Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> Fast to może Ci wytrzyma z 10k jak będziesz delikatnie traktował zawieszenie.

nie pisz proszę takich dyrdymałów ok.gif

na FASTcie w Delcie mam zrobione ponad 20kkm, a wahacze w niej są elementem strasznie nietrwałym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pisz proszę takich dyrdymałów

> na FASTcie w Delcie mam zrobione ponad 20kkm, a wahacze w niej są elementem strasznie nietrwałym...

Może u Ciebie w delcie się sprawdzają ale tutaj mowa o punto mk1. I nie piszę tego bo gdzieś przeczytałem tylko po prostu wiem co wymieniałem w aucie i po jakim przebiegu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeszukuję alllegro w poszukiwaniu części do wymiany rozrządu w HGT.

Jakie części wchodzą w skład tego układu w silniku 1.8 z HGT?

Na pewno rolka i pasek, ale coś jeszcze? zlosnik.gif

Znalazłem rolki firmy SKF, ale rozrzut cenowy jest duży, od 65PLN, do 170PLN.

Czy ta najniższa cena świadczy o opodróbce, czy też jest ceną normalną, a te wyższe to naciąganie klienta?

Są też rolki firmy LUK. Która lepsza? icon_rolleyes.gif

Czy można się nadziać na podrabiany pasek rozrządu ? Kiedyś takich było zatrzęsienie do Lanosów. Być może rynek jest też zasypany czymś takim do Fiata.

Wariator też będę wymieniał, ale tutaj znalazłem akurat Ricambi wink.gif

Czy pompę wody wymienić "na wszelki wypadek"? W tym modelu lubi ten element siadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego ?

Dlatego że w tym silniku rozrząd jest delikatny i nie ma co na nim oszczędzać stosując zamienniki

> Czy ją trzeba wymieniać ? Jest wadliwa i potrafi stanąć/cieknąć ?

Różne opinie są na ten temat ale zważając na trudność w wymianie rozrządu to chyba lepiej profilaktycznie wymienić pompę za jednym razem niż za jakiś czas bawić się na nowo bo okaże się że padła.

Tego nie wymieniasz co roku tylko po wymianie masz spokój na kilka lat więc pozorna oszczędność może się zemścić w krótkim czasie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Witam Was i z góry dziękuje już za pomoc 270751858-jezyk.gif Pytanie jak w temacie - jakie polecacie tarcze, klocki, bębny i okładziny do nich? Pacjent to Punto Mk1 z silniczkiem 1.1 . Wiem że wyżej już były opisane różne zestawy, ale w tym wypadku chciałem zapytać o części Magneti Marelli - co o nich sądzicie? A jak nie one to jakie polecacie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sąsiadów,

> muszę wymienić nagrzewnicę w punto 1 96r 1.2ELX, były tam jakieś dwa typy? na allegro wychodzą typ

> valeo i borletti. Jak je rozpoznać? Dzięki za poradę.

Witam

Popatrz np na stronie InterCars na wentylatory nawiewu - też są Valeo i Borletti, a potem zobacz w swoim kropku i już będziesz wiedział jaką masz nagrzewnicę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam!

> Jakie części i jakie firmy polecacie?

Ja bym kupowal ori w ASO i nie kombinowal z zamiennikami.

> Co robić przy okazji, przebieg nie wiem jaki tam jest faktycznie?

Cala glowice czyli uszczelniacze zaworowe, docieranie zaworow, planowanie. Od razu wymiana rozrzadu.

> Wzięło padło i trza zmienić

> Pozdrawiam

No niestety pada, jednym pozniej innym wczesniej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jakie części i jakie firmy polecacie?

> Co robić przy okazji, przebieg nie wiem jaki tam jest faktycznie?

> Wzięło padło i trza zmienić

> Pozdrawiam

przypominam o wymianię śrub mocujących głowicę... to żeby nie wyszło zbyt tanio biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie śruby zabezpieczające polecicie do GP sporta , na ori alufelgi 17" 4x100 , żeby nie było problemu z odkręceniem , poprzednie zostały rozwiercone bo wzór się zniszczył podczas odkręcania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co myślicie o oleju Motul 10W40? Wszyscy piszą o Mobilu, Shellu czy Castrol. Coś nie tak z Motulem?

> Czy poprostu nie nadaje się do Punto?

Ja jeżdzę na motulu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co myślicie o oleju Motul 10W40? Wszyscy piszą o Mobilu, Shellu czy Castrol. Coś nie tak z Motulem?

> Czy poprostu nie nadaje się do Punto?

Po 50kkm mineralnego przeszedłem na motul 6100 synergie 10w40 (półsyntetyk). Nie widać żadnych skutków ubocznych, subiektywnie troszkę przyjemniej chodzi na wolnych. W dwóch autach przeszedłem na Motul i sobie chwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie świece zakupić, wybór ograniczam do

BERU ultra (nie dokopałem się jeszcze do oznaczen odpowiadajacych zalecanym ngk DCPR7E)

NGK DCPR7E

ISKRA TWE85PRS GAS-SUPER

Auto zasilane LPG, obecne świece od nowości nie zmieniane (43kkm).

W poprzednim aucie miałem BERU Ultra, problemów nie było.

Cenowo najlepiej wypada Iskra i póki ku niej sklaniam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> były opisane różne zestawy, ale w tym wypadku chciałem zapytać o części Magneti Marelli - co o

> nich sądzicie? A jak nie one to jakie polecacie w tej materii?

Mój tato prosił mnie żeby znaleźć mu klocki w cenie do 60PLN. Są na Allegro Magneti Marelli za 25 PLN. Warto je kupić? Dodam, że obecnie założone są Ferodo Premier i nie wiem czy te MM będą dużo gorsze. Ewentualnie może ktoś z Was ma namiar na Ferodo Premier w jakiejś dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do rozrządu (wstyd sromotny, wiekowo dawno przeciągnięty). wiem, że do wymiany rolka, pasek, pompa i napinacz. i teraz oświećcie mnie czy myślę dobrze.

są dwa rodzaje pasków do 1.2 8v po 2003, wąski 15mm i szeroki 22mm. skąd mam widzieć który? wyjdzie po rozebraniu?

analogicznie jest z pompą i całą resztą?

edit. chłop (własność prywatna moja...) zmienił mi olej na mineralny. przebieg Czesia 104kkm. dobra decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przymierzam się do rozrządu (wstyd sromotny, wiekowo dawno przeciągnięty). wiem, że do wymiany

> rolka, pasek, pompa i napinacz. i teraz oświećcie mnie czy myślę dobrze.

> są dwa rodzaje pasków do 1.2 8v po 2003, wąski 15mm i szeroki 22mm. skąd mam widzieć który? wyjdzie

> po rozebraniu?

Tak, wyjdzie po rozebraniu

> analogicznie jest z pompą i całą resztą?

> edit. chłop (własność prywatna moja...) zmienił mi olej na mineralny. przebieg Czesia 104kkm. dobra

> decyzja?

Zła. Zwolnij chłopa i zalej półsyntetyk 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mila moja, ja mam ponad 3 x wiekszy przebieg od Twego czikena i syntetyk jest lany. oleju nie

> zauwazam aby wciagal.

argument był następujący: "cieknie przy oringu cewek"... sciana.gif

> rozrzad polecam pasek contitech, rolka rueville (czy jakos tak) pompe hepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> argument był następujący: "cieknie przy oringu cewek"...

to się wymienia oring pad.gif a nie olej na gorszy ... ja bym jednak wrócił na pół syntetyk, to nie silnik z malucha, żeby na mineralnym jeździł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> argument był następujący: "cieknie przy oringu cewek"...

Ale ile cieknie? w moim wycescu jest "wyciek" od ponad 100kkm, 0becnie 146kkm i na 20kkm między wymianami dolewam max 0,7l oleju, tak na wszelki wypadek, cały czas jeżdżę na 10w40 Lotosa i nie narzekam waytogo.gif

> > rozrzad polecam pasek contitech, rolka rueville (czy jakos tak) pompe hepu.

A jakie masz świece, cienkie, "grube", bo to może być podpowiedź wink.gif

W moim wycescu 1,2 8v, z kwietnia 2005r są cienkie świece i na 99% droższa wersja rozrządu crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się wymienia oring a nie olej na gorszy ... ja bym jednak wrócił na pół syntetyk, to nie

> silnik z malucha, żeby na mineralnym jeździł ....

ile mogę bezszkodowo przejeździć na mineralnym przed zmianą na półsyntetyk?

przy oringu poci się od zawsze. Yabollo zmieniał mi kiedyś oring i jak ciekło, tak cieknie dalej. tzn. poci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ile cieknie? w moim wycescu jest "wyciek" od ponad 100kkm, 0becnie 146kkm i na 20kkm między

> wymianami dolewam max 0,7l oleju, tak na wszelki wypadek, cały czas jeżdżę na 10w40 Lotosa i

> nie narzekam

a nic praktycznie nie dolewam. od ostatniej zmiany w zeszłym roku, jakieś 15kkm temu nie trzeba było nic dolać. mimo, że auto miało przygodę z ukręconą świecą i ściąganą głowicę.

> A jakie masz świece, cienkie, "grube", bo to może być podpowiedź

> W moim wycescu 1,2 8v, z kwietnia 2005r są cienkie świece i na 99% droższa wersja rozrządu

podam symbol Denso K16PR-U. nie wiem czy to grube czy cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przymierzam się do rozrządu (wstyd sromotny, wiekowo dawno przeciągnięty). wiem, że do wymiany

> rolka, pasek, pompa i napinacz. i teraz oświećcie mnie czy myślę dobrze.

> są dwa rodzaje pasków do 1.2 8v po 2003, wąski 15mm i szeroki 22mm. skąd mam widzieć który?

nie zapomnij o pasku do napędu sprężarki klimy (nie pamiętam, czy w punto są do tego jeszcze jakieś napinacze czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie mam zaufania do zamiennikow.

> 55704135 - cena ~987zl.

kupuję zamiennik , ori są lipne i się sypią , jak widać na przykładzie moim i alf , z IC niedługo wszystkie blaszki odpadną sciana.gif ten zamiennik firmy Kale , na forum alfy chwalą i dobrze jeździ ... nie będę inwestował kafla w chłodnicę , ostatnio przejrzałem na oczy , że auto to zła inwestycja bez dna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.