Skocz do zawartości

Zagadka z instalacją haka i postojowymi (+30lat)...


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

No faktycznie, platforma 7PIN to smiertlene zagrozenie na drodze :hehe: Tak samo jak z tablica z allegro, ktora jest identyczna z oryginalem :facepalm:

Ja naprawde nie wiem jak mozna bezrefleksyjnie akceptowac takie administracyjne idiotyzymy....

 

Daj spokój, racjonalnie nie wytłumaczysz, za to otrzymasz sporo chamstwa i jeszcze serdeczne życzenia kłopotów itd. Jeździłem w PL (zresztą nie tylko w PL) w dowolnych konfiguracjach - 7 pin, 13 pin, platforma 7/13, przejściówki, tablice jakieś wyklejki, malowanie flamasterem na kartonie, laminowane itd. Przed reformą (czarne blachy) poszedłem do punktu, dorobili mi 3 tablicę, spokój i cisza (zupełnie jak w DE :hehe:). Po wielu latach doczekaliśmy się zmian w prawie (bo przecież platforma nie istniała od tego momentu, choć wcześniej była) i zrobiono jakiegoś potworka, po czym ludki bez wybraźni i racjonalnego spojrzenia na sprawę mają używanie. Tablice z Allegro jak najbardziej używałem z różnych przyczyn i nie chodzi o to, że trzeba za nie zapłacić. Było już tutaj kilka dyskusji o idiotyzmach w zakresie regulacji prawnych w tej materii - w tamtych wątkach można było o tym pogadać, ten nie jest o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał(a):

 

Daj spokój, racjonalnie nie wytłumaczysz, za to otrzymasz sporo chamstwa i jeszcze serdeczne życzenia kłopotów itd. Jeździłem w PL (zresztą nie tylko w PL) w dowolnych konfiguracjach - 7 pin, 13 pin, platforma 7/13, przejściówki, tablice jakieś wyklejki, malowanie flamasterem na kartonie, laminowane itd. Przed reformą (czarne blachy) poszedłem do punktu, dorobili mi 3 tablicę, spokój i cisza (zupełnie jak w DE :hehe:). Po wielu latach doczekaliśmy się zmian w prawie (bo przecież platforma nie istniała od tego momentu, choć wcześniej była) i zrobiono jakiegoś potworka, po czym ludki bez wybraźni i racjonalnego spojrzenia na sprawę mają używanie. Tablice z Allegro jak najbardziej używałem z różnych przyczyn i nie chodzi o to, że trzeba za nie zapłacić. Było już tutaj kilka dyskusji o idiotyzmach w zakresie regulacji prawnych w tej materii - w tamtych wątkach można było o tym pogadać, ten nie jest o tym. 

Ojoj jak zwykle futrzak biedny pokrzywdzony.

To że robisz coś głupiego i da się coś zrobić jeszcze nie znaczy że należy.

Wsteczny na platformie najzwyczajniej w świecie się przydaje, a do tego jazda bez niego jest nielegalna. Też mówiłem, że to upierdliwe i po co, jednak widzę że to ma sens. To i poprawia widoczność nocą, ale i poprawia odbiór przez innych widoczność tego co planujesz robić.

Zachowujesz się jak buc i dziwisz się reakcji ludzi na swoje głupoty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał(a):

[...]

Zachowujesz się jak buc i dziwisz się reakcji ludzi na swoje głupoty.

 

Łamiesz elementarne zasady kultury oraz regulamin. Jak napisałem - nie mamy o czym rozmawiać. Swoje przymyślenia zachowaj dla siebie i w miarę wiedzy staraj się odpowiedzieć na zadane pytania. Z braku wiedzy, doświadczenia i kultury ładnie się przedstawiłeś i sugeruję, byś nie kontynuował tej ścieżki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AstraC napisał(a):

Wsteczny na platformie najzwyczajniej w świecie się przydaje, a do tego jazda bez niego jest nielegalna.

To czemu nie jest obowiązkowe w przyczepce? ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, janusz napisał(a):

To czemu nie jest obowiązkowe w przyczepce? ;]

Skąd mogę wiedzieć? Kasku na rowerze też nie muszę nosić a mam. Jak będę kupował przyczepę, to sobie przerobie instalację.

Przed chwilą mi zarzucano że przyjmuję bezmyślnie idiotyzmy, a teraz próbuje się odwrócić kota ogonem i bo ktoś nie każe tzn. że jest zbędne? Proszę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 18:28, Maciej__ napisał(a):

 

No faktycznie, platforma 7PIN to smiertlene zagrozenie na drodze :hehe: Tak samo jak z tablica z allegro, ktora jest identyczna z oryginalem :facepalm:

Ja naprawde nie wiem jak mozna bezrefleksyjnie akceptowac takie administracyjne idiotyzymy....

 

Jako posiadacz tablicy rejestracyjnej z allegro wydanej do paczkomatu w 12h potwierdzam, ona działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jako posiadacz tablicy rejestracyjnej z allegro wydanej do paczkomatu w 12h potwierdzam, ona działa...

Do pierwszej wnikliwej kontroli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Jest i hologram :)

a ta druga ?

No to zostaje chyba informacja w systemie o zakupieniu trzeciej blachy :hmm:

Nie wiem, bo nigdy w Polsce nie kupowałem, tzn kupowałem na portalu aukcyjnym, ale do duńskiego auta. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, janusz napisał(a):

No to zostaje chyba informacja w systemie o zakupieniu trzeciej blachy :hmm:

Nie wiem, bo nigdy w Polsce nie kupowałem, tzn kupowałem na portalu aukcyjnym, ale do duńskiego auta. 

Jest adnotacja w systemie o tym, że trzecia tablica została wydana, w DR też.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WaWeR napisał(a):

Do pierwszej wnikliwej kontroli

 

Tak, tak, :hehe: 

Dlaczego - po pierwsze to sprawa osoby, która taką talicę użytkuje (ja ma 3, mam też ze dwie czarne, ale te były legalne ;l), a po drugie policja się tym nie interesuje, póki  człowiek czegoś nie namiesza, lub nie zrobią łapanki na platformy, jak podobno kiedyś na obwodnicy Trójmiasta. Sporo jeżdżę z rowerami (od lat przeszło 30) po Polsce i po Europie i jeżeli już mnie ktoś zatrzymał i zainteresował się platformą to był patrol w Polsce, który chciał to obejrzeć, kiedy było to rzadkością ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

A te blachy z Allegro to pod światło nie mają tła "falsyfikat" czy coś w tym stylu?

 

Nie mają, nawet sprawdzałem przed chwilą :hehe: 

 

Godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Info (a właściwie jego brak) o wydaniu trzeciej tablicy w Cepiku to inna sprawa 

 

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Z powodu tablicy ze znanego portalu aukcyjnego 😉

 

1 godzinę temu, janusz napisał(a):

No to zostaje chyba informacja w systemie o zakupieniu trzeciej blachy :hmm:

 

Życzę szcześcia w łapaniu, ponieważ mam w systemie informację o wydaniu takiej tablicy ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
z jakiego powodu maja mnie wnikliwie kontrolowac ?
 

A to akcja taka. Nuda. Żona rano nie dała.
Powodów jest tak wiele...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2024 o 20:55, futrzak napisał(a):

W ramach pewnej rozrywki twierdziłem, że zapytam tutaj - może ktoś będzie wiedział :) Samochód japoński, ponad 30 lat i co kluczowe (z racji spełniania przepisów) - kupowany w DE. Ma w ASO zakładany hak (7 pin). Jak ktoś pamięta Fredowe spamowanie internetu o przerywaczu w skodzie, który miał mieć kontrolkę "żarówek" w instalacji hak - też jest, zamiast ori założyli jakiś od MB z czymś takim. Tydzień temu uznałem, że przywróciłem do życia na tyle, że można radośnie korzystać z jazdy takim wynalazkiem i wybraliśmy się na rowery. Założyłem platformę, podpiąłem przez przejściówkę 13->7 i zauważyłem, że nie mam postojowych tył w samochodzie (reszta jest). Odłączyłem - włączyły się 8] Nie ma zwarcia, wszystko jest zrobione profesjonalnie. I teraz pytanie-zagadka - czy w tym czasie w DE były przepisy tego wymagające? Czy ktoś miał może samochód tak wyposażony? Ja zwyczajnie nie pamiętam, bądź nie zamawiałem z hakiem. W tej części instalacji jeszcze nie grzebałem, bo nie było potrzeby - generalnie w ogóle nie ma specjalnej potrzeby. Dla mnie to zachowanie jest dziwne, ale może wtedy były takie wymagania w Niemczech. 

 

PS - sprawdzałem też inną przejściówkę, bez zmian. Platforma z pewnością jest ok - Thule ;] Nie podpinałem jeszcze pod platformę z instalacją 7 pin, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Jak nie zapomnę to podepnę pod leciwą Norauto :)

z 15 lat temu miałem podobnie po podłączeniu przyczepki do corolli E11, po wymianie żarówek na ledowe w przyczepie, postojowe świeciły bez problemu.

ps. coś mi świta ze jest tam coś co wykrywa obecność np 2 żarówek i wtedy świeci a trzecią interpretuje ze układ ma zwarcie i odcina prąd do lampy.

nie upieram się przy tym , dawno to było i mogłem coś pokręcić,

Edytowane przez aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 18:28, Maciej__ napisał(a):

 

No faktycznie, platforma 7PIN to smiertlene zagrozenie na drodze :hehe: Tak samo jak z tablica z allegro, ktora jest identyczna z oryginalem :facepalm:

Ja naprawde nie wiem jak mozna bezrefleksyjnie akceptowac takie administracyjne idiotyzymy....

 

Dorzucę temat przerejestrowania auta który ostatnio przerabiałem.

 

Trzeba ściągnąć tablice z auta i je wyczyścić, aby urzędnik mógł na nie nakleić nową mikroskopijna naklejkę;]

Tablice zostają te same. Starą naklejka poległa już na myjniach automatycznych i ta nowa pewnie też będzie miała taki los ;]

 

Całe szczęście zlikwidowali już kartę pojazdu i naklejki na przednia szybę. To było dopiero kuriozum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kravitz napisał(a):

Trzeba ściągnąć tablice z auta i je wyczyścić, aby urzędnik mógł na nie nakleić nową mikroskopijna naklejkę;]

Kiedyś się spytałem czy skoro na szybę naklejam sam to czy ja sam nie mogę nakleic tej naklejki i to był błąd..... 

"Proszę Pana, ja nie naklejam po prostu naklejki! Ja w ten sposob legalizuję tablice rejestracyjne!"

 

Po prostu rączki które legalizują :phi:

 

Edytowane przez Mike_wwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

Takie przepisy.

W czym to winna pani z okienka?

Tak trudno przynieść czyste tablice?

Ja miałem wtedy przynitowane - trochę musiałem się pobawić wiertarką i potem nie miałem jak ich  przymocować, żeby szybko zdjąć pod urzędem. Więc musiałem pożyczyć samochód, żeby pojechać do urzędu, żeby pani mogła zalegalizować tablice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

Ja miałem wtedy przynitowane - trochę musiałem się pobawić wiertarką i potem nie miałem jak ich  przymocować, żeby szybko zdjąć pod urzędem. Więc musiałem pożyczyć samochód, żeby pojechać do urzędu, żeby pani mogła zalegalizować tablice. 

Ja mam najczęściej na wkręty.

Nitowanie jest obowiązkowe we Francji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Takie przepisy.

W czym to winna pani z okienka?

Tak trudno przynieść czyste tablice?

 

Zapytam inaczej - a po co w ogóle przynosić? 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, futrzak napisał(a):

 

Zapytam inaczej - a po co w ogóle przynosić? 

No, żeby je zalegalizować :phi:

Do niedawna mogłeś sobie zalegalizować samodzielnie szybę przednią, a teraz już tylko legalizuję się tablice. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mike_wwl napisał(a):

No, żeby je zalegalizować :phi:

Do niedawna mogłeś sobie zalegalizować samodzielnie szybę przednią, a teraz już tylko legalizuję się tablice. 

 

Ciekawe - to urzędnik nie mógł zejść do samochodu i zalegalizować przedniej szyby? W sumie szkoda, że nie kazali szyby przynosić :hehe:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, futrzak napisał(a):

 

Ciekawe - to urzędnik nie mógł zejść do samochodu i zalegalizować przedniej szyby? W sumie szkoda, że nie kazali szyby przynosić :hehe:

Ktoś widocznie czegoś nie dopatrzył. Nieurzędniczy umysł tego może nie ogarnąć. Mój nie ogarnia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, futrzak napisał(a):

 

Zapytam inaczej - a po co w ogóle przynosić? 

Pytasz mnie?

Takie przypisy.

IMO po to, by je zweryfikować, czy choćby są czytelne, nie dorabiane.

Nie gloryfikuję tego.

Ale nie miejmy pretensji do pani/pana w okienku.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Pytasz mnie?

 

Ciebie, bo pytałeś czy nie można przynieść czystych :hehe:

 

39 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Takie przypisy.

 

Aha i też przepisy sa tworzone, by człowiek zbiegał bez sensu po urzędach, demontował elementy samochodu, przerabiał itd. 

 

39 minut temu, rwIcIk napisał(a):

IMO po to, by je zweryfikować, czy choćby są czytelne, nie dorabiane. 

 

To niech sobie Policja sprawdza jak to takie ważne, szczególnie jak to jest właściciel i ma swoje numery rejestracyjne. Podzielisz się może pomysłem, jaka jest różnica w tablicach z urzędu i tablicach z Allegro, skoro na drodze są nie odróżnienia bez wnikliwej analizy i należą do właściwego pojazdu? Jak sa inne to bez problemu można to stwierdzić i to zupełnie inne para kaloszy. 

 

39 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Nie gloryfikuję tego.

Ale nie miejmy pretensji do pani/pana w okienku.

 

Ja nie miałem pretensji do pani w okienku, tylko uznaję takie przepisy za idiotyczne i w miarę możliwości unikam jakikolwiek utrudnień urzędniczych z tym związanych.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał(a):

 

Ja nie miałem pretensji do pani w okienku, tylko uznaję takie przepisy za idiotyczne i w miarę możliwości unikam jakikolwiek utrudnień urzędniczych z tym związanych.  

W jaki sposób unikasz? Doradź kolegom ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał(a):

W jaki sposób unikasz? Doradź kolegom ;]

 

O nie, doradzać nie zamierzam - wystarczajaco dużo chamstwa i życzeń problemów w tym wątku otrzymałem, by jeszcze "doradzać" ;]  Naklejkę na szybę to mi diagnosta przykleił, bo jak to określił "donoszą" i bez tego nie może wypuścić :hehe:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Takie przepisy.

W czym to winna pani z okienka?

Tak trudno przynieść czyste tablice?

 

No łatwe być nie musi.

Przejeżdżasz pol miasta w kiepska pogodę, najwcześniej jak się da, żeby wyrobić się jeszcze do roboty.

Trzymasz w ręku brudne tablice i masz pierwszy bilecik ;]

Do kibla nie pójdziesz umyć, bo kolejka przepadnie.

 

Wiem że przepisy, ale równie dobrze mogą być przepisy o potrzebie owinięcia auta w białą kokardę w czerwone kropki, bo dlaczego nie?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kravitz napisał(a):

 

No łatwe być nie musi.

Przejeżdżasz pol miasta w kiepska pogodę, najwcześniej jak się da, żeby wyrobić się jeszcze do roboty.

Trzymasz w ręku brudne tablice i masz pierwszy bilecik ;]

Do kibla nie pójdziesz umyć, bo kolejka przepadnie.

 

Wiem że przepisy, ale równie dobrze mogą być przepisy o potrzebie owinięcia auta w białą kokardę w czerwone kropki, bo dlaczego nie?

Mnie cały czas chodzi głównie o to, że pani w okienku nie jest winna ;]

A czy można zrezygnować z weryfikacji tablic - trudni mi powiedziec.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Ciekawe - to urzędnik nie mógł zejść do samochodu i zalegalizować przedniej szyby? W sumie szkoda, że nie kazali szyby przynosić :hehe:

Niewątpliwie skróciłoby to kolejki w większych Wydziałach Komunikacji. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ochkarol napisał(a):

Niewątpliwie skróciłoby to kolejki w większych Wydziałach Komunikacji. 

Mieszkam za granicą parę lat, kupowałem parę samochodów, motocykli, trzecich tablic czy przyczepę motocyklową. Nawet nie wiem gdzie jest "ichniejszy" wydział komunikacji. Jak widać można to zrobić bez kolejek. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, janusz napisał(a):

Mieszkam za granicą parę lat, kupowałem parę samochodów, motocykli, trzecich tablic czy przyczepę motocyklową. Nawet nie wiem gdzie jest "ichniejszy" wydział komunikacji. Jak widać można to zrobić bez kolejek. 

 

Można bez kolejek, bez zbędnych debilizmów i tak, by jednak ludziom (podatnikom) było jak najwygodniej. W PL różne głupoty powoli odchodzą do lamusa, ale jak widać mamy jednak trochę ich zwolenników, więc łatwo nie będzie ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jesteśmy "za granicą" i mamy przepisy, jakie mamy. Naród też mamy, jaki mamy.

Przepisy mamy takie, jakich sobie reprezentantów narodu wybieramy. To oni stanowią prawo a nie urzędnicy. Więc bez sensu jest się ich czepiać. 

I żeby nie było - nie jestem urzędnikiem i też wolałbym po urzędach nie biegać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ochkarol napisał(a):

Ale nie jesteśmy "za granicą" i mamy przepisy, jakie mamy. Naród też mamy, jaki mamy.

Przepisy mamy takie, jakich sobie reprezentantów narodu wybieramy. To oni stanowią prawo a nie urzędnicy. Więc bez sensu jest się ich czepiać. 

I żeby nie było - nie jestem urzędnikiem i też wolałbym po urzędach nie biegać. 

 

Znaczy popierasz patologię - muszę Kolege zmartwić, ale wiele idiotyzmów wynika z braku znajomości prawa czy zwykłej złośliwości wśród urzędników. Zbyt wiele razy "walczyłem" z urzędnikami, by stać na stanowisku, że "bez sensu jest się ich czepiać". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taki wniosek, że popieram patologię. Nie wyciągaj pochopnych wniosków i nadinterpretuj moich wypowiedzi.

Bez sensu jest się czepiać urzędnika, że nie leci nakleić nalepki legalizacyjnej na tablice, skoro prawo nakłada obowiązek na właściciela pojazdu, aby dostarczył tablicę do urzędu. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ochkarol napisał(a):

Nie wiem skąd taki wniosek, że popieram patologię. Nie wyciągaj pochopnych wniosków i nadinterpretuj moich wypowiedzi.

 

Wnioskuję, że odnosiłeś się do mojej odpowiedzi, więc zacytuję Twoją:

45 minut temu, ochkarol napisał(a):

To oni stanowią prawo a nie urzędnicy. Więc bez sensu jest się ich czepiać. 

 

To nie jest nadinterpretacja - to wniosek wprost. Ja najbardziej należy ich pilnować i czepiać się nawet do drobiazgów, bo w przeciwnym przypadku akceptujemy patologię, która się szerzy przez takie podejście. Urzędnicza patologia ma się swietnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Jak najbardziej należy ich pilnować i czepiać się nawet do drobiazgów...

 

To stwierdzenie "czepiać się nawet do drobiazgów" mnie rozwaliło. 😆

Dobrej nocy. Z mojej strony EOT w temacie urzędników. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ochkarol napisał(a):

To stwierdzenie "czepiać się nawet do drobiazgów" mnie rozwaliło. 😆  

 

Jak ktoś zapomina o rozporządzeniu, to najwyraźniej był to drobiazg, ale skoro tak lekko podchodzisz do takich tematów...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.