Skocz do zawartości

Hak holowniczy Brink


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Igorek napisał(a):

Poszukuję do montażu i mam możliwość założenia jak w tytule. Ktoś cokolwiek nieprzychylnego na temat tego producenta?

A brink to przypadkiem nie model thule? Mam u siebie dokładnie thule brink i działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 4thelement napisał(a):

A brink to przypadkiem nie model thule? Mam u siebie dokładnie thule brink i działa 

Szczerze- nie wiem. Widziałem, że Brinka montują fabrycznie w Toyocie i nic mu nie można zarzucić jeśli chodzi o jakość. Do mojego samochodu Brink podaje 5kg mniejszą niż konkurencyjny masę nacisku na kulę. Nie wiem, szukam wad zanim zainwestuję worek pieniędzy bo sukinkot tani nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał(a):

Szczerze- nie wiem. Widziałem, że Brinka montują fabrycznie w Toyocie i nic mu nie można zarzucić jeśli chodzi o jakość. Do mojego samochodu Brink podaje 5kg mniejszą niż konkurencyjny masę nacisku na kulę. Nie wiem, szukam wad zanim zainwestuję worek pieniędzy bo sukinkot tani nie jest.

Czy konkurencyjny kosztuje jeszcze więcej?

Zwykle więcej kosztów robi elektryka - moduł, programowanie i montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 4thelement napisał(a):

A brink to przypadkiem nie model thule? Mam u siebie dokładnie thule brink i działa 

Chyba nie model, a połączone firmy/działy firm. Pod marką Thule już nie robi haków.

Uszkodzili mi hak Thule i z dochodzenia wyszło mi, że teraz ten sam jest pod marką Brink.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Igorek napisał(a):

Poszukuję do montażu i mam możliwość założenia jak w tytule. Ktoś cokolwiek nieprzychylnego na temat tego producenta?

 

Mam w Rav4, po pół roku ciężko coś powiedzieć o trwałości 

Wcześniej miałem Thule (z logo ford, BMW) i zamek działał chyba prezyzyjniej a haki miały po 10lat 

Do tego Brink nie mogę się przyzwyczaić, a teoretycznie powinien był łatwiejszy w obsłudze bo ma poziomy montaż 

 

A masz inny do wyboru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fosfor napisał(a):

Czy konkurencyjny kosztuje jeszcze więcej?

Zwykle więcej kosztów robi elektryka - moduł, programowanie i montaż.

Konkurencja kosztuje kilka procent więcej, na pewno nie ma żadnej elektryki, ma 5kg więcej nacisku na kulę i mam całkiem dobre wspomnienia z użytkowania w poprzednim samochodzie. Oprócz korozji bo stelaż łapał rudą dość chętnie.

Brink oferuje mniejsze cięcie zderzaka a sytuacja z elektryką nie jest wprost wyjaśniona ale można domyślać się, że też żadnej nie dołączają.

Mam ciężką przyczepę i chciałbym coś solidnego. Raczej wybiorę Brinka, chyba że jest jakieś "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję do montażu i mam możliwość założenia jak w tytule. Ktoś cokolwiek nieprzychylnego na temat tego producenta?
Brink w zasadzie jest monopolista jeżeli chodzi o produkcję kul haka, wszyscy biorą od Brinka kule.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 00:16, Igorek napisał(a):

Poszukuję do montażu i mam możliwość założenia jak w tytule. Ktoś cokolwiek nieprzychylnego na temat tego producenta?

Działało ale faktycznie zamek na klucz tak sobie. Ja z nich nie korzystałem. Trzeba było co sezon gniazdo haka czyścić i smarować WD40 bo nie chciało działać tak jak trzeba. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
7 godzin temu, Tilok napisał(a):

Szybkie pytanie: Brink czy Steinhof?

Brink wypinany poziomo (pod skosem), Steinhof pionowo.

Uciąg i nacisk takie same. Różnica w cenie pomijalna.

 

Co wybrać bo do jutra muszę się zdecydować.

 

poszukaj w necie opinii, ale któryś już wyciągnięty z pudełka rdzewiał :) Nie pamietam który, ale chyba na S ;) 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 13:48, Tilok napisał(a):

Szybkie pytanie: Brink czy Steinhof?

Brink wypinany poziomo (pod skosem), Steinhof pionowo.

Uciąg i nacisk takie same. Różnica w cenie pomijalna.

 

Co wybrać bo do jutra muszę się zdecydować.

 

Jeżeli wypinamy to może Westfalia. Według mnie ma najbardziej estetyczne i ergonomiczne rozwiązania, jeżeli chodzi o hak z odpinaną kulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2022 o 00:16, Igorek napisał(a):

Poszukuję do montażu i mam możliwość założenia jak w tytule. Ktoś cokolwiek nieprzychylnego na temat tego producenta?

Zalozylem Brinka do Puga Partnera, ciągałem malucha na sztywnym, przyczepy campingowe i towarowe, w tym najciezsza ok 5t i nie mam zadnych zastrzezen. Mozesz spokojnie brac. Aha - z platforma na rowery tez jechalem - wszystko ok :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam, ze w domu mam zarowno Westfalie, Brinka i Steinhoffa i do zadnego z nich nie mam uwag poza tym, ze Westfalia jest automatyczna i po roku niesciagania kuli nie moge przekrecic kluczyka i jej odpiac. Poza tym wszystkie haki z 13-pinowa wiazka (Steinhoff w maluchu rowniez z 13-pin) i nic z zadną od strony uzywania nic sie nie dzieje :oki:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2023 o 17:04, Zuraw napisał(a):

Brinka i Steinhoffa

 

Mam zamiar założyć wypinany hak do Mondeo MK5 i właśnie rozważam te 2 firmy, ma ciągnąć lekką towarówkę, lawetę i pewnie kupię też w końcu platformę na rowery :] jak zgubię jakąś przyczepę to będzie na Ciebie... ;];] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.12.2023 o 21:17, swienty napisał(a):

 

Mam zamiar założyć wypinany hak do Mondeo MK5 i właśnie rozważam te 2 firmy, ma ciągnąć lekką towarówkę, lawetę i pewnie kupię też w końcu platformę na rowery :] jak zgubię jakąś przyczepę to będzie na Ciebie... ;];] 

Jak bedziesz z nią jechał dać znć któredy, żebym z lawetą już jechał po tą przyczepę ;l:hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.