Skocz do zawartości

No to pierwszy czerwony


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co śledzą historię mojego i rudego Złomka z 1,2 Puretech wiedzą że traktuje już ten silnik testowo przedłużając agonię lejąc sobie różne siuwaxy itd...

 

Dzisiaj pierwszy czerwony komunikat zatrzymaj silnik , awaria układu hamowania....... Czyli fragmenty " poprawionego" paska wlazły w kanały pompy

 

Niespełna 55kkm od pierwszej wymiany paska, która miała miejsce przy 58 kkm ( auto z grudnia 2015) :-(

 

Ktoś pomoże w interpretacji błędów?

 

73148887d20c5e7962d4e3510e1b6661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fili_P napisał(a):

 

Ci co śledzą historię mojego i rudego Złomka z 1,2 Puretech wiedzą że traktuje już ten silnik testowo przedłużając agonię lejąc sobie różne siuwaxy itd...

 

Dzisiaj pierwszy czerwony komunikat zatrzymaj silnik , awaria układu hamowania....... Czyli fragmenty " poprawionego" paska wlazły w kanały pompy

 

Niespełna 55kkm od pierwszej wymiany paska, która miała miejsce przy 58 kkm ( auto z grudnia 2015) 😞

 

Ktoś pomoże w interpretacji błędów?

 

W pierwszej kolejnosci zrzuc miske olejowa i zobacz jak wyglada smok...

Jak bedzie faktycznie zapchany na amen, to raczej masz rozwiazanie zagadki.

Jezeli smok bedzie czysty, to wtedy mozesz dalej analizowac bledy i szukac innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

miąlem to zamair zrobić przy okazji kolejnego przeglądu - ostatni w maju i jakieś 5-6kkm temu. Nie dojechał.

Miskę i tak chciałem teraz zrzucać bo jeszcze chcę go zalać płukanka bezpośrednio na pierścienie od góry - już kaczorek mi coś tam polecił 😉

 

P0420(00)

P3061(00)

P15a1(21)

C163a

C13a6

Edytowane przez Fili_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):

miąlem to zamair zrobić przy okazji kolejnego przeglądu - ostatni w maju i jakieś 5-6kkm temu. Nie dojechał.

Miskę i tak chciałem teraz zrzucać bo jeszcze chcę go zalać płukanka bezpośrednio na pierścienie od góry - już kaczorek mi coś tam polecił 😉

 

P0420(00)

P3061(00)

P15a1(21)

C163a

C13a6

 

Ile lat mial ten pasek od ostatniej wymiany?

Nie ogladales smoka/paska po tym jak Ci wczesniej wsiorbalo caly olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ile lat mial ten pasek od ostatniej wymiany?

Nie ogladales smoka/paska po tym jak Ci wczesniej wsiorbalo caly olej?

po drodze oczywiście było parę innych dat i kroków ale najwazniejsze:

2015-12-09 - Pierwsza rejestracja

2019-04-29 // 61’359km pierwsza wymiana paska, płukanie układu, wymiany filtrów, uszczelek

2021-01-14 // 83’147km – Akcja serwisowa JZR pasek niby OK

2022-11-19 // 99’867km diagnoza silnik do wymiany poprosimy 18,5kzł -nie decyduję się

2024-01-14 // 111'500km red alert

 

Czyli jeśli dobrze liczę:

pierwszy pasek 3,5 roku 61kkm

drugi pasek 4,5 roku 50kkm

 

Edytowane przez Fili_P
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Córka ma chyba taki sam silnik w Corsie. Można się jakoś uchronić przed większymi problemami?

 

Częsta wymiana oleju, czyszczenie misy olejowej itp?

 

Olej co 10kkm i mozna co 2-3 lata zrzucic miske i obejrzec smok, czy przypadkiem pasek nie zaczyna sie dezintegrowac.

Pasek max 50-60kkm i najlepiej nie dluzej niz 5 lat.

Szczegolnie jesli auto jezdzi glownie po miescie i na krotkich odcinkach to pilnowac czestej wymiany oleju.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Olej co 10kkm i mozna co 2-3 lata zrzucic miske i obejrzec smok, czy przypadkiem pasek nie zaczyna sie dezintegrowac.

Pasek max 50-60kkm i najlepiej nie dluzej niz 5 lat.

Szczegolnie jesli auto jezdzi glownie po miescie i na krotkich odcinkach to pilnowac czestej wymiany oleju.

Jezdzi tylko po mieście i na krótkich odcinkach.😂

 

 

  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucillbym płukankę longlufe chwilę przed każdą wymiana oleju i ma Ci raportować wszelkie komunikaty od razu

Pasek 5 lat jak widać to zbyt optymistyczne. Pierwszy wytrzymał 3,5 drugi 4,5 roku. Jazda 2x15km podmiejska dojazdowa+ przejazd przez samo centrum GD + czasami obwodnica 3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fili_P napisał(a):

Dorzucillbym płukankę longlufe chwilę przed każdą wymiana oleju i ma Ci raportować wszelkie komunikaty od razu

Pasek 5 lat jak widać to zbyt optymistyczne. Pierwszy wytrzymał 3,5 drugi 4,5 roku. Jazda 2x15km podmiejska dojazdowa+ przejazd przez samo centrum GD + czasami obwodnica 3C

 

A ja bym zadnych plukanek do tego silnika nie wlewal, bo cholera wie jak to zadziala na pasek.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lukaszek1207 napisał(a):

🤔Czasem zastanawiam się czy nie kupić znów Opla, ale dzięki Wam, zapala mi się lampka i znów się ogarniam😎

Teraz Opel dołaczył do klubu aut na "F", które trzeba omijać. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jettison napisał(a):

Teraz ten wspaniały silnik ma trafić do nowej Ypsilon 🏆💪🥇

 

W Ypsilon ma byc chyba tylko mikrohybryda na łańcuszku albo pełny EV.

Ten stary na pasku będzie pewnie sukcesywnie wycofywany ze wszystkich modeli aż skończą się zapasy ;)

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A ja bym zadnych plukanek do tego silnika nie wlewal, bo cholera wie jak to zadziala na pasek.
 
U mnie pomogły przedłużyc Agonie. W tych silnikach nie tylko pasek jest problemem ale ( zwłaszcza w wersjach z turbo i bexpors) nagar a tu płukanka pomaga
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fili_P napisał(a):

U mnie pomogły przedłużyc Agonie. W tych silnikach nie tylko pasek jest problemem ale ( zwłaszcza w wersjach z turbo i bexpors) nagar a tu płukanka pomaga

 

Moze pomagac na nagar, ale szkodzic na pasek ;]

Jak juz ktos bardzo musi to wlewallbym raczej raz na kilka lat, przy okazji wymiany rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Córka ma chyba taki sam silnik w Corsie. Można się jakoś uchronić przed większymi problemami?

 

Częsta wymiana oleju, czyszczenie misy olejowej itp?

 

Sprzedać póki działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Jezdzi tylko po mieście i na krótkich odcinkach.😂

 

 

Jemu szkodzi jeżdżenie w każdych warunkach. Generalnie jest to silnik specjalnej troski. U mnie dożył do 135 000 ale mówiąc dożył oznacza, że:

- przy 85 000 poleciała pompa wody,

- przy 98 000 zaliczył płukanie,

- przy 105 000 zaczął pić olej,

- przy 115 000 w...ć olej,

- przy 135 000 został wymieniony.

I to wszystko pomimo regularnego serwisu i zastosowania interwału wymiany oleju jak dla silnika pracującego w ciężkich warunkach.

 

Także jeśli zachęciło Cię to do dalszego użytkowania tego samochodu to polecam się na przyszłość. :)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rudobrody napisał(a):

Jemu szkodzi jeżdżenie w każdych warunkach. Generalnie jest to silnik specjalnej troski. U mnie dożył do 135 000 ale mówiąc dożył oznacza, że:

- przy 85 000 poleciała pompa wody,

- przy 98 000 zaliczył płukanie,

- przy 105 000 zaczął pić olej,

- przy 115 000 w...ć olej,

- przy 135 000 został wymieniony.

I to wszystko pomimo regularnego serwisu i zastosowania interwału wymiany oleju jak dla silnika pracującego w ciężkich warunkach.

 

Także jeśli zachęciło Cię to do dalszego użytkowania tego samochodu to polecam się na przyszłość. :)

 

Ten zwykły 70koni?

 

Córka jeździ i wszystko działa👍 Zamiast co 15 będzie olej zmieniany co 10. Pasek się zmieni przy 50 i tyle. No ja modłów nad autami odprawiać nie będę🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rudobrody napisał(a):

W pugu też ma/miał 82 KM. W P2008 np.

 

W poprzedniej generacji tak, teraz w P208 jest 75KM.

Nie mam pojecia czy te silniki czyms sie roznia, czy to bardziej kwestia oprogramowania i limitow emisji CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

W poprzedniej generacji tak, teraz w P208 jest 75KM.

Nie mam pojecia czy te silniki czyms sie roznia, czy to bardziej kwestia oprogramowania i limitow emisji CO2.

Obstawiam różnice w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Danielpoz. napisał(a):

Czyli wolnossący jeszcze gorszy?😱

 

Świat się kończy😂

 

Troche lepszy ;] 

Odpada problem z nagarem i mniej paliwa sie przedostaje do oleju przy jezdzie na zimnym silniku.

Ale niestety tez trzeba pilnowac paska i czesciej zmieniac olej...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

Ale niestety tez trzeba pilnowac paska i czesciej zmieniac olej...

Hmmm a producent początkowo zalecał dla wolnossących wymianę oleju co 20 000 km w warunkach normalnych i co 10 000 w ciężkich.

A w przypadku jednostek z turbo i bezpośrednim wtryskiem odpowiednio co 30 000 km i 15 000 km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Troche lepszy ;] 

Odpada problem z nagarem i mniej paliwa sie przedostaje do oleju przy jezdzie na zimnym silniku.

Ale niestety tez trzeba pilnowac paska i czesciej zmieniac olej...

 

Pierwsza zmiana była na 10 a dwie kolejne co 15. Teraz ma 39tyś km.

 Pasek oczywiście nie zmieniany. Na 50 zrobi się ten większy serwis👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rudobrody napisał(a):

Hmmm a producent początkowo zalecał dla wolnossących wymianę oleju co 20 000 km w warunkach normalnych i co 10 000 w ciężkich.

A w przypadku jednostek z turbo i bezpośrednim wtryskiem odpowiednio co 30 000 km i 15 000 km. :)

 

Byc moze dlatego skala zjawiska byla mniejsza niz w turbo.

Dodatkowo chyba wersja NA miala zalecenie oleju 5w30 a turbo 0w30.

Ale to wszystko gdybanie i ciezko wyciagnac jakies jednoznaczne wnioski ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Ale to wszystko gdybanie i ciezko wyciagnac jakies jednoznaczne wnioski

A dokładnie żeby uściślić to początkowo to  do 2019/2020 roku stosowano takie zalecenia. Podczas gdy silnik powstawał od 2011 roku. :)

W międzyczasie stosowano dodatek do paliwa w wersjach turbo aby zmniejszyć powstawanie nagaru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientuje się ktoś czy ten nowy 1,2 ehybrid - który pojawił się np w Avengerze jest już poprawiony?

 

Żonie się podoba, ale nie chcemy się wpakować na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, goden napisał(a):

A czy orientuje się ktoś czy ten nowy 1,2 ehybrid - który pojawił się np w Avengerze jest już poprawiony?

 

Żonie się podoba, ale nie chcemy się wpakować na minę.

 

Tak, to jest nowy silnik na lancuszku, laczony z 6b automatem dwusprzeglowym.

Ale na chwile obecna to nie ma zadnych info na temat trwalosci tej jednostki czy przekladni.

Jak chcesz zostac beta-testerem to bierz przedluzona gwarancje ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, goden napisał(a):

Właśnie nie bardzo chcę być królikiem doświadczalnym - a francuzi ciężko latami pracują na to żeby im nie ufać😀

Między innymi dlatego jeżdżę brzydkim suzuki zamiast "stać" ładnym peugeotem 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janusz napisał(a):

Między innymi dlatego jeżdżę brzydkim suzuki zamiast "stać" ładnym peugeotem 😉

Mamy obecnie suzuki - 5 latek, a właściwie rocznikowo 6 i nic.

Ale teraz chcemy jakiegoś małego Suvika, a viatara się nie podoba 😀 Nawet z tym nie dyskutuję, bo faktycznie są ładniejsze auta w tym segmencie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego jeżdżę brzydkim suzuki zamiast "stać" ładnym peugeotem
Ja nie stoję tylkoprxystosowuje się do świata EV poruszajac się aktualnie wolniej od Tesli za tirami bo powyżej 80 km/h przechodzi w tryb serwisowy + olej wciąga 2x szybciej niż ople Hyska ;-))))
W czwartek na podnośnik zobaczymy jaka diagnoza i za ile
  • Haha 6
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goden napisał(a):

A czy orientuje się ktoś czy ten nowy 1,2 ehybrid - który pojawił się np w Avengerze jest już poprawiony?

Ma łańcuch zamiast paska. Pozostałe cechy tego silnika o ile mi wiadomo pozostały niezmienione.

Upierdliwy sposób regulacji zaworów i brak hydraulicznej kompensacji luzu.

Konstrukcja układu tłok cylinder.

Jak się będzie spisywał będą mieli szansę ocenić użytkownicy. Na szczęście łańcuch rozrządu nie napędza pompy wody w tych silnikach więc jest szansa, że będzie trwalszy od swojego poprzednika. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rudobrody napisał(a):

Ma łańcuch zamiast paska. Pozostałe cechy tego silnika o ile mi wiadomo pozostały niezmienione.

Upierdliwy sposób regulacji zaworów i brak hydraulicznej kompensacji luzu.

Konstrukcja układu tłok cylinder.

Jak się będzie spisywał będą mieli szansę ocenić użytkownicy. Na szczęście łańcuch rozrządu nie napędza pompy wody w tych silnikach więc jest szansa, że będzie trwalszy od swojego poprzednika. :)

z tego co czytałem to zrezygnowali też z krótszego tłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Między innymi dlatego jeżdżę brzydkim suzuki zamiast "stać" ładnym peugeotem 😉

 

Dla mnie najlepszym przykladem troski o uzytkownika w PSA jest dzialanie trybu start-stop w C3, jak zapomne wylaczyc ;]

W Mazdzie musze przejechac kilka ladnych kilometrow, zeby silnik sie dobrze nagrzal. 

Citroen wylacza sie natychmiast po dojechaniu do bramy garazowej, czyli po przejechaniu ok 50 metrow z miejsca parkingowego :hehe:

Nie ma sily, zeby to nie mialo wplywu na trwalosc ukladu korbowo-tlokowego bo silnik jest kompletnie zimny i pewnie olej nawet wszedzie nie dotarl  :facepalm:

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dla mnie najlepszym przykladem troski o uzytkownika w PSA jest dzialanie trybu start-stop w C3, jak zapomne wylaczyc ;]

W Mazdzie musze przejechac kilka ladnych kilometrow, zeby silnik sie dobrze nagrzal. 

Citroen wylacza sie natychmiast po dojechaniu do bramy garazowej, czyli po przejechaniu ok 50 metrow z miejsca parkingowego :hehe:

Nie ma sily, zeby to nie mialo wplywu na trwalosc ukladu korbowo-tlokowego bo silnik jest kompletnie zimny i pewnie olej nawet wszedzie nie dotarl  :facepalm:

 

 

Tak samo miałem w C4GP 2.0 hdi, naczytalem się na AK żeby po 180kmh na autostradzie po zjechaniu na mop silnik ostudzić a tu pyk i zgaszony zaraz po zatrzymaniu ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dla mnie najlepszym przykladem troski o uzytkownika w PSA jest dzialanie trybu start-stop w C3, jak zapomne wylaczyc ;]

W Mazdzie musze przejechac kilka ladnych kilometrow, zeby silnik sie dobrze nagrzal. 

Citroen wylacza sie natychmiast po dojechaniu do bramy garazowej, czyli po przejechaniu ok 50 metrow z miejsca parkingowego :hehe:

Nie ma sily, zeby to nie mialo wplywu na trwalosc ukladu korbowo-tlokowego bo silnik jest kompletnie zimny i pewnie olej nawet wszedzie nie dotarl  :facepalm:

 

Spokojnie olej dotarł tam gdzie musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.