Skocz do zawartości

KzAK jakie kombi do 5 dych


alvin

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień

 

Aktualnie jeżdżę Fabią II 1.2 TSI 2013, 150k na liczniku. Rozważam zmianę samochodu w niedalekiej przyszłości i sam nie wiem czego szukać (najlepiej niczego, w Fabii mi dobrze i o auto dosyć dobrze dbam ale nie wiem czy to dobry pomysł jeździć tym dalej). 

 

Potrzebne kombi dla rodziny 2+2 plus czasem pies. Wiek - tak celuję w 5 latek maks, po prostu przez kolejne 5 lub więcej będę tym jeździć, no i nie ropa. Metodą przeglądanie olx-a padło na Fabię 3 (tutaj tylko 1.0 TSI 110 km - bo ma 6 biegów) lub Focus (raczej mk3). Z tym drugim znów podział - brać ecoboosta i liczyć, że dobrze trafię czy lepiej 1.6 wolnossaka, więcej pali ale mniejsza awaryjność i ew. tańsze naprawy. Nienawidzę zmian samochodu 😄

 

 Pytanko - może jakieś inne typy warte brania pod uwagę?🙄 Dzięki z góry za pomoc.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za 50k to nie będzie przeskoku technologicznego z fabii 2 1.2 tsi. 

Jeszcze 2 lata temu to golfa 7 kombi z 1.4 tsi można było kupić. A teraz będzie ciężko chyba znaleźć jakiegoś sensownego 5 latka za takie pieniądze. Astry 5 1.4t bym poszukał, albo rzeczonego golfa 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za 50k to nie będzie przeskoku technologicznego z fabii 2 1.2 tsi. 
Jeszcze 2 lata temu to golfa 7 kombi z 1.4 tsi można było kupić. A teraz będzie ciężko chyba znaleźć jakiegoś sensownego 5 latka za takie pieniądze. Astry 5 1.4t bym poszukał, albo rzeczonego golfa 7.
Albo Seata Leona

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50k to imo mały budżet na Golfa VII. Mój poszedł za ponad 80k, fakt, że 1.5 TSI DSG Higline. Natomiast samo auto jak najbardziej polecam. Nie było się do czego przyczepić, miałem zarówno hatchback'a z 1.0 TSI 85 jak i właśnie kombi 1.5 TSI 150 i uważam, że to super auto. Warto rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

Nie no, przy tych dwóch to ja bym nawet sekundę nie pomyślał o Fiacie. Te silniki TSI są mega oszczędne, można spokojnie założyć różnicę w spalaniu ze 2 litry lekko na każdych 100 km.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OPAL napisał(a):

Przy takiej kwocie to ja jednak zastanawiałbym się nad nową Fabią, Scalą, Dusterem itp... do 100 000zł, jeśli możliwości finansowe pozwolą.

I 10 lat spokoju. Właśnie wychodząc z tego założenia kupiliśmy nowe. Teraz też, astra dobija pełnoletności, wiec po przejrzeniu rynku 5 latków, najrozsądniejszy wydaje się zakup nowego Swifta albo Clio.

Autorowi bym sugerował zerknąć na vitare - nie jest to kombi, ale bardzo wygodne, oszczędne, niedrogie i mające opinie prostego i niezawodnego auta. Nie wiem tylko jak z cenami, ale 5lat temu z 60k kosztowała nowa, teraz to bardziej 90-100, wiec do sprawdzenia co można mieć teraz za 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał(a):

 

Nie no, przy tych dwóch to ja bym nawet sekundę nie pomyślał o Fiacie. Te silniki TSI są mega oszczędne, można spokojnie założyć różnicę w spalaniu ze 2 litry lekko na każdych 100 km.

Jakos nie wierze aby taki golf 4 litry palil srednio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wlad napisał(a):

Jakos nie wierze aby taki golf 4 litry palil srednio.

 

 

Pali średnio 5-5.5

Mi Tipo nie chciało zejść poniżej 7.5, ale miałem to auto tylko na weekend. Natomiast komfort jazdy 1.4 wolnossak a 1.0 turbo to jednak przepaść na korzyść turbawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał(a):

 

Pali średnio 5-5.5

Mi Tipo nie chciało zejść poniżej 7.5, ale miałem to auto tylko na weekend. Natomiast komfort jazdy 1.4 wolnossak a 1.0 turbo to jednak przepaść na korzyść turbawki.

Ja tez mialem Tipo na tydzien i na dystansie ponad 3kkm wyszlo bodajze 6.4 z tankowan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OPAL napisał(a):

Przy takiej kwocie to ja jednak zastanawiałbym się nad nową Fabią, Scalą, Dusterem itp... do 100 000zł, jeśli możliwości finansowe pozwolą.

 

Jogger mi się strasznie podoba, ale nie ma opcji.

 

2 godziny temu, bizz napisał(a):

 

Nie no, przy tych dwóch to ja bym nawet sekundę nie pomyślał o Fiacie. Te silniki TSI są mega oszczędne, można spokojnie założyć różnicę w spalaniu ze 2 litry lekko na każdych 100 km.

 

Kusisz...

 

8 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

50k to imo mały budżet na Golfa VII. 

 

Kilka widziałem - pytanie czy poza zdjęciami są warte uwagi. Używany Golf mi się zawsze źle kojarzył.

 

9 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

Jak wyżej ale nie mówię nie :)

 

9 godzin temu, woksio2 napisał(a):

1.2 TSI masz 4cyl chyba a 1.0 TSI będzie 3cyl (mam w O3 i nie narzekam)

 

Tak 4. Ecoboost ma 3 na pewno. O 1.0 TSI dużo dobrego czytałem i chyba tak właśnie jest - dobrze.

 

9 godzin temu, leszcz napisał(a):

Albo Seata Leona emoji106.png

 

Był pierwszym typem ale za taką kasę to ciężko cokolwiek trafić

 

9 godzin temu, iwik napisał(a):

Teraz za 50k to nie będzie przeskoku technologicznego z fabii 2 1.2 tsi.

 

Nie musi być

 

9 godzin temu, volf6 napisał(a):

To nie zmieniaj.

Przecież jak o obecny będziesz dbał to jeszcze ze 20 lat pojeździ:)

 

Nie ma szans, tutaj natomiast wróżę szybszy zgon silnika niż blachy ale to tylko opinia na podstawie wróżenia z fusów.

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, alvin napisał(a):

Dobry dzień

 

Aktualnie jeżdżę Fabią II 1.2 TSI 2013, 150k na liczniku. Rozważam zmianę samochodu w niedalekiej przyszłości i sam nie wiem czego szukać (najlepiej niczego, w Fabii mi dobrze i o auto dosyć dobrze dbam ale nie wiem czy to dobry pomysł jeździć tym dalej). 

 

Potrzebne kombi dla rodziny 2+2 plus czasem pies. Wiek - tak celuję w 5 latek maks, po prostu przez kolejne 5 lub więcej będę tym jeździć, no i nie ropa. Metodą przeglądanie olx-a padło na Fabię 3 (tutaj tylko 1.0 TSI 110 km - bo ma 6 biegów) lub Focus (raczej mk3). Z tym drugim znów podział - brać ecoboosta i liczyć, że dobrze trafię czy lepiej 1.6 wolnossaka, więcej pali ale mniejsza awaryjność i ew. tańsze naprawy. Nienawidzę zmian samochodu 😄

 

 Pytanko - może jakieś inne typy warte brania pod uwagę?🙄 Dzięki z góry za pomoc.👍

1,5 ecobosta to byś musiał miec sprawdzonego,najlepiej od pierwszego własciciela.Znam osoby co maja problemy z chłodzeniem ,uciekaniem płynu,przegrzaniem motoru, itd..Tez myślałem nad takim ,ale chyba odmysle się..Lepszy bedzie wolnossący ,jeżeli miałby byc focus.W tym 125KM,sa problemy z sondami ,czy katalizatorami ,bo sa 2  i 4 sondy..  105KM, jest całkowicie bezawaryjny .Mam foke mk2 100KM i zrobiłem 100tys bez żadnej awarii silnika, czy osprzętu ,jezdzi nadal (2009r)..Sam się rozgladam tez za 5 latkiem i narazie nie wiem jeszcze co kupić.Zapewne bede szukał czegos z turbina ,Wolnossak jest troche mułowaty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arek_m napisał(a):

1,5 ecobosta to byś musiał miec sprawdzonego,najlepiej od pierwszego własciciela.Znam osoby co maja problemy z chłodzeniem ,uciekaniem płynu,przegrzaniem motoru, itd..Tez myślałem nad takim ,ale chyba odmysle się..Lepszy bedzie wolnossący ,jeżeli miałby byc focus.W tym 125KM,sa problemy z sondami ,czy katalizatorami ,bo sa 2  i 4 sondy..  105KM, jest całkowicie bezawaryjny .Mam foke mk2 100KM i zrobiłem 100tys bez żadnej awarii silnika, czy osprzętu ,jezdzi nadal (2009r)..Sam się rozgladam tez za 5 latkiem i narazie nie wiem jeszcze co kupić.Zapewne bede szukał czegos z turbina ,Wolnossak jest troche mułowaty ..

 

Dla Focusa wystarczy nawet 1.0 eco ale jak napisałeś i się zgadzam - najlepiej znać właściciela. Wydatki w tym silniku są po prostu spore jak się znacznie sypać. A o wolno to celowałem w 1.6 105 KM. Wiem, że to tylko jakoś jedzie ale jest tańsze w utrzymaniu w razie problemów. Mam 1.6 MPI 102 KM w aucie żony (Leon 2) i nie narzekam jak tym jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alvin napisał(a):

 

Dla Focusa wystarczy nawet 1.0 eco ale jak napisałeś i się zgadzam - najlepiej znać właściciela. Wydatki w tym silniku są po prostu spore jak się znacznie sypać. A o wolno to celowałem w 1.6 105 KM. Wiem, że to tylko jakoś jedzie ale jest tańsze w utrzymaniu w razie problemów. Mam 1.6 MPI 102 KM w aucie żony (Leon 2) i nie narzekam jak tym jadę.

No własnie jakos jedzie ale głowa spokojna w razie kosztów. W sumie praktycznie od 2015r jak go mam tylko eksploatacja,klocki ,olej ,czy rozrząd,tłumik to sa grosze...Wczoraj zrobiłem traskę 150km i przy średniej 63km/h spalił 5,9l ale jechałem 90-95km/h .tak aby tir mnie nie wyprzedził,aby.)) w sumie,z jednej strony bym go zostawił ,iz znam troche auto ,(8 rok) a z drugiej...chęć zmiana jest tez duża. Jeżeli focus to szukałbym 1,6 125KM spokojna głowa.Co do innych marek szczególnie tych uturbionych to sam nie wiem..Wszystko jest dobre ,dopuki sie nie psuje..

Z tego co wiem ,to w mk4  silniki sa bardziej dopracowane,ten 1,0 czy 1,5 .niz w mk3..

 

Edytowane przez arek_m
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wlad napisał(a):

Ja tez mialem Tipo na tydzien i na dystansie ponad 3kkm wyszlo bodajze 6.4 z tankowan.

 

 

Pewnie sam fakt mojego nieprzyzwyczajenia do wolnossaka miał na to wpływ i po paru dniach też by spadło. Natomiast i 1.0 tsi i teraz w 1.0 od Kii mam powtarzalne poniżej 5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bizz napisał(a):

 

Pewnie sam fakt mojego nieprzyzwyczajenia do wolnossaka miał na to wpływ i po paru dniach też by spadło. Natomiast i 1.0 tsi i teraz w 1.0 od Kii mam powtarzalne poniżej 5 litrów.

Wierzę, spokojną jazdą drogami krajowymi 1.2 schodzi poniżej 6 luźno ale brakuje właśnie tego 6 biegu na autostradzie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, alvin napisał(a):

brakuje właśnie tego 6 biegu na autostradzie 

Jesli chodzi o platformę golfa 7 to nie odrzucałbym wersji 1.2 tsi 86KM ze skrzynią 5b. 5tka jest długa i pozwala na autostradowe 140km/h przy ok 3.5 tyś obrotów (różnica vs 6b jest bardzo mała). Silnik u mnie dostał mapę na 120KM.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, alvin napisał(a):

Wierzę, spokojną jazdą drogami krajowymi 1.2 schodzi poniżej 6 luźno ale brakuje właśnie tego 6 biegu na autostradzie 

W G7 wszystkie silniki od 1.2 do 1.5 tsi palą podobnie, da się zejść do 4,7/100 (ja w 1.4 osiągnąłem 4,2 na trasie powyżej 100 km), a na autostradzie schodzi poniżej 7/100 przy 140 km/h. Silniki 1.0 tsi są minimalnie oszczędniejsze na zwykłych trasach do 110 km/h, ale przy szybszej podróży już będzie podobnie, co większe 1.4. Jeśli nie przeszkadza Ci brak wielofunkcyjnej kierownicy i tempomatu, to brałbym tego, co wrzuciłeś za 52 tys. 

Dołożenie kiery i tempomatu wcale nie jest takie proste i tanie w Golfie, sąsiad ma takiego, po rozeznaniu odpuścił temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu stałem przed podobnym wyborem.

W końcu dołożyłem i kupiłem G7 , salon pl, 68kkm.

Generalnie w tych rocznikach i pieniądzach ciężko o dobry motor benzynowy. Ford nie ma żadnego turbo,który potencjalnie nie sprawia sporych kłopotów. 1.0 ecoboosty to jest już tak opanowany , że kupujesz po regeneracji na allegro od reki ile chcesz. 1,5 ecoboost od razu odpuść, nawet w 1,6 do końca nie ogarnęli problemów ale jest lepiej.

Pozostaje zwykle 1,6 100 lub diesle.

W renault to samo. O peugeocie nawet nie ma co wspominać, tylko diesel.

Pozostaje grupa vag bo akurat po wielu wtopach ten wypust jest ok.

Żeby nie było G7 też ma swoje wady. Stukające amory z tyłu w kombi(ale chyba tylko wersję z wielowachaczem) dosc wrażliwy na wiatr. Brak mute na kierownicy. Ale to generalnie spoko auto.

I tak jak wspominano, nie myśl że kupisz golasa i potem wrzucisz sobie po taniości multifunkcje w kierownicy. Te auta są tanie bo trzeba zaakceptować takiego golasa...

Zapomniałem o Civic IX, 1,8 b.fajny motor, auto świetnie się prowadzi, ale ma wiele cech które trzeba zaakceptować włączając w to wygląd kombi.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, irishpiter napisał(a):

I tak jak wspominano, nie myśl że kupisz golasa i potem wrzucisz sobie po taniości multifunkcje w kierownicy.

 

Co to za pomysły?😃Serio ludzie tak robią?

11 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Pozostaje zwykle 1,6 100

 

Nie 100 a 105, to mój wybór jeśli padłoby na Focusa ale Golf mnie dosyć mocno zainteresował.

 

Fabię taką znalazłem kilka tygodni temu więc albo coś z nią jest albo jest za droga bo wciąż aktualne:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-0-tsi-ambition-ID6FfI2s.html

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alvin napisał(a):

 

Co to za pomysły?😃Serio ludzie tak robią?

 

 

No robią, bo w niektórych autach to jest prosta operacja, np w Stilo dołożyłem sobie tempomat kupując manetkę za 50 zł i podpinając wtyczkę, w BMW kupiłem kierownicę za 300 zł i już miałem tempomat i multifunkcję, w Golfie tak się nie da.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

No robią, bo w niektórych autach to jest prosta operacja, np w Stilo dołożyłem sobie tempomat kupując manetkę za 50 zł i podpinając wtyczkę, w BMW kupiłem kierownicę za 300 zł i już miałem tempomat i multifunkcję, w Golfie tak się nie da.

Dokładałem w Yeti , poza manetka , brakowało jednego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał(a):

Dokładałem w Yeti , poza manetka , brakowało jednego kabelka.

Ale Yeti to starsza platforma-PQ35.Tutaj jeszcze wszystko mozna niskim kosztem zrobic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych kilkunastu postach wnioskuję, że dosyć dobrze typowałem, albo Focus wolnossak (bezpieczny wybór) albo Golf w TSI z waszych porad - i tutaj chyba to najlepszy wybór bo dosyć dobrze wyposażone są. Jest jeszcze rozwiązanie "z braku czegoś lepszego" i tutaj Fabia 3.

 

Dziękuję wam za rady 👍👍

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 13:06, bielaPL napisał(a):

 

@alvin

 

Jedyne co mogę powiedzieć w tym temacie, to nie bierz Tipo 1.4/95KM. Po aucie z silnikiem turbo, zwłaszcza w Fabii, która jest mała i lekka, to będzie dramat w 3 aktach, zwłaszcza, że ten silnik jest tak zamulony (na FKP przewijają się też tematy wolnossako-dziury pomiędzy 1-2 biegiem), że te 95kucy na papierze, to chyba w chorych snach projektanta albo w peaku przy 6.5k rpm, gdzie nie słychać swoich myśli, a silnik z ramy prawie wyskoczy. 

Z tym silnikiem pojawiają się też problemy ze sprzęgłem, które jednego dnia jest, a drugiego bez ostrzeżenia nie ma, bywa że po 50-60k jest zgon. Wypalające się gniazda zaworów to z kolei zmora posiadaczy gazu Tartarini, obawiam się, że nawet jak ktoś wrzuci BRC, to też może mieć z tym problem, bo bardzo sporadycznie, a jednak też zdarzają się przypadki w tych silnikach nawet bez gazu. 

Z kolei T-Jet licz zużycie paliwa razy półtorej - w stosunku do Fabii w tych samych warunkach drogowych, wiem bo mam takiego od nowości, jeździ mi się dobrze, no ale jego apetyt na noPB jest nieposkromiony, zwłaszcza jak zaczniesz robić krótkie odcinki z korkami. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alvin napisał(a):

Po tych kilkunastu postach wnioskuję, że dosyć dobrze typowałem, albo Focus wolnossak (bezpieczny wybór) albo Golf w TSI z waszych porad - i tutaj chyba to najlepszy wybór bo dosyć dobrze wyposażone są. Jest jeszcze rozwiązanie "z braku czegoś lepszego" i tutaj Fabia 3.

 

Dziękuję wam za rady 👍👍

Jedyne, co mogę jeszcze doradzić, to spróbuj się gdzieś przejechać FF 1.6 105 KM i G7 z dowolnym silnikiem tsi. W Focusie na dłuższy czas będzie problem z rudą, w ubiegłym tygodniu robiłem tylne tuleje w modelu z 2017r, coś ok 100 kkm przebiegu. Po prostu zgniły i się rozpadły. Później się tym przejechałem, ale jednak mi wnętrze nie pasuje, sprawia wrażenie ciasnego, pizgłem kolanem w deskę rozdzielczą przy wsiadaniu, a jechałem już wiele razy takim modelem. Do Golfa, jak wsiadłem pierwszy raz, to było jak w domu. Musiałem się tylko nauczyć tych prawie 20 guzików na kierownicy. Po Fabii 2 będziesz czuł się, jak u siebie. Jak wybierzesz Fabię 3, to w zasadzie tylko odmłodzisz obecną i dostaniesz ciut więcej wyposażenia w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 22:49, bizz napisał(a):

 

Pewnie sam fakt mojego nieprzyzwyczajenia do wolnossaka miał na to wpływ i po paru dniach też by spadło. Natomiast i 1.0 tsi i teraz w 1.0 od Kii mam powtarzalne poniżej 5 litrów.

Benzyny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 22:20, arek_m napisał(a):

1,5 ecobosta to byś musiał miec sprawdzonego,najlepiej od pierwszego własciciela.Znam

Nie mylisz 1.5 z 1.6? Te miały problemy z chłodzeniem, ale była akcja serwisowa i jak nie zdążył się przegrzać to powinno być ok, 1.5 R4 na pewno nie miał problemów, a nie słyszałem żeby R3 w MK4 miał, choć się nie wczytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

pizgłem kolanem w deskę rozdzielczą przy wsiadaniu, a jechałem już wiele razy takim modelem

O, widze że nie jestem pierwszy. Co drugie wsiadanie rypałem kolanem w ten włącznik świateł, ale co by nie mówić, wytrzymały był skurczybyk, w przeciwieństwie do mojego kolana :) Ile tam urw poleciało, to nie zliczę. Mieliśmy w firmie 2 sztuki, w bieda wersji, z dychawicznym silnikiem. A jeszcze druga pierdoła, która doprowadzała mnie do szalństawa, to był brak auto-domykania lewej szyby. Płacisz za bramki na autostradzie, ruszasz, musisz schować kartę, zmieniać biegi ... i jeszcze trzymać przycisk od podnoszenia szyby, bo ci się deszcz wlewa do środka. Koszt takiego 'bajeru' to pewnie ułamek centa, ale  Focus tego nie miał. Od tego czasu nawet nie patrzę na Forda przy wszelkich rozważaniach, mam coś w rodzaju traumy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

Benzyny???

 

Tak, benzyny. 1.0 turbo, 100 KM. Bardzo wrażliwy na kierownika, mamy tego we flocie koło setki, większość ma średnie 6.5-7.5. Mocno zależnie też od rejonu w jakim jeździ auto.

U mnie 60% A, 30% krajowe, 10% miasto. Na autostradach z reguły 122 na tempomacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ale przy 140 juz pewnie z 6,5-7l wezmie...

 

Oj, pewnie trochę więcej nawet. Zakładam koło 8, ale sprawdzę z ciekawości. Silnik jak na swoją moc dobrze sobie radzi z niemałym w sumie kombi, ale wyraźnie czuć "zmęczenie" powyżej 120. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bizz napisał(a):

 

Oj, pewnie trochę więcej nawet. Zakładam koło 8, ale sprawdzę z ciekawości. Silnik jak na swoją moc dobrze sobie radzi z niemałym w sumie kombi, ale wyraźnie czuć "zmęczenie" powyżej 120. 

 

 

@Maciej__ sprawdziłem, o dziwo przy 147 licznikowe (140 wg GPS) 7.5, 157 licznikowe (150 GPS) - 8.6 litra. Ale oba na dystansie tylko 10 km, nie było dziś okazji dalej jechać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bizz napisał(a):

 

 

@Maciej__ sprawdziłem, o dziwo przy 147 licznikowe (140 wg GPS) 7.5, 157 licznikowe (150 GPS) - 8.6 litra. Ale oba na dystansie tylko 10 km, nie było dziś okazji dalej jechać.

W normie, im większy silnik tym spalanie będzie w tych warunkach mniejsze. Przynajmniej powinno być, w mieście na odwrót.

 

22 godziny temu, alvin napisał(a):

Po tych kilkunastu postach wnioskuję, że dosyć dobrze typowałem, albo Focus wolnossak (bezpieczny wybór) albo Golf w TSI z waszych porad - i tutaj chyba to najlepszy wybór bo dosyć dobrze wyposażone są. Jest jeszcze rozwiązanie "z braku czegoś lepszego" i tutaj Fabia 3.

 

Dziękuję wam za rady 👍👍

Focus poprawny jest, miałem 3 lata 1,6 TDCi z 2015 roku, przez 60 kkm praktycznie tylko lałem paliwo i zmieniałem olej. Bagażnik ma większy niż mondeo MK5, ale kanapa nie jest zbyt wygodna, przynajmniej tak żona twierdziła. 1.6 105 albo 120 KM jeździłem kiedyś, trzeba to mocno piłować żeby wycisnąć te konie, ale spalanie miał całkiem znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.