Skocz do zawartości

Panele w dwóch pokojach


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie? Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

 

bc238d7593c8ab66adb3497f226edfc6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bergerac napisał(a):

 

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie? Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

 

bc238d7593c8ab66adb3497f226edfc6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Układałem przechodząc z pokoju do przedpokoju i do kolejnego pokoju bez przerwy 💪

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

 

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie? Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

 

bc238d7593c8ab66adb3497f226edfc6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Nie listwę a dylatację ;). Listwa tylko to zakrywa.

Ja bym nie dawał dylatacji przy mniejszych powierzchniach, pamiętają o dylatacji przy ścianie.

U siebie mam tak korytarz i pokoje zrobione na sporej powierzchni. Gość co układał, mówił ze tracę gwarancję jak tak zrobię, ale od 8lat nic się nie dzieje a mam ogrzewanie podłogowe.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sherif napisał(a):

Nie listwę a dylatację ;). Listwa tylko to zakrywa.

tak, oczywiście :) 

26 minut temu, sherif napisał(a):

Ja bym nie dawał dylatacji przy mniejszych powierzchniach, pamiętają o dylatacji przy ścianie.

U siebie mam tak korytarz i pokoje zrobione na sporej powierzchni. Gość co układał, mówił ze tracę gwarancję jak tak zrobię, ale od 8lat nic się nie dzieje a mam ogrzewanie podłogowe.

dzięki, to chyba też się o to pokuszę :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luccass napisał(a):

Ja mam cały parter w panelach bez dylatacji. Niestety są miejsca, gdzie zimą panele się rozchodzą, ale tylko 'po długości' (na łączeniu krótszych boków). U Ciebie zakładam, że w progu będą się łączyły dłuższymi bokami, więc bez obaw.

tapatalked
 

z tego co rozumiem panel się układa prostopadle do okna, więc tak - połączenie w rogu będzie po "długim boku". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał(a):

 

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie? Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

 

bc238d7593c8ab66adb3497f226edfc6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Właśnie skończyli u mnie układanie paneli na 100 m2, wszystko bez żadnych dylatacji (oczywiście przy ścianach są). Panowie twierdzili, że robią tak od lat i nigdy nic się nie rozeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bergerac napisał(a):

Chyba wyrzynarką albo ukośnicą, jeśli do tego czasu kupię.

Jeśli zamierzasz kupić, to zastanów się nad gilotyną do paneli.

Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tnie się bardzo precyzyjnie i kurz się nie unosi. Można ciąć pod dowolnym katem-wzdłuż, w poprzek, po ukosie. Bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Jeśli zamierzasz kupić, to zastanów się nad gilotyną do paneli.

Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tnie się bardzo precyzyjnie i kurz się nie unosi. Można ciąć pod dowolnym katem-wzdłuż, w poprzek, po ukosie. Bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.

na jedną robotę to chyba szkoda kasy i miejsca. Ukośnica bardziej mi się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

na jedną robotę to chyba szkoda kasy i miejsca. Ukośnica bardziej mi się przyda.

Kup bo pomysł z wyrzynarką jest lekko średni. Da się zrobić ale po co się męczyć. Tylko sprawdź tarczę w tej ukośnicy, im więcej zębów tym lepsza jakość cięcia.

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.

Oj mega przyspiesza. A i późnym wieczorem w bloku można kłaść. 

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

na jedną robotę to chyba szkoda kasy i miejsca. Ukośnica bardziej mi się przyda.

Ja kupiłem jakieś PL Geco czy jakoś tak. Za 100 zł ciąłem w dużym pokoju, po jakimś czasie w małym. Ostatnio koledze pożyczyłem. Przywiózł dobrą flachę, jakieś raffaello, można powiedzieć, że już zarabia na siebie 😁👌

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

na jedną robotę to chyba szkoda kasy i miejsca. Ukośnica bardziej mi się przyda.

 

po długości panel ciąć to ukośnica nie da rady raczej.

już wyrzynarka prędzej.

 

53 minuty temu, misiu napisał(a):

im więcej zębów tym lepsza jakość cięcia.

 

takie cięte wyrzynarką miejsca przykrywałem listwą, więc jakość cięcia średnio mnie interesowała.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym pokoju panele układał mi kolega posiłkując się wyrzynarką i ukośnicą, podpatrzyłem jak to się układa i sypialnie zrobiłem sam z żoną za pomocą takiej lub podobnej tarczy na szlifierkę 125mm https://www.castorama.pl/tarcza-uniwersalna-bosch-125-mm-id-1036737.html

próbowałem najpierw wyrzynarką ale to narzędzie nie do tej pracy, tą tarcza idealnie bez żadnych wyszczypań  na taborecie i drabince 2 dwuszczeblowej służące mi za stół roboczy do cięcia, szczerze polecam taką tarcze,

ołówek, miarka, kątownik,dwa zaciski stolarskie,szlifierka 125mm +tarcza,, ciecie z ręki w szerz i wzdłuż

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, exor napisał(a):

 

po długości panel ciąć to ukośnica nie da rady raczej.

już wyrzynarka prędzej.

 

 

takie cięte wyrzynarką miejsca przykrywałem listwą, więc jakość cięcia średnio mnie interesowała.

 

Ja do takiej roboty używałem zestaw ukośnica (cięcie w poprzek)+pilarka tarczowa (cięcie wzdłuż).

Tak jak pisałem, wyrzynarką się da zrobić ale to dosyć upierdliwe. No i jak autor nie ma pilarki tarczowej, to sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 13:11, bergerac napisał(a):

 

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie? Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

 

bc238d7593c8ab66adb3497f226edfc6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ułozyłem ok 65m2 w 3 pokojach, kuchni, przedpokoju i garderobie  jednym cięgiem . 3 lata i nic się nie dzieje. Najtrudniej było zacząć ,wyznaczyć linię startu tak żeby w kazdym z pomieszczeń linia paneli była równoległa do ścian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bergerac napisał(a):

na jedną robotę to chyba szkoda kasy i miejsca. Ukośnica bardziej mi się przyda.

BTW. Nie ma obecnie tak, że z ułożeniem potrafi być taniej niż bez ?

Ja kupowałem w Świecie Paneli, cena była na poziomie sklepów w sieci i miałem ułożenie w cenie (mniejszy vat).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sherif napisał(a):

BTW. Nie ma obecnie tak, że z ułożeniem potrafi być taniej niż bez ?

Ja kupowałem w Świecie Paneli, cena była na poziomie sklepów w sieci i miałem ułożenie w cenie (mniejszy vat).

VAT jest mniejszy, ale wychodzi jednak drożej o około 1.200 zł. Niby nie dużo, ale chyba muszę na paru rzeczach przyoszczędzić, więc może się pobawię, zobaczymy jeszcze. Prawa jest też, że ja czasem lubię taką robotę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

VAT jest mniejszy, ale wychodzi jednak drożej o około 1.200 zł. Niby nie dużo, ale chyba muszę na paru rzeczach przyoszczędzić, więc może się pobawię, zobaczymy jeszcze. Prawa jest też, że ja czasem lubię taką robotę :) 

No to kupuj w marketach co się spodoba i nie wygląda na nadziwie od samego patrzenia :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sherif napisał(a):

BTW. Nie ma obecnie tak, że z ułożeniem potrafi być taniej niż bez ?

Ja kupowałem w Świecie Paneli, cena była na poziomie sklepów w sieci i miałem ułożenie w cenie (mniejszy vat).

tak, tylko, ze to zalezy od ceny samych paneli.
ja 3 lata temu kupowalem w bel-polu i wtedy za ukladanie brali troche ponad 20zl, wiec nawet przy cenie 150zl za m2 paneli wychodzilo troche drozej

teraz ukladanie pewnie zdrozalo, wiec i panele by musialy byc drozsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2023 o 08:31, komandos80 napisał(a):

ja 3 lata temu kupowalem w bel-polu i wtedy za ukladanie brali troche ponad 20zl, wiec nawet przy cenie 150zl za m2 paneli wychodzilo troche drozej

Bel-pol to w ogóle jest ciekawostka. Oni mają do montażu firmy zewnętrzne i ceny potrafią być bardzo różne.

Ja wziąłem u nich panele, ale za położenie zaśpiewali chyba z 30zł/m2 a do tego jeszcze osobno za listwy i materiały. Np. wyszło im 3 tuby kleju po ok.100zł/szt na ok. 20m2 paneli aby zamontować listwy(wiercone do ściany).

 

Po podsumowaniu montaż wyszedł sporo drożej od samych paneli, więc kupiłem za 170zł gilotynkę i od tej pory sam kładę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 17:07, bergerac napisał(a):

VAT jest mniejszy, ale wychodzi jednak drożej o około 1.200 zł. Niby nie dużo, ale chyba muszę na paru rzeczach przyoszczędzić, więc może się pobawię, zobaczymy jeszcze. Prawa jest też, że ja czasem lubię taką robotę :) 

ok, za tyle można się jeszcze pobawić ;)

 

W dniu 4.04.2023 o 08:31, komandos80 napisał(a):

tak, tylko, ze to zalezy od ceny samych paneli.
ja 3 lata temu kupowalem w bel-polu i wtedy za ukladanie brali troche ponad 20zl, wiec nawet przy cenie 150zl za m2 paneli wychodzilo troche drozej

teraz ukladanie pewnie zdrozalo, wiec i panele by musialy byc drozsze :)

Ja kupowałem jakieś platinium Krosno, czy jakieś takie. Grubsze na 12mm i długie, ale producent z tych tanich. U mnie był myk taki, że montaż był gratis jak kupiło się listwy oraz podkład. Listwy mieli fajne, w dobrych cenach to wziąłem od nich. Podkład mam bardzo dobry, bo kupiłem kwarcowy. Natomiast ich podkład za kilka zł, idealnie się przydał do zabezpieczenia posadzek przy malowaniu :phi:.

Mysłałem, że ten montaż to będzie lipa, mieli ok 140m2 do położenia, ale czuwaliśmy z moją ekipą od wykończenia, że jak zaczną chałturę odwalać to ich wyproszę, ale nie .. w dwie ekipy dali radę w cały dzień. Leży bezproblemowo do dziś ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 13:11, bergerac napisał(a):

 

Zgodnie z technologią powinno się w przejściach pomiędzy pokojami dawać listwę. Zastanawiałem się dzisiaj czy mógłbym położyć panele w jednej płaszczyźnie. Pomieszczenia są małe – jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw. Co myślicie?

 

mieszkania 80, 60, i 50 m robione po całości - żadnych problemów od lat

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

Nie, te moje miały coś pod 2m długości i Platinium w tytule.

Poczytaj sobie o tego typu podkładach. To dobre, ciężkie podkłady które bardzo wyciszają panele. Za sam podkład płaciłem niewiele mniej niż za panel ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sherif napisał(a):

Nie, te moje miały coś pod 2m długości i Platinium w tytule.

Poczytaj sobie o tego typu podkładach. To dobre, ciężkie podkłady które bardzo wyciszają panele. Za sam podkład płaciłem niewiele mniej niż za panel ale warto było.

o to już inna klasa. To nie do tego mieszkania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Chciałem Wam podziękować za rady i zameldować, że ogarnąłem. Trochę się narobiłem, jednak to jest kombinowania, zwłaszcza, że musiałem przycinać panele z obu stron, ale koja trzydziestoletnia wyrzynarka B&D dała radę ;]
Jeszcze tylko listwy, ale to już na końcu jak będzie kuchnia, tapeta i drzwi.

580f406241cefe8e3737353451c22cd1.jpg

62725136f6b25d5f8c2d1dcd3d095136.jpg
Przy okazji - na zdjęciu z instrukcji jest napisane, żeby nie stawiać nóżek meblowych bezpośrednio na panelach? Używaliście jakiś przekładek?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bergerac napisał(a):

Przy okazji - na zdjęciu z instrukcji jest napisane, żeby nie stawiać nóżek meblowych bezpośrednio na panelach? Używaliście jakiś przekładek?

 

Chodzi o to by ciężar mebli nie był skupiony na małej powierzchni. Mogą się zrobić wgłębienia lub dziury na panelach.

Wszystko zależy czy masz meble na nóżkach 1cm2, czy też 25cm2 powierzchni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 13:11, bergerac napisał(a):

jedno ma osiemnaście, a drugie 12 m kw.

 

pewnie się nie rozejdą - ja zaryzykowałem i cały parter w jednej płaszczyźnie zrobiłem i się rozeszeły w 1 miescu na styku salonu (jakieś 40m2) z resztą

ale ta reszta, 3 pokoje i korytarz, nie rozeszły się od 15 lat :palacz:

 

btw:

W dniu 2.04.2023 o 13:11, bergerac napisał(a):

Panele raczej z tych tańszych, znalazłem coś po 80 zł za metr.

cóż - standard AK ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mayster_tcz napisał(a):

Znajomemu ostatnio układali całość, tylko w progu dawali nieco kleju na łączenia - podobno to najbardziej narażone miejsce. Ale nie mam pojęcia, czy to wymysł majstrów, czy jakaś zalecana technika :)

w sumie niegłupi pomysł, nie pomyślałem o tym.

 

Sklejone trzymają jak cholera, musiałem skleić w miejscu gdzie pod framugę dawałem i żadnych szans tego rozerwać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.