Skocz do zawartości

Wygodny samochód do 60tys zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wygodny samochód do 60tys zł...

Co spełnia takie wymagania:

-cena do 60k

-benzyna (9s minimum do 100)

-automat - nie szarpiący, przyjemny w użytkowaniu

-w miarę wytłumione wnętrze, nie chodzi o mercedesa klasy S ale coś minimum na poziomie golfa 6 (kto jechał ten wie)

-komfortowe zawieszenie... nie twarde sportowe, ale nie jakiś ponton też, do tego ciche i nie dudniące

-wygodne fotele

-max 10 latek

-model ogólnie jakiś polecany, bez awaryjnych silników czy skrzyń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakuu1 napisał(a):

za leciwy już, życia nie oszukasz

 

8 minut temu, Piotrus napisał(a):

bardzo ciekawa propozycja, zerknąłem na szybko na opinie i rzeczywiście mocno chwalą ten model :piwko:

 

3 minuty temu, el_guapo napisał(a):

Insignia B

Miałem okazje się przejechać tylko insignią A w wersji wypas z dieslem biturbo i powiem że jakiegoś szału na mnie nie wywarło, ot większe auto z bajerami ale nie czuć tej lepszej jakości od reszty. Insignia B zrobiła tu jakiś większy krok na przód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bielaPL napisał(a):

bardzo ciekawa propozycja, zerknąłem na szybko na opinie i rzeczywiście mocno chwalą ten model :piwko:

 

Miałem w203 czyli poprzednika, tzw "baby S-class".

 

Nie licząc Jeepa to do tej pory najwygodniejsze auto jakie miałem, nawet wygodniejsze od Bmw serii 5 oczywiście poza przestrzenią. 

 

Cicho, kanapowo - idealny dziadkowóz ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tam chyba nie ma bezproblemowego AT?

 

Ja mam Aisina 8 biegów i jakiś większych skarg poza mikroswitchem położenia wajchy nie słychać.

Zmienia biegi płynnie, nie przeciąga, robi to w odpowiednim momencie, przy 120km/h ma jakieś 1900obr,  w sumie nie chce/nie muszę używać łopatek przy kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, el_guapo napisał(a):

 

Ja mam Aisina 8 biegów i jakiś większych skarg poza mikroswitchem położenia wajchy nie słychać.

Zmienia biegi płynnie, nie przeciąga, robi to w odpowiednim momencie, przy 120km/h ma jakieś 1900obr,  w sumie nie chce/nie muszę używać łopatek przy kierownicy. 

 

 

A Ty przypadkiem nie masz polifta z dieslem?

Bo w budzecie 60kPLN to raczej bedzie przedlift ze skrzynia AF40, a ta do udanych nie nalezy.

 

https://www.asb-dlugoleka.pl/aisin-tf80-af40-naprawa-koszt-opinie/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał(a):

przejechać tylko insignią A

Miałem A przez 3 lata na full wypasie z motorem 2.0 cdti 163km fabrycznie (a20dth)

 

4 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Insignia B zrobiła tu jakiś większy krok na przód?

 

Mam B też na full wypasie z motorem 2.0 cdti 170km fabrycznie (b20dth) I jest skok pod względem i jakości wnętrza, i kultury pracy silnika, ale wiadomo Audi to to nie jest. 

Ma wszystko co mi potrzebne, choć konfiguracja jest trochę dziwna - najwidoczniej zabrakło jakiegoś pakietu bo np. nie mam czujnika martwego pola i kamery, a mam tak dziwny dodatek jak składany hak pod zderzakiem, czy zajmująca w x...j miejsca rolowana siatka oddzielająca bagażnik od kabiny.

Z rzeczy upierdliwych, o których czytałem, u mnie nie wystąpiły ale są doskonale rozkminione:

- trzeszczy obudowa zegarów, choć wydaje się że to HUD - pomaga podłożenie gumki (jak w jakimś UNO, ale działa ;) );

- padają sondy NOx - pomaga wyprogramowanie AdBlue, albo od nowości zalewanie TUNAP przeciw krystalizacji mocznika; 

- pęka wąż turbo - pomaga... ucięcie go i założenie porządnego, elastycznego łącznika z silikonu;

- mikrostyk położenia wajchy biegów czasami się brudzi i wajcha informuje, że nie przestawiłeś w P;

- ludzie piszą o słabym wyciszeniu tylnych nadkoli - niby prawda, mat w bagażniku jest tyle co kot napłakał, ale z drugiej strony silnik jest cichy i dobrze wyciszony, to i szumy toczenia z tyłu bardziej słychać. Ja już kupiłem maty i będę wyklejał kufer. Zobaczymy czy cos to pomoże;

 

Z rzeczy niby oczywistych, ale po raz pierwszy w aucie z klimatronikiem wbiłem AUTO, ustawilem 21*C i nie ruszam panelu klimy od października. Pierwsza automatyczna klima, która na prawdę nie wymaga regulowania. 

W porównaniu z IA z xenonami IB na ledach jakiegoś szału nie robi. W IA strumień światła był intensywniejszy. no ale IB robi całą tę magię z odcinaniem wiązki, wydłużaniem jej, podnoszeniem sekcji, żeby oświetlić pobocze albo... tu to jest słabe... znaków wiszących nad jezdnią. Odblask od tych znaków, czasem oślepia. Wkurzająco działa też tempomat adaptacyjny, choć mam ustawiony na "daleko", to auto potrafi dojechać do poprzedzającego samochodu i dość intensywnie zahamować, zamiast po prostu ująć wcześniej gazu. 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Wygodny samochód do 60tys zł...

Co spełnia takie wymagania:

-cena do 60k

-benzyna (9s minimum do 100)

-automat - nie szarpiący, przyjemny w użytkowaniu

-w miarę wytłumione wnętrze, nie chodzi o mercedesa klasy S ale coś minimum na poziomie golfa 6 (kto jechał ten wie)

-komfortowe zawieszenie... nie twarde sportowe, ale nie jakiś ponton też, do tego ciche i nie dudniące

-wygodne fotele

-max 10 latek

-model ogólnie jakiś polecany, bez awaryjnych silników czy skrzyń

 

 

Golf 7.5 z DSG i 1.4T powinien spełniać założenia.

Tylko felgi muszą być mniejsze, maks 16"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał(a):

DSG


Tak zupełnie poza konkursem… jeżdżę sobie teraz dsg, które wszyscy zachwalają; wcześniej miałem cvt na które wszyscy psioczą …i złapałem się na myśli, że cvt w miejskim i podmiejskim zastosowaniu bardziej mi się podobało :) Tzn obie skrzynie są ok; nie są to klasyczne hydrauliki, które osobiście lubię, ale lekko trącą myszką; nie jest to Hyundai, żeby się zbierało na wymioty przy każdej zmianie biegu; ale w Subaru praca skrzyni była w zasadzie niezauważalna, a w Seacie działa to tak… chrobotanie to złe słowo, ale oddające nie dźwięk, nie sposób, ale jakby charakter tego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Golf 7.5 z DSG i 1.4T powinien spełniać założenia.

Tylko felgi muszą być mniejsze, maks 16"

jest to model który jest rozważany

Jedyny minus - irytują mnie te problem z cieknącą wodą do środka... nie wiem jak można taki fackup robić tyle lat ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał(a):

jest to model który jest rozważany

Jedyny minus - irytują mnie te problem z cieknącą wodą do środka... nie wiem jak można taki fackup robić tyle lat ;] 

 

Jaka woda? ;]

Miałem dwa Golfy 7.5, jednego nadal zresztą mam. Gdzie mam tej wody poszukać? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

To chyba tlumaczy, czemu co miesiac szukasz kolejnego auta, ktorego i tak nie kupisz ;]

Jesli takie duperele dyskwalifikuja auto, to pozostaje zyczyc powodzenia :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To chyba tlumaczy, czemu co miesiac szukasz kolejnego auta, ktorego i tak nie kupisz ;]

Jesli takie duperele dyskwalifikuja auto, to pozostaje zyczyc powodzenia :ok:

duperela ale trzeba samemu się z tym bujać, mechanik nie chce tego robić, blacharz tym bardziej, każdy ma to gdzieś

a cieknąca woda do auta... jest strasznie upierdliwa, łatwiej naprawić m32 z fiata niż to ;] 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bielaPL napisał(a):

duperela ale trzeba samemu się z tym bujać, mechanik nie chce tego robić, blacharz tym bardziej, każdy ma to gdzieś

a cieknąca woda do auta... jest strasznie upierdliwa, łatwiej naprawić m32 z fiata niż to ;] 

Pytanie jaka jest różnica w kosztach. Ja wolę wyrzeźbić uszczelkę, żeby w Megane 3 kombi woda się nie lała przez 3ci stop niż naprawiać panewki w silniku 1.5 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Golf 7.5 z DSG i 1.4T powinien spełniać założenia.

Tylko felgi muszą być mniejsze, maks 16"

Nie znam się na tych silnikach, a widzę, że na otomoto są też 1.5 TSI z podobnych roczników, stąd zapytam, dlaczego nie 1.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, OPAL napisał(a):

Nie znam się na tych silnikach, a widzę, że na otomoto są też 1.5 TSI z podobnych roczników, stąd zapytam, dlaczego nie 1.5?

 

1.5T były chyba w nowszych rocznikach, a w starszych 1.4T

Jak starczy budżetu to można brac 1.5T

W tych pierwszych 1.5T ludzie zgłaszali jakieś problemy z kangurowaniem. Nie wiem, nie miałem, nie mogę potwierdzić. Ja miałem 1.0T i ten był super, ale nie spełnia wymogów 9s do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

 

1.5T były chyba w nowszych rocznikach, a w starszych 1.4T

Jak starczy budżetu to można brac 1.5T

W tych pierwszych 1.5T ludzie zgłaszali jakieś problemy z kangurowaniem. Nie wiem, nie miałem, nie mogę potwierdzić. Ja miałem 1.0T i ten był super, ale nie spełnia wymogów 9s do setki.

Jeździłem 1.0T Octavią III kombi i to był dla mnie wystarczająco szybki silnik do tego auta przy jeździe we dwie osoby. Wykręcał coś koło 10 sek. i myślałem, że w Golfie będzie lepiej, bo przecież mniejszy, ale sprawdziłem i okazuje się, że Golf 7.5 kombi jest cięższy od Octavii kombi III po FL o 150 kg!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

jest to model który jest rozważany

Jedyny minus - irytują mnie te problem z cieknącą wodą do środka... nie wiem jak można taki fackup robić tyle lat ;] 

U mnie nic nie cieknie. Problemy z wodą mają właścieciele VAGów z panoramą i ci, którzy grzebią coś sami i psują przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie cieknie. Problemy z wodą mają właścieciele VAGów z panoramą i ci, którzy grzebią coś sami i psują przy okazji.
A tu się zainteresuję, kupiliśmy żonie Taigo ze szklanym dachem otwieranym - czego pilnować żeby nie ciekło? Albo gdzie ewentualnie szukać wody

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, goden napisał(a):

A tu się zainteresuję, kupiliśmy żonie Taigo ze szklanym dachem otwieranym - czego pilnować żeby nie ciekło? Albo gdzie ewentualnie szukać wodyemoji16.png

Wysłane z mojego motorola edge 30 neo przy użyciu Tapatalka

 

Regularnie czyścić kanały odpływowe, sprawdzać uszczelki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.