Skocz do zawartości

Zestaw samochodowy bluetooth - dokładany


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samochód nie ma zestawu głośnomówiącego w standardzie i chcę coś prostego użyć, żeby móc sporadycznie rozmawiać. 

Teraz posiłkuje się takim kabelkiem.

image.png.8f69f8a71a2ce54c987338741e6f1962.png

 

Niby spełnia swoją funkcję tylko, że z powodu umiejscowienia mikrofonu w obudowie USB którą wpinam do portu USB przy zapalniczce a ta jest dość nisko to jakość rozmowy jest nędna. Tzn. ja słyszę dobrze, ale mnie słychać słabo.

 

Nie chcę niczego ładowanego czy na baterie, ma być wpięte do USB z zasilaniem i AUX samochodu. Najbardziej mi chyba pasuje rozwiązanie tego typu, ale tan okrągły element jest trochę za duży do miajsca gdzie bym go widział (ma 5 cm). Zna ktoś podobne rozwiązanie ale mniejsze? Albo coś innego co się dobrze sprawdza a nie wymaga okresowego ładowania. Dopuszczam mikrofon na osobnym kablu który bym sobie podciągnął np. w okolice lusterka. 

image.png.219d205f1a04e5a9a04dc61ca8771bfb.png

 

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randar napisał(a):

Mój samochód nie ma zestawu głośnomówiącego w standardzie i chcę coś prostego użyć, żeby móc sporadycznie rozmawiać. 

Teraz posiłkuje się takim kabelkiem.

 

 

Niby spełnia swoją funkcję tylko, że z powodu umiejscowienia mikrofonu w obudowie USB którą wpinam do portu USB przy zapalniczce a ta jest dość nisko to jakość rozmowy jest nędna. Tzn. ja słyszę dobrze, ale mnie słychać słabo.

 

Nie chcę niczego ładowanego czy na baterie, ma być wpięte do USB z zasilaniem i AUX samochodu. Najbardziej mi chyba pasuje rozwiązanie tego typu, ale tan okrągły element jest trochę za duży do miajsca gdzie bym go widział (ma 5 cm). Zna ktoś podobne rozwiązanie ale mniejsze? Albo coś innego co się dobrze sprawdza a nie wymaga okresowego ładowania. Dopuszczam mikrofon na osobnym kablu który bym sobie podciągnął np. w okolice lusterka. 

 

 

Miałem takiego dongla firmy Anker. On musi tyle zajmować miejsca ze względi na bebechy. Wcale mi to nie przeszkadzało. Miałem w Smax'ie zamontowane podobnie jak na zdjęciu poniżej, nawet trochę niżej. 4.5 cm to nie jest wielka pluskwa. 

image.png.f0ee73198cf4d2e2706feae133802894.png

 

Ewentualnie możesz poszukać zestawy Jabra Tour albo coś podobnego ale ten co miałem Anker miał naprawdę super jakość dźwięku a na tym mi bardzo zależało przy słuchaniu muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Randar napisał(a):

Link?

Poszukaj sobie Parrot CK3000 plus zlacza do auta. Moze byc tez cos nowszego. Dzialal idealnie z Suzuki. Lepsze modele maja wyswietlacze i inne udogodnienia tu po prostu odbierasz i rozmawiasz w pelni zintegrowane z car audio.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujek napisał(a):

Poszukaj sobie Parrot CK3000 plus zlacza do auta. Moze byc tez cos nowszego. Dzialal idealnie z Suzuki. Lepsze modele maja wyswietlacze i inne udogodnienia tu po prostu odbierasz i rozmawiasz w pelni zintegrowane z car audio.

Pełna zgoda. Tak samo jak jakaś Nokia z wyświetlaczem.

Jednak minusem jest instalacja ingerująca w okablowanie radia w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Pełna zgoda. Tak samo jak jakaś Nokia z wyświetlaczem.

Jednak minusem jest instalacja ingerująca w okablowanie radia w aucie.

Nic nie ingerujesz oni sprzedają przejściówki do radia do danego modelu, wpinasz się i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał(a):

Nic nie ingerujesz oni sprzedają przejściówki do radia do danego modelu, wpinasz się i działa.

Odpada taki koncept, rozmawiam z samochodu kilka razy w miesiącu. Tak bardzo mi nie zależy na integracji, żeby wybebeszac radio i wpinać coś dodatkowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Randar napisał(a):

Odpada taki koncept, rozmawiam z samochodu kilka razy w miesiącu. Tak bardzo mi nie zależy na integracji, żeby wybebeszac radio i wpinać coś dodatkowo. 

To powieś jakąś "gruszkę" na osłonę przeciwsłoneczną.

Pamiętam, nie chcesz nic ładowanego, ale tego nie musisz ładować każdego dnia.

W 1 aucie używam takiej starej, pewnie z 15-to letniej motorolki i bateria nadal całkiem długo trzyma.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Randar napisał(a):

Odpada taki koncept, rozmawiam z samochodu kilka razy w miesiącu. Tak bardzo mi nie zależy na integracji, żeby wybebeszac radio i wpinać coś dodatkowo. 

A wymiana radia na takie z BT lub stację mulitimedialną nie byłaby lepsza?

To kosztuje niewiele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Randar napisał(a):

Odpada taki koncept, rozmawiam z samochodu kilka razy w miesiącu. Tak bardzo mi nie zależy na integracji, żeby wybebeszac radio i wpinać coś dodatkowo. 

To używaj glosnowiacego w telefonie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamU napisał(a):

A wymiana radia na takie z BT lub stację mulitimedialną nie byłaby lepsza?

To kosztuje niewiele.

 

Dedykowana stacja na androidzie to koszt ok. 2000 pln żeby jej prdkość działania miała sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał(a):

To używaj glosnowiacego w telefonie. 

Niby można ... ale jakość takiej rozmowy jest słaba. Wolę słuchać rozmócy w głośnikach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

To powieś jakąś "gruszkę" na osłonę przeciwsłoneczną.

Pamiętam, nie chcesz nic ładowanego, ale tego nie musisz ładować każdego dnia.

W 1 aucie używam takiej starej, pewnie z 15-to letniej motorolki i bateria nadal całkiem długo trzyma.

 

No włąsnie tego chcę uniknąć :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucash napisał(a):

Miałem takiego dongla firmy Anker. On musi tyle zajmować miejsca ze względi na bebechy. Wcale mi to nie przeszkadzało. Miałem w Smax'ie zamontowane podobnie jak na zdjęciu poniżej, nawet trochę niżej. 4.5 cm to nie jest wielka pluskwa. 

image.png.f0ee73198cf4d2e2706feae133802894.png

 

Ewentualnie możesz poszukać zestawy Jabra Tour albo coś podobnego ale ten co miałem Anker miał naprawdę super jakość dźwięku a na tym mi bardzo zależało przy słuchaniu muzyki. 

4,3 cm ale nie znałazłem nigdzie dostępnego, szkoda bo wygląda OK i bya pasował

 

edit. znalazłem na ebay za 165 z wysyłką, jest jakaś opcja. Muszę dokładnie pomierzyć miejsce gdzie bym to przyczepił.

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Randar napisał(a):

Dedykowana stacja na androidzie to koszt ok. 2000 pln żeby jej prdkość działania miała sens. 

Popatrz na sprzęty tego typu:

Pioneer DMH 240BT

To ok 700 zł + koszt dedykowanej kostki do Twojego auta.

Ewentualnie jeszcze kamerka cofania też grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamU napisał(a):

Popatrz na sprzęty tego typu:

Pioneer DMH 240BT

To ok 700 zł + koszt dedykowanej kostki do Twojego auta.

Ewentualnie jeszcze kamerka cofania też grosze.

Słabo będzie pasować 😁

image.png.ea5087d009e9e8f927170e9c271cd424.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

https://www.x-kom.pl/p/167268-zestaw-glosnomowiacy-jabra-drive-20h-10m-2tel.html

 

bardzo udany zestaw głośno mówiący , i nie słychać na ulicy ( przez głośniki ) o czym rozmawiasz 

Tylko ma baterię, której autor nie chce. 

P. S. 

Mam taką jabre, leży mi gdzieś w szufladzie od lat nie używana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DamU napisał(a):

Popatrz na sprzęty tego typu:

Pioneer DMH 240BT

To ok 700 zł + koszt dedykowanej kostki do Twojego auta.

Ewentualnie jeszcze kamerka cofania też grosze.

 

Jak to współpracuje ze smarkiem na androidzie? Jakiś mirror-link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenickie napisał(a):

 

Jak to współpracuje ze smarkiem na androidzie? Jakiś mirror-link?

Weblink - bardzo ograniczona liczba aplikacji.

Jest np. Youtube i tylko jedna nawigacja- słaba (kiedyś było Waze).

Można przerzucić obraz z ekranu smarka, ale np. GM jakoś dziwnie wyświetla.

Więcej o tego typu sprzętach pisaliśmy na Car audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Randar napisał(a):

chcę coś prostego użyć, żeby móc sporadycznie rozmawiać.

Kup moduł podłączany do gniazda zmieniarki w radioodtwarzaczu Twojego auta. Są wersje do różnych marek. Będzie jak oryginał.

Dobry zestaw to na Allegro koszt rzędu 280zł. Taniej z Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, malrapida napisał(a):

Kup moduł podłączany do gniazda zmieniarki w radioodtwarzaczu Twojego auta. Są wersje do różnych marek. Będzie jak oryginał.

Dobry zestaw to na Allegro koszt rzędu 280zł. Taniej z Ali.

link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link?
Wpisujesz model radia i pewnie wyskoczy.
Sam kupiłem taki dodatkowo działający jako zestaw glosnomowiacy. Jakieś 3-4 lata wstecz i działa bez problemu. Podłączany pod aux

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Randar napisał(a):

4,3 cm ale nie znałazłem nigdzie dostępnego, szkoda bo wygląda OK i bya pasował

 

edit. znalazłem na ebay za 165 z wysyłką, jest jakaś opcja. Muszę dokładnie pomierzyć miejsce gdzie bym to przyczepił.

 

odezwij się na priv jutro rano - możliwe że mam coś podobnego w szufladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o czymś innym. Podłączany pod gniazdo zmieniarki CD. Integruje się z radiem w aucie.
Pod wejscie zmieniarki to podłączasz zmieniarkę cyfrowa, np yatour. Ona może mieć bluetooth.
Transmiter bt podłączasz pod AUX.


Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WaWeR napisał(a):

Pod wejscie zmieniarki to podłączasz zmieniarkę cyfrowa, np yatour. Ona może mieć bluetooth.
Transmiter bt podłączasz pod AUX.

Piszę o module podłączanym pod złącze zmieniarki. Nazywa się to WEFA i jest do większości marek, w których były zmieniarki. Tańsza wersja tylko do odtwarzania dźwięków, droższa z mikrofonem w zestawie z funkcją głośnomówiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wefa i Yatur to to samo i to nazywa się cyfrowa zmieniarka.

tu

 

Ja mam tego dongla okrągłego, ale podłączam tylko jak jadę w trasę i chcę posłuchać muzyki i telefonu. Nie lubię jak mi się kable na co dzień ciągają, więc wolę raz na tydzień przez zestaw głośnomówiący rozmawiać. Poza tym nie prowadzę długich konwersacji, ale jakbym miał wybierać to wolałbym dongla niż kombinować ze zmieniarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód nie ma zestawu głośnomówiącego w standardzie i chcę coś prostego użyć, żeby móc sporadycznie rozmawiać. 
Teraz posiłkuje się takim kabelkiem.
image.png.8f69f8a71a2ce54c987338741e6f1962.png
 
Niby spełnia swoją funkcję tylko, że z powodu umiejscowienia mikrofonu w obudowie USB którą wpinam do portu USB przy zapalniczce a ta jest dość nisko to jakość rozmowy jest nędna. Tzn. ja słyszę dobrze, ale mnie słychać słabo.
 
Nie chcę niczego ładowanego czy na baterie, ma być wpięte do USB z zasilaniem i AUX samochodu. Najbardziej mi chyba pasuje rozwiązanie tego typu, ale tan okrągły element jest trochę za duży do miajsca gdzie bym go widział (ma 5 cm). Zna ktoś podobne rozwiązanie ale mniejsze? Albo coś innego co się dobrze sprawdza a nie wymaga okresowego ładowania. Dopuszczam mikrofon na osobnym kablu który bym sobie podciągnął np. w okolice lusterka. 
image.png.219d205f1a04e5a9a04dc61ca8771bfb.png
 

Ja bardzo podobne kupiłem ojcu do Opla mokka. Działa bardzo dobrze, dodatkowo dobrze wygląda i bez problemu obsługuje muzykę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś w tym stylu w Kia Soul i działa jako zestaw głośnomówiący oraz transmiter muzyki.

https://a.aliexpress.com/_EvXZ1Ud

Dokładnie coś takiego

https://www.mytrendyphone.pl/shop/samochodowy-zestaw-glosnomowiacy-bluetooth-jrbc01-z-nfc-i-ladowarka-samochodowa-269130p.html

Jedyny problem to jak nie leci muzyka, a w radiu mam wybrane AUX to słychać jakieś zakłócenia z instalacji elektrycznej. Ale to nie w każdym aucie.

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o module podłączanym pod złącze zmieniarki. Nazywa się to WEFA i jest do większości marek, w których były zmieniarki. Tańsza wersja tylko do odtwarzania dźwięków, droższa z mikrofonem w zestawie z funkcją głośnomówiącego.
Spoko. Co kto lubi.
Ja bym się skupiał faktycznie na transmiterach, choćby że względu na cenę.
https://www.amazon.pl/dp/B08HJ9TCK5?ref_=cm_sw_r_apan_dp_KTTPTCD561NJHDKBFJR6
Takie coś, dobrać od auto/ radio.
Dziala bardzo dobrze jako do streamu i dość dobrze jako zestaw glosnomowiacy.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.