Skocz do zawartości

szambo


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Tuyja Smart - czujnik zalania taki na kabelki - kiedyś pytałem tu na Ak -powiadomienie na telefon buczy

Jeśli nie chcesz powiadamiania na telefon - kawałek - rurki plastikowej  2 kabelki - urządzenie które da znać( światełko brzęczyk )Ustalasz sobie granice styków z tego kabelka ( górna granica poziomu szamba ) i po sprawie

Znajomy ma mechaniczny wskaźnik 2 rurki plastikowe kawałek styropianu piłka tenisowa

Poziom szamba wypycha kawałek styropianu przymocowany do mniejszej średnicy styropianu i piłeczka tenisowa idzie w góre

To tyle z mojego doświadczenia o ile chodzi o wskaźniki poziomu szamba

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał(a):

macie zamontowane jakieś lampki kontrolne do szamba - czy w jaki sposób je kontrolujecie ?

Słucham.

Jak plumka w lewej komorze, to prawa pusta.

Gdy słuchać w prawej, to już się do niej przelewa.

Gdy nic nie słychać, obie pełne - trzeba wypompowaĆ :)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Słucham.

Jak plumka w lewej komorze, to prawa pusta.

Gdy słuchać w prawej, to już się do niej przelewa.

Gdy nic nie słychać, obie pełne - trzeba wypompowaĆ :)

 

ale ja mam jedną komorę 10m3 :) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Camel napisał(a):

macie zamontowane jakieś lampki kontrolne do szamba - czy w jaki sposób je kontrolujecie ?

Ja testuje wskazania na bazie czujnika podciśnienia. Póki co miałem problem z zasięgiem wifi i przytykaniem się wskaźnika. Plus tego taki, że można odczytać dość dokładnie do ok cm poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

Ja testuje wskazania na bazie czujnika podciśnienia. Póki co miałem problem z zasięgiem wifi i przytykaniem się wskaźnika. Plus tego taki, że można odczytać dość dokładnie do ok cm poziomu.

czyli odpowietrzenie "powierzchniowe"niżej wsadzić 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam___ napisał(a):

Wodomierz ;)

Może przedpotopowe ale działa.

Jedynie zawodziło latem , jak podlewali kwiatki. No ale osobny licznik do podlewania ułatwił kontrole :)

 

 

22 godziny temu, Camel napisał(a):

czyli odpowietrzenie "powierzchniowe"niżej wsadzić 🤣

 

22 godziny temu, sherif napisał(a):

Ja testuje wskazania na bazie czujnika podciśnienia. Póki co miałem problem z zasięgiem wifi i przytykaniem się wskaźnika. Plus tego taki, że można odczytać dość dokładnie do ok cm poziomu.

 

W dniu 7.10.2023 o 20:35, rwIcIk napisał(a):

Słucham.

Jak plumka w lewej komorze, to prawa pusta.

Gdy słuchać w prawej, to już się do niej przelewa.

Gdy nic nie słychać, obie pełne - trzeba wypompowaĆ :)

 

Czyli po  "2" lecisz nad szambo nasłuchiwać czy klocek spada ?- polecam wczesnym rankiem przy minus 5

I pełna kontrola żony przy zmywaniu  ze nie wspomnę o pralce( czerwone spada szybciej ) lub zmywarce

W dniu 7.10.2023 o 17:57, technix napisał(a):

Nota bene, przed chwilą skończyłem montaż rozdzielnicy do przepompowni i do lampek kontrolnych od szamba 😉

Jak Ci szambo wy.....ie to będziesz sprawdzał która kontrolka padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem ze na AK są nawiedzone osoby - ale tak prostą sprawę jak poziom gówna w szambie tak skomplikować  - no sory

Najbardziej rozwaliła mnie teoria  czy metoda tyczki i tabliczki w Excelu 😎

Sprawa wodomierza - ok jako czynnik czy wskaźnik sprawdzający - ok - sam to stosuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemaz napisał(a):

Ja wiedziałem ze na AK są nawiedzone osoby - ale tak prostą sprawę jak poziom gówna w szambie tak skomplikować  - no sory

Najbardziej rozwaliła mnie teoria  czy metoda tyczki i tabliczki w Excelu 😎

Sprawa wodomierza - ok jako czynnik czy wskaźnik sprawdzający - ok - sam to stosuje

 

 

 

ale ja teraz sporo roślin sadze na nowej działce i już 5m3 wylałem w "trawnik", zimą ta metoda się sprawdzi :)

Chyba, że ma ktoś jakiś używany licznik to se wsadzę w przygotowane miejsce "bezpowrotnie zużytej wody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam___ napisał(a):

Wodomierz ;)

Może przedpotopowe ale działa.

Jedynie zawodziło latem , jak podlewali kwiatki. No ale osobny licznik do podlewania ułatwił kontrole :)

 

Taa szczególnie, jak zasilasz tym ogródek, mycie samochodu i płukania filtra ;)

Wodomierz za to przydał mi sie w obniżeniu kosztów .... wywozu śmieci ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Przemaz napisał(a):

Ja wiedziałem ze na AK są nawiedzone osoby - ale tak prostą sprawę jak poziom gówna w szambie tak skomplikować  - no sory

Najbardziej rozwaliła mnie teoria  czy metoda tyczki i tabliczki w Excelu 😎

Sprawa wodomierza - ok jako czynnik czy wskaźnik sprawdzający - ok - sam to stosuje

 

 

Ja znam prostszy sposób. Kiedyś dzwoniąc po szambiarza sprawdziłem w historii kiedy po niego dzwonię, okazało się, że pomiędzy 25 a 30-tym każdego miesiąca ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam już kanalizację, ale pamiętam czasy jak nie za wczasu zadzwoniłem do szambelana I musiałem wachlować wiadrem. Na szczęście na górze była w zasadzie "szara woda" co nie zmienia faktu, że to była gówniana robota. W każdym razie co do kontrolek, to przy standardowym użytkowaniu wiedziałem jaka jest pojemnodniówka szamba i w 90% to wystarczało, żeby szambelan zdążył na czas.

 

PS Warto dywersyfikować odbiory, i mieć dwóch szambelanów, bo miałem akcje, że jednemu wóz nawalił i wtedy był stres.

 

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemaz napisał(a):

 

Jak Ci szambo wy.....ie to będziesz sprawdzał która kontrolka padła

Czyli co?

Mam szambo, z którego jest przelew do drugiego zbiornika, gdzie jest pompa pompująca do koszy filtracyjnych.

Więc w tym z zbiorniku z pompą poziom się zmienia.

Za to w zbiorniku głównym, jest stały, czyli zawsze na wysokości przelewu.

Jeśli z jakiegoś powodu się podniesie (awaria, zatkanie pompy, zapełnione kosze), to lampka z zielonej zmieni się na czerwoną.

Całość zainstalowana na elewacji szafki sterującej, przy płocie, którą idąc do domu widzę z daleka.

Jak już się zapali na czerwono, to znaczy, że mam już tylko pół szamba wolnego ( i czas na szukanie usterki/wywozu).

Rzeczywiście, siedzę jak na bombie.

Warto czasem pomyśleć lub spytać jak się nie wie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się chyba sam elektorat i fani jednego kolesia z Żoliborza wypowiada - tak niskiego poziomu to dawno nie widziałem - PAS
 
A Ty chyba pomyliłeś kąciki, to, że temat dotyczy szamba to w tym przypadku nie jest to HP.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie każdy mieszka na wiosce, coby sobie do rowu za domem wylewać .
Nie każdy na wiosce ma rów za domem, żeby tam szmbo wylać

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2023 o 11:34, Camel napisał(a):

macie zamontowane jakieś lampki kontrolne do szamba - czy w jaki sposób je kontrolujecie ?

Szambo wybieram pod koniec miesiąca, tydzień wcześniej podnoszę pokrywę i patrzę ile jeszcze jest, jak jeszcze jest trochę to na spokojnie czekam na koniec miesiąca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 9.10.2023 o 10:16, sherif napisał(a):

Po prostu nie każdy mieszka na wiosce, coby sobie do rowu za domem wylewać ;).

Sory za odkopanie tematu ale :

- Rok temu pismo z gminy - deklaracja śmieciowa - ze co ze jak - zero śmieci produkuje , mało co przebywam -odpowiedz gminy - ma pan posesje  i trzeba za śmieci płacić  tak stanowi  ustawa- no i 200 zł na rok (niby za polowe  poszli mi na rękę ) ale kasa bez sensu wydana

- Dziś odbieram pismo z gminy a tam deklaracja na usługi usługi asenizacyjne pod karą 5000 zł deklaracje trzeba złożyć .Mało tego trzeba umowę podpisać z firmą która ww usługi będzie świadczyć- 15 firm cena od 350 zł do 500 zł - za szambiarkę 6m3 

 

I trzeba podpisać i zadeklarować przynajmniej jedno opróżnienie szamba - i  kolejne 350 zł psu na budę

 

Razem 550zł za friko dla gminy

 

Znam 5 gości sąsiadów w takiej samej sytuacji jak ja co daje rocznie 2750zł

A ze okolica w podobne działki bogata to nie che mi sie liczyc ile kasy za friko będzie do gminy wpływać

 

 

A 2 część pisma mówi o kontrolach - ciekawi mnie jak mają kontrolować

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sory za odkopanie tematu ale :
- Rok temu pismo z gminy - deklaracja śmieciowa - ze co ze jak - zero śmieci produkuje , mało co przebywam -odpowiedz gminy - ma pan posesje  i trzeba za śmieci płacić  tak stanowi  ustawa- no i 200 zł na rok (niby za polowe  poszli mi na rękę ) ale kasa bez sensu wydana
- Dziś odbieram pismo z gminy a tam deklaracja na usługi usługi asenizacyjne pod karą 5000 zł deklaracje trzeba złożyć .Mało tego trzeba umowę podpisać z firmą która ww usługi będzie świadczyć- 15 firm cena od 350 zł do 500 zł - za szambiarkę 6m3 
 
I trzeba podpisać i zadeklarować przynajmniej jedno opróżnienie szamba - i  kolejne 350 zł psu na budę
 
Razem 550zł za friko dla gminy
 
Znam 5 gości sąsiadów w takiej samej sytuacji jak ja co daje rocznie 2750zł
A ze okolica w podobne działki bogata to nie che mi sie liczyc ile kasy za friko będzie do gminy wpływać
 
 
A 2 część pisma mówi o kontrolach - ciekawi mnie jak mają kontrolować
 
 
 


Akurat gmina to za dużo chyba na tym nie zarabia tylko firma ascenizacyjna i od odpadów komunalnych.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkopanie tematu ale :
- Rok temu pismo z gminy - deklaracja śmieciowa - ze co ze jak - zero śmieci produkuje , mało co przebywam -odpowiedz gminy - ma pan posesje  i trzeba za śmieci płacić  tak stanowi  ustawa- no i 200 zł na rok (niby za polowe  poszli mi na rękę ) ale kasa bez sensu wydana
- Dziś odbieram pismo z gminy a tam deklaracja na usługi usługi asenizacyjne pod karą 5000 zł deklaracje trzeba złożyć .Mało tego trzeba umowę podpisać z firmą która ww usługi będzie świadczyć- 15 firm cena od 350 zł do 500 zł - za szambiarkę 6m3 
 
I trzeba podpisać i zadeklarować przynajmniej jedno opróżnienie szamba - i  kolejne 350 zł psu na budę
 
Razem 550zł za friko dla gminy
 
Znam 5 gości sąsiadów w takiej samej sytuacji jak ja co daje rocznie 2750zł
A ze okolica w podobne działki bogata to nie che mi sie liczyc ile kasy za friko będzie do gminy wpływać
 
 
A 2 część pisma mówi o kontrolach - ciekawi mnie jak mają kontrolować
 
 
 
Gmina jest właścicielem spółki kanalizacyjnej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Prosić o okazanie kwitów za wywóz szamba.

to też dziwne, mają statystyki od szambiarzy i łatwo sprawdzić kto nie korzysta z szambiarki... tylko jeszcze trzeba udowodnić że rzeczywiście siedzi w chałupie i gdzieś wylewa na pole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał(a):

to też dziwne, mają statystyki od szambiarzy i łatwo sprawdzić kto nie korzysta z szambiarki... tylko jeszcze trzeba udowodnić że rzeczywiście siedzi w chałupie i gdzieś wylewa na pole

Urząd potrzebuje papier a nie statystyki, które moga ale nie muszą udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Urząd potrzebuje papier a nie statystyki, które moga ale nie muszą udostępnić.

W mojej gminie raz na kwartał muszą

 

W sprawozdaniu za I kwartał 2023 r. oraz za kolejne kwartały przedsiębiorca będzie zobowiązany zawrzeć poniższe informacje:

imię i nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania lub siedziby podmiotu prowadzącego działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych, numer decyzji w sprawie wydania zezwolenia na prowadzenie tej działalności, o ile nie jest zwolniony z obowiązku jej posiadania, oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP), o ile został nadany;

informację, za który kwartał i rok sporządzane jest sprawozdanie;

informacje o ilości odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

bytowych,

przemysłowych;

informacje o ilości przekazanych do stacji zlewnej odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

bytowych,

przemysłowych;

wraz ze wskazaniem nazwy i adresu stacji zlewnej, do której zostały przekazane odebrane nieczystości ciekłe;

informacje o ilości odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

z obszaru aglomeracji wyznaczonej na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne,

spoza obszaru aglomeracji wyznaczonej na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne;

wyjaśnienia dotyczące różnicy między ilością nieczystości ciekłych odebranych z obszaru gminy a ilością tych nieczystości przekazanych do stacji zlewnych, jeżeli występuje taka różnica;

informacje o liczbie właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane nieczystości ciekłe, wraz z wykazem adresów tych nieruchomości;

datę sporządzenia sprawozdania;

podpis prowadzącego działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych lub podpis osoby upoważnionej do występowania w jego imieniu na podstawie pełnomocnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, technix napisał(a):

A wystarczyło by skorelować to z licznikiem wody...

Zwykle jest tak, że jak nie ma kanalizacji to i nie ma wody. U mnie w końcu jak zrobią to podłącze tylko kanalizację bo wodę mam swoją dobrą. Licznik mam swój, ale wątpię aby dało się tak rozliczyć, choć rozliczenie śmieci mi uratował ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 13:17, Fili_P napisał(a):
W dniu 21.02.2024 o 19:43, Przemaz napisał(a):
Sory za odkopanie tematu ale :
- Rok temu pismo z gminy - deklaracja śmieciowa - ze co ze jak - zero śmieci produkuje , mało co przebywam -odpowiedz gminy - ma pan posesje  i trzeba za śmieci płacić  tak stanowi  ustawa- no i 200 zł na rok (niby za polowe  poszli mi na rękę ) ale kasa bez sensu wydana
- Dziś odbieram pismo z gminy a tam deklaracja na usługi usługi asenizacyjne pod karą 5000 zł deklaracje trzeba złożyć .Mało tego trzeba umowę podpisać z firmą która ww usługi będzie świadczyć- 15 firm cena od 350 zł do 500 zł - za szambiarkę 6m3 
 
I trzeba podpisać i zadeklarować przynajmniej jedno opróżnienie szamba - i  kolejne 350 zł psu na budę
 
Razem 550zł za friko dla gminy
 
Znam 5 gości sąsiadów w takiej samej sytuacji jak ja co daje rocznie 2750zł
A ze okolica w podobne działki bogata to nie che mi sie liczyc ile kasy za friko będzie do gminy wpływać
 
 
A 2 część pisma mówi o kontrolach - ciekawi mnie jak mają kontrolować
 
 
 

Gmina jest właścicielem spółki kanalizacyjnej?

Tak

4 godziny temu, technix napisał(a):

A wystarczyło by skorelować to z licznikiem wody...

A jak mam dwa źródła zasilania w wodę - miejski i studnia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 14:55, bielaPL napisał(a):

W mojej gminie raz na kwartał muszą

 

W sprawozdaniu za I kwartał 2023 r. oraz za kolejne kwartały przedsiębiorca będzie zobowiązany zawrzeć poniższe informacje:

imię i nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania lub siedziby podmiotu prowadzącego działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych, numer decyzji w sprawie wydania zezwolenia na prowadzenie tej działalności, o ile nie jest zwolniony z obowiązku jej posiadania, oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP), o ile został nadany;

informację, za który kwartał i rok sporządzane jest sprawozdanie;

informacje o ilości odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

bytowych,

przemysłowych;

informacje o ilości przekazanych do stacji zlewnej odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

bytowych,

przemysłowych;

wraz ze wskazaniem nazwy i adresu stacji zlewnej, do której zostały przekazane odebrane nieczystości ciekłe;

informacje o ilości odebranych z obszaru gminy nieczystości ciekłych:

z obszaru aglomeracji wyznaczonej na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne,

spoza obszaru aglomeracji wyznaczonej na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne;

wyjaśnienia dotyczące różnicy między ilością nieczystości ciekłych odebranych z obszaru gminy a ilością tych nieczystości przekazanych do stacji zlewnych, jeżeli występuje taka różnica;

informacje o liczbie właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane nieczystości ciekłe, wraz z wykazem adresów tych nieruchomości;

datę sporządzenia sprawozdania;

podpis prowadzącego działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych lub podpis osoby upoważnionej do występowania w jego imieniu na podstawie pełnomocnictwa.

Dobrze Ale Ty piszesz o firmach oficjalnych które to robią

Chodzi o ukrócenie działalności tych nieoficjalnych co za 40 -60 % wartości rynkowej ( gdzie  rozbieżność za 6m3 wynosi od 350 zł do 900zł oficjalne cenniki dostarczone razem z deklaracją na wywiezienie szamba)

Juz wiem ze ludzie zaczynają kombinować by cześć ścieków w grunt wypościć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemaz napisał(a):

Dobrze Ale Ty piszesz o firmach oficjalnych które to robią

Chodzi o ukrócenie działalności tych nieoficjalnych co za 40 -60 % wartości rynkowej ( gdzie  rozbieżność za 6m3 wynosi od 350 zł do 900zł oficjalne cenniki dostarczone razem z deklaracją na wywiezienie szamba)

Juz wiem ze ludzie zaczynają kombinować by cześć ścieków w grunt wypościć .

 

No właśnie chyba przestali kombinować i wywozy wzrosły
https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/po-kontrolach-rosnie-ilosc-odbieranych-sciekow-oczyszczalnie-nie-daja-rady-a-ceny-rosna,523545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 21:32, misiu napisał(a):

 

 

PS Warto dywersyfikować odbiory, i mieć dwóch szambelanów, bo miałem akcje, że jednemu wóz nawalił i wtedy był stres.

Laremid. tylko Laremid...

W dniu 8.10.2023 o 21:32, misiu napisał(a):

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 19:43, Przemaz napisał(a):

A 2 część pisma mówi o kontrolach - ciekawi mnie jak mają kontrolować

Kontrolę szamba przeszedłem pozytywnie.

Zaniosłem świeżutką umowę (umowa na opróżnianie wg potrzeby), powiedziałem że szambo dopiero co zakopane i nie mam ani 1 faktury, jeszcze puste, na działce rekreacyjnie przebywam od czasu do czasu i nie wiem kiedy je zapełnię.

Kombinowali jak mnie dojść, między innymi nie spodobało im się, że zgłoszenie z 2021, to ja im na to że mam 3 lata i jak chcą to im inwentaryzację z listopada 2023 mogę pokazać (dodatkowo resztę budynków zgłosiłem do opodatkowania w grudniu).

W protokole pokontrolnym wszystko zapisali, a ja oświadczyłem, że jak opróżnię to pokażę fakturę.

 

Śmieci zgłoszone zgodnie z prawdą jako posesja niezamieszkała.

Przy okazji dowiedziałem się, że przestępstwem jest przewożenie/wywozenie śmieci poza miejsce ich wytworzenia (w sensie do innej gminy).

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, technix napisał(a):

A wystarczyło by skorelować to z licznikiem wody...

Skorelować możesz i ściagać też, zużyłem dotąd 50m3 wody, a w szambie ledwo trochę na dnie (żeby nie było, dno jest i chyba nawet szczelne, zbiornik nowy z atestem, ale głowy za producenta nie położę).

Woda poszła na warzywa i kwiaty, a nie do szamba.

Działki traktowane rekreacyjnie wymykają się prawom rządzącym na działkach mieszkalnych.

Niby mógłbym z własnej studni, ale wygodniej z wodociągu.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, technix napisał(a):

To w myśl przepisów masz jedno nielegalne 

Możesz podać paragraf?

Czyli co, starą studnię z kręgów betonowych powinno się zasypać chcąc przyłącze wodociągowe?

Moi sąsiedzi zarówno w mieście jak i na wsi każdy ma swoją starą studnię (na wsi mam i ja).

Wszystkie są na mapach, Gmina zarządzająca wodociągiem dostała projekt ze studnią na mapie, Starostwo zgłoszenia budynków i szamba z zaznaczonymi odległościami od pobliskich studni.

Nikt nawet się nie zająknął o jakimś nielegalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Skorelować możesz i ściagać też, zużyłem dotąd 50m3 wody, a w szambie ledwo trochę na dnie.

Woda poszła na warzywa i kwiaty, a nie do szamba.

Działki traktowane rekreacyjnie wymykają się prawom rządzącym na działkach mieszkalnych.

Niby mógłbym z własnej studni, ale wygodniej z wodociągu.

Zgodnie z prawem, jak nie masz wodomierza "ogrodowego" to puściłeś to do szamba.

Nieszczelnego w dodatku, bo zakładam że nie masz poj.50m³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Możesz podać paragraf?

Czyli co, starą studnię z kręgów betonowych powinno się zasypać chcąc przyłącze wodociągowe?

Moi sąsiedzi zarówno w mieście jak i na wsi każdy ma swoją starą studnię (na wsi mam i ja).

Wszystkie są na mapach, Gmina zarządzająca wodociągiem dostała projekt ze studnią na mapie, Starostwo zgłoszenia budynków i szamba z zaznaczonymi odległościami od pobliskich studni.

Nikt nawet się nie zająknął o jakimś nielegalu.

 

Tak, napisz do wodociągów, że czerpiesz równolegle ze swojej studni.

W odpowiedzi dostaniesz wyczerpujący zbiór paragrafów 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, technix napisał(a):

Zgodnie z prawem, jak nie masz wodomierza "ogrodowego" to puściłeś to do szamba.

Nieszczelnego w dodatku, bo zakładam że nie masz poj.50m³

Możesz podać jakim prawem?

Wiem, że jak masz kanalizę to tak jest to liczone.

 

Co powiesz na przypadek gdzie przez 3 lata miałem wodę na działce rolnej, na której nie było ani budynku, ani szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, technix napisał(a):

Zgodnie z prawem, jak nie masz wodomierza "ogrodowego" to puściłeś to do szamba.

Nieszczelnego w dodatku, bo zakładam że nie masz poj.50m³

Z ciekawości pokaż te przepisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał(a):

Możesz podać jakim prawem?

Wiem, że jak masz kanalizę to tak jest to liczone.

 

Co powiesz na przypadek gdzie przez 3 lata miałem wodę na działce rolnej, na której nie było ani budynku, ani szamba?

Jak wyżej, napisz donos na siebie, dostaniesz info z pierwszej ręki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.