Skocz do zawartości

71. Rajd Polski


Qubczyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Radio rajdowe online:

> Radio rajdowe

> Wywiady na mecie, i inne wiadomości z rajdu

Dzięki za linka. Zawsze ich słucham ale akurat skorzystałem z Twojego linku i właśnie zaczynał się konkurs - posłałem odpowiedź i jako jedyny trafiłem i wygrałem nagrody Lotosu.

Teraz muszę jechać je odebrać, bo niestety mnie tam nie ma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sołowowa --- kilka słów

Quote:

Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę" miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice.


http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sołowowa --- kilka słów

> Quote:

> Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już

> drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę"

> miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice.

> http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511

tym razem Hołowczyc grinser006.gif

Hol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, nie zdążył auta poznać

> Ale za to nasz ulubieniec świetnie jedzie, czasy w pierwszej 6-8.

> Blisko Finów, którzy po szutrach to potrafią jeździć. Nawet Hirvonena czasem objedzie

nie jest źle - po 14 OS jest 7-y [ok.gif

oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, nie zdążył auta poznać

> Ale za to nasz ulubieniec świetnie jedzie, czasy w pierwszej 6-8.

> Blisko Finów, którzy po szutrach to potrafią jeździć. Nawet Hirvonena czasem objedzie

i po zawodach. urwal kolo. a byl 6 w generalce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda chłopa,ale z relacji moich szpiegów wynika,że dość cienko jechał od początku.

Jak jechał nie widziałem, ale po czasach rewelacji nie było widać. Po czasach było widać, że brakuje mu wjeżdżenia w samochód. Gość ma owszem ogromny talent, dużo już osiągnął, ale było widać że talent i ogromne doswiadczenie to tylko część układanki - widać było że gość nie jest już na bieżąco - były odcinki gdzie tracił do Kubicy 10, 20, 30 s, ale były też takie gdzie tracił ponad minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to już jednak kwestia wieku.

5 lat temu też jechał jednorazowo autem WRC i dał rade wbić się na 6m.

Co jak co, ale nawierzchnie to powinien mieć opanowaną, tym bardziej, że jeździ offroad.

Tak samo jak Heniek Solberg, cieżko mu się wbić do pierwszej dychy.

"Młodzież" rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań Tomka Czopika po:

Quote:

WRÓCIŁEM Z POLSKIEGO! i muszę coś napisać; Organizacyjnie OK mimo faila z Litwą, wszyscy chcą umiędzynarodowiadania (ładne słowo
smile.gif
) Rajdów WRC ale myślę że to nie wyszło, sam tam byłem i przyznaję że zabezpieczenia NIE BYŁO!! i choć lubię Druskienniki i Litwinów to wyszedł lekki niewypał, kilku driverów (Meeke) wypowiedziało się mocno o tym wyjeździe na Litwę a nasi Burdalscy chyba dobrze i słusznie postąpili z odwołaniem odcinków (szkoda tylko że tego nie wymyślono wcześniej ale może taka polityka
smile.gif
) Poza tym jakem kierowca!!! czołówka idzie takim butem że ciarki przechodzą!! na prawdę, z Kubikiem włącznie. Niech się już zamkną gawędziarze - Robert idzie w czołówce WRC a że przydarzają mu się błędy to trudno, jedzie pierwszy raz w szpicy (Ostberg szedł pięknie i walnął grubo a kilku innych też miało problemy) i pierwszy rok w WRC a dogina tak jak nigdy nie widziałem, kibice na miejscu też to czują i dlatego atmosfera na odcinkach jest nie do opisania!!!

Żal Sołka i Krzyśka (pięknie powiedziane: młodzi kierowcy nie jadą oni fruną
smile.gif
)

Skończyły się czasy przygody rajdowej, teraz ci młodzi, zdolni (nieraz przystojni - pozdrowienia dla koleżanek hostess które wzdychają
smile.gif
)) są perfekcyjni, mają zaplecze, umiejętności i czas na trening - i tak ma być!!

Spotkałem wielu fanów rajdów i wszyscy, czy spali w namiotach czy w hotelach - świetnie się bawili, po prostu spędzili WRC wakacje na Mazurach...

Widziałem większość oesów i nawet dzięki VW kilka z góry (mega przeżycie zobaczyć ile ludzi na trasie) oglądnijcie również co mówią kierowcy na wrc.com - możemy być dumni, piękny rajd (Finlandia, tylko bardziej piaszczysta) i mega atmosfera i kibice!! A jak dużo obc


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już widziałem na FB jak jeden z drugim odszczekują krytycyzmy odnośnie jazdy Roberta. Byli w szoku widząc jaką ma prędkość.

Na YT jest sporo filmów jak idzie konkretnie po odcinku. Ten jest fajny, taki artystyczny na zachodzie słońca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jechał nie widziałem, ale po czasach rewelacji nie było widać. Po czasach było widać, że

> brakuje mu wjeżdżenia w samochód. Gość ma owszem ogromny talent, dużo już osiągnął, ale było

> widać że talent i ogromne doswiadczenie to tylko część układanki - widać było że gość nie jest

> już na bieżąco - były odcinki gdzie tracił do Kubicy 10, 20, 30 s, ale były też takie gdzie

> tracił ponad minutę.

Holowczyc,Sołowow to juz takie" rajdowe dziadki" trochę,niektórych rzeczy poprostu nie da się oszukać.

Co do wjeżdżenia w samochód to byłbym ostrożny(swoje napewno potrenował). Trasy tego rajdu pan Krzysztof moze pokonywac po ciemku i bez świateł-trenuje na nich od kilkudziesięciu lat smile.gif

Poprostu jego czas w rajdach, juz chyba powoli mija. Jak dla mnie to kapitalny kierowca-sportowiec i tak juz zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie już widziałem na FB jak jeden z drugim odszczekują krytycyzmy odnośnie jazdy Roberta. Byli

> w szoku widząc jaką ma prędkość.

Wygląda jakby TGV jechało polną drogą i helikoptery ledwo za nim nadążają wink.gif

Moze (?) po tym rajdzie kilku krytyków Kubicy ubędzie, bo może co niektórzy z nich mieli okazję zobaczyć go w akcji i zmienili nastawienie.

Tempo rzeczywiście gość ma imponujące - dopiero drugi rok w rajdach a zasuwa jak czołówka. Gdyby nie pech z urwanym kołem, to być może zakońćzyłby rajd ok 5-6 miejsca , bo cały rajd jechał mniej więcej w tych okolicach - na OSach najczęściej był między 5 a 9 miejscem, kilka razy trzeci i kilka razy na początku drugiej dziesiątki.Tempo ma, teraz trochę doświadczenia przez ten sezon zbierze (oby już jak namniej boleśnie) i jeśli będzie w przyszłym roku kontynuował starty w WRC to może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyce wykręcało oglądając czołówkę w tym Roberta

> Ten filmik dobrze oddaje ten ogień na tłok przez szuter w bok

fajny sport, przejazdy robia wrazenie.. ale patrzac na ustawienie niektorych kibicow to brak im instyktow samozachowawczych screwy.gif

287805901-Zrzutekranu2014-07-0402.04.57.png

na wysokości lądowania z hopy lub tuż za nią / przed nią ustawienie są ludzi tuż przy samej trasie przejazdu .. rozumiem że to zamroczenie kurzem sprawia ze nie potrafia sobie wyobrazic ze samochod laduje nieco bardziej w prawo albo lewo , zalicza rolke albo go znosi na pobocze.. ? sick.gif

post-53479-14352524775487_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Ci sami ludzie co chodzą nocą pobaczami nie mając odblasków, ci sami co wchodzą na pasy przed nadjeżdżający pojazd, ci sami którzy w warunkach zimowych wchodza na Rysy w dresie i tramkach ... życie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajny sport, przejazdy robia wrazenie.. ale patrzac na ustawienie niektorych kibicow to brak im

> instyktow samozachowawczych

> na wysokości lądowania z hopy lub tuż za nią / przed nią ustawienie są ludzi tuż przy samej trasie

> przejazdu .. rozumiem że to zamroczenie kurzem sprawia ze nie potrafia sobie wyobrazic ze

> samochod laduje nieco bardziej w prawo albo lewo , zalicza rolke albo go znosi na pobocze.. ?

Jak na załączonym obrazku takich ludzi było multum. Tak po za tematem to pierwszy raz widziałem jak po oesie bieg jakiś gość z psem husky smile.gif a o ludziach upadających po % nie wspomnę

#.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Sam stałem nie raz tak blisko, że mógłbym dotknąć ten samochód.

Grunt to zminimalizować ryzyko. Jak stałem MEGA blisko to stałem na wewnętrznej. Na wewnętrznej ryzyko jest mimo wszystko małe.

Zresztą, na zewnętrznej też stałem. Raz za mega grubym drzewem, drugi raz na tyle głęboko, że nie wiem jakby trzeba pójść, żeby do mnie dojechać. Jeszcze na innym stejdżu też stałem na zewnętrznej, ale dzielił mnie mega rów, korzeń i drzewka. Nie przebiłby się do mnie. A na hopach też stałem mega blisko, ale tam gdzie lecieli, a nie gdzie lądowali.

Moim zdaniem fajnie się krytykuje na forum, że ten czy tamten stoi "nieodpowiedzialnie", a samemu robi się to samo zlosnik.gif Grunt to robić to z głową. A ryzyko jest zawsze. Jak się chce bez ryzyka to się gra w szachy.

A sam rajd .... MEGA. Byłem 2 raz na WRC w Polsce i jestem pod MEGA wrażeniem. Jak tylko będzie za rok to jadę, ale biorę ze sobą rower zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.