Skocz do zawartości

Golf 6 na Corse...


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagra służbówka będzie do kupienia. Opel Corsa 1.4 90KM, 130tys przebiegu, z połowa po trasie. Podstawowa wersja z klimą manual i korbami z tyłu. 5 latek za 38tys. Mam teraz golfa 6 już 12 letniego 123tys przebiegu z 1.4tsi caxa. Wygodny, fajny ale dopomina się o kilka rzeczy które wkrótce trzeba zrobić oraz małe początki rudej. Wycena z PZU 28tys.

 

Wstępnie raczej się zdecydujemy wziąć tą corsę bo po prostu sporo nowsze auto i na kilka lat powinien być w miarę spokój. Główną użytowniczką będzie żona. Przejechała się i jest ok. Ja też się karnąłem i całkiem fajnie to śmiga. Już nawet zapomniałem jak fajnie się jeździ niedoładowanym silnikiem ;] . Auto używane w koło komina. Ceeda mamy na dłuższe wycieczki.

 

Ale jak to bywa proszę was jeszcze o ostatnie spojrzenie i rady czy dobrze robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bielaPL napisał(a):

Szwagra służbówka będzie do kupienia. Opel Corsa 1.4 90KM, 130tys przebiegu, z połowa po trasie. Podstawowa wersja z klimą manual i korbami z tyłu. 5 latek za 38tys. Mam teraz golfa 6 już 12 letniego 123tys przebiegu z 1.4tsi caxa. Wygodny, fajny ale dopomina się o kilka rzeczy które wkrótce trzeba zrobić oraz małe początki rudej. Wycena z PZU 28tys.

 

Wstępnie raczej się zdecydujemy wziąć tą corsę bo po prostu sporo nowsze auto i na kilka lat powinien być w miarę spokój. Główną użytowniczką będzie żona. Przejechała się i jest ok. Ja też się karnąłem i całkiem fajnie to śmiga. Już nawet zapomniałem jak fajnie się jeździ niedoładowanym silnikiem ;] . Auto używane w koło komina. Ceeda mamy na dłuższe wycieczki.

 

Ale jak to bywa proszę was jeszcze o ostatnie spojrzenie i rady czy dobrze robię.

 

Nowszy lepszy. Zwłaszcza jak to na drugie auto

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Szwagra służbówka będzie do kupienia. Opel Corsa 1.4 90KM, 130tys przebiegu, z połowa po trasie. Podstawowa wersja z klimą manual i korbami z tyłu. 5 latek za 38tys. Mam teraz golfa 6 już 12 letniego 123tys przebiegu z 1.4tsi caxa. Wygodny, fajny ale dopomina się o kilka rzeczy które wkrótce trzeba zrobić oraz małe początki rudej. Wycena z PZU 28tys.

 

Wstępnie raczej się zdecydujemy wziąć tą corsę bo po prostu sporo nowsze auto i na kilka lat powinien być w miarę spokój. Główną użytowniczką będzie żona. Przejechała się i jest ok. Ja też się karnąłem i całkiem fajnie to śmiga. Już nawet zapomniałem jak fajnie się jeździ niedoładowanym silnikiem ;] . Auto używane w koło komina. Ceeda mamy na dłuższe wycieczki.

 

Ale jak to bywa proszę was jeszcze o ostatnie spojrzenie i rady czy dobrze robię.

 

Ja bym zmienial :ok:

Do jazdy w kolo komina taka Corsa bedzie w zupelnosci wystarczajaca a koszty utrzymania smiesznie niskie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką corsę 1.4 90KM LPG 2016/66kkm - odkupiliśmy służbówkę z firmy w której pracuje moja żona. To świetne autko, to miasta idealnie się sprawdza. Ciche, kulturalne, wartki silniczek, przestronnie w środku. Ciężko znaleźć jakieś wady. Większość tras wokół komina robimy Corsą. 

 

Jako drugi samochód którego nie będziecie używać w dłuższe trasy - polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Czyli Corsa E, która jest liftingiem Corsy D z 2006r. siostry Grande Punto.

 

Dodam tylko że żona jeździła z 5 lat Corsą D (1.2) i później z 5 lat Corsą E (1.4) ... i ta starsza D była okropna pod każdym względem, a Corsa E jest rewelacyjna. Stara miała silnik, który nie jechał, okropne wnętrze, słabe wyciszenie, kiepski plastiki i w jakiś sposób gorsze, podskakujące zawieszenie. Byłą awaryjna, silnik nawet miał nieprzyjemny dźwięk jakby wyły jakieś łożyska. Po przesiadce w "poliftignową" Corsę E ... to zupełnie inny świat - samochód o klasę lepszy i można przyjąć że to na prawdę nowy model. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplowa corsa, brac, montowac LPG i jeździć
Lpga nie potrzebuje. Jak to zrobi w rok 8tys km to będzie dobrze ;]

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Do Corsy która ma jezdzić koło domu? 

 

To tylko jakiś skąpy dziad może wymyślić🤣

 

Duża cześć miała gaz fabryczny - ja mam taką i faktycznie dużo sensu w tym nie ma przy małych przebiegach. 

Te fabryczne instalacje sporo palą - w mieście, zimą, na krótkich odcinkach to spalanie jest rzędu 12-14L/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakap...

Okazało się że ta corsa ma 1.4 100KM ;] to inny silnik (B14NEJ)... ma turbo i skrzynię 6 biegową M32... 

I teraz już wiem dlaczego to w miarę sprawnie jeździło ;] 

Brać?

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Fakap...

Okazało się że ta corsa ma 1.4 100KM ;] to inny silnik (B14NEJ)... ma turbo i skrzynię 6 biegową M32... 

I teraz już wiem dlaczego to w miarę sprawnie jeździło ;] 

Brać?

Brać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Fakap...

Okazało się że ta corsa ma 1.4 100KM ;] to inny silnik (B14NEJ)... ma turbo i skrzynię 6 biegową M32... 

I teraz już wiem dlaczego to w miarę sprawnie jeździło ;] 

Brać?

 Jakies 120 km powonna miec .Tym bardziej montuj LPG, wsadz wiekszy intercooler bez chip tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po mieście tylko to nie lepiej używana tesle 3 w podobnych pieniądzach? Pewnie masz panele i jazda za darmo. No i żona się odwdzięczy jak będą jej koleżanki zazdrościły prestiżu.

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Jak po mieście tylko to nie lepiej używana tesle 3 w podobnych pieniądzach?

Już nikt nie chce Tesli, że są w cenie używanej Corsy?

 

Poczekam trochę jak stanieją i będą w cenie używanego roweru :ee:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona.
Wczoraj ją ze 3h pucowalem... Jeszcze ze 3h + nowe dywaniki + pranie tapicerki i będzie jak nowa ;).

Auto jak auto. Czuć że to B klasa ale nie jest klaustrofobiczne. Zawiecha dosyć sztywna nawet na 15 calowkach... Fotele dosyć twardawe. Zagłówki mogłyby być bardziej w przód pochylone. Panel od klimy strasznie nisko. Z tyłu całkiem sporo miejsca. Bagażnik też może być, całkiem spory, niestety brak haczyków. Ma dzienne ledy ale nie ma czujnika zmierzchu i trzeba pamiętać o przełączaniu co jest upierdliwe i raczej się skończy jeżdżeniem na mijania non stop. Na ulicy te auto znika w tłumie. Całkiem nijakie. Dopiero jak się bardziej mu przyjrzeć można odkryć jakieś ciekawsze detale. Gniazdo USB na plus.

Najlepsze co tu jest to silnik. 1.4T idzie jak zły. Moment dostępny nisko, jazda taka jak powinna być. 3 cylindry to zło ;). Czy masz 1,5tys obrotów czy 2tys czy więcej w każdym momencie jest dostępna moc.

Jak ktoś potrzebuje świeższego auta to jest to ciekawa opcja w tzw wózkach na zakupy. Z tym silnikiem to w ogóle dosyć unikalne i pozwala poczuć trochę frajdy z przyspieszeń + elegancka kultura pracy.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile ma kuni, bo na początku było 90KM
100KM i 200nm, internety piszą że to zdławiony elwktronika 1.4 140 i niby często jakieś gratisy są. A gdzie prawda to nie wiem...

Z ciekawostek sprawdziłem ciśnienie. Komp pokazuje 2.5, na moim manometrze 2.9.. Upuscilem do 2.3. Komp pokazuje 2.0 i krzyczy że za niskie ciśnienie. To jakoś się kalibruje? Raczej wskazań w miarę ok mojego przyrządu jestem pewien.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment nie moc. Moc max jest pewnie powyżej 5krpm.
Wiem ale głupio brzmiało zdanie "w każdym momencie jest dostępny moment" ;]

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał(a):

100KM i 200nm, internety piszą że to zdławiony elwktronika 1.4 140 i niby często jakieś gratisy są. A gdzie prawda to nie wiem...

Z ciekawostek sprawdziłem ciśnienie. Komp pokazuje 2.5, na moim manometrze 2.9.. Upuscilem do 2.3. Komp pokazuje 2.0 i krzyczy że za niskie ciśnienie. To jakoś się kalibruje? Raczej wskazań w miarę ok mojego przyrządu jestem pewien.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Mozna ustawic na eco i comfort. Jak masz komfort to nie bedzie informowal o niskim cisnieniu. Chyba ze spadnie ponizej jakiejs tam wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.