Skocz do zawartości

ładowanie mocno rozładowanego akumulatora


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączenie równolegle innego źródła napięcia zgodnego z napięciem akumulatora.

Jak ruszy ładowanie, można odłączyć te dodatkowe źródło

Edytowane przez WaWeR
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kris1983 napisał(a):

hej,niestety rozładowal mi sie mocno aku i teraz pod jakims automatycznym prostownikiem nie chce go ladowac,sa jakies patenty na wymuszenie tego procesu?

Koledzy Ci już podpowiedzieli, mi zdarzało się użyć metody "partyzanckiej" i podpiąć baterię z wkrętarki równoległe z "prostownikiem". Czasami wystarczy podpiąć na chwilę taką baterię, żeby "podbić" napięcie na akumulatorze, a potem już ładowarka da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek napięcie stałe do 16V DC. Żeby ograniczyć płynący prąd można szeregowo podłączyć żarówkę jakąś np h4. To ograniczy do 4-5A. Oczywiście trzeba pilnować, żeby nie dać na akumulator więcej jak te 16,5V. Wyznacznikiem przeładowania jest także gazowanie/ gotowanie elektrolitu. Dopóki nie bulgocze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim prostym sposobem udało mi się uratować mały akumulator z Cinquecento, który mi zamarzł. Prostownik który miał że 20 lat z prádem max 4 A i napięciem szczytowym 15,5VDC na najniższym zakresie przez 48 godzin. Oczywiście sprawdzenie poziomu elektrolitu i ewentualne dolewki Demi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kris1983 napisał(a):

hej,niestety rozładowal mi sie mocno aku i teraz pod jakims automatycznym prostownikiem nie chce go ladowac,sa jakies patenty na wymuszenie tego procesu?

A co to za ładowarka? Ja kiedyś do aku co miał okolice 9v podłączyłem stary model Bosch C3 i dopiero po gdzieś 2h zaczął go ładować. Przez ten czas molestował aku impulsowo o czym nie informował i już myślałem, że nic z tego nie będzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 13:50, kris1983 napisał(a):

hej,niestety rozładowal mi sie mocno aku i teraz pod jakims automatycznym prostownikiem nie chce go ladowac,sa jakies patenty na wymuszenie tego procesu?

Może być "uwalona cela" znaczy zwarcie..... i wtedy lipa ;) 

 

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

a możecie polecić jakiś przyzwoity prostownik?

Podchodzę do auta coś wyjąć ze środka i klops;) nawet centralnego nie podniósł;), a w piątek traskę zrobiłem 700 km, umarło, 0 napięcia...

muszę kupić jakiś prostownik

pacjent octavia 4 1.5 tsi, przejechane 160 kkm

 

https://allegro.pl/oferta/prostownik-akumulatorowy-ladowarka-bosch-c3-6v-12v-8990305634

 

takie coś?

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

a możecie polecić jakiś przyzwoity prostownik?

Podchodzę do auta coś wyjąć ze środka i klops;) nawet centralnego nie podniósł;), a w piątek traskę zrobiłem 700 km, umarło, 0 napięcia...

muszę kupić jakiś prostownik

pacjent octavia 4 1.5 tsi, przejechane 160 kkm

 

https://allegro.pl/oferta/prostownik-akumulatorowy-ladowarka-bosch-c3-6v-12v-8990305634

 

takie coś?

Jak szukasz czegoś, czego nie musisz pilnować to polecam ctek, albo noco genius. Ja mam genius 5 i jestem zadowolony. Tylko one będą kosztowały więcej od tego z Twojego linka. Pewnie da się kupić taniej coś co zrobi taką samą robotę, ale może trzeba będzie procesowi ładowania poświęcić więcej uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, janusz napisał(a):

Jak szukasz czegoś, czego nie musisz pilnować to polecam ctek, albo noco genius. Ja mam genius 5 i jestem zadowolony. Tylko one będą kosztowały więcej od tego z Twojego linka. Pewnie da się kupić taniej coś co zrobi taką samą robotę, ale może trzeba będzie procesowi ładowania poświęcić więcej uwagi. 

wrzuc linka
tak, nie chce koło tego chodzić, może być mocno bez obsługowe, może być droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Waldek40 napisał(a):

miałem mikroprocesorowe z lidla i jeszcze jakąś kupiłem ale zwróciłem zakup, kup ta co tobie poleciłem i już sie nie doktoryzuj, będziesz pan zadowolony

podpinam pod prud i widzę wybór na przełaczniki I i II, jak to mam zostawić na noc? Ile czasu ładowac tym wynalazkiem z Twojego linka?

na prawde zielony jestem;)0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał(a):

Podchodzę do auta coś wyjąć ze środka i klops;) nawet centralnego nie podniósł;), a w piątek traskę zrobiłem 700 km, umarło, 0 napięcia...

muszę kupić jakiś prostownik

 

Wydaje mi się, że potrzebujesz nowej baterii zamiast nowego prostownika.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tilok napisał(a):

 

Wydaje mi się, że potrzebujesz nowej baterii zamiast nowego prostownika.

możliwe

jutro podłącze przez kable z drugiego auta i obadam

ale i tak musze cos kupic;) - przyda sie

chyba kupie rano to

https://www.castorama.pl/urzadzenie-rozruchowe-yato-power-bank-9000-mah/5906083028847_CAPL.prd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

możliwe

jutro podłącze przez kable z drugiego auta i obadam

ale i tak musze cos kupic;) - przyda sie

chyba kupie rano to

https://www.castorama.pl/urzadzenie-rozruchowe-yato-power-bank-9000-mah/5906083028847_CAPL.prd

Czytałeś opinie? Zwłaszcza te gorsze z drugiej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 62545tomasz napisał(a):

hmmm to co kupić z urządzeń tego typu?

Nie wiem, ale zastanów się czy potrzebujesz? Być może masz akumulator do wymiany, dodatkowo zakup ładowarki i boostera, to już się robi trochę kasy. 

Edycja 

Może się okazać, że i tak kiedy będziesz potrzebował użyć będzie rozładowany. 

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@62545tomasz teraz jeszcze raz popatrzyłem na Twój problem i mam parę uwag.

1. Ja też jak mam jakiś problem, to pierwsze co myślę o zakupie narzędzi (nie zawsze wydawanie pieniędzy jest uzasadnione). 

2. Ile lat ma aku? Jak padł bez wyraźniej przyczyny (urządzenie typu lampka które by go rozładowało) to prawdopodobnie do wymiany. 

3. Mam booster (na szczęście osobiście nie potrzebowałem), jeździ w samochodzie i jak go ostatnio chciałem użyć (jako powerbank), to okazało się że jest rozładowany. 

4. Mam ładowarkę (genius 5), ale kupiłem ją głównie z myślą o aku w motocyklu w zimie. Mam dwa auta i nie potrzebowałem jej użyć. Raz naładowałem nim aku sąsiadce i dwa razy pożyczyłem kolegom (ma tryb regeneracji akumulatora). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janusz napisał(a):

@62545tomasz teraz jeszcze raz popatrzyłem na Twój problem i mam parę uwag.

1. Ja też jak mam jakiś problem, to pierwsze co myślę o zakupie narzędzi (nie zawsze wydawanie pieniędzy jest uzasadnione). 

2. Ile lat ma aku? Jak padł bez wyraźniej przyczyny (urządzenie typu lampka które by go rozładowało) to prawdopodobnie do wymiany. 

3. Mam booster (na szczęście osobiście nie potrzebowałem), jeździ w samochodzie i jak go ostatnio chciałem użyć (jako powerbank), to okazało się że jest rozładowany. 

4. Mam ładowarkę (genius 5), ale kupiłem ją głównie z myślą o aku w motocyklu w zimie. Mam dwa auta i nie potrzebowałem jej użyć. Raz naładowałem nim aku sąsiadce i dwa razy pożyczyłem kolegom (ma tryb regeneracji akumulatora). 

1. spalił mi sie poprzedni booster - musze cos kupic

2. 2 lata;) - 160 kkm

3. - patrz 1;)

4. - mam jakis prl prostownik, pomyslalem o czyms z inteligencja;)

https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne/baseus-cgnl020001-super-energy-max-car-jump-starter-20000-mah-2000a-usb-czarny.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał(a):

2. 2 lata;) - 160 kkm

Auto też ma 2 lata czy sporo więcej?

Tak czy owak ten prl prostownik też naładuje akumulator więc kasę możesz początkowo przeznaczyć na coś ważniejszego-albo nowy akumulator albo jakieś uszkodzenie w aucie. Chyba, ze zostawiłeś coś tam włączonego i aku się rozładował...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

a możecie polecić jakiś przyzwoity prostownik?

Podchodzę do auta coś wyjąć ze środka i klops;) nawet centralnego nie podniósł;), a w piątek traskę zrobiłem 700 km, umarło, 0 napięcia...

muszę kupić jakiś prostownik

pacjent octavia 4 1.5 tsi, przejechane 160 kkm

 

https://allegro.pl/oferta/prostownik-akumulatorowy-ladowarka-bosch-c3-6v-12v-8990305634

 

takie coś?

Aku do wymiany. Dwa tygodnie  temu mialem tak samo. Sprawny akumulator nie pada z dnia na dzień .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał(a):

mam jakis prl prostownik, pomyslalem o czyms z inteligencja;)

skoro masz jakikolwiek działający prostownik, to nim naładuj

a jak nie wiesz jak, to spytaj sąsiada/znajomego

 

dobrze, że pomyślałeś, ale w tych ładowarkach jest mało inteligencji ... 😁

 

z tanich możesz kupić:

https://allegro.pl/oferta/prostownik-12v-i-24v-ladowarka-do-akumulatora-akumulatorow-samochodowy-12-14399209706?fromVariant=12273151409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał(a):

Aku do wymiany. Dwa tygodnie  temu mialem tak samo. Sprawny akumulator nie pada z dnia na dzień .

Pada :)

Jezdzilem cały czas. Rano wstałem do auta i nic. Zero prądu. 🤣

Zero oznak. Kręcił jak „szalony” cały czas.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 62545tomasz napisał(a):

1. spalił mi sie poprzedni booster - musze cos kupic

2. 2 lata;) - 160 kkm

3. - patrz 1;)

4. - mam jakis prl prostownik, pomyslalem o czyms z inteligencja;)

https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne/baseus-cgnl020001-super-energy-max-car-jump-starter-20000-mah-2000a-usb-czarny.bhtml

To jak masz PRLowski prostownik, to możesz se kupić do kompletu jeszcze którąś z poleconych elektronicznych ładowarek.

Jak elektronika nie podniesie aku, to zrobi to ten PRLowski prostownik, tylko ogarnij temat jego podłączenia lub poproś kogoś o to.

Akumulator i tak prawdopodobnie wyzionął ducha, o ile nie zostawiłeś czegoś co go rozładowało (w nowszych autach raczej trudno o to, ale różne przypadki chodzą po autach).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jak akumulator jest rozładowany do 0 bo zostały włączone światła czy lampka w środku to można próbować ładować i jest duża szansa na ratunek...

osobiście tak rozładowałem akumulator do stanu, że nawet kontrolka żadna się nie zapaliła, odpaliłem na kable pojeździłem trochę i akumulator jeszcze 1-2 lata do czasu złomowania żył i miał się dobrze :) 

ale jeżeli padł tak sam z siebie to raczej nie ma sensu nawet próbować ratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muzz napisał(a):

przede wszystkim jak akumulator jest rozładowany do 0 bo zostały włączone światła czy lampka w środku to można próbować ładować i jest duża szansa na ratunek...

osobiście tak rozładowałem akumulator do stanu, że nawet kontrolka żadna się nie zapaliła, odpaliłem na kable pojeździłem trochę i akumulator jeszcze 1-2 lata do czasu złomowania żył i miał się dobrze :) 

ale jeżeli padł tak sam z siebie to raczej nie ma sensu nawet próbować ratować

Może w maluchu. W nowoczesnych autach masz zarządzanie energią i nie rozladujesz radiem czy lampka.

 

7 godzin temu, Camel napisał(a):

Pada :)

Jezdzilem cały czas. Rano wstałem do auta i nic. Zero prądu. 🤣

Zero oznak. Kręcił jak „szalony” cały czas.

pada bo się psuje 🤪 miałem na myśli , że przy takiej sytuacji nie ma co ładować i ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sdss napisał(a):

Może w maluchu. W nowoczesnych autach masz zarządzanie energią i nie rozladujesz radiem czy lampka.

 

to zarządzanie energią wyłącza też światła pozycyjne?

jak widać coś jednak żre prąd bo akumulator działa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.