Skocz do zawartości

Civic 2017 5D Xgen dla EU


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

Lada chwila zostanie zaprezentowany na targach, a tymczasem już poszły komunikaty prasowe

 

Moc jednak poniżej oczekiwań. Wg zapowiedzi 1.5T mial miec w EU 201 KM, bedzie mial 182. Slabszy 1.0T 3cyl bedzie mial 129KM

 

 

 


Nowy Civic przede wszystkim urósł. Auto jest o 130 mm dłuższe oraz ma o 30 mm większą szerokość i rozstaw osi. Jedynym wymiarem, który zmalał, jest wysokość nadwozia. Dziesiąta odsłona hatchbacka będzie o 20 mm niższa od swojego poprzednika. 
W palecie silnikowej nowej Hondy Civic pojawią się trzy motory, w tym dwa całkowicie nowe benzyniaki. Jednostki mają potężne znaczenie dla producenta - inaczej nie wydawałby na ich opracowanie jednej trzeciej budżetu działu badań. 3-cylindrowy benzyniak o oznaczeniu 1,0 VTEC Turbo zaoferuje 129 koni mechanicznych. Jednostka 1,5 VTEC Turbo daje do dyspozycji 182, a diesel 1,6 i-DTEC 120 koni. O ile silniki benzynowe można sparować z 6-biegową skrzynią manualną lub CVT, o tyle diesel ma występować z przekładnią manualną lub 9-biegową automatyczną.

 

 

CVT w US pracuje na wirtualnych 7 biegach wiec w EU tez licze na brak efektu gastrokuriera. Bagażnik na poziomie 480litrów jak w poprzednich generacjach ale bez płaskiej podłogi po złożeniu oparć. Brak też magic seats  :buu:  :beksa:

 

3acece16472adb41136a94fd1ca32b55.jpeg

f7289ab8ef8ffbf016c9416e9fdc5e8e.jpeg

b53112ff9be66f52e13e02f61b9819dc.jpeg

0cd5a9864af684be6e5a429e8999a486.jpeg

8a0b25ac4473ba8dfc5eab487bd6c74f.jpeg

 

więcej pix tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowa-honda-civic-na-zdjeciach-zobacz-wersje-europejska/lw2gee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada chwila zostanie zaprezentowany na targach, a tymczasem już poszły komunikaty prasowe

 

Moc jednak poniżej oczekiwań. Wg zapowiedzi 1.5T mial miec w EU 201 KM, bedzie mial 182. Slabszy 1.0T 3cyl bedzie mial 129KM

 

 

 

CVT w US pracuje na wirtualnych 7 biegach wiec w EU tez licze na brak efektu gastrokuriera. Bagażnik na poziomie 480litrów jak w poprzednich generacjach ale bez płaskiej podłogi po złożeniu oparć. Brak też magic seats  :buu:  :beksa:

 

3acece16472adb41136a94fd1ca32b55.jpeg

f7289ab8ef8ffbf016c9416e9fdc5e8e.jpeg

b53112ff9be66f52e13e02f61b9819dc.jpeg

0cd5a9864af684be6e5a429e8999a486.jpeg

8a0b25ac4473ba8dfc5eab487bd6c74f.jpeg

 

więcej pix tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowa-honda-civic-na-zdjeciach-zobacz-wersje-europejska/lw2gee

 

do wyglądu zewnętrznego pewnie się da przyzwyczaić jak będzie tego trochę na drogach. Ale z tego co widzę na zdjeciach, to auto ma całkiem fajne wnętrze. Takie w miarę schludne i nieprzekombinowane. No i silniki: jeżeli nie przesadzą z ceną to taki Civic 1.5 Turbo 180KM może być bardzo fajnym dynamicznym kompaktem, jako konkurencja np. dla Leona 1.8 TSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na stałe będzie, czy tez każdy będzie mógł wybrać, czyli woli efekt skuterka i lepsze osiągi, czy brak efektu i gorsze osiągi?

 

nie wiem. Na filmikach z US, wersja o 173KM robi z CVT w trybie symulacji biegów 0-60mph w 7,1 sekundy. Jak dla mnie calkiem OK wynik jak na cywilna wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych plotek o kombi :(

sent from mobile

 

kombi sprzedaja sie jedynie w EU, jezeli to nie jest ich priorytet to w zasadzie nie ma sensu projektowac.

Jesli chodzi o obecna generacje to widuje jednak duzo czesciej htb niz kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi sprzedaja sie jedynie w EU, jezeli to nie jest ich priorytet to w zasadzie nie ma sensu projektowac.

Jesli chodzi o obecna generacje to widuje jednak duzo czesciej htb niz kombi.

Bo do kombi brakuje sensownych silników. 1.8 sobie slabo radzi. Diesel 120KM też bez szału i do tego drogo.

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nawet myślałem, ale w wtedy nie było nic. W tej chwili w całej DK są dwie sztuki z 2015, jedna z 35kkm, druga 16kkm...

Ja widzialem jedna sztuke Megane GT kombii kurcze powiem ze jest piekne. Widzialem biale z czarnymi wstawkami i czarnymi felami marzenie :)

LIFE IS TOO SHORT TO RIDE SHIT BIKES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada chwila zostanie zaprezentowany na targach, a tymczasem już poszły komunikaty prasowe

 

Moc jednak poniżej oczekiwań. Wg zapowiedzi 1.5T mial miec w EU 201 KM, bedzie mial 182. Slabszy 1.0T 3cyl bedzie mial 129KM

 

 

 

CVT w US pracuje na wirtualnych 7 biegach wiec w EU tez licze na brak efektu gastrokuriera. Bagażnik na poziomie 480litrów jak w poprzednich generacjach ale bez płaskiej podłogi po złożeniu oparć. Brak też magic seats  :buu:  :beksa:

 

3acece16472adb41136a94fd1ca32b55.jpeg

f7289ab8ef8ffbf016c9416e9fdc5e8e.jpeg

b53112ff9be66f52e13e02f61b9819dc.jpeg

0cd5a9864af684be6e5a429e8999a486.jpeg

8a0b25ac4473ba8dfc5eab487bd6c74f.jpeg

 

więcej pix tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowa-honda-civic-na-zdjeciach-zobacz-wersje-europejska/lw2gee

 

 

Czyli zrobili takiego "Lancera 5D", brzydal    ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombi sprzedaja sie jedynie w EU, jezeli to nie jest ich priorytet to w zasadzie nie ma sensu projektowac.

Jesli chodzi o obecna generacje to widuje jednak duzo czesciej htb niz kombi.

Już coraz mniej... Teraz sprzedaje sie SUVy zamiast kombi czy MPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce 1.5T zabije ceną. Zostanie ten pierdziawek 1.0. Jak mi się trafi okazja do zmiany to wezme obecnego tourera 1.8 noPB.

Btw, tył paskudny tej Xtki ale mam wrażenie,że na żywo lepiej wypadnie niż na fotach.

Z obecnej IX hatch. jestem zadowolony zwłaszcza wysoko cenię jakość wnętrza. Focus ze swoimi plastikami się nie umywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada chwila zostanie zaprezentowany na targach, a tymczasem już poszły komunikaty prasowe

 

Moc jednak poniżej oczekiwań. Wg zapowiedzi 1.5T mial miec w EU 201 KM, bedzie mial 182. Slabszy 1.0T 3cyl bedzie mial 129KM

 

 

CVT w US pracuje na wirtualnych 7 biegach wiec w EU tez licze na brak efektu gastrokuriera. Bagażnik na poziomie 480litrów jak w poprzednich generacjach ale bez płaskiej podłogi po złożeniu oparć. Brak też magic seats  :buu:  :beksa:

 

więcej pix tutaj http://moto.onet.pl/aktualnosci/nowa-honda-civic-na-zdjeciach-zobacz-wersje-europejska/lw2gee

 

Mnie sie calkiem podoba, zakladajac ze nie przesadza z cena i ze ten 1.5T będzie miał jakas w miare 'sportowa' charakterystykę może być fajne auto.

Jedyny zgrzyt to ten automat CVT - to się nie nadaje nawet do skutera, a co dopiero do samochodu, wiec realnie zostaje manual. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie calkiem podoba, zakladajac ze nie przesadza z cena i ze ten 1.5T będzie miał jakas w miare 'sportowa' charakterystykę może być fajne auto.

Jedyny zgrzyt to ten automat CVT - to się nie nadaje nawet do skutera, a co dopiero do samochodu, wiec realnie zostaje manual.

W Stanach CVT operuje na 7 zdefiniowanych przełożeniach. Tu może być podobnie

sent from mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach CVT operuje na 7 zdefiniowanych przełożeniach. Tu może być podobnie

sent from mobile

 

Nie zmienia to faktu ze CVT to psia kupa wśród automatów i konkurencja ma sporo lepsze rozwiązania w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuje Cię hałas powyżej 160?

Jeśli to do mnie pytanie to:

1. Ze 3 razy w życiu jechałem ≥160 km/h. :) Choć dynamicznie jeżdżę to nie biję rekordów prędkości

2. Civic JEST głośnym autem przy prędkościach 140+

Każde auto ma jakieś wady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To na stałe będzie, czy tez każdy będzie mógł wybrać

 

pewnie bedzie podobnie jak w subaru

 

w trybie normalnym jak operujesz gazem w zaksiesie (w przyblizeniu) 1/4-3/4 to masz wirtualne biegi

 

jak glaszcesz gaz to masz stale obr 1000-1500  jak depczesz do deski to stale ~6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie bedzie podobnie jak w subaru

 

w trybie normalnym jak operujesz gazem w zaksiesie (w przyblizeniu) 1/4-3/4 to masz wirtualne biegi

 

jak glaszcesz gaz to masz stale obr 1000-1500  jak depczesz do deski to stale ~6000

 

W US w trybie sport działają wirtualne biegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec Hondy Civic nastąpił na 6gen. To, co robię od kilku lat to bezcharakterne samochodziki dla korpoludków naszpikowane elektroniką.

 

Posiadacze 5gen twierdza ze skonczyl sie na 5gen :) zawsze jak wychodzi nowa generacja to wszyscy twierdza, ze jest fatalna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu ze CVT to psia kupa wśród automatów i konkurencja ma sporo lepsze rozwiązania w tym zakresie.

 

Świat idzie chyba w kierunku CVT. 

Jak dla mnie to jest idealna skrzynia. Męcząca tylko wtedy jak chcesz jechać bardziej dynamicznie.

Jak jedziesz jako tako zgodnie z przepisami i nie szalejąc, to nic lepszego nie połączysz z silnikiem spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W US w trybie sport działają wirtualne biegi

 

moze i dzialaja ale jakos tak beznadziejnie imo. Do ok 5.3krpm "na 1 biegu" silnik dokreca sie ladnie a potem zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy tzn. predkosc rosnie ale obroty prawie nie, jakies skoki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze 5gen twierdza ze skonczyl sie na 5gen :) zawsze jak wychodzi nowa generacja to wszyscy twierdza, ze jest fatalna :)

 

Ja mam 8 generacje i jestem zachwycony.

Jakby mnie bylo stac, to bym sobie kupil 9 generacje bo mi sie jeszcze bardziej podoba.

A 10 generacja to juz wogole miodzio patrzac po zdjeciach - ciekawe tylko jak bedzie jezdzic - ale pewny jestem ze bardzo dobrze bo to wkoncu civic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Pojawił się cennik i specyfikacja dla PL rynku. Jak dla mnie ... kosmos.

Dealerzy juz pewnie w weekend siedza na pracuj.pl ...

 

Ceny na poziomie klasy D. Ja rozumiem, ze fajny silnik i duzo bajerow (honda sensing we wszystkich wersjach w standardzie). Ale konkurencja jest duuuzo tansza.

 

 

 

jzcy08.jpg

2q9h11s.jpg

2u61ixv.jpg

8xu7i0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie chyba w kierunku CVT. 

Jak dla mnie to jest idealna skrzynia. Męcząca tylko wtedy jak chcesz jechać bardziej dynamicznie.

Jak jedziesz jako tako zgodnie z przepisami i nie szalejąc, to nic lepszego nie połączysz z silnikiem spalinowym.

W dieslach sprawdza sie zdecydowanie lepiej.

Nie masz tak wysokich obrotow, nie masz halasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1,5 Sport plus albo sport wjeżdża w przyszłym roku, exe nie będzie miało pewnie body

 

Tez myslalem o potencjalnej zmianie na Xgen, ale w obliczu cen chyba poczekam albo na uzywki albo na lifting

 

 

Ceny takie same jak 9 gen

 

Mowisz o UK? Polskie ceny sa wyzsze o co najmniej 10 tys od 9gen. (1.8 Exec kosztuje teraz 97 tys, sport 83 tys - cennikowo bez promo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzili tak o 20tyś zł    ;]

 

bo ja wiem - myslę że o ok 10kpln - ale że to nowośc, to musieli dołożyć :)

 

Zauważ, że 100kpln za 182 konne auto klasy C to nei strasznie dużo. Wyznacznik w tej klasie - golf jest pewnie droższy w takim wariancie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem - myslę że o ok 10kpln - ale że to nowośc, to musieli dołożyć :)

 

Zauważ, że 100kpln za 182 konne auto klasy C to nei strasznie dużo. Wyznacznik w tej klasie - golf jest pewnie droższy w takim wariancie mocy

 

 

to porównajmy...

 

Seat Leon 180KM FR Tecno+ 86900zł

Opel Astra 200KM Dynamic 84400zł,  Elite 87500zł

Skoda Octavia 180KM Ambition 93500zł

 

jeśli mówimy o zwykłych (nie usportowionych typu GT, GTI, R, RS itp) kompaktach z mocnymi silnikami   ;)

 

Zwykły Golf jest dostępny z silnikami do 150KM, a GTI już ma 220KM i kosztuje od 112tyś zł, wiec nie ma co porównywać  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.