pomiędzy autami o półkę wyżej jest niewiele większa,  to może warto zaryzykować, a finalnie pewnie mniej stracić, a spełnić swoje marzenia motoryzacyjne?

 

Jestem z tych osób, która bardzo długo podejmuje decyzje w przedmiocie zakupów zbytecznych dla siebie.

 

W pracy zawodowej codziennie podejmuję mnóstwo decyzji za innych, ale jeżeli chodzi o auto dla siebie, to w każdym coś mi nie do końca leży i mało który wywołuje jakieś emocje.

 

Wynika to być może z faktu, iż bawiąc się w działalność blogerska objedziłem grubo ponad 100 samochodów.

 

Nie zapomnę początków, kiedy Leon Cupra, MINI, Audi, itd powodowały w człowieku radość małego dziecka. Człowiek tylko chciał jeździć i siedzieć w tych samochodach. Z uwagi na limity km trzeba było kalkulować i planować gdzie się pojedzie, żeby tylko zmieścić się w limicie km.

 

To był piękny, motoryzacyjny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Z bmw 4, obawiam się, że kupując je po słabym rabacie - ok 10%, będzie ogromną strata podczas odsprzedaży.

 

daj spokój ile tej straty ma być? To nie tavria... bierze się to co się aktualnie podoba nawet jak będzie miało trochę więcej kasy w plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał:

daj spokój ile tej straty ma być? To nie tavria... bierze się to co się aktualnie podoba nawet jak będzie miało trochę więcej kasy w plecy...

Jak kupować takie bmw to z rabatem min. 20%, czyli normalnym dla bmw, a do tego leasing drogi. Na używane 4 bmw nie znajdziesz tak dużo chętnych jak na Audi A5.

Jest to tylko jeden z elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Bmw obniżyło rabaty na nędzne 5%, ale juz dilerzy dzwonią, że nie mogą wyrobić planów zamiwien i dają łączny rabat 10%, także słabo jak na bmw, w szczególności mając na uwadze ich utratę wartości.

 

Ciekawe czy plany dostaw nadążają za planami zamówień...

:lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jak kupować takie bmw to z rabatem min. 20%, czyli normalnym dla bmw, a do tego leasing drogi. Na używane 4 bmw nie znajdziesz tak dużo chętnych jak na Audi A5.

Jest to tylko jeden z elementów.

 

Weź to wynajmij i nie będzie Cię obchodziła odsprzedaż.

:palacz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Ciekawe czy plany dostaw nadążają za planami zamówień...

:lol:

 

 

 

Ogólnie w tym roku jest straszna lipa z zamówieniami. Kilka moich znajomych ma salony i każdy marudzi, że bieda najgorsza od 10 lat. Dlatego tak po cichu liczę na to, że może zaczną spuszczać gacie na auta, które mają na stocku - BMW ma tego sporo, Audi również.

 

17 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

Weź to wynajmij i nie będzie Cię obchodziła odsprzedaż.

:palacz:

 

 

 

Tyle tylko, że najem wychodzi dużo drożej niż leasing, albo ja po prostu nie potrafię szukać właściwych ofert finansowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ogólnie w tym roku jest straszna lipa z zamówieniami. Kilka moich znajomych ma salony i każdy marudzi, że bieda najgorsza od 10 lat. Dlatego tak po cichu liczę na to, że może zaczną spuszczać gacie na auta, które mają na stocku - BMW ma tego sporo, Audi również.

 

Nie wiem jak Audi i BMW ale w Jaguarze i Porsche na hasło "stock" wybuchnęli śmiechem.

;l

 

 

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tyle tylko, że najem wychodzi dużo drożej niż leasing, albo ja po prostu nie potrafię szukać właściwych ofert finansowania...

 

Tu nie pomogę, bo teraz wszystko wychodzi dużo drożej i jeszcze się zupełnie popieprzyło. Obecne ceny aut plus obecne ceny oprocentowania sprawiają, że finalnie wychodzą jakieś absurdalne raty, zarówno w najmie jak i leasingu. Trzeba szukać albo negocjować. Ja się zastanawiam czy w obecnej sytuacji nie olać tego wszystkiego i nie wykupić aut, którymi jeżdżę. Gdy zawierałem umowy była to absurdalnie droga opcja ale w międzyczasie może się jeszcze okazać całkiem tanią.

:bzik:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie wiem jak Audi i BMW ale w Jaguarze i Porsche na hasło "stock" wybuchnęli śmiechem.

;l

 

 

 

No właśnie. Żona zmieniała teraz pracę i miała do wyboru coś z BMW lub Merca. Ponieważ przez obecne zawirowania na świecie porzuciliśmy pomysł konfiguracji, zamówienia auta pod siebie i czekania nie wiadomo jak długo to braliśmy co było na placu w ofercie firmy. Więc w BMW nic a w Mercu zostało tylko CLA200 🙈

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Z uwagi na fakt, że mam dosyć drogi konfig, jak dla mnie, pojawił się pomysł, aby trochę dopłacić i wziąć coś naprawdę premium.

 

 

Przemyślałeś sprawe i bierzesz Alfa Romeo ?

 

 

 

 

 

 

Żartowałem Jagulara?   😁😂😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Tu nie pomogę, bo teraz wszystko wychodzi dużo drożej i jeszcze się zupełnie popieprzyło. Obecne ceny aut plus obecne ceny oprocentowania sprawiają, że finalnie wychodzą jakieś absurdalne raty, zarówno w najmie jak i leasingu. Trzeba szukać albo negocjować. Ja się zastanawiam czy w obecnej sytuacji nie olać tego wszystkiego i nie wykupić aut, którymi jeżdżę. Gdy zawierałem umowy była to absurdalnie droga opcja ale w międzyczasie może się jeszcze okazać całkiem tanią.

:bzik:

No wiesz? Jak to nie zmieniać auta co dwa lata?  ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcindzieg napisał:

Ale nie przejmuj się. Samochody są jak wino. Im starsze tym lepsze. I się przestają psuć  ;]

 

Jaguary się bardzo dostojnie starzeją więc właściwie to nie mam z tym problemu. Przebiegi dzięki pandemii też mam śmiesznie niskie więc nie mam powodu się ich pozbywać. 

:ok:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Obecne ceny aut plus obecne ceny oprocentowania sprawiają, że finalnie wychodzą jakieś absurdalne raty, zarówno w najmie jak i leasingu. Trzeba szukać albo negocjować. Ja się zastanawiam czy w obecnej sytuacji nie olać tego wszystkiego i nie wykupić aut, którymi jeżdżę. Gdy zawierałem umowy była to absurdalnie droga opcja ale w międzyczasie może się jeszcze okazać całkiem tanią.

:bzik:

 

No już też bez przesady, mam 2 oferty na leasingi operacyjne 48 msc. Jedna na stałej stopie to 110%, druga na wiborze 1M 108%.

No ale jest drożej, aktualne leasingi mam na 102,7% i drugi na WIBOR1M 103,38%, wtedy się człowiek nie zastanawiał nawet, bo i tak był do przodu podatkowo, teraz już coś trzeba oddać bankowi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komor napisał:

 

No już też bez przesady, mam 2 oferty na leasingi operacyjne 48 msc. Jedna na stałej stopie to 110%, druga na wiborze 1M 108%.

No ale jest drożej, aktualne leasingi mam na 102,7% i drugi na WIBOR1M 103,38%, wtedy się człowiek nie zastanawiał nawet, bo i tak był do przodu podatkowo, teraz już coś trzeba oddać bankowi ;]

 

No ale te kilka procent na leasingach, plus to, że mi same auto o 60k zdrożało i robi się konkretna kwota.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

No ale te kilka procent na leasingach, plus to, że mi same auto o 60k zdrożało i robi się konkretna kwota.

 

 

Trzeba się przyzwyczajać,ze samochód staje sie na prawdę luksusem i przywilejem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 15:15, bielaPL napisał:

 

X4 jeździłem - naprawdę spoko auto. Bardzo dobrze się prowadzi - ja mam uraz psychiczny do marki ;]
RXa mieliśmy 450h - no oszczędne to na pewno nie jest bo paliło koło 10l ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Furvus_Eques napisał:

 

No ale te kilka procent na leasingach, plus to, że mi same auto o 60k zdrożało i robi się konkretna kwota.

Coś o tym wiem, rozważań dzień kolejny i cyk 1 kwietnia 5 k PLN do góry, po podwyżce cennika z przed dwóch tygodni. Przyjmuje, że za 2 tygodnie dojdzie kolejne 5 k PLN ;l

 

34 minuty temu, Rado_ napisał:

Trzeba się przyzwyczajać,ze samochód staje sie na prawdę luksusem i przywilejem.

No niestety, nie sądziłem, że tak ciężko będzie zmieniać samochody co 3 lata ;] Właśnie powoli rozpoczyna się faza przyduszania konsumpcjonizmu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, komor napisał:

Coś o tym wiem, rozważań dzień kolejny i cyk 1 kwietnia 5 k PLN do góry, po podwyżce cennika z przed dwóch tygodni. Przyjmuje, że za 2 tygodnie dojdzie kolejne 5 k PLN ;l

 

Auto, które kupiłem w lipcu ubiegłego roku jest teraz o 40k droższe.

;l

 

 

45 minut temu, komor napisał:

No niestety, nie sądziłem, że tak ciężko będzie zmieniać samochody co 3 lata ;] Właśnie powoli rozpoczyna się faza przyduszania konsumpcjonizmu??

 

Eeee, jak nie zmienię tych aut co mam to za wolne środki kupię jakąś zabawkę. Trzeba ratować konsumpcjonizm!

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rado_ napisał:

Trzeba się przyzwyczajać,ze samochód staje sie na prawdę luksusem i przywilejem.

Wiem ze to nieco :offtopic:

ale dodatkowo jak mieszka sie w dobrym miescie to  także przestaje byc koniecznością.

 Znam pare zupełnie fajnych miast do zycia w których doskonale dałbym sobie rade bez samochodu - tylko jest mały szkopuł - zadne nie jest w Polsce ;) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ogólnie w tym roku jest straszna lipa z zamówieniami. Kilka moich znajomych ma salony i każdy marudzi, że bieda najgorsza od 10 lat. Dlatego tak po cichu liczę na to, że może zaczną spuszczać gacie na auta, które mają na stocku - BMW ma tego sporo, Audi również.

Dziwne te stocki, już pół roku temu jak rozmawiałem w BMW to aut brak. Nawet na salonie pustki, nawet nie mieli jak pokazać auta którym byłem zainteresowany. Okres oczekiwania nie znany. Jeden z większych dealerów w Warszawie. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Dziwne te stocki, już pół roku temu jak rozmawiałem w BMW to aut brak. Nawet na salonie pustki, nawet nie mieli jak pokazać auta którym byłem zainteresowany. Okres oczekiwania nie znany. Jeden z większych dealerów w Warszawie. .

Byłem dzisiaj na serwisie w Volvo - na salonie stoją tylko auta z volvo select czyli używane :) no i jedno C40 które będzie na sprzedaż za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, delco said:

Wiem ze to nieco :offtopic:

ale dodatkowo jak mieszka sie w dobrym miescie to  także przestaje byc koniecznością.

 Znam pare zupełnie fajnych miast do zycia w których doskonale dałbym sobie rade bez samochodu - tylko jest mały szkopuł - zadne nie jest w Polsce ;) 

 

Przy zalozeniu, ze sie cale zycie spedza w miescie.

Ja po miescie robie moze z 10% calkowitego przebiegu i auto nie jest mi do tego potrzebne.

Natomiast pozostale 20kkm+ to wypady weekendowe i urlopy, czesto z rowerami.

Slabo to widze zbiorkomem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Przy zalozeniu, ze sie cale zycie spedza w miescie.

Ja po miescie robie moze z 10% calkowitego przebiegu i auto nie jest mi do tego potrzebne.

Natomiast pozostale 20kkm+ to wypady weekendowe i urlopy, czesto z rowerami.

Slabo to widze zbiorkomem ;]

Totez napisałem ze nie w Polsce...  Ok nie testowałem  każdej opcji aktywności  w kazdym miescie w którym byłem ale  IMO Wiedeń, Rotterdam i Monachium dają rade ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, delco said:

Totez napisałem ze nie w Polsce...  Ok nie testowałem  każdej opcji aktywności  w kazdym miescie w którym byłem ale  IMO Wiedeń, Rotterdam i Monachium dają rade ;) 

 

Nic by to nie zmienilo, bo ja potrzebuje auto do jazdy poza miastem, a nie w miescie.

W miescie to i Wawie spokojnie mozna sie obyc bez samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Nic by to nie zmienilo, bo ja potrzebuje auto do jazdy poza miastem, a nie w miescie.

W miescie to i Wawie spokojnie mozna sie obyc bez samochodu.

Jak zwykle bzdurna dyskusja.

Móc można, bo niektórzy tak żyją, kwestia czy komuś to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, ZUBERTO said:

Jak zwykle bzdurna dyskusja.

Móc można, bo niektórzy tak żyją, kwestia czy komuś to odpowiada.

 

Oczywiscie, ze tak :ok:

Z wlasnym autem jest pod kazdym wzgledem latwiej i wygodniej, a ze to kosztuje i bedzie kosztowac coraz wiecej to coz, takie zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totez napisałem ze nie w Polsce...  Ok nie testowałem  każdej opcji aktywności  w kazdym miescie w którym byłem ale  IMO Wiedeń, Rotterdam i Monachium dają rade  
Zależy od Twojej aktywności. Mieszkałem w Wiediu 2 miesiące ciurkiem w 2019

Nie ma dla mnie opcji bez auta niestety. Za bardzo "ruchliwy" jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ppmarian napisał:

Zależy od Twojej aktywności. Mieszkałem w Wiediu 2 miesiące ciurkiem w 2019

Nie ma dla mnie opcji bez auta niestety. Za bardzo "ruchliwy" jestem

Ok mieszkałem w Wiedniu w 2013 roku 3 miesiące, do metra miałem 300 metrów a do pracy od metra 500m.

3 weekendy spedziłem na nartach jadac pociagiem   a jeden wiosenny na wynajetym rowerze. Moze jakbym mial wiecej wolnego czasu narzekałbym bardziej... ale w pracy byłem mniej wiecej od 8 rano do 17 ;)  - od stycznia do marca po 17 to główna aktywność jest w pomieszczeniach - knajpa, basen, silownia.

Ale chodzi mi o cos innego - w niektórych miastach zdecydowanie latwiej obyć sie bez samoichodu niz w innych. Mieszkałem 4 tygodnie w Rotterdamie i tak naprawdę tylko raz był mi potrzebny samochód - to wypozyczyłem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Dziwne te stocki, już pół roku temu jak rozmawiałem w BMW to aut brak. Nawet na salonie pustki, nawet nie mieli jak pokazać auta którym byłem zainteresowany. Okres oczekiwania nie znany. Jeden z większych dealerów w Warszawie. .

Zależy pewnie od modelu, który Cię interesuje. Jak m.in. na X3 patrzyłem i 4GC (tutaj jest mało aut do wyboru ale sa). Audi Q5 jest pełno- na stronie Audi nowych jest dosypenych coś ponad 100 sztuk u dilerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Maciej__ said:

 

Oczywiscie, ze tak :ok:

Z wlasnym autem jest pod kazdym wzgledem latwiej i wygodniej, a ze to kosztuje i bedzie kosztowac coraz wiecej to coz, takie zycie...

 

No nie wiem. Próbowałem ostatnio zaparkować w Monachium. Skończyło się tak, że od miejsca które znalazłem podjechałem dwa przystanki metrem 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, grogi said:

 

No nie wiem. Próbowałem ostatnio zaparkować w Monachium. Skończyło się tak, że od miejsca które znalazłem podjechałem dwa przystanki metrem 😄 

 

Tylko, ze ja nigdzie nie twierdzilem, ze zawsze i wszedzie jest lepiej jechac swoim autem.

Po prostu wygodniej jest takowe posiadac niz np wynajmowac jak potrzeba, etc :ok:

Sam do centrum czesto wole jechac Uberem czy kolejka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delco napisał:

Ok mieszkałem w Wiedniu w 2013 roku 3 miesiące, do metra miałem 300 metrów a do pracy od metra 500m.

3 weekendy spedziłem na nartach jadac pociagiem   a jeden wiosenny na wynajetym rowerze. Moze jakbym mial wiecej wolnego czasu narzekałbym bardziej... ale w pracy byłem mniej wiecej od 8 rano do 17 ;)  - od stycznia do marca po 17 to główna aktywność jest w pomieszczeniach - knajpa, basen, silownia.

Ale chodzi mi o cos innego - w niektórych miastach zdecydowanie latwiej obyć sie bez samoichodu niz w innych. Mieszkałem 4 tygodnie w Rotterdamie i tak naprawdę tylko raz był mi potrzebny samochód - to wypozyczyłem

W polskich miastach jak nie mieszkasz blisko centrum to jest kiepsko. Przez umożliwianie dojazdów samochodem z przedmieść do miasta. Przez tanie parkowanie i wogole faworyzowanie kierowców bo jest IMO głupie bo miasta nie są dla samochodów. W koncu i u nas to zrozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskich miastach jak nie mieszkasz blisko centrum to jest kiepsko. Przez umożliwianie dojazdów samochodem z przedmieść do miasta. Przez tanie parkowanie i wogole faworyzowanie kierowców bo jest IMO głupie bo miasta nie są dla samochodów. W koncu i u nas to zrozumieją.
Zgoda tylko już od paru ładnych lat ruch przenosi się do centrów handlowych pod miastami a high street umiera.
Plan jest taki żeby zostawić puste lokale i trochę korpo biurowców?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hefi napisał:

Zgoda tylko już od paru ładnych lat ruch przenosi się do centrów handlowych pod miastami a high street umiera.
Plan jest taki żeby zostawić puste lokale i trochę korpo biurowców?

W Wawie chca burzyc galerie i stawiac w ich miejsce bloki. W centrum bedzie praca i rozrywka, zakupy ludzie ogarna w butikach i online. A jak ktos mieszka pod miastem to bedzie mial centrum handlowe i rozrywki w Markach czy innych Jankach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 13:03, delco napisał:

Wiem ze to nieco :offtopic:

ale dodatkowo jak mieszka sie w dobrym miescie to  także przestaje byc koniecznością.

 Znam pare zupełnie fajnych miast do zycia w których doskonale dałbym sobie rade bez samochodu - tylko jest mały szkopuł - zadne nie jest w Polsce ;) 

 

W wawie spokojnie możesz bez auta, tylko z bombelkiem trzeba pieszy 500m do przedszkola...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

W wawie spokojnie możesz bez auta, tylko z bombelkiem trzeba pieszy 500m do przedszkola...

W Wawie spokojnie bez samochodu można się poruszać. Pod Wawą też, jeśli dojeżdża kolej podmiejska.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W polskich miastach jak nie mieszkasz blisko centrum to jest kiepsko. Przez umożliwianie dojazdów samochodem z przedmieść do miasta. Przez tanie parkowanie i wogole faworyzowanie kierowców bo jest IMO głupie bo miasta nie są dla samochodów. W koncu i u nas to zrozumieją.


Ludzie jeżdżą autami bo komunikacja jest słaba.
Z pod Warszawy (1km od granicy) dojazd do roboty 11km rowerem zajmuje 35 minut. Komunikacja 1-1:30h . Autem 15-30min...


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.