Skocz do zawartości

KIA Sorento


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Cena?


W sumie też tak pomyślałem, ale za znośnie wyposażone (nawet w wersji M) Sorento trzeba dać delikatnie ponad 190 kzł, więc za taki autobus nie jest źle.
Dodatkowo jest to całkiem niebrzydkie auto 🤓 Raczej o jakichś bolączkach poprzedniej generacji nie było słychać, a i o tej też niezbyt. Z drugiej strony braciak od Hyundaia tj. Santa Fe też jakoś fantastycznie się nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seqs napisał(a):


W sumie też tak pomyślałem, ale za znośnie wyposażone (nawet w wersji M) Sorento trzeba dać delikatnie ponad 190 kzł, więc za taki autobus nie jest źle.
Dodatkowo jest to całkiem niebrzydkie auto 🤓 Raczej o jakichś bolączkach poprzedniej generacji nie było słychać, a i o tej też niezbyt. Z drugiej strony braciak od Hyundaia tj. Santa Fe też jakoś fantastycznie się nie sprzedaje.

Starego z 2.0crdi pod koniec produkcji kupiłem za 130. Teraz główny problem to brak taniego diesla, 2.2 jest dosyć drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Stary sprzedawal sie chyba niezle, sporo na ulicach a ten nowy mimo ze chyba sporo lepszy od starego, wielki bardzo malo go widuje na ulicach.

Co poszlo nie tak ?

 

 

image.png.4dbaa5713dbf9b3a720e88c913dfdc8b.png

Wymiarami się chyba za bardzo nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fisherman napisał(a):

HEV... 1,6 i HEV

znajomy ma takiego 1.6 w Hybrydzie - 230km. Jak mówi może i nie powala osiągami 0-100 i więcej , ale jako spory kiosk w mieście za dużo nie pali jak na sporą budę ( 8-9l ) ale poza miastem to już zależy od prędkości bo  bryła cegły aerodynamiki nie oszuka i na autostradzie zawsze dyszka z przodu będzie jadąc -130-140km/h a powyżej przepisowych 140km/h to już 12-13l potrafiło się pojawiać ( nie wiem ile jechał ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Stary sprzedawal sie chyba niezle, sporo na ulicach a ten nowy mimo ze chyba sporo lepszy od starego, wielki bardzo malo go widuje na ulicach.

Co poszlo nie tak ?

 

 

image.png.4dbaa5713dbf9b3a720e88c913dfdc8b.png

Czas oczekiwania . Jeszcze realizują zamówienia z początku '22, i nie wszystkie mają zamówione wyposażenie.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

znajomy ma takiego 1.6 w Hybrydzie - 230km. Jak mówi może i nie powala osiągami 0-100 i więcej , ale jako spory kiosk w mieście za dużo nie pali jak na sporą budę ( 8-9l ) ale poza miastem to już zależy od prędkości bo  bryła cegły aerodynamiki nie oszuka i na autostradzie zawsze dyszka z przodu będzie jadąc -130-140km/h a powyżej przepisowych 140km/h to już 12-13l potrafiło się pojawiać ( nie wiem ile jechał ) 

Do 100 8,5s więc nie jest źle. Ja kupiłem auto ze świadomością, że hybryda daje oszczędności w określonych  warunkach i mam średnie spalanie latem 5,5 a zimą 6,5/100  . No ale ja jeżdżę w zasadzie dookoła komina.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirekp napisał(a):

Do 100 8,5s więc nie jest źle. Ja kupiłem auto ze świadomością, że hybryda daje oszczędności w określonych  warunkach i mam średnie spalanie latem 5,5 a zimą 6,5/100  . No ale ja jeżdżę w zasadzie dookoła komina.

To jak na taką kamienicę :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to śmieszne co powiem ale mocno zastanawiałem się nad Sorento jak brałem Riftera - pieniądze okazywały się prawie takie same... niestety przegrał m.in tym wtedy że chciałem diesla z automatem a tu już jakiś wystrzał cenowy byl ( porównywalna cenowo była hybryda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fili_P napisał(a):

może to śmieszne co powiem ale mocno zastanawiałem się nad Sorento jak brałem Riftera - pieniądze okazywały się prawie takie same... niestety przegrał m.in tym wtedy że chciałem diesla z automatem a tu już jakiś wystrzał cenowy byl ( porównywalna cenowo była hybryda)

Akcyza dla silników do 2000 jest to 3,1% a powyżej 2000 18,6%.

Dla hybryd 1,55 i 9,6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Stary sprzedawal sie chyba niezle, sporo na ulicach a ten nowy mimo ze chyba sporo lepszy od starego, wielki bardzo malo go widuje na ulicach.

Co poszlo nie tak ?

 

 

image.png.4dbaa5713dbf9b3a720e88c913dfdc8b.png

Bo nie widujesz go na ulicach pl ? To juz niemcy sprzedaja 1,mln aut rocznie, polska to nic nie znaczace ziarenko piasku, skoda super sie sprzedaje bo jest na ulicach a mazda slabo a globalnie to mazda sprzedaje 50% wiecej od skody.

Sorento sprzedaje sie globalnie wysmienicie, juz jest nastepca.

Sorento wyprzeda w liczbie stonic, creed czy procreed i inne.

 

Na szczycie rankingu sprzedaży na świecie znalazł się SUV Kia Sportage, z wynikiem 30.792 sprzedanych egzemplarzy. Drugie miejsce w zestawieniu zajął również SUV – Seltos, którego sprzedano 25.550 sztuk. Na najniższym stopniu podium w rankingu sprzedaży uplasowało się nowe Sorento. Flagowy SUV marki Kia znalazł 22.426 nabywców.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Stary sprzedawal sie chyba niezle, sporo na ulicach a ten nowy mimo ze chyba sporo lepszy od starego, wielki bardzo malo go widuje na ulicach.

Co poszlo nie tak ?

cena... za tą kasę masz już premium jakieś albo tesle, często duże auto nie jest aż tak potrzebne tylko bardziej po to żeby robić wrażenie, a skoro premium czy tesla robi to lepiej to ludzie idą w tą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

cena... za tą kasę masz już premium jakieś albo tesle, często duże auto nie jest aż tak potrzebne tylko bardziej po to żeby robić wrażenie, a skoro premium czy tesla robi to lepiej to ludzie idą w tą stronę

jednak magia Tesli swoje robi. Większy gul u sąsiada jest przy Tesli niż przy Audi. Co nie @PawelWaw? ;) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

i na autostradzie zawsze dyszka z przodu będzie jadąc -130-140km/h a powyżej przepisowych 140km/h to już 12-13l potrafiło się pojawiać ( nie wiem ile jechał ) 

Bzdura.

Żeby mieć 12-13 to już trzeba iść pod 160-180 i więcej. 

 

Przy 130-140, to raczej 8-9 l. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Stary sprzedawal sie chyba niezle, sporo na ulicach a ten nowy mimo ze chyba sporo lepszy od starego, wielki bardzo malo go widuje na ulicach.

Co poszlo nie tak ?

 

 

 

IMHO mam odmienne odczucia. Tego starego jeździ zastanawiająco mało. Ten ostatni model widuje bardzo często na ulicach.

Jeździłem nim trochę i uważam, że to bardzo udane i fajne auto. Jedynym problem 2lata temu były ograniczenia produkcyjne, więc z 6m robiło się 12m czekania. Tak, czy inaczej w okolicznym ASO widywałem jak rozładowywali nowe Sorenta z lawety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał(a):

Może jakieś szczegóły ? Dlaczego w trasie źle Ci się jeździło ?

Miałem na myśli spalanie a co za tym idzie mały zasięg na zbiorniku. Na haku też ma o wiele mniej od diesla.

Edytowane przez Fisherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fisherman napisał(a):

Nie ja jestem tematem wątku.

ale to TY odpowiadasz, że auto ma kiepskie spalanie a zapewne nawet autem nie jeździłeś ;).

Ja jeździłem, co prawda tylko 150km i jeden dzień ale coś tam zrobiłem na autostradzie i w mieście. Spalanie było akurat tym które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż to akurat ma u mnie mały priorytet. Dla porównania kilka dni wcześniej jeździłem Stelvio i mimo, że oczekiwałem po nim przynajmniej dobrej jazdy bardzo mnie rozczarowało. O porównaniu spalania nawet nie ma co pisać.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrBEAN napisał(a):

800-1000 km na zbiorniku to mało? 

 

Jak ciągniesz jacht i rowery to pewnie mało ;) .

Latem chcąc być jak prawdziwy AKowicz pojechałem pod NL granicę niedieslem z 2t przyczepą. Średnie spalanie z jazdy wyłącznie autostradą było niegodne prawdziwego napędu, bo aż 9l/100km benzyny. O zasięgu nie ma co pisać, tankowanie co 600km 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sherif napisał(a):

ale to TY odpowiadasz, że auto ma kiepskie spalanie a zapewne nawet autem nie jeździłeś ;).

Ja jeździłem, co prawda tylko 150km i jeden dzień ale coś tam zrobiłem na autostradzie i w mieście. Spalanie było akurat tym które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż to akurat ma u mnie mały priorytet. Dla porównania kilka dni wcześniej jeździłem Stelvio i mimo, że oczekiwałem po nim przynajmniej dobrej jazdy bardzo mnie rozczarowało. O porównaniu spalania nawet nie ma co pisać.

 

150km to żadna trasa. Jadąc daleko autostradą z hybrydy pozostaje silnik 1,6 turbo i buda 1800kg do pchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fisherman napisał(a):

150km to żadna trasa. Jadąc daleko autostradą z hybrydy pozostaje silnik 1,6 turbo i buda 1800kg do pchania. 

Aha czyli jak pojade dużo dalej to wtedy co się stanie ? Spali x2 czy nie dojedzie ?

To auto akurat pali wyjątkowo malo jak ma swoje wymiary i całkiem znośne osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fisherman napisał(a):

Przy prędkościach autostradowych? 😁

Tak. Robiłem 2x trasę w Alpy, prędkości +5-10% do ograniczeń i wychodziło spalanie ok. 7,5-8,5 litrów średnio.

Ogólnie tam gdzie można szybka jazda 140-160 km/h, a i szybciej. Ale później jakieś remonty, w CHF 100-120 km/h, dojazd do autostrady, zjazd do miejsca docelowego. I te 900 km robiłem.

Tam jest kocioł 67 litrów, a wchodzi więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fisherman napisał(a):

150km to żadna trasa. Jadąc daleko autostradą z hybrydy pozostaje silnik 1,6 turbo i buda 1800kg do pchania. 

Widać, że tym nie jeździłeś.

Też byłem sceptyczny, ale po przejażdżce można się zdziwić.

bardziej dynamiczne niż można się spodziewać, zużycie paliwa abstrakcyjnie niskie jak na gabaryt, kręcąc się spokojnie w koło komina, wyniki ok. 5 litrów nie powinny dziwić. 

Do tego bardzo komfortowy i dobrze wyciszony wóz. 

Mógłby być mocniejszy, ale spalanie to rekompensuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Bzdura.

Żeby mieć 12-13 to już trzeba iść pod 160-180 i więcej. 

 

Przy 130-140, to raczej 8-9 l. 

to nie były moje wyniki bo takiego auta nie posiadam natomiast znajomy tak , dziś podpytałem i udało mu się po mieście mieć okolice 6l ( sporadycznie )  , ale na autostradzie jak już bateria =0 to przy tempomacie na 145km/h zawsze ma 10l , a te 12l+  to jak sam przyznał w DE przy 160+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

to nie były moje wyniki bo takiego auta nie posiadam natomiast znajomy tak , dziś podpytałem i udało mu się po mieście mieć okolice 6l ( sporadycznie )  , ale na autostradzie jak już bateria =0 to przy tempomacie na 145km/h zawsze ma 10l , a te 12l+  to jak sam przyznał w DE przy 160+

Czyli się wszystko zgadza z grubsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.