Skocz do zawartości

Czujniki cofania


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rostex napisał:

ASO montuje najtańsze, ale zwykle montowane są wersje z wyświetlaczem zamiast samego buzzera.

I tak i nie. 

Toyota zamontowała czujniki kosztujące chyba 400 czy 500 PLN jak bym kupował samemu. 

Ford montował w gratisie - ten nie wiem czy 50 kosztował.

Mimo wszystko w najtańsze po ostatnim zakupie kolegi bym nie poszedł.  Czujniki nie widzą słupków A nawet pieszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Camel napisał:

Co teraz jest modne i co się kupuje :)

Modne, nie modne ale zalozylem najzwyklejsze https://allegro.pl/oferta/czujniki-parkowania-przewodowe-7447878323

Powiem Ci ze bylem na tyle sceptyczny co do jakości i trwalosci, ze kupiłem "na zapas" dwa komplety. Uznalem ze moze się popsuje albo od razu działać nie będzie. A tu niespodzianka. Dwa lata i popsuć sie nie chciały, zima, śnieg, myjka bezdotykowa. Sensory wystarczająco czule i precyzyjne. Z podlaczeniem klopotu nie bylo, błędów komp nie wywalil. Czego chcieć więcej w takiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Camel napisał:

DZ. w ASO za to samo 600 a tu 50 i 550 na browar zostaje 🧐

A gwarancja ? Mam furę na gwarancji i też chciałem założyć ekstra czujniki. Niby mogę ale tylko w ASO i tylko ich. Cena prawie 1 kpln 8]:facepalm: za uniwersalne. Jak założe sam to mogę stracić gwarancję. No i kiszka na razie muszę poczekać, bo szkoda mi ryzykować gwarancję na samochód dla czujników cofania za 50 zł z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

Czujniki nie widzą słupków A nawet pieszego. 

Podłączył je do zasilania?

 

Tu na AK ludzie mają nie raz takie problemy z prostymi rzeczami, że głowa mała.

Edytowane przez rostex
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Randar napisał:

A gwarancja ? Mam furę na gwarancji i też chciałem założyć ekstra czujniki. Niby mogę ale tylko w ASO i tylko ich. Cena prawie 1 kpln 8]:facepalm: za uniwersalne. Jak założe sam to mogę stracić gwarancję. No i kiszka na razie muszę poczekać, bo szkoda mi ryzykować gwarancję na samochód dla czujników cofania za 50 zł z allegro.

wiem ze to polsrodek i trzeba by poczytać o tym jak sie sprawują zestawy czujników montowane w ramce tylniej tablicy rejestracyjnej. Ingerecja w karoserie zadna a w elektryke niewielka i odwracalna. Tylko czy jest sens i czy nie trzeba będzie demontowac za kazda wizyta w ASO żeby "inz. Mareczek" nie dostrzegł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Randar napisał:

A gwarancja ? Mam furę na gwarancji i też chciałem założyć ekstra czujniki. Niby mogę ale tylko w ASO i tylko ich. Cena prawie 1 kpln 8]:facepalm: za uniwersalne. Jak założe sam to mogę stracić gwarancję. No i kiszka na razie muszę poczekać, bo szkoda mi ryzykować gwarancję na samochód dla czujników cofania za 50 zł z allegro.

Kupić to co @dyniek000 poleca, i zlecić montaż aso,  powinno 500 starczyć. Pytanie co za auto i jakie są warunki gwarancji,  bo to co serwis mówi nie zawsze jest z nią lub przepisami zgodne, a czasem i z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś z kolei zamontowane za 50zl. Oprócz z jednym zestawem problemu nie miałem. Nawet oryginalne kiedyś wyrzuciłem bo czujnik 130zl co defacto daje nam praktycznie dwa i pół zestawu najtańszych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur_W_wa napisał:

Kupić to co @dyniek000 poleca, i zlecić montaż aso,  powinno 500 starczyć. Pytanie co za auto i jakie są warunki gwarancji,  bo to co serwis mówi nie zawsze jest z nią lub przepisami zgodne, a czasem i z producentem.

Samochód to opel, a korespondencja z GM wygląda tak:

Moje pytanie do nich 

 

Dzień Dobry, proszę o informację na temat możliwości doposażenia samochodu Opel Astra J w czujniki parkowania z tyłu. Samochód jest w okresie gwarancji. Czy jest możliwe zamontowanie czujników parkowania zakupionych poza ASO Opla ale zlecenie ich montażu w ASO i zachowanie gwarancji na samochód ?

 

a taka odpowiedź

 

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z zapisem książeczki gwarancyjnej roszczenia gwarancyjne są wykluczone w przypadku zespołów, które są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z częściami zamontowanymi po przekazaniu pojazdu klientowi, które nie są oryginalnymi akcesoriami Opla, lub jeśli pojazd został zmodyfikowany w sposób niezatwierdzony przez firmę Opel

 

Mam 3 salony w mieście i żaden nie chce zamontować dostarczonego im zestawu. Proponują swój w cenie około 500 pln i usługa montażu drugie 500 pln. Jeden z salonów proponuje montaż fabrycznego zestawu za ok. 2 kpln. 

 

Tak, że tak ... jeszcze 1,5 roku muszę poczekać i zakładam sam.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to opel, a korespondencja z GM wygląda tak:
Moje pytanie do nich 
 
Dzień Dobry, proszę o informację na temat możliwości doposażenia samochodu Opel Astra J w czujniki parkowania z tyłu. Samochód jest w okresie gwarancji. Czy jest możliwe zamontowanie czujników parkowania zakupionych poza ASO Opla ale zlecenie ich montażu w ASO i zachowanie gwarancji na samochód ?
 
a taka odpowiedź
 
Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z zapisem książeczki gwarancyjnej roszczenia gwarancyjne są wykluczone w przypadku zespołów, które są bezpośrednio lub pośrednio powiązane z częściami zamontowanymi po przekazaniu pojazdu klientowi, które nie są oryginalnymi akcesoriami Opla, lub jeśli pojazd został zmodyfikowany w sposób niezatwierdzony przez firmę Opel
 
Mam 3 salony w mieście i żaden nie chce zamontować dostarczonego im zestawu. Proponują swój w cenie około 500 pln i usługa montażu drugie 500 pln. Jeden z salonów proponuje montaż fabrycznego zestawu za ok. 2 kpln. 
 
Tak, że tak ... jeszcze 1,5 roku muszę poczekać i zakładam sam.
Biorąc pod uwagę jak podłącza się czujniki to najwyżej tracisz gwarancję na jedna tylna lampę. A tak na serio to myślisz, że ktoś w ASO ma czas podczas serwisow na szukanie co to jest podlaczone poza ASO?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Randar napisał:

A gwarancja ? Mam furę na gwarancji i też chciałem założyć ekstra czujniki. Niby mogę ale tylko w ASO i tylko ich. Cena prawie 1 kpln 8]:facepalm: za uniwersalne. Jak założe sam to mogę stracić gwarancję. No i kiszka na razie muszę poczekać, bo szkoda mi ryzykować gwarancję na samochód dla czujników cofania za 50 zł z allegro.

Swoją drogą to zakup nowej astry J sedan bez czujników parkowania to dość odważna decyzja ;)

A wracając do tematu - to tak jak pisał @spad wyżej - nikt nie będzie się w ASO dopierniczał do czujników. Utrzymanie gwarancji tak na prawdę jest w ich interesie bo mają z obsługi kasę od GM. A na dodatek na 99% nikt nie zwróci nawet na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

Biorąc pod uwagę jak podłącza się czujniki to najwyżej tracisz gwarancję na jedna tylna lampę. A tak na serio to myślisz, że ktoś w ASO ma czas podczas serwisow na szukanie co to jest podlaczone poza ASO?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Albo na całą instalację elektryczną i decyduje o tym gwarant nie użytkownik.

Kiedyś przy okazji montażu gazu usłyszałem od nich, że na wszystkie układy auta, w które zaingerowałem.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaruga napisał:

Swoją drogą to zakup nowej astry J sedan bez czujników parkowania to dość odważna decyzja ;)

A wracając do tematu - to tak jak pisał @spad wyżej - nikt nie będzie się w ASO dopierniczał do czujników. Utrzymanie gwarancji tak na prawdę jest w ich interesie bo mają z obsługi kasę od GM. A na dodatek na 99% nikt nie zwróci nawet na to uwagi.

Brane było to co stało na placu i dlatego niema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne:

https://sklephadron.pl/czujniki-cofania/4525-czujnik-cofania-steelmate-ebat-d2-flush-mount-mat.html

z samym brzęczykiem...

 

Fajnie są montowane bo od spodu zderzaka i wyglądają jak oryginały, działają też w porządku.

Pomiary są powtarzalne, nie ma problemu z zabrudzeniem, zamoczeniem etc...

Jedyne co czasami się pojawia i co mogę im zarzucić to to, że zdarza im się włączyć z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym aucie mam dokładane Chińczyki za 60zł. Tu akurat wstawiłem w oryginalną listwę na PDC. 

W drugim mam ori parktronik, zintegrowany z radiem (wycisza dźwięk, jak zaczyna pipkać). 

 

Podsumowanie:

1. Jedne i drugie działają - wspólna cecha

2. Ori PDC są szybkie - Chińczyki wymagają zachowania większej ostrożności przy tyłowaniu.

3. Chińczyki działają już 3 czy 4 lata a ori PDC ma czasem problem z czujnikiem lub wiązką.

 

 

Podsumowanie 2:

Tam, gdzie mam Chińczyki, z założenia miało być tanio, bo to auto "zapasowe". Czujniki + ori listwa to koszt ok 110zł z własnym montażem (nie musiałem zrzucać zderzaka do tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2019 o 07:34, Camel napisał:

Co teraz jest modne i co się kupuje :)

Stig - działa, nie głupieje na deszczu, śniegu, brudnym aucie.

Odwzorowywanie odległości zgodne z rzeczywistością.

Kosztuje śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎07‎.‎01‎.‎2019 o 22:42, Randar napisał:

Samochód to opel, a korespondencja z GM wygląda tak:

Tak, że tak ... jeszcze 1,5 roku muszę poczekać i zakładam sam.

 

W Dixi maja permanenta promocje i zakladaja za 650PLN.

https://dixi-car.pl/promocje-serwis-czesci.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W Dixi maja permanenta promocje i zakladaja za 650PLN.

https://dixi-car.pl/promocje-serwis-czesci.htm

Kurcze, dobra cena. Ale z Wrocławia do Warszawy i z powrotem to ok 700 km i kilka godzin w trasie. Do tego koszt paliwa  i wychodzi cena u mnie lokalnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.