Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu przez neta


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy rejestrował ktoś kupiony samochód, który jest zarejestrowany w Polsce poprzez portal https://www.esp.pwpw.pl/ ?

Szybciej/sprawniej niż w okienku? Czy i tak trzeba iść do urzędu?

Ma może ktoś doświadczenia, którymi może się podzielić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skrzatekMK napisał(a):

Cześć,

Czy rejestrował ktoś kupiony samochód, który jest zarejestrowany w Polsce poprzez portal https://www.esp.pwpw.pl/ ?

Szybciej/sprawniej niż w okienku? Czy i tak trzeba iść do urzędu?

Ma może ktoś doświadczenia, którymi może się podzielić?

Pozdrawiam

Moim zdaniem nie da się tak, bo trzeba dec podpisać i tablice odebrać. A to może jest tylko do weryfikacji dokumentów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał(a):

Przecież nie trzeba przerejestrowywać, wystarczy zgłoszenie nabycia a to da się zrobić przez internet jeśli masz profil zaufany:hmm:

 

To sie chyba jakos niedawno pozmienialo i trzeba rejestrowac na siebie:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/ministerstwo-cyfryzacji-w-porozumieniu-z-ministerstwem-infrastruktury-likwiduje-obowiazek-zgloszenia-nabycia-pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Tu piszą, że ma się zmienić ale od nowego roku https://rankomat.pl/samochod/przerejestrowanie-samochodu

 

Zgłaszałem nabycie w tym tygodniu osobiście w urzędzie i nic nie mówili, że zamiast tego muszę przerejestrować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał(a):

Tu piszą, że ma się zmienić ale od nowego roku https://rankomat.pl/samochod/przerejestrowanie-samochodu

 

Zgłaszałem nabycie w tym tygodniu osobiście w urzędzie i nic nie mówili, że zamiast tego muszę przerejestrować:)

 

Obowiazek rejestracji to byl chyba od zawsze, tylko do tej pory nie bylo kar za niedopelnienie.

Mozliwe, ze jeszcze nie weszlo w zycie, ja i tak zawsze rejestrowalem, bo lubie miec porzadek w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Obowiazek rejestracji to byl chyba od zawsze, tylko do tej pory nie bylo kar za niedopelnienie.

Mozliwe, ze jeszcze nie weszlo w zycie, ja i tak zawsze rejestrowalem, bo lubie miec porzadek w papierach.

Dowód wydany 2 miesiące temu miał ten poprzedni właściciel więc naprawdę nie widzę sensu wyrabiania nowego-dbam o planetę;]

Tu cos jeszcze piszą, ze te zmiany wejdą od nowego roku, znaczy może wejdą:phi: https://autokult.pl/nowe-przepisy-moga-wejsc-w-2024-r-w-ten-sposob-unikniesz-nawet-1250-zl-kary,6903575361993440a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał(a):

Dowód wydany 2 miesiące temu miał ten poprzedni właściciel więc naprawdę nie widzę sensu wyrabiania nowego-dbam o planetę;]

Tu cos jeszcze piszą, ze te zmiany wejdą od nowego roku, znaczy może wejdą:phi: https://autokult.pl/nowe-przepisy-moga-wejsc-w-2024-r-w-ten-sposob-unikniesz-nawet-1250-zl-kary,6903575361993440a

 

Jak wejda to zrobi sie sraczka w WK, bo wszyscy zaczna rejestrowac na potege ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skrzatekMK napisał(a):

Czy rejestrował ktoś kupiony samochód, który jest zarejestrowany w Polsce poprzez portal https://www.esp.pwpw.pl/ ?

 Wysyłasz papiery, po kilku dniach dostajesz maila z prośbą o określenie dogodnego terminu. Potem idziesz na określoną godzinę:oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, volf6 napisał(a):

Tu piszą, że ma się zmienić ale od nowego roku https://rankomat.pl/samochod/przerejestrowanie-samochodu

 

Zgłaszałem nabycie w tym tygodniu osobiście w urzędzie i nic nie mówili, że zamiast tego muszę przerejestrować:)

Bo nie musisz rejestrować ale, nie zrobisz  żadnych adnotacji w DR bo nie jesteś w nim właścicielem, no i nie możesz przekroczyć granicy bo jak się trafi kontrola to moga być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 12:57, Mr_Hyde napisał(a):

 Wysyłasz papiery, po kilku dniach dostajesz maila z prośbą o określenie dogodnego terminu. Potem idziesz na określoną godzinę:oki:

Rozumiem, że z własnego doświadczenia piszesz.

 

To ja też sprawdzę tę metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tego wątku przejrzałem ustawę i dla mnie wynika z niej, że od 2024 należy auta przerejestrowywać, a nie tylko zgłaszać nabycie, bo grozi 500zł kary

Edytowane przez jqr
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jqr napisał(a):

przy okazji tego wątku przejrzałem ustawę i dla mnie wynika z niej, że "znowu" należy auta przerejestrowywać, a nie tylko zgłaszać nabycie, bo grozi 500zł kary

 

"D.U.RP W-wa, dnia 21 lipca 2023 r.
Poz. 1394
USTAWA
z dnia 7 lipca 2023 r.

 

Art. 73aa. 1. Właściciel pojazdu jest obowiązany złożyć wniosek o jego rejestrację w terminie 30 dni od dnia:
1) nabycia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
2) dopuszczenia do obrotu przez organ Krajowej Administracji Skarbowej pojazdu sprowadzonego z terytorium
państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej;
3) sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium państwa członkowskiego Unii
Europejskiej.

...

Art. 140mb. 1. Kto będąc właścicielem pojazdu obowiązanym do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w ter-
minie, o którym mowa w art. 73aa ust. 1, nie złoży tego wniosku w terminie, podlega karze pieniężnej w wysokości
500 zł.
2. Kto będąc właścicielem pojazdu obowiązanym do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie, o któ-
rym mowa w art. 73aa ust. 3, nie złoży tego wniosku w terminie, podlega karze pieniężnej w wysokości 1000 zł.
3. Kto będąc właścicielem pojazdu obowiązanym do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu pomimo wezwania
nie uzupełnia braków złożonego wniosku w wyznaczonym terminie, podlega karze pieniężnej, o której mowa odpo-
wiednio w ust. 1 albo 2.
4. Kary pieniężnej, o której mowa w ust. 3, nie nakłada się, jeżeli termin na uzupełnienie braków złożonego
wniosku o rejestrację pojazdu upływa odpowiednio przed upływem terminu, o którym mowa w art. 73aa ust. 1 albo 3.
5. W przypadku niezłożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie 180 dni od dnia, o którym mowa odpo-
wiednio w art. 73aa ust. 1 albo 2, karę pieniężną, o której mowa:
1) w ust. 1, nakłada się w wysokości 1000 zł;
2) w ust. 2, nakłada się w wysokości 2000 zł.
6. Kto będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi
art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o zbyciu pojazdu w terminie, podlega karze pieniężnej w wysokości 250 zł.
7. Kary pieniężne współwłaściciele pojazdu ponoszą solidarnie."

To od 2024 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 12:33, volf6 napisał(a):

Tu piszą, że ma się zmienić ale od nowego roku https://rankomat.pl/samochod/przerejestrowanie-samochodu

 

Zgłaszałem nabycie w tym tygodniu osobiście w urzędzie i nic nie mówili, że zamiast tego muszę przerejestrować:)

 

Sprzedałem samochód 8.10. Dzisiaj chciałem zgłosić zbycie pojazdu online. W moich pojazdach samochód już nie figuruje, więc zgłosić zbycia tego pojazdu nie mogę. W historii pojazdu jest informacja, że właściciel się zmienił, czyli nowy właściciel zgłosił już zakup. Ja już chyba zgłaszać zbycia nie muszę? Teraz mógłbym tylko papierowo w WK. 

 

 image.png.fc82a792441c6874094187dec5cacb0c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jarek_JD napisał(a):

 

Sprzedałem samochód 8.10. Dzisiaj chciałem zgłosić zbycie pojazdu online. W moich pojazdach samochód już nie figuruje, więc zgłosić zbycia tego pojazdu nie mogę. W historii pojazdu jest informacja, że właściciel się zmienił, czyli nowy właściciel zgłosił już zakup. Ja już chyba zgłaszać zbycia nie muszę? Teraz mógłbym tylko papierowo w WK. 

 

Nadal musisz zglosic i da sie to zrobic przez epuap, tylko jest jakas inna sciezka niz poprzez wybranie auta bo tego juz faktycznie nie bedzie.

Nie pamietam juz dokladnie gdzie, ale chwile mi zajelo wykminienie jak to zrobic.

Poszukaj tak to pewnie znajdziesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nadal musisz zglosic i da sie to zrobic przez epuap, tylko jest jakas inna sciezka niz poprzez wybranie auta bo tego juz faktycznie nie bedzie.

Nie pamietam juz dokladnie gdzie, ale chwile mi zajelo wykminienie jak to zrobic.

Poszukaj tak to pewnie znajdziesz.

Wszedłem na ePUAP, znalazłem "sprawę" zgłoszenia zbycia pojazdu , kliknąłem "załatw..." Przekierowuje mnie na online w mObywatel, gdzie samochodu już nie ma. Czyli online się już nie da.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że nie chcesz czekać z numerkiem do okienka i płacić za pieczątkę? Przynajmniej u mnie w mieście jest tak, że idzie się do informacji /biura podawcze go i tam Pani od ręki klepie pieczątkę i za darmo oraz  bezkolejki. 

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Guzon87 napisał(a):

Ale chodzi o to, że nie chcesz czekać z numerkiem do okienka i płacić za pieczątkę? Przynajmniej u mnie w mieście jest tak, że idzie się do informacji /biura podawcze go i tam Pani od ręki klepie pieczątkę i za darmo oraz  bezkolejki. 

Gdybym mógł, poszedłbym. Pytanie czy nadal muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem. Ja byłem nauczony, że należy zgłosić sprzedaż w wk oraz ubezpieczalni. I 2x się to przydało. 

Raz, gdy sprzedałem uszkodzone auto, ktore sprzedałem handlarzowi. Po jakimś czasie odezwał się ubezpieczyciel o nieopłacone OC. Po długich rozmowach poszedłem do placówki i wątpliwości zostały rozwiane. 

Za drugim razem przyszło wezwanie na auto, które sprzedałem 2 lata wcześniej. I tu było podobnie, z tym, że nikt nie sprawdził w systemie, że auto sprzedałem. Na miejscu po okazaniu papieru - usłyszałem tylko, "nasza pomyłka. Dziękuję i przepraszam" 

 

PS. Zbycie w biurze podawczym możesz zgłosić przez kogoś. Nie trzeba być osobiście. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jarek_JD napisał(a):

Gdybym mógł, poszedłbym. Pytanie czy nadal muszę?

Musisz, musisz, poprostu się spóźniłeś, kupujący zgłosił zakup lub zarejestrował, Tobie automatycznie zniknął samochód więc pozostało tylko zgłosić papierowo w wk. Internetowo mógłbyś gdybyś uprzedził ruch kupującego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

mój tata kupił wczoraj auto "do remontu" lub "na części" bez badania technicznego i nie widzę możliwości doprowadzenia go do stanu w którym przejdzie BT w 30dni

OC też nie było - zawarł nowe w dniu zakupu

rozumiem, że powinien je zarejestrować na siebie, ewentualnie grozi kara

 

jak to sensownie obejść ?

to co mi przychodzi do głowy, to złożyć wniosek o rejestrację bez BT, który zostanie odrzucony i przeczekać temat do naprawy,

ewentualnie rejestracja czasowa (ale to chyba na 30dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jqr napisał(a):

mój tata kupił wczoraj auto "do remontu" lub "na części" bez badania technicznego i nie widzę możliwości doprowadzenia go do stanu w którym przejdzie BT w 30dni

OC też nie było - zawarł nowe w dniu zakupu

rozumiem, że powinien je zarejestrować na siebie, ewentualnie grozi kara

 

jak to sensownie obejść ?

to co mi przychodzi do głowy, to złożyć wniosek o rejestrację bez BT, który zostanie odrzucony i przeczekać temat do naprawy,

ewentualnie rejestracja czasowa (ale to chyba na 30dni)

Złożenie wniosku bez badania nic nie da bo będziesz miał 2 tygodnie na dostarczenie brakujących dokumentów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobromir napisał(a):

Złożenie wniosku bez badania nic nie da bo będziesz miał 2 tygodnie na dostarczenie brakujących dokumentów i tyle.

 

doczytałem - racja

pozostaje sprzedaż/darowizna przed 30 dniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jqr napisał(a):

 

doczytałem - racja

pozostaje sprzedaż/darowizna przed 30 dniami

 

Swoja droga to kolejny urzedniczy absurd :hehe:

Nie bardzo rozumiem, jaki sens ma wymog waznego BT przy okazji rejestracji pojazdu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jqr napisał(a):

 

doczytałem - racja

pozostaje sprzedaż/darowizna przed 30 dniami

Darowizny w 1wszej grupie podatkowej, nie podpadają pod podatek, zawsze można zrobić darowiznę w rodzinie osobie X, ta daruje auto osobie Y, a osoba Y z powrotem tej właściwej (oczywiście wszystko w 29 dniu od ostatniej darowizny)🤣. i juz są 4 miesiące na naprawę :)

Edytowane przez seba_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze odnośnie aut sprowadzanych: 30 dni jest na rejestrację od momentu opłacenia akcyzy.

Na opłacenie akcyzy masz 14 dni od wjazdu auta na teren RP według oświadczenia właściciela,

chyba więcej nie trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Swoja droga to kolejny urzedniczy absurd :hehe:

Nie bardzo rozumiem, jaki sens ma wymog waznego BT przy okazji rejestracji pojazdu :facepalm:

Po pierwsze, urzędnik rejestrujący dopuszcza samochód do ruchu, więc musi być sprawny, po drugie technicznie nie da się zamówić dr bez ważnych badań, i nie jest to urzędniczy absurd tylko zapis w ustawie, ale najłatwiej zrzucić winę na urzędników 😛.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dobromir napisał(a):

Po pierwsze, urzędnik rejestrujący dopuszcza samochód do ruchu, więc musi być sprawny, po drugie technicznie nie da się zamówić dr bez ważnych badań, i nie jest to urzędniczy absurd tylko zapis w ustawie, ale najłatwiej zrzucić winę na urzędników 😛.

 

Chodziło mi o ustawodawcę ;)

Urzędnik niewiele może jak przepisy durne.

Do ruchu to chyba dopuszcza diagnosta?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ochkarol napisał(a):

Co jest durnego w rejestrowaniu aut tylko sprawnych technicznie?

 

Chociazby to, ze w zasadzie nie da sie kupic auta po szkodzie, bez narazenia sie na kare za brak rejestracji :facepalm:

To moja sprawa w jakim stanie kupuje auto i kiedy mam zamiar je naprawic...

Czysto administracyjna czynnosc jaka jest rejestracja w WK, nie powinna tutaj byc ograniczeniem.

Od karania za jazde niesprawnym autem powinna byc Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ochkarol napisał(a):

Co jest durnego w rejestrowaniu aut tylko sprawnych technicznie?

to jest raczej ciąg zdarzeń: nie można kupić auta bez obowiązku rejestracji (poza szczególnymi wyjątkami), a skoro jest niesprawny, to nie można go zarejestrować i grozi opłata dodatkowa

 

zdaje sobie sprawę, że to ma być "bat" na ludzi, którzy potencjalnie jeździliby samochodami bez żadnej rejestracji/OC, ale sam mam motocykl, który jest rodzinną pamiątką - badań nie ma od lat, OC płacę i zastanawiam się czy nie "sprzedać go za granicę wschodnią", tylko to droga w jedną stronę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jqr napisał(a):

ale sam mam motocykl, który jest rodzinną pamiątką - badań nie ma od lat, OC płacę i zastanawiam się czy nie "sprzedać go za granicę wschodnią", tylko to droga w jedną stronę

A ile ma lat ten motocykl, bo może już nie musisz płacić OC?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Chociazby to, ze w zasadzie nie da sie kupic auta po szkodzie, bez narazenia sie na kare za brak rejestracji :facepalm:

To moja sprawa w jakim stanie kupuje auto i kiedy mam zamiar je naprawic...

Ale wiesz, jakie to niesie za sobą konsekswencje, więc zastanowisz się zanim kupisz.

Poza tym jakoś osoby/firmy odkupujące auta po szkodach całkowitych za pośrednictwem ubezpieczycieli jakoś sobie z tym radzą?

 

7 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Czysto administracyjna czynnosc jaka jest rejestracja w WK, nie powinna tutaj byc ograniczeniem.

Od karania za jazde niesprawnym autem powinna byc Policja.

Masz świadomość ile trupów motoryzacyjnych jeździłoby po drogach przy takim założeniu?

A po drugie co jeszcze byś chciał przepchnąć do Policji? Nie ogarniają tego, co mają a Ty jeszcze byś chciał im dołożyć.

Ta czynność administracyjna weryfikuje własnie kilka rzeczy (m.in. ważne badanie techniczne, stan prawny pojazdu...).

Najtańsza metoda weryfikacji. Ja - osobiście - nie mam zastrzeżeń do tego procesu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 16:48, jqr napisał(a):

mój tata kupił wczoraj auto "do remontu" lub "na części" bez badania technicznego i nie widzę możliwości doprowadzenia go do stanu w którym przejdzie BT w 30dni

OC też nie było - zawarł nowe w dniu zakupu

rozumiem, że powinien je zarejestrować na siebie, ewentualnie grozi kara

 

jak to sensownie obejść ?

to co mi przychodzi do głowy, to złożyć wniosek o rejestrację bez BT, który zostanie odrzucony i przeczekać temat do naprawy,

ewentualnie rejestracja czasowa (ale to chyba na 30dni)

Jeżeli faktycznie zamierza naprawiać, to bym zglosił zakup on-line, i ewentualnie liczył na 200 zł mandatu, bo 1000 ze zgłoszonym przy rejestracji by raczej nie dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Jeżeli faktycznie zamierza naprawiać, to bym zglosił zakup on-line, i ewentualnie liczył na 200 zł mandatu, bo 1000 ze zgłoszonym przy rejestracji by raczej nie dali.

Ja bym to załatwił typowo po polsku.

Jak inaczej się nie da, to mówi się trudno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 07:31, ccLot napisał(a):

też rejestracja pojazdu a są wydawane bez badań.

tak ale wydaje sie je z kilku paragrafów, np na dojazd na badanie techniczne, na dojazd z miejsca zakupu. po terminie wazności pozwolenia czasowego , czyli po 30 dniach  badania technicznego juz nie zrobisz, trzeba albo przedłużyc o 14 dni albo od nowa pobrać "czasówki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 19:50, dobromir napisał(a):

Po pierwsze, urzędnik rejestrujący dopuszcza samochód do ruchu, więc musi być sprawny, po drugie technicznie nie da się zamówić dr bez ważnych badań, i nie jest to urzędniczy absurd tylko zapis w ustawie, ale najłatwiej zrzucić winę na urzędników 😛.

Kolejny absurd urzędniczy sprzed kilku dni,

Nowy samochód, przy rejestracji z faktury zakupu, zaświadczenia homologacji producenta i tłumaczenia na język polski, wszystko ładnie zarejestrują - PRAWIE

Samochód zarejestrują na podstawie zaświadczenia homologacji ale HAKa nie wbiją!!!

Pomimo że w homologacji, są te wszystkie masy z przyczepą, przyczepa z hamulcem i bez, informacja że samochód fabrycznie wyposażony w homologowany hak

 

NIE DA SIE tego zarejestrować !!!

 

Chyba nie byłem pierwszy  który zrobił tam awanture bo przyleciała kierowniczka i już miała otwartą książke z rozporządzeniem żeby mi to udowodnić. Sama przyznała że głupie przepisy ale się nie da. Trzeba z miękkim dowodem jechać na stację diagnostyczną po głupi papierek za 35 PLN i wrócić do wydziału komunikacji żeby hak wbili.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 19:50, dobromir napisał(a):

Po pierwsze, urzędnik rejestrujący dopuszcza samochód do ruchu, więc musi być sprawny...

zgadza się, ale dotyczy to tylko pierwszej rejestracji - o tego czasu samochód jest dopuszczony do ruchu aż do wypełnienia papierów na stacji demontażu pojazdów

 

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 18.01.2024 o 09:38, ZUBERTO napisał(a):
Ja bym to załatwił typowo po polsku.
Jak inaczej się nie da, to mówi się trudno.

Czyli?

pewnie "przeczekać" - liczyć że sprzedający nie zgłosił zbycia i w przyszłości sprzedać samochód bez rejestracji na siebie

a jak przyjdzie zapłacić karę, to "wyciągnąć" plik umów wypisanych co 29 dni

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jqr napisał(a):

zgadza się, ale dotyczy to tylko pierwszej rejestracji - o tego czasu samochód jest dopuszczony do ruchu aż do wypełnienia papierów na stacji demontażu pojazdów

 

pewnie "przeczekać" - liczyć że sprzedający nie zgłosił zbycia i w przyszłości sprzedać samochód bez rejestracji na siebie

a jak przyjdzie zapłacić karę, to "wyciągnąć" plik umów wypisanych co 29 dni

to się nie uda bo teraz od stycznia każda z tych 29 dniowych umów musi być zgłoszona, bardziej chodziło o "załatwienie" przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.