Skocz do zawartości

Chinczycy nacieraja! (DongFeng) Voyah Free juz dostepny do zamowienia*


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

* tzn u mnie w CH czy w PL to nie wiem 😄
 

Ale do rzeczy, wlasnie czytam ze jak w temacie, mozna zamawiac, wchodze na strone i widze wielki kawal wozu 'Premium SUV' (jak sami pisza) za... no wlasnie nie az tak duzo siana.

 

Podsumowujac:

- Prawie 5 metrow SUV

- 360kw mocy (4,4 sek do 100 kmh)

- 1,95 metra szerokosci 

- bateria 106kwh

- dostepna tylko jedna wersja (mozna wybrac kolor zewnetrzny i srodka)

- na fotkach i specyfikacji wyglada naprawe niezle

- zasieg WLTP 500km

- ladownie do 100kw

i najlepsze, cena 69 990 CHF (nie od, tylko koncowa bo i tak jest tylko jedna wersja) - czyli na Polskie Ruble google mowi 333k pln

 

Jak ktos chce na stronie poatrzec to tu: https://www.voyah.ch/

 

image.png.c93cd5d2e094e084c0cc276aa045be88.png

image.png.d560684c8676e21e4b9465bf7b2b0579.png

image.png.11856be76e254ee386f66d85991820c9.png

image.png.df922dc883a23ad56a25d41782158e5d.png

image.png.26d5dc7cf6046c49d323e18c6bce98af.png

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

Nikt normalny tego nie kupi. 

Tylko tesle teraz się kupuje.

 

Zblizona wielkosciowo najbardziej jest Tesla X, bateria prawie taka sama (pojemnosciowo w sensie) a ta zaczyna sie u mnie od 89 000 czyli 20k drozej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jaceq napisał(a):

 

Zblizona wielkosciowo najbardziej jest Tesla X, bateria prawie taka sama (pojemnosciowo w sensie) a ta zaczyna sie u mnie od 89 000 czyli 20k drozej...

 

Spoko podaj statsy sprzedaży tego  za pół roku. Pewnie w 10 się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

no xaiomi to smietnik takze zdanie o autach bedzie podobne. nikt tego za 300+ nie kupi...

 

Nie wiem czy śmietnik, bo nigdy nie miałem (i nie ubolewam nad tym). Natomiast dane sprzedażowe i popularność chyba przeczą temu, co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pr0mil napisał(a):

 

Nie wiem czy śmietnik, bo nigdy nie miałem (i nie ubolewam nad tym). Natomiast dane sprzedażowe i popularność chyba przeczą temu, co piszesz.

 

czy xaiomi nie kupuja glownie bo jest tani ?

juz widze xaiomi kupione w cenie samsunga s23 algo najtanszego iphone :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

czy xaiomi nie kupuja glownie bo jest tani ?

juz widze xaiomi kupione w cenie samsunga s23 algo najtanszego iphone :)

 

 

Kolega wyzej napisał, ze to tańsze o 20k niż tesla. Idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się sprzedac. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Xiaomi kupują, bo jest 2 razy tańszy, a 20k na aucie wartym 400tys, to już raczej na nikim wrażenia nie robi, ale ja wybrałbym tego chinola, a nie Teslę, z powodu przede wszystkim Muska, nie trawię gościa. Btw, wszystkie elektryki są jakieś bezpłciowe, nie obrażając użytkowników, kojarzą mi się z gejami. A ten chinol nie. Tesla też deko jak mydelniczka wygląda. Miały być nowoczesne, a jakoś dziwnie mi się ta nowoczesność kojarzy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlad1431 napisał(a):

Obawiam się że Xiaomi kupują, bo jest 2 razy tańszy, a 20k na aucie wartym 400tys, to już raczej na nikim wrażenia nie robi, ale ja wybrałbym tego chinola, a nie Teslę, z powodu przede wszystkim Muska, nie trawię gościa. Btw, wszystkie elektryki są jakieś bezpłciowe, nie obrażając użytkowników, kojarzą mi się z gejami.emoji4.png A ten chinol nie. Tesla też deko jak mydelniczka wygląda. Miały być nowoczesne, a jakoś dziwnie mi się ta nowoczesność kojarzy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Ja zrozumiałem że chodzi o różnicę 20tyś ale franków i nie 400tyś zł a 333tyś zł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danielpoz. napisał(a):

Ja zrozumiałem że chodzi o różnicę 20tyś ale franków i nie 400tyś zł a 333tyś zł.

 

Nawet jak to będzie 70tys złotych, to kupujesz auto do którego nie wiadomo jak z serwisem czy zamówieniem części, które ciężko będzie potem sprzedać, itd 

Może pojawia się w najmie, chyba Arval ma jakiego chińczyka 

 

Porównanie do telefonów trochę słabe, bo tel jak się zepsuje to można wyrzucić i stracić 1kzl ;)

I jak wchodzili to tel były naprawdę dużo tańsze i szybko zdobyły popularność

Dziś już jest dużo większa konkurencja i Xiaomi kosztuje podobnie jak np Motorola (też chińska zresztą)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

Nawet jak to będzie 70tys złotych, to kupujesz auto do którego nie wiadomo jak z serwisem czy zamówieniem części, które ciężko będzie potem sprzedać, itd 

Może pojawia się w najmie, chyba Arval ma jakiego chińczyka 

 

Porównanie do telefonów trochę słabe, bo tel jak się zepsuje to można wyrzucić i stracić 1kzl ;)

I jak wchodzili to tel były naprawdę dużo tańsze i szybko zdobyły popularność

Dziś już jest dużo większa konkurencja i Xiaomi kosztuje podobnie jak np Motorola (też chińska zresztą)

Różnica to 95k PLN (wg przelicznika w google).

Jest lokalna firma która jest importerem, rozbudowują sieć dilerską na chwilę obecną. 

Sytuacja jest o tyle ciekawa że mój rynek jest specyficzny, dlatego firmy wchodzą tu z ofertami premium (tak samo jak lucid ma u nas salon gdzie stoi jedynie lucid air).

Dodam jeszcze że u nas dla przykładu popularny jest dosyć Polestar 2, widać te często na ulicach - więc nie tylko Tesla u nas zdecydowanie.

A co do sukcesów chinoli, u Niemców np. Pokazało się sporo Link &co i bywają widoczne i u mnie gościnnie - wygląda na to że jednak udaje się im wchodzić na nasze rynki.

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaceq napisał(a):

Różnica to 95k PLN (wg przelicznika w google).

Jest lokalna firma która jest importerem, rozbudowują sieć dilerską na chwilę obecną. 

Sytuacja jest o tyle ciekawa że mój rynek jest specyficzny, dlatego firmy wchodzą tu z ofertami premium (tak samo jak lucid ma u nas salon gdzie stoi jedynie lucid air).

A co do sukcesów chinoli, u Niemców np. Pokazało się sporo Link &co i bywają widoczne i u mnie gościnnie - wygląda na to że jednak udaje się im wchodzić na nasze rynki.

 

Pewnie pomału będą wchodzić, do nas na serwis też Niemcy przyjechali MG 

Tylko będzie to trochę trwało, gdyby chcieli zaatakować na poważnie powinni powtórzyć to co zrobiło Daewoo w latach 90

Wtedy też nikt nie słyszał o takiej marce a Korea kojarzyła się z rdzewiejącym Hyundaiem 

Weszli w dużą sieć dilerską FSO, dali 3lata gwardii serwisu i dobre ceny, sporo niższe niż np opel 

 

Zobacz na sangyongi, są od lat w PL jednak tych nowych nie widać zbytnio, a cenę mają niezłą, ale tylko trochę niższa niż np Kia a porównywalna do Suzuki i ludzie kupują vitare 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Koonrad napisał(a):

 

Pewnie pomału będą wchodzić, do nas na serwis też Niemcy przyjechali MG 

Tylko będzie to trochę trwało, gdyby chcieli zaatakować na poważnie powinni powtórzyć to co zrobiło Daewoo w latach 90

Wtedy też nikt nie słyszał o takiej marce a Korea kojarzyła się z rdzewiejącym Hyundaiem 

Weszli w dużą sieć dilerską FSO, dali 3lata gwardii serwisu i dobre ceny, sporo niższe niż np opel 

 

Zobacz na sangyongi, są od lat w PL jednak tych nowych nie widać zbytnio, a cenę mają niezłą, ale tylko trochę niższa niż np Kia a porównywalna do Suzuki i ludzie kupują vitare 

 

Ale chinczycy (w sensie Geely mam na mysli) robia podobnie jak Daewoo:

- weszli w Volvo i Polestar - to ich produkty obecnie

- wchodza w rozne partnerstwa (np. nowy smart to cooperacja Geely i Mercedesa tzn. platforma chinska a wyglad Merc)

- pchaja Lynk&Co w DE

- szukaja dalszych cooperacji - patrz cala operacja z Izera

- Sa juz popularni za wschodnia granica - sprzedaja tam pod glowna marka Geely - jak wiecej imigrantow przyjedzie ktorzy rozpoznaja marke to nie beda mieli oporow przed kupnem i popularyzacja

 

Ale, faktem jest tez ze sa i porazki, u nas od dluzszego czasu dostepne sa 2-3 modele JAC i to nie idzie w ogole, ale oni tak intensywnie nie nacieraja jak inni chinscy gracze, tutaj liderem jest zdecydowanie Geely.

 

A i jeszcze o tym calym Voyah - daja 5 lat / 100kkm gwarancji (8lat /160kkm na baterie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

A daj jakieś statystyki sprzedaży tego.

I po ile to u was jest i w jakim configu ?

Cena zaczyna sie od 125k chf do 210k chf - cena kosmos.

Statystyk sprzedazy nie mam, ale na ulicy widzialem moze ze dwa - ogolnie nie ma tego.

 

Ceny z konfiguratora:

image.png.0b373ce4f5a59aaa47a806f610aa3dc6.png

 

 

image.png.c0c072c9e4fa8dee380f1c315d1e0307.png

image.png.b0f98ed690186ae27fccc323da0ac16b.png

 

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jaceq napisał(a):

Cena zaczyna sie od 125k chf do 210k chf - cena kosmos.

Statystyk sprzedazy nie mam, ale na ulicy widzialem moze ze dwa - ogolnie nie ma tego.

 

Ceny z konfiguratora:

image.png.0b373ce4f5a59aaa47a806f610aa3dc6.png

 

 

image.png.c0c072c9e4fa8dee380f1c315d1e0307.png

image.png.b0f98ed690186ae27fccc323da0ac16b.png

 

 

to obstawiam ze przez pol roku miejsce gdzie zobaczysz tego DongFeng to bedzie diler, albo w drodze do dilera 😄

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zblizona wielkosciowo najbardziej jest Tesla X, bateria prawie taka sama (pojemnosciowo w sensie) a ta zaczyna sie u mnie od 89 000 czyli 20k drozej...
Wystarczy poczekać z miesiące i będzie 40 tysi taniej.
Oczywiście chodzi o Teslę.
Tak się zastanawiam, kto normalny przy takiej polityce cenowej kupuje Teslę za gotówkę ?


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nawet jak to będzie 70tys złotych, to kupujesz auto do którego nie wiadomo jak z serwisem czy zamówieniem części, które ciężko będzie potem sprzedać, itd 
Może pojawia się w najmie, chyba Arval ma jakiego chińczyka 
 
Porównanie do telefonów trochę słabe, bo tel jak się zepsuje to można wyrzucić i stracić 1kzl
I jak wchodzili to tel były naprawdę dużo tańsze i szybko zdobyły popularność
Dziś już jest dużo większa konkurencja i Xiaomi kosztuje podobnie jak np Motorola (też chińska zresztą)
Przecież elektryki się nie psują, nie wymagają więc części .... wiem bo tak piszą użytkownicy.
Nawet nie jest wymagany przegląd.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceq Tydzień temu ustrzeliłem na dzielnicy Link&co z Holandii. W pierwszej chwili myślałem, że to jakieś nowe Porsche, aż się cofnąłem i zacząłem przyglądać. Za cholerę nie wiedziałem co to jest, ale na żywo wyglądało całkiem solidnie.

20230917_105832.jpg.5131d2b0cca6c49e3e59b6e2ffdf96d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał(a):

 

Ale chinczycy (w sensie Geely mam na mysli) robia podobnie jak Daewoo:

- weszli w Volvo i Polestar - to ich produkty obecnie

- wchodza w rozne partnerstwa (np. nowy smart to cooperacja Geely i Mercedesa tzn. platforma chinska a wyglad Merc)

- pchaja Lynk&Co w DE

- szukaja dalszych cooperacji - patrz cala operacja z Izera

- Sa juz popularni za wschodnia granica - sprzedaja tam pod glowna marka Geely - jak wiecej imigrantow przyjedzie ktorzy rozpoznaja marke to nie beda mieli oporow przed kupnem i popularyzacja

 

 

O widzisz, gdyby to zaczęli sprzedawać w sieci dilerskiej Volvo to kto wie, może by chwyciło 

 

Tych małych Geely to już kilka widziałem ale na BY tablicach, wygląda przyzwoicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Raku napisał(a):

Wystarczy poczekać z miesiące i będzie 40 tysi taniej.
Oczywiście chodzi o Teslę.
Tak się zastanawiam, kto normalny przy takiej polityce cenowej kupuje Teslę za gotówkę ?


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

 

Co masz na mysli? daja jakies super finansowanie w Polsce?? 

 

27 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

@jaceq Tydzień temu ustrzeliłem na dzielnicy Link&co z Holandii. W pierwszej chwili myślałem, że to jakieś nowe Porsche, aż się cofnąłem i zacząłem przyglądać. Za cholerę nie wiedziałem co to jest, ale na żywo wyglądało całkiem solidnie.

20230917_105832.jpg.5131d2b0cca6c49e3e59b6e2ffdf96d8.jpg

 

No u nas czasem tez sa ale tylko na blachach z DE dlatego ze nie sprzedaja tego oficjalnie w CH. Wyglada to zupelnie przyzwocie - fakt.

 

2 minuty temu, Koonrad napisał(a):

 

O widzisz, gdyby to zaczęli sprzedawać w sieci dilerskiej Volvo to kto wie, może by chwyciło 

 

Tych małych Geely to już kilka widziałem ale na BY tablicach, wygląda przyzwoicie 

 

Co ciekawe Polestar tez nie sprzedają w sieci Volvo u nas a bezpośrednio (tzn robią tours i można jazdy próbne zrobić itp - robilem, fajne :) ) a mimo wszystko jak mowie, Polestar 2 można bez problemu spotkać na ulicy. Dodatkowo sprzedają to u nas tez niezależne garaże (nowe auta) / dealerzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

@jaceq Tydzień temu ustrzeliłem na dzielnicy Link&co z Holandii. W pierwszej chwili myślałem, że to jakieś nowe Porsche, aż się cofnąłem i zacząłem przyglądać. Za cholerę nie wiedziałem co to jest, ale na żywo wyglądało całkiem solidnie.

20230917_105832.jpg.5131d2b0cca6c49e3e59b6e2ffdf96d8.jpg

 

We Wloszech sporo tego jezdzi i faktycznie nie wyglada zle :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Co ciekawe Polestar tez nie sprzedają w sieci Volvo u nas a bezpośrednio (tzn robią tours i można jazdy próbne zrobić itp - robilem, fajne ) a mimo wszystko jak mowie, Polestar 2 można bez problemu spotkać na ulicy. Dodatkowo sprzedają to u nas tez niezależne garaże (nowe auta) / dealerzy.
https://www.google.com/search?q=obni%C5%BCka+cen+tesla&client=ms-android-oppo-rvo3&sca_esv=567971749&sxsrf=AM9HkKmDf5g4VObG-USV9b-JJaRriIe5sQ%3A1695548495916&ei=TwQQZd6wN-LOwPAPwZicwA4&oq=obni%C5%BCka+cen+tesla&gs_lp=EhNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwIhJvYm5pxbxrYSBjZW4gdGVzbGEyBxAAGA0YgAQyBBAAGB4yBhAAGB4YDTIFEAAYogQyBRAAGKIEMgUQABiiBEi2H1CpFliUG3ABeAGQAQCYAcYBoAG_AqoBAzAuMrgBA8gBAPgBAcICChAAGEcY1gQYsAPCAgcQIxiwAhgnwgIIEAAYiQUYogTiAwQYACBBiAYBkAYI&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Głupio tak kupić coś a po kilku dniach dowiedzieć się, że mogło sporo pieniędzy w portfelu zostać


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

no xaiomi to smietnik takze zdanie o autach bedzie podobne. nikt tego za 300+ nie kupi...

Czy ja wiem :hmm: Kupiłeś (chyba) roborock'a od xiaomi dlatego, że był tańszy i gorszy od iRobot'a? Z tego co mi się wydaje, to nowy roborock wyraźnie wyprzedza roombe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janusz napisał(a):

Czy ja wiem :hmm: Kupiłeś (chyba) roborock'a od xiaomi dlatego, że był tańszy i gorszy od iRobot'a? Z tego co mi się wydaje, to nowy roborock wyraźnie wyprzedza roombe. 

 

wtedy akurat bylem bezrobotny, ledwo znalazlem na tego xaiomi 1500 zl, na drogie i dobre nie bylo mnie stac :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

We Wloszech sporo tego jezdzi i faktycznie nie wyglada zle :ok:

 

 

o właśnie. W te wakacje widziałem kilka takich we Włoszech i nie mogłem ustalić co to jest. Nawet syn się pytał, a ja znawca motoryzacji wychowany na autokąciku nie wiedziałem :zgryz:. Wygląda to nawet całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że design włoski - Italdesign Giugiaro - stąd nawet swojsko, europejsko wygląda :ok:

Czytam też, że chiński producent Dongfeng Motor Corporation przejął kiedyś szwedzką firmę projektową.

Mają też sporo join-venture z europejskimi, koreańskimi i japońskimi producentami samochodów.

Szybko się uczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Czytam, że design włoski - Italdesign Giugiaro - stąd nawet swojsko, europejsko wygląda :ok:

Czytam też, że chiński producent Dongfeng Motor Corporation przejął kiedyś szwedzką firmę projektową.

Mają też sporo join-venture z europejskimi, koreańskimi i japońskimi producentami samochodów.

Szybko się uczą.

 

 

Oby jak najszybciej weszli na poważnie i pozamiatali ten cały zgrzybiały europejski przemysł samochodowy, który w ostatnich latach już się stał własną karykaturą. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Oby jak najszybciej weszli na poważnie i pozamiatali ten cały zgrzybiały europejski przemysł samochodowy, który w ostatnich latach już się stał własną karykaturą. 

Mamy już alternatywę w postaci skośnookiej motoryzacji z Japonii i Korei :ok:

Chińczycy zapewne szybko do niej dołączą.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

We Wloszech sporo tego jezdzi i faktycznie nie wyglada zle :ok:

 

 

Na Majorce (nie wiem jak z kontynentalna Hiszpania) bylo bardzo duzo Chinczykow - zapewne w większości rentali. Lynk&Co, MG i chyba cos jeszcze ale teraz mi Alzheimer plata figla. 

 

A dobra, juz sobie przypomniałem. Chinczyk w przebraniu Wlocha. Dr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 09:56, Raku napisał(a):

Wystarczy poczekać z miesiące i będzie 40 tysi taniej.
Oczywiście chodzi o Teslę.
Tak się zastanawiam, kto normalny przy takiej polityce cenowej kupuje Teslę za gotówkę ?


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego nie kupię Tesli, bo kupuję za gotówkę;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

Na Majorce (nie wiem jak z kontynentalna Hiszpania) bylo bardzo duzo Chinczykow - zapewne w większości rentali. Lynk&Co, MG i chyba cos jeszcze ale teraz mi Alzheimer plata figla. 

 

Fakt, bylem w czerwcu i faktycznie sporo tego jezdzilo, ale jak mowisz pewnie rentale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

Na Majorce (nie wiem jak z kontynentalna Hiszpania) bylo bardzo duzo Chinczykow - zapewne w większości rentali. Lynk&Co, MG i chyba cos jeszcze ale teraz mi Alzheimer plata figla. 

 

A dobra, juz sobie przypomniałem. Chinczyk w przebraniu Wlocha. Dr 

Ustrzelony we Włoszech, sporo tej marki jeździ.. Ten bardzo ładny.

20230219_164706_Original.jpeg

20230219_164655_Original.jpeg

20230219_164720_Original.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Fakt, bylem w czerwcu i faktycznie sporo tego jezdzilo, ale jak mowisz pewnie rentale.

 

Swoją drogą jedymi z ważnych parametrów business case rentali jest rabat na zakup i wartość rezydualna przy odsprzedazy floty. 

Ciekawe jak to tu wygląda. Czy Chińczycy mocno rabatują, żeby zaistnieć, ze opłąca się to nawet przy odsprzedaży za pół ceny. A inna sprawa, ze to fajny poligon doświadczalny - setki intensywnie eksploatowanych aut

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

Swoją drogą jedymi z ważnych parametrów business case rentali jest rabat na zakup i wartość rezydualna przy odsprzedazy floty. 

Ciekawe jak to tu wygląda. Czy Chińczycy mocno rabatują, żeby zaistnieć, ze opłąca się to nawet przy odsprzedaży za pół ceny. A inna sprawa, ze to fajny poligon doświadczalny - setki intensywnie eksploatowanych aut

 

Tez sie nad tym zastanawialem :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.mobile.de/auto-inserat/mg-zs-1-5-vti-tech-comfort-audio-led-pdc-lm17-rheine/375606075.html?ref=srp&refId=333725a7-d048-ed45-fd18-8567c3a6cc80&searchId=333725a7-d048-ed45-fd18-8567c3a6cc80&type=ad

 

Myślę, że takie MG u nas było by sprzedawalne jakby były punkty serwisowe w największych miastach Pl.

Jak by to było jeszcze gazowalne, to by mogło zawalczyć z Dusterem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.