Skocz do zawartości

Ile czekaliście na wyprodukowanie Skody?


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MARS napisał(a):

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

 

od 14 tygodnia klepią Kodiaqa 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KJO napisał(a):

 

od 14 tygodnia klepią Kodiaqa 2 

 

Ale on zamowila Karoq-a ;)

Nie ma sensu odnosic sie do historycznych czasow realizacji, bo Skoda miala chyba najwieksze obsuwy z calej gupy VAG i te dane sa nieiwarygodne,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

Nie ma sensu odnosic sie do historycznych czasow

Krotkie czasy, bo pewnie ogarnęli wreszcie łańcuch dostaw komponentów, a druga sprawa to obstawiam, że zamówienia im grubo siadły. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, iwik napisał(a):

Krotkie czasy, bo pewnie ogarnęli wreszcie łańcuch dostaw komponentów, a druga sprawa to obstawiam, że zamówienia im grubo siadły. 

Chyba raczej to drugie. Skody poznikały z pierwszych miejsc rankingów sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co,

W Listopadzie 2022 zamówiłem VW z 2L TSI a dokładnie EA888.4

Termin produkcji był dwa razy przekładany a ostatecznie i tak zatwierdzony opóźnił się o 6 tygodni.

 

Samochód odebrałem przed świętami. Od zamówienia do odbioru czekałem ponad 13 miesięcy.

Z dealerem byłem cały czas w kontakcie, wiele czytałem, zarówno VW jak i Skoda dostają już gotowe zmontowane jednostki do montażu.

 

Samo opóźnienie ponad miesiąca było choćby tylko przez tą awarię fabryki łożysk w Serbii w połowie Września, w Sierpniu też były jakieś zatrzymania produkcji bo prakowało półprzewodników. Stąd opóźnienia w więkoszości zamówień Skoda/VW.

 

Sąsiad kupił Kodiaqa Sport Line na szybko. Bo mu leasing zabierał poprzedni samochód przy końcu umowy. Dealer gdzieś w polsce sam dla siebie zamówił Skodę w okresie Lipiec/Sierpień 2022. Sąsiad dostał ofertę we wrześniu 2023 że może mieć ten samochód w ciągu 2 tygodni i się na niego zdecydował (poniżej zdjęcia dokładnie tego samochodu)

Image1.jpg

Image2.jpg

Image3.jpg

Image4.jpg

Image5.jpg

Edytowane przez bengamin
  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KJO napisał(a):

 

od 14 tygodnia klepią Kodiaqa 2 

 

Pierwotnie myślałem o Kodiaqu 2. generacji, ale jednak jest zbyt duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał(a):

Chyba raczej to drugie. Skody poznikały z pierwszych miejsc rankingów sprzedaży.

 

Może za słabe rabaty od cennika? Dostałem 3,33 % na auto do produkcji. U innego dealera na auto z placu (rocznik 2023) "wyrwałem" 7 %, ale zostaję przy zamówieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bengamin napisał(a):

W Listopadzie 2022 zamówiłem VW z 2L TSI a dokładnie EA888.4

Termin produkcji był dwa razy przekładany a ostatecznie i tak zatwierdzony opóźnił się o 6 tygodni.

 

Samochód odebrałem przed świętami. Od zamówienia do odbioru czekałem ponad 13 miesięcy.

Z dealerem byłem cały czas w kontakcie, wiele czytałem, zarówno VW jak i Skoda dostają już gotowe zmontowane jednostki do montażu.

 

Samo opóźnienie ponad miesiąca było choćby tylko przez tą awarię fabryki łożysk w Serbii w połowie Września, w Sierpniu też były jakieś zatrzymania produkcji bo prakowało półprzewodników. Stąd opóźnienia w więkoszości zamówień Skoda/VW.

To już teraz nie tylko z kodów silnika trzeba się doktoryzować ale i trzeba mieć wiedzę o podwykonawcach oraz fabrykach VAG :phi:.

Jak kilka lat temu zamawiałem Superba to były podobne dyskusje typu nie wybierajcie jasnej tapicerki bo fabryka w Cz ma duże opóźnienia, podobnie z kamerą cofania :bzik: a to było jeszcze przed Covidem. Widać tam dalej się nic nie zmieniło.

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bengamin napisał(a):

Wiesz co,

W Listopadzie 2022 zamówiłem VW z 2L TSI a dokładnie EA888.4

Termin produkcji był dwa razy przekładany a ostatecznie i tak zatwierdzony opóźnił się o 6 tygodni.

 

Samochód odebrałem przed świętami. Od zamówienia do odbioru czekałem ponad 13 miesięcy.

Z dealerem byłem cały czas w kontakcie, wiele czytałem, zarówno VW jak i Skoda dostają już gotowe zmontowane jednostki do montażu.

 

Samo opóźnienie ponad miesiąca było choćby tylko przez tą awarię fabryki łożysk w Serbii w połowie Września, w Sierpniu też były jakieś zatrzymania produkcji bo prakowało półprzewodników. Stąd opóźnienia w więkoszości zamówień Skoda/VW.

 

Sąsiad kupił Kodiaqa Sport Line na szybko. Bo mu leasing zabierał poprzedni samochód przy końcu umowy. Dealer gdzieś w polsce sam dla siebie zamówił Skodę w okresie Lipiec/Sierpień 2022. Sąsiad dostał ofertę we wrześniu 2023 że może mieć ten samochód w ciągu 2 tygodni i się na niego zdecydował (poniżej zdjęcia dokładnie tego samochodu)

Image1.jpg

Image2.jpg

Image3.jpg

Image4.jpg

Image5.jpg

a ja dziś wieczorem miałem okazję jechać obok Kodiaq , który z przodu zamiast LED miał zwykłe halogeny na mijania , a telefon z włączoną nawigacją wisiał pod szybą (  może nie miał AA ) czy ktoś dziś kupuje taką "bieda edyszon" w tej klasie auta , przecież dziś auta klasy B/crossover są lepiej wyposażone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

a ja dziś wieczorem miałem okazję jechać obok Kodiaq , który z przodu zamiast LED miał zwykłe halogeny na mijania , a telefon z włączoną nawigacją wisiał pod szybą (  może nie miał AA ) czy ktoś dziś kupuje taką "bieda edyszon" w tej klasie auta , przecież dziś auta klasy B/crossover są lepiej wyposażone 

Skoda to Dacia VAG, model ma już 8 lat, AA nie było a led za dopłata.

 

Widzial E klasę na kołpakach z 1.5 pod maską ? To dopiero obciach, albo BMw z silnikiem 3 cylindry napędem na FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

a ja dziś wieczorem miałem okazję jechać obok Kodiaq , który z przodu zamiast LED miał zwykłe halogeny na mijania , a telefon z włączoną nawigacją wisiał pod szybą (  może nie miał AA ) czy ktoś dziś kupuje taką "bieda edyszon" w tej klasie auta , przecież dziś auta klasy B/crossover są lepiej wyposażone 

Caly swiat tak kupuje bo ma gdzies co sasiad mysli. Masz duza rodzine albo jestes cyganem to idziesz i kupujesz co pasuje. Taki Kukuraq jest duzy a tani nie kazdy potrzebuje bajerow za dodatkowe 50-60k.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zenek111 napisał(a):

Jakies "dni otwarte" w Skodzie teraz są, obiecują że można dostac wysokie rabaty na samochody zamawiane i kupowane. Pewnie można spróbowac dodatkowo negocjowac rabat na juz zamówiony samochód bo jak nie to rezygnuję :P

 

Na Karoqa nie ma dodatkowych zniżek. Na ten egzemplarz z placu nie chcą udzielić większego rabatu niż te 7 % (ok. 13 kzł). Ponieważ okazało się, że auto jest ze stycznia/lutego 2023 roku i nie ma side assist oraz ma ten mniejszy ekran, więc odpuściłem. Tym bardziej, że moje auto miało być dopiero w lipcu/sierpniu. 

W przeciwieństwie do Forda, w Skodzie nawet nie ma szans na wyjechanie z salonu na oponach wielosezonowych. Ogarnę to samemu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sherif napisał(a):

To już teraz nie tylko z kodów silnika trzeba się doktoryzować ale i trzeba mieć wiedzę o podwykonawcach oraz fabrykach VAG :phi:.

Jak kilka lat temu zamawiałem Superba to były podobne dyskusje typu nie wybierajcie jasnej tapicerki bo fabryka w Cz ma duże opóźnienia, podobnie z kamerą cofania :bzik: a to było jeszcze przed Covidem. Widać tam dalej się nic nie zmieniło.

 

dokładnie tak jest, przy wybranych silnikach masz od razu pewien dodatkowy pakiet dodatkowy do EA888.4 dochodzi 4x4 z torque vectoring, w standardzie są matryce ledowe i same te "standardowe dodatki" powodują +3 do 5 "dodatkowych" miesiący czekania

We wrześniu był przestój bo fabrykę łożysk dla całej grupy VAG zalało, Seat i skoda były bezpieczne bo mieli magazyny pełne ale VW miał przestuj bo biorą części na bieżąco,

W lipcu-sierpniu VW i Skoda miały przestuj bo dostawcy nie wyrabiali się z produkcją elektronicznych komponentów bo materiałów brakowało

 

Jeżeli chodzi o przykładowy czas oczekiwania to jeżeli bierzesz VW Allspace (dłuższe) to są produkowane tylko z Meksyku, co prawda muszą płynąć przez ocean ale czas oczekiwania jest o 6 miesięcy krótszy. Niestety maksykańce mają niższą jakość i przy obecnych mrozach na innym forum marki jest lawina rozbitych dachów panoramicznych.

 

W Meksykach tak samo odpada schowek w podsufitce...... zdoktoryzowałem się na kilku innych forach gdzie w EU spokój

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARS napisał(a):

 

Na Karoqa nie ma dodatkowych zniżek. Na ten egzemplarz z placu nie chcą udzielić większego rabatu niż te 7 % (ok. 13 kzł). Ponieważ okazało się, że auto jest ze stycznia/lutego 2023 roku i nie ma side assist oraz ma ten mniejszy ekran, więc odpuściłem. Tym bardziej, że moje auto miało być dopiero w lipcu/sierpniu. 

W przeciwieństwie do Forda, w Skodzie nawet nie ma szans na wyjechanie z salonu na oponach wielosezonowych. Ogarnę to samemu. 

To jest dopiero masakra i lobby oponiarskie. Wyjedziesz pewnie na jakiś eko, które ślizgają się jak głupie w deszczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bengamin napisał(a):

 

dokładnie tak jest, przy wybranych silnikach masz od razu pewien dodatkowy pakiet dodatkowy do EA888.4 dochodzi 4x4 z torque vectoring, w standardzie są matryce ledowe i same te "standardowe dodatki" powodują +3 do 5 "dodatkowych" miesiący czekania

We wrześniu był przestój bo fabrykę łożysk dla całej grupy VAG zalało, Seat i skoda były bezpieczne bo mieli magazyny pełne ale VW miał przestuj bo biorą części na bieżąco,

W lipcu-sierpniu VW i Skoda miały przestuj bo dostawcy nie wyrabiali się z produkcją elektronicznych komponentów bo materiałów brakowało

 

Jeżeli chodzi o przykładowy czas oczekiwania to jeżeli bierzesz VW Allspace (dłuższe) to są produkowane tylko z Meksyku, co prawda muszą płynąć przez ocean ale czas oczekiwania jest o 6 miesięcy krótszy. Niestety maksykańce mają niższą jakość i przy obecnych mrozach na innym forum marki jest lawina rozbitych dachów panoramicznych.

 

W Meksykach tak samo odpada schowek w podsufitce...... zdoktoryzowałem się na kilku innych forach gdzie w EU spokój

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

Taaa i przez tyle czasu nawaliłeś postów o przyszłym zakupie😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wujek napisał(a):

To jest dopiero masakra i lobby oponiarskie. Wyjedziesz pewnie na jakiś eko, które ślizgają się jak głupie w deszczu. 

Nie koniecznie, ja miałem ContiSport. Kilka nowych aut widziałem i nigdzie nie było eco. Raczej dobre niż gorsze opony. Wszystkie na letnich. Jeep chyba daje AW.

 

Przed pandemią 8 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sdss napisał(a):

Nie koniecznie, ja miałem ContiSport. Kilka nowych aut widziałem i nigdzie nie było eco. Raczej dobre niż gorsze opony. Wszystkie na letnich. Jeep chyba daje AW.

 

Przed pandemią 8 tygodni.

IMO auta powinny wyjeżdżać na wielosezonowych. To nie południe Włoch czy Kalifornia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał(a):

IMO auta powinny wyjeżdżać na wielosezonowych. To nie południe Włoch czy Kalifornia. 

I tak i nie , ja wolę mieć dwa komplety . Powinien być wybór .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

To jest dopiero masakra i lobby oponiarskie. Wyjedziesz pewnie na jakiś eko, które ślizgają się jak głupie w deszczu. 

 

Fabryczne letnie, to 225/50 R 18 Pirelli, Goodyear lub Bridgestone. Trzeba będzie poszukać wielosezonowych tych firm i powinno być OK. Mam czas na poszukanie testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

 

dokładnie tak jest, przy wybranych silnikach masz od razu pewien dodatkowy pakiet dodatkowy do EA888.4 dochodzi 4x4 z torque vectoring, w standardzie są matryce ledowe i same te "standardowe dodatki" powodują +3 do 5 "dodatkowych" miesiący czekania

We wrześniu był przestój bo fabrykę łożysk dla całej grupy VAG zalało, Seat i skoda były bezpieczne bo mieli magazyny pełne ale VW miał przestuj bo biorą części na bieżąco,

W lipcu-sierpniu VW i Skoda miały przestuj bo dostawcy nie wyrabiali się z produkcją elektronicznych komponentów bo materiałów brakowało

 

Jeżeli chodzi o przykładowy czas oczekiwania to jeżeli bierzesz VW Allspace (dłuższe) to są produkowane tylko z Meksyku, co prawda muszą płynąć przez ocean ale czas oczekiwania jest o 6 miesięcy krótszy. Niestety maksykańce mają niższą jakość i przy obecnych mrozach na innym forum marki jest lawina rozbitych dachów panoramicznych.

 

W Meksykach tak samo odpada schowek w podsufitce...... zdoktoryzowałem się na kilku innych forach gdzie w EU spokój

Coraz bardziej zaczynam wierzyć, że jednak chińczycy namieszają w motoryzacji.

Jak widać po Covid VAG dalej nie wyciągnął wniosków 8-). Dodatkowo czasami zmuszając ludzi do zamawiania opcji w ramach zgrupowanych pakietów co przekłada się jak piszesz na dłuższe oczekiwanie. Zdecydowanie wolę jak robiło BMW podczas covidu, gdzie wykluczali opcje (nie pakiety) które powodowały opóźnienie.

Nie wiem jak jest teraz w takiej Skodzie, ale jeszcze kilka lat temu była masakra z przepływem informacji na linii produkcja - importer - dealer. Ci ostatni nic nie wiedzieli, nie mieli pojęcia o opóźnieniach w produkcji, mogli co najwyżej napisać do centrali ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

Czyżby przestały wisieć na otomoto oferty widmo :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał(a):

Czyżby przestały wisieć na otomoto oferty widmo :hmm:

Jak zdjęcie nie z AI czy innego konfiguratora to tak. :phi: Czasem trzeba sprawdzić na stronie dilera nie w OtoMoto. Skoda ma przejść na sprzedaż online to może będzie jak z Tesla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MARS napisał(a):

 

Fabryczne letnie, to 225/50 R 18 Pirelli, Goodyear lub Bridgestone. Trzeba będzie poszukać wielosezonowych tych firm i powinno być OK. Mam czas na poszukanie testów. 

OK, a co z tymi nowymi letnimi ?

Miałem podobny dylemat w żony Skodzie. Finalnie zdecydowałem na zakup drugiego kompletu felg i opon zimowych, bo ładne felgi + żona nie komponowało się dobrze ;). Jak je co pół roku tacham i wymieniam to mówię sobie ostatni raz. W końcu trzeba będzie zmienić na wielosezonowe, w szczególności, że auto 90% robi po mieście.

Podobnie w moim aucie, które jest w leasingu (wynajmie). Co pół roku wymiana samych opon, bo taką mają politykę. Po 2 sezonach piękne 19tki już są poryte przez gumiarzy 8-).

Przy konfigurowaniu auto, tak jak wybiera się w opcjach felgi powinno się dać wybrać opony wielosezonowe vs letnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

Pytajie jak dlugo trzymasz to auto? Bo jak ktos 5 lat i dluzej, to raczej nie każdy chcę tyle jeździć w ubóstwie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rado_ napisał(a):

Pytajie jak dlugo trzymasz to auto? Bo jak ktos 5 lat i dluzej, to raczej nie każdy chcę tyle jeździć w ubóstwie?

Krócej ale :phi: Ja rok jeżdżę ubogim a ktoś jeszcze czeka na bogatą Skodę. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

OK, a co z tymi nowymi letnimi?

 

Sprzedam. Juz zamieściłem wyprzedzający post na forum Karoqa. Z całą pewnością nie kupię zimówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 12:38, iwik napisał(a):

Krotkie czasy, bo pewnie ogarnęli wreszcie łańcuch dostaw komponentów, a druga sprawa to obstawiam, że zamówienia im grubo siadły. 

 

Dokończyli już te auto z legendarnych placów prawie skończonych samochodów?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał(a):

Krócej ale :phi: Ja rok jeżdżę ubogim a ktoś jeszcze czeka na bogatą Skodę. 

Jak ma czym jeździć, to jaki problem. Chyba, ze nie ma, bo sprzedał wczesniej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał(a):

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

 

Ja też chciałem w Karoq trochę powydziwiać i zamówiłem auto do produkcji, to był 2021r. Koniec końcow, jako że przez kilka tyg nie było wiadomo kiedy będzie slot produkcyjny w fabryce- odpusciłem i wziąłem auto z placu. Nie mam kilku bajerow ale za to mam fabryczny hak :palacz: No i auto było od ręki w porównaniu do nie-wiadomo-kiedy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sowik85 napisał(a):

 

Ja też chciałem w Karoq trochę powydziwiać i zamówiłem auto do produkcji, to był 2021r. Koniec końcow, jako że przez kilka tyg nie było wiadomo kiedy będzie slot produkcyjny w fabryce- odpusciłem i wziąłem auto z placu. Nie mam kilku bajerow ale za to mam fabryczny hak :palacz: No i auto było od ręki w porównaniu do nie-wiadomo-kiedy.

 

Też ostatnio znalazłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem i kolorem takim samym, jak zamówiony. Do tego hak, zapas, grzana przednia szyba itd., czyli miał podobne wyposażenie, które dla mnie było minimalnym. Niestety okazało się, że to jest egzemplarz ze stycznia/lutego 2023 roku (wyszło po braku Side assist w pakiecie), czyli ma już 12 m-cy, a rabacik tylko 13 kzł. Wolę poczekać do marca/kwietnia i mieć wszystko to, co chcę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 09:17, MARS napisał(a):

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

Ja czekałem ok. 3-4 miesięcy. W 2014 roku na Octavię 😌😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 10:17, MARS napisał(a):

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

przerabiałem temat, zamówiłem zamiast karoqa Atece - taniej, lepiej, miesiac czekania i wiecej;) wyposazenia;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

przerabiałem temat, zamówiłem zamiast karoqa Atece - taniej, lepiej, miesiac czekania i wiecej;) wyposazenia;)

 

Jaki silnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Ja czekałem ok. 3-4 miesięcy. W 2014 roku na Octavię 😌😁

 

Tak, na Fiestę w 2013 i 2018 też czekałem po 3 m-ce. Teraz pierwszy raz mam w umowie zapis, że auto będzie dostarczone "do" 6 m-cy lub później. Tak się widocznie zabezpieczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

przerabiałem temat, zamówiłem zamiast karoqa Atece - taniej, lepiej, miesiac czekania i wiecej;) wyposazenia;)

 

To się rolę odwróciły. W 2021 porównywalna Ateca wychodziła kilka tysięcy drożej niż Karoq. I praktycznie nie było aut z placu. A składane są na tej samej linii z Karoqiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Cupra Ateca ma 2,0 TSI 190KM i 4x4 :ok:

Z Seata Ateca wycofali z oferty kilka miesiecy temu.

 

image.png.565fd0386bbb8d201b7a8f1cbf2d903c.png

 

 

Patrzyłem na seata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Może mu chodzi w drugą stronę? O 1.0? :)

 

O tak, napewno 🤭. W pierwszym poście napisałem jaki silnik zamówiłem. Przeoczyłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcindzieg napisał(a):

No super. A potem stwierdziłeś że nie ma takiego silnika w Aztece :)

Aktualnie Seat nie ma takiego silnika i do tego się odniosłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.