Skocz do zawartości

Co z małych crossoverów, suvów?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Manx napisał(a):

W T-rocu 1.5 z DSG, którym parę miesięcy temu jechałem sam, nie miałem wrażenia, że brakuje mu siły.

 

Te 1.5 TSI też ogólnie są zmulone. Ja mam ten silnik w Karoq z manualem i reakcja na gaz jest hmm... powiedzmy mało spontaniczna.

Moc jest- to czuć jak już silnik się zbierze. 

Ale ma się wrażenie, że pedał gazu jest połączony z przepustnicą długą rozciągliwą gumą.

Jak mi się gwara skończy to od razu wlatuje jakiś delikatny program, głównie po to żeby tego laga zminimalizować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowik85 napisał(a):

 

Te 1.5 TSI też ogólnie są zmulone. Ja mam ten silnik w Karoq z manualem i reakcja na gaz jest hmm... powiedzmy mało spontaniczna.

Moc jest- to czuć jak już silnik się zbierze. 

Ale ma się wrażenie, że pedał gazu jest połączony z przepustnicą długą rozciągliwą gumą.

Jak mi się gwara skończy to od razu wlatuje jakiś delikatny program, głównie po to żeby tego laga zminimalizować.

 

ponoć sporo szapie na 1biegu w manualu jak jest zimny ,znajomi tak mają w O4 , dopiero po kilku miesiącach nauczyli się ruszać płynnie po odpaleniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mmaciejosss napisał(a):

ponoć sporo szapie na 1biegu w manualu jak jest zimny ,znajomi tak mają w O4 , dopiero po kilku miesiącach nauczyli się ruszać płynnie po odpaleniu 

 

Parę dni temu czytałem, że jest jakaś najnowsza wersja softu, który likwiduje szarpanie.

U mnie na szczęście "kangura" brak :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio zabujałem w Hondzie HR-V. Bardzo fajna, kompaktowa bryła nadwozia. W środku też spoko, poza jedną rzeczą. Nie rozumiem tej ogromnej kratki nawiewu centralnie przed pasażerem. Może mi ktoś wytłumaczy o co z nią chodzi? 😁

Co do silników... Benzyna 1.5 ponoć oszczędna ale głośna. Ciekawsze wersje (silnik 1.8) można ściągnąć z USA. 

 

Przykładowa oferta

 

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-hr-v-honda-hr-v-4x4-ladna-z-malym-przebiegiem-1-8-ID6EWZwM.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trex11 napisał(a):

Sportage maja ogromny problem z filrtem gpf, wszystkim wywala bledy i konczy sie wypalaniem odplatnym w serwisie, wiecej na forum. 

 

https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?t=7759&sid=449edee916f2b5181a9b55fe9f17c97a&start=800

 

Wszystkim, ktorzy sie udzialaja w tym watku na forum Kia ;]

Poza tym nie dramatyzuj z tym platnym wypalaniem w serwisie, w wiekszosci przypadkow jak auto jezdzi od czasu do czasu w trasie to sie wypala samo ;)

NIemniej Kia/Huyndai dali ciala z tym GPF w 1,6T i jak ktos jezdzi glownie po miescie, to lepiej wybrac cos innego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 16:24, Manx napisał(a):
W dniu 28.04.2023 o 15:04, Maciej__ napisał(a):

 

mamy odczucie było takie, że czegoś mu brakuje i jej 16 letni 100-konny Swift jest bardziej dynamiczny. Jak próbowała poza miastem wyprzedzić wlekącego się dostawczaka, to było widać że pary nie ma za dużo.


Po prostu nie potrafiła obsłużyć tego auta prawdopodobnie. 
 

Mój teść przesiadł się ze Swifta 1.3 92 KM do Ibizy 1.0 115 KM i też miał problemy z wyprzedzaniem 😁

 

Wsiadłem, przejechałem się, auto bardzo dynamiczne, żwawe. 
Pytam o co chodzi, a „bo Ty gazu dużo dajesz” 🙃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportage maja ogromny problem z filrtem gpf, wszystkim wywala bledy i konczy sie wypalaniem odplatnym w serwisie, wiecej na forum. 
 
https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?t=7759&sid=449edee916f2b5181a9b55fe9f17c97a&start=800
Jako właściciel takiego auta od ponad roku:
nie ogromny a często spotykany
-mi wywaliło 2x na 17kkm
-dzieje się to jak jest zimno w lecie problem zanika
-serwis robi to za darmo i nie koniecznie pałuje auto na postoju - mi stwierdzili że procedura przeszła ale czujnik się zawiesił i wymagał kalibracji
Ogólnie to auto fajne ale Kia dała dupy z oprogramowaniem gpf, i zamiast cieszyć się bezproblemową jazdą trzeba w zimie pamiętać o wyłączeniu s&s, jeździe częściej w trybie sport itp
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia nie wyciaga wnioskiw bo wczesniej problemy byly z tym filrtem gpf i stinger 2.0 i chyba potem zmienili olej z mniejszą ilością pyłów i soft silnika.

Dziewne ze xcreet i creed raczej tego problemu nie maja a sportage tak.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, trex11 napisał(a):

Kia nie wyciaga wnioskiw bo wczesniej problemy byly z tym filrtem gpf i stinger 2.0 i chyba potem zmienili olej z mniejszą ilością pyłów i soft silnika.

Dziewne ze xcreet i creed raczej tego problemu nie maja a sportage tak.

 

W Xceed i Ceed nie ma tego silnika, tylko 1,5T. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

Podoba sie sportage to cx60 tez moze byc

Sprawdzilem i cx60 jest wieksza nawet od sorento. 

 

10 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak juz to R6 ziomus :smirk:

Nie znam się, ale się wypowiem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Jeśli jest gdzie ładować przy domu, to zdecydowanie elektryka, chyba, że nie lubisz żony, to spalinowym niech się męczy dalej 😁

Ładować jest gdzie i trochę zapasu na tą okazję z PV też.

W przyszłym tygodniu planowany objazd handlowców.

Małe, suvowate, elektryczne okolice 150 max.

Słucham?

Leaf pewnie się złapie? Zoe jakoś nie bardzo po drodze.

Tesla 3 nie spełnia założeń. ;l

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał(a):

Ładować jest gdzie i trochę zapasu na tą okazję z PV też.

W przyszłym tygodniu planowany objazd handlowców.

Małe, suvowate, elektryczne okolice 150 max.

Słucham?

Leaf pewnie się złapie? Zoe jakoś nie bardzo po drodze.

Tesla 3 nie spełnia założeń. ;l

Kona lub Soul. Nie bać się pewnych 2-3 letnich używek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, trex11 napisał(a):

Kia nie wyciaga wnioskiw bo wczesniej problemy byly z tym filrtem gpf i stinger 2.0 i chyba potem zmienili olej z mniejszą ilością pyłów i soft silnika.

Dziewne ze xcreet i creed raczej tego problemu nie maja a sportage tak.

XCeed i ceed nie mają, bo mają 1.5, ale Tuscon 1.6 zdaje się już ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że jeszcze nie padła propozycja Lexusa UX. Cenowo go samo co Formentor i inne VW, a jednak różnica jest. Sam komfort pracy zawieszenia jest bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kadu napisał(a):

Aż dziwne, że jeszcze nie padła propozycja Lexusa UX. Cenowo go samo co Formentor i inne VW, a jednak różnica jest. Sam komfort pracy zawieszenia jest bez porównania.

W cenniku jakies rabaty widzę 30 tys zl 

Fajne auto 

 

IMG_20230501_095536.jpg

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kadu napisał(a):

Aż dziwne, że jeszcze nie padła propozycja Lexusa UX. Cenowo go samo co Formentor i inne VW, a jednak różnica jest. Sam komfort pracy zawieszenia jest bez porównania.

Może i tak, ale w BI jest tylko Toyota, Lexa brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ciężko o wspólny wolny czas w godzinach pracy salonów, więc wybraliśmy się dziś.

Niestety majówka = większość nieczynnych.

Chronologiczna relacja z wrażeń żony:

1. VW T-cross idealny, T-roc za duży ale mężu mogę się poświęcić i spróbować, jazda próbna od ręki niemożliwa. Z czasem może być różnie.

2. Suzuki nieczynne, ale może być i Vitara i S-cross aby w ładnym kolorze, błękitnym, złotym. Tu wiem, że jest trochę od ręki, a i czekania w razie W ok. 2 miesiące.

3. Skoda Kamiq idealna, na granicy dopuszczalnej wielkości, Karoq za duży. Coś tam jest, jak nie to czekać 3 miechy.

4. Mazda zamknięta.

6. Toyota C-HR - ja tego gówna nie chcę.

5. Ford Puma - nie i już.

6. SY Tivoli - nawet fajne to jak za taką kasę (dozorca pozwala i siedzieliśmy w jakimś wypasie, można se pomacać, sprzedawców brak).

7. Seat nieczynny, można obejrzeć z zewnątrz. Arona - czad, dobry rozmiar i cena mała (ja się oczywiście krzywię na rozmiar, bo nie na cenę), Ateca - za duża.

8. Cupra Formentor - zewnętrznie piękny, wielkość już tak nie przeszkadza, trzeba pojeździć.

9. Hyundai, Volvo - nieczynne

10. Renault - nieczynne

11. Opel, Peugeot, Citroen - ominięte z premedytacją. 

12. KIA Stonic - zabawka odpada, demo e-Niro 204kzł (mimo zachęt @mrBEAN dziękuję postoję, X-ceed - nie, płaski taki, Sportage - wielkie WOW, jazda próbna od ręki (wewnątrz inny świat motoryzacji niż dotychczas używanej analogowej, gabaryty nie przeszkadzają, kolorki ładne, o i widzisz dzięki tej kamerce idealnie tyłem zaparkowałam.

Odważyłem się nawet zaproponować parkowanie równoległe, ale w ekscytacji żona nie zwróciła na to uwagi (może to i dobrze 😉).

Dostępne od ręki, między innymi od strzała jest ulubiony kolor.

Jeździ fajnie, jestem na TAK, tylko ten GPF mnie trochę martwi.

 

No i pozostało Formentora i Seaty obmacać.

 

 

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formentor ludzie na forum nazekaja na dotykowu system ze sie zacina i zawiesza i niska jakość w kabinie - plastik fansastik i slabe wyciszenie

Przyklad 

 

IMG_20230502_182456.jpg

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Ciężko o wspólny wolny czas w godzinach pracy salonów, więc wybraliśmy się dziś.

Niestety majówka = większość nieczynnych.

Chronologiczna relacja z wrażeń żony:

1. VW T-cross idealny, T-roc za duży ale mężu mogę się poświęcić i spróbować, jazda próbna od ręki niemożliwa. Z czasem może być różnie.

2. Suzuki nieczynne, ale może być i Vitara i S-cross aby w ładnym kolorze, błękitnym, złotym. Tu wiem, że jest trochę od ręki, a i czekania w razie W ok. 2 miesiące.

3. Skoda Kamiq idealna, na granicy dopuszczalnej wielkości, Karoq za duży. Coś tam jest, jak nie to czekać 3 miechy.

4. Mazda zamknięta.

6. Toyota C-HR - ja tego gówna nie chcę.

5. Ford Puma - nie i już.

6. SY Tivoli - nawet fajne to jak za taką kasę (dozorca pozwala i siedzieliśmy w jakimś wypasie, można se pomacać, sprzedawców brak).

7. Seat nieczynny, można obejrzeć z zewnątrz. Arona - czad, dobry rozmiar i cena mała (ja się oczywiście krzywię na rozmiar, bo nie na cenę), Ateca - za duża.

8. Cupra Formentor - zewnętrznie piękny, wielkość już tak nie przeszkadza, trzeba pojeździć.

9. Hyundai, Volvo - nieczynne

10. Renault - nieczynne

11. Opel, Peugeot, Citroen - ominięte z premedytacją. 

12. KIA Stonic - zabawka odpada, demo e-Niro 204kzł (mimo zachęt @mrBEAN dziękuję postoję, X-ceed - nie, płaski taki, Sportage - wielkie WOW, jazda próbna od ręki (wewnątrz inny świat motoryzacji niż dotychczas używanej analogowej, gabaryty nie przeszkadzają, kolorki ładne, o i widzisz dzięki tej kamerce idealnie tyłem zaparkowałam.

Odważyłem się nawet zaproponować parkowanie równoległe, ale w ekscytacji żona nie zwróciła na to uwagi (może to i dobrze 😉).

Dostępne od ręki, między innymi od strzała jest ulubiony kolor.

Jeździ fajnie, jestem na TAK, tylko ten GPF mnie trochę martwi.

 

No i pozostało Formentora i Seaty obmacać.

 

 

 

 

Ateca jest mniejsz od formentora 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Ciężko o wspólny wolny czas w godzinach pracy salonów, więc wybraliśmy się dziś.

Niestety majówka = większość nieczynnych.

Chronologiczna relacja z wrażeń żony:

1. VW T-cross idealny, T-roc za duży ale mężu mogę się poświęcić i spróbować, jazda próbna od ręki niemożliwa. Z czasem może być różnie.

2. Suzuki nieczynne, ale może być i Vitara i S-cross aby w ładnym kolorze, błękitnym, złotym. Tu wiem, że jest trochę od ręki, a i czekania w razie W ok. 2 miesiące.

3. Skoda Kamiq idealna, na granicy dopuszczalnej wielkości, Karoq za duży. Coś tam jest, jak nie to czekać 3 miechy.

4. Mazda zamknięta.

6. Toyota C-HR - ja tego gówna nie chcę.

5. Ford Puma - nie i już.

6. SY Tivoli - nawet fajne to jak za taką kasę (dozorca pozwala i siedzieliśmy w jakimś wypasie, można se pomacać, sprzedawców brak).

7. Seat nieczynny, można obejrzeć z zewnątrz. Arona - czad, dobry rozmiar i cena mała (ja się oczywiście krzywię na rozmiar, bo nie na cenę), Ateca - za duża.

8. Cupra Formentor - zewnętrznie piękny, wielkość już tak nie przeszkadza, trzeba pojeździć.

9. Hyundai, Volvo - nieczynne

10. Renault - nieczynne

11. Opel, Peugeot, Citroen - ominięte z premedytacją. 

12. KIA Stonic - zabawka odpada, demo e-Niro 204kzł (mimo zachęt @mrBEAN dziękuję postoję, X-ceed - nie, płaski taki, Sportage - wielkie WOW, jazda próbna od ręki (wewnątrz inny świat motoryzacji niż dotychczas używanej analogowej, gabaryty nie przeszkadzają, kolorki ładne, o i widzisz dzięki tej kamerce idealnie tyłem zaparkowałam.

Odważyłem się nawet zaproponować parkowanie równoległe, ale w ekscytacji żona nie zwróciła na to uwagi (może to i dobrze 😉).

Dostępne od ręki, między innymi od strzała jest ulubiony kolor.

Jeździ fajnie, jestem na TAK, tylko ten GPF mnie trochę martwi.

 

No i pozostało Formentora i Seaty obmacać.

 

 

 

 

Między T-roc a T-cross jest tylko kilka cm różnicy . aż tak było to wyczuwalne ?

A Kamiq wiekszy rozstaw osi ma z kolei 

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/skoda/kamiq/silnik-benzynowy-1.5-tsi-150km-od-2019/?vs=volkswagen%2Ft-roc%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.5-tsi-act-150km-od-2022&c1=31369&c2=33607

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/volkswagen/t-cross/silnik-benzynowy-1.5-tsi-150km-od-2020/?vs=volkswagen%2Ft-roc%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.5-tsi-act-150km-od-2022&c1=31539&c2=33607

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, trex11 napisał(a):

Formentor ludzie na forum nazekaja na dotykowu system ze sie zacina i zawiesza i niska jakość w kabinie - plastik fansastik i slabe wyciszenie

Zawsze wiatr w oczy, jak nie GPF to kangurki, tablety, piano black, itd.

Na dodatek Soul choć nadal jeździ, to jednak drobnego focha strzelił. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sdss napisał(a):

Ateca jest mniejsz od formentora 😂

Ja to wiem, Ty to wiesz, większość tu wie i nawet moja żona już wie, ale jakieś zakrzywienie przestrzeni powoduje, że wszystko co jest kanciate (prawie cały VAG) jest wielkie jak czołg, a garbate dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Nie polecałem Stonica ani Niro 😌

Nic innego nie było.

Przejrzałem otototo i znalazłem raptem kilka elektrycznych Souli (Konę odrzucono) i nawet nie ma tego gdzie obmacać (dziwnym qwa trafem z BI prawie wszędzie trzeba w tym celu wycieczkę ok 500km trzepnąć).

Co prawda syn sąsiada z ulicy (niestety sąsiad z tych tylko na dzień dobry) ma e-Soula, muszę podpuścić żonę by zechciała obejrzeć. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Ja to wiem, Ty to wiesz, większość tu wie i nawet moja żona już wie, ale jakieś zakrzywienie przestrzeni powoduje, że wszystko co jest kanciate (prawie cały VAG) jest wielkie jak czołg, a garbate dużo mniejsze.

Ty to i tak masz dobrze - mojej nic poniżej 150 000 zł się nie podoba 😆 Dlatego nadal jeździ Aveo.

  • Lubię to 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

Między T-roc a T-cross jest tylko kilka cm różnicy . aż tak było to wyczuwalne ?

A Kamiq wiekszy rozstaw osi ma z kolei 

Stary, suche katalogowe dane to ja już mam w palcu, ale sam stojąc przy nich widzę sporą różnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
21 minut temu, OPAL napisał(a):

Ty to i tak masz dobrze - mojej nic poniżej 150 000 zł się nie podoba 😆 Dlatego nadal jeździ Aveo.

To, że się podoba to normalka, tak jak i mi.

Oboje pochodzimy z robotniczych rodzin, w których się nie przelewało, mamy tak, że nie żyjemy anni nie udajemy życia ponad stan. Często nie kupimy czegoś bo wydaje nam się to zbytkiem.

Skąpiradła i tyle.

Ona podsyła mi fury typu LC (że mi by pasowały), a ja delikatnie podpuszczam ją, trochę już osiągnąłem, bo miała być 100.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał(a):

Ja to wiem, Ty to wiesz, większość tu wie i nawet moja żona już wie, ale jakieś zakrzywienie przestrzeni powoduje, że wszystko co jest kanciate (prawie cały VAG) jest wielkie jak czołg, a garbate dużo mniejsze.

W domu z Arona zaczyna 5 rok. 
- brak awarii

- serwis relatywnie drogi i słabo dostępny, godziny pracy dziwne , mało aso

- brak lampki z tylu

- wąskie drzwi tylne 

- relatywnie tanie auto 

- 1.0 95km spalanie średnie 5.4

- spory bagażnik 

- z tylu sproro miejsce na nogi, dla ludzi średniego wzrostu

- keyles w jednej klamce porażka 

- ledy całkiem spoko 

- zawias sprężysty 

- na koniec użytkowniczka kupiła by porazkolejny 

 

Na horyzoncie Formentor.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trex11 napisał(a):

Formentor ludzie na forum nazekaja na dotykowu system ze sie zacina i zawiesza i niska jakość w kabinie - plastik fansastik i slabe wyciszenie

Przyklad 

 

IMG_20230502_182456.jpg

 

Co do systemu sie nie wypowiem. Jakoś na jesień dostaliśmy Formentora w rentalu w Hiszpanii, na 4 dni. 

Pojęcia nie mam jaka wersja wyposażenia. 

Wykończenie wnętrza bardzo słabe- te plastiki na drzwiach, przy klamkach itp miały grubość plastiku od piłeczki ping- pongowej.  Auto było młode a wnetrze już miało całe porysowane, zużyte. Ogólnie rozczarowanie. Zdaje mi się, że Ateca jest fajniej zrobiona.

Karoq poza drzwiami (sam plastik) też wstydu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 minut temu, bergerac napisał(a):

to IMO błąd, Pug 2008 to chyba najfajniejszy crossover, ale fakt - tanio nie jest.

Nie za cenę skreśliłem, a za Pure Techa, tak jak po przeczytaiu 80-ciu kilku stron forum bliski jestem skreślenia Sportage za GPF.

Gdyby nie silniki pewnie wjechałaby nowa Mokka, bo mamy skrzywienie w kierunku Opla.

Jak mam się ciągać z takimi problemami, to wolę taczkę typu Vitara.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

Nie za cenę skreśliłem, a za Pure Techa, tak jak po przeczytaiu 80-ciu kilku stron forum bliski jestem skreślenia Sportage za GPF.

Gdyby nie silniki pewnie wjechałaby nowa Mokka, bo mamy skrzywienie w kierunku Opla.

Jak mam się ciągać z takimi problemami, to wolę taczkę typu Vitara.

nów Moka też jest genialna, sąsiadka kupiła, oglądałem ostatnio, robi robotę :ok: ale moja żona po testach jest napalona albo na 2008 albo na 208 eGT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.