Skocz do zawartości

Prostownik z LIDL......


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co czytam w niektórych sklepach dantejskie sceny się rozgrywały zlosnik.gif a ja wracając z pracy godzinę temu zaglądnąłem do lidla na pachońskiego w krakowie i prostowników był pełno smile.gif więc mam i ja smile.gif jak na bida sklep wygląda całkiem przyzwoicie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co czytam w niektórych sklepach dantejskie sceny się rozgrywały a ja wracając z pracy

> godzinę temu zaglądnąłem do lidla na pachońskiego w krakowie i prostowników był pełno więc

> mam i ja jak na bida sklep wygląda całkiem przyzwoicie

Tego samego doświadczyłem ok. godz. 14 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może spada do poziomu <13V, ale dzieje się to po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach od wyłączenia silnika.

> Napięcie 12V może mieć akumulator stający długo na półce w sklepie, a nie codziennie ładowany przez alternator, panie teoretyku.

generalizujesz, więc ja napiszę tak: jeżdżę z wetkniętym w gniazdo zapalniczki woltomierzem i ładowanie mam na poziomie 14,4~14,5V. po zgaszeniu silnika jest ~13,3V i druga cyfra po przecinku dość szybko leci w dół i po kilku minutach mam 12,3V zaś przy otwartych drzwiach (ośw.wnętrza = 100W icon_eek.gif) 12,1V. i składam to na karb leciwego już aku... więc twoje kilkanaście/kilkadziesiąt godzin to też teoria 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Nigdzie nie pisałem o instalacjach 13 i 14 V więc bezczelnie kłamiesz.

> 2. Ty napisałeś, że:

> Quote:

> Zmień miernik bo Ci zawyża. Prawidłowo działający akumulator w stanie spoczynku nie moze mieć

> powyżej 13V. Przecież mielibyśmy wtedy instalacje 13-voltowe, nieprawdaż?

> co jest bzdurą bo przy prawidłowo działającej instalacji elektrycznej w samochodzie, po wyłączeniu

> stacyjki napięcie na akumulatorze jest większe niż 13 V. Być może spada do poziomu

Jeśli uważasz, że właściwym jest ocenianie napięcia na akumulatorze zaraz po ładowaniu to tak samo możesz sprawdzać poziom oleju tuż po wyłączeniu silnika i ciśnienie w oponach po długiej trasie, uzyskasz tak samo miarodajne wyniki. Walnąłeś głupotę o napięciu na akumulatorach ponad 13V w stanie spoczynku, nie potrafisz się przyznać i stąd głupawa dyskusja. Ja dziękuję za udział 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jest zimno to styki szwankują, ja tez czasami mam problem z wyborem ale jak dluzej przytrzymasz

> guzik to idzie. sprobuj. W cieple jest OK.

Kupiłem tę ładowarkę smile.gif.

Podłączyliśmy na dworze do akumulatora w samochodzie i od razu można było wybrać, jak ma ładować ok.gif. Zostawiłem tacie do jutra- zobaczymy, czy wzbudzi leciwy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie na zapas smile.gif ja byłem w lidlu Sosnowiec - ludwik i było ich chyba z 40 szt smile.gif około godz. 9.30 także chyba nie bylo tak zle smile.gif ciekawy jestem czy sprzedały sie wszystkie smile.gif pozdro mam nadzieję że zadziala np z dwa lata poniewaz teraz nie potrzebuje smile.gif mam 3 letni akumulator ale kupiłem niech leży smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. A na pudełku napisane, że 3 lata...

Ja swój (popsuty?) dziś wymieniłem na nowy w Lidlu. Bezproblemowo szt za szt.

Na paragonie otrzymałem ze stemplem firmowym - adnotacje że gwarancja 36 m-cy od dnia dzisiejszego.

Jestem zadowolony smile.gif

Kupiłem wyrzynarkę - też. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co czytam w niektórych sklepach dantejskie sceny się rozgrywały a ja wracając z pracy

> godzinę temu zaglądnąłem do lidla na pachońskiego w krakowie i prostowników był pełno więc

> mam i ja jak na bida sklep wygląda całkiem przyzwoicie

Ja również bez problemów, po 14 byłem i czekało jeszcze ze 20szt. na nowych właścicieli,

a jakoś szczególnym zainteresowaniem się nie cieszyły, może przez bliskość

osiedla raczej "emerytów" niż "techników" (Wrocław, os. Kosmonautów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, rzeczywiście.

> Na froncie pudełka napisane, że 3 lata. Natomiast w instrukcji jak byk: "Urządzenie objęte jest

> dwu-letnią gwarancją, licząc od daty zakupu"

A najciekawsze, że o tych 2 latach to tylko po polsku - w reszcie języków w instrukcji już jest 3 hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj w Katowicach, LIDL-os. Paderewskiego. Ok. godz. 11.00 zostało 5 szt.

Po przyjściu do domu i przeczytaniu instrukcji icon_rolleyes.gif, postanowiłem od razu przetestowac ładowarkę.

Akumulator 44Ah, sprawny, wyjęty z auta dwa tygodnie temu po zakończeniu jazdy, przyniesiony do mieszkania i tak sobie stał luzem, generalnie nie był zbytnio rozładowany.

Napięcie mierzone przed ładowaniem na klemach wynosiło 12,34V. Ok. godz. 13.00 podłączyłem ładowarkę razem z amperomierzem w obwodzie i ustawiłem tryb 14,4V/3,8A, miernik pokazał 0,77A hmm.gif Widocznie ładowarka maksymalnym prądem ładuje tylko całkiem rozładowane aku. W trakcie ładowania napięcie mierzone na klemach powoli wzrastało. Ok. godz. 19.00 zapaliła się zielona dioda, oznaczająca koniec ładowania. W tym trybie napięcie utrzymuje się na stałym poziomie 12,82V, a prąd ładowania wynosi 55mA.

Sprawdziłem jeszcze przy jakich napięciach ładowarka przechodzi w tryb FULL (ładowanie zakończone) i odpowiednio dla opcji 14,4V/3,8A jest to 14,38V, dla 14,7V/3,8A jest 14,68V.

Generalnie wygląda na to, że ładowarka działa poprawnie, ładuje stałym prądem i jest bardzo precyzyjna. Chciałbym jeszcze tylko sprawdzic jej działanie na rozładowanym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja w wawie na pradze nie zdążyłem nabyc - wykupili. Jak ktoś będzie kupował dla siebie, to niech

> kupi i dla mnie. W wawie odbiorę osobiście, a jak z Polski to zrobię przelew za prostownik i

> przesyłkę.

Chińskie ładowarki spowodowały istne szaleństwo na AK.

Kyrie eleison zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja w wawie na pradze nie zdążyłem nabyc - wykupili. Jak ktoś będzie kupował dla siebie, to niech

> kupi i dla mnie. W wawie odbiorę osobiście, a jak z Polski to zrobię przelew za prostownik i

> przesyłkę.

W razie czego masz te prostowniki na allegro po 69 plus wysyłka 20 zł.

Czyli przepłacasz 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 59,90 dokładnie.

> Dodam jeszcze, że poluzowałem lekko korki w aku i pod koniec ładowania elektrolit nie bulgotał jak

> to zwykle bywa , ale po przyłożeniu ucha do aku było słychac jednak ciche syczenie.

ja mam prostownik marki"einhell" czyli lipna chińszczyzna i nie bulgocze. Chciałem zonce kupic i się okazało że bylo 30 szt i poszło do 8.30rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja w wawie na pradze nie zdążyłem nabyc - wykupili. Jak ktoś będzie kupował dla siebie, to niech

> kupi i dla mnie. W wawie odbiorę osobiście, a jak z Polski to zrobię przelew za prostownik i

> przesyłkę.

O której byłeś? Koło g. 10 było tego na Grochowskiej od groma i ciut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli popyt zależy od okolicy, czy osiedle obok Lidla jest techniczne, czy emeryckie

dokładnie

Posłałem ojca emeryta na emeryckie osiedle i o 8 byli we 3 pod lidlem.

Ten którego mijałem po drodze do pracy przy osiedlu technicznym już o 7,30 był okupowany przez ok 15 osób.

Co ciekawe jeszcze koło 11 były dostępne ostatnie sztuki

dołączam tym samym do klubu posiadaczy ładowarki z lidla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja ową ładowarkę w lidlu nabyłem 3 miesiące temu już

> do dzisiaj działa

też kupowałem jak była poprzednia promocja (znaczy się rodzicielkę o 7 rano wysłałem). Tylko że wtedy to był falstart bo w moich "zaprzyjaźnionych" Lidlach to te prostowniki około tygodnia leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy się tak podniecacie tym prostownikiem? Jakby taki prostownik był nawet za 20zl to i tak bym nie kupił. Nigdy nie bawiłem się w doładowywanie aku. Jak autko zawsze odpala bez najmniejszych problemów od kilku lat, a cały czas stoi pod chmurką to po co mi ten wynalazek? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Wy się tak podniecacie tym prostownikiem? Jakby taki prostownik był nawet za 20zl to i tak bym

> nie kupił. Nigdy nie bawiłem się w doładowywanie aku. Jak autko zawsze odpala bez

> najmniejszych problemów od kilku lat, a cały czas stoi pod chmurką to po co mi ten wynalazek?

ale przecież przymusu kupowania nie ma icon_rolleyes.gif

u mnie będzie służył do ładowania aku w przyczepce kempingowej, do ładowania samochodziku synka, a przy okazji do doładowania akumulatora w aucie

zastanawiam się czy nie jechać po drugi hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja ową ładowarkę w lidlu nabyłem 3 miesiące temu już

Ja też kupiłem to jakoś w październiku. Natknąłem się na prostownik przypadkowo w jakiejś gazetce, a że zapotrzebowanie było, to przy okazji wstąpiłem do Lidla i zakupiłem bez specjalnego polowania...

Wtedy nie był jeszcze tak popularny na AK i leżał sobie dłużej...

> do dzisiaj działa

Podpięty na stałe w motocyklu i... chyba działa. Sprawdzę na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE NIE

No dobra.

> kto ostatni wyciągnie z pudełka...... magia promocji zadziałała...... ilu kupiło choć nie

> potrzebuje

Może raczej: ilu kupiło, ale nie będzie używać, chociaż powinno (w przypadku zimowania jednośladu).

Mi się akurat przyda. Do "skutra" właśnie.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.