Skocz do zawartości

[KzAK] Auto 3drzwiówka do 13 tys.


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretyczne rozważania z cyklu "co kupić", bo jeszcze nie zdecydowałem czy będę coś robił z lanosem (ale to dłuższa historia), w każdym razie, prosiłbym o trochę porad.

Wymagania są następujące:

-buda 3D lub coupe

-cena czym mniej tym lepiej, ale pułap to 10-13tys na zakup

- moc... hmm, najlepiej jakby zapitalał i palił tyle co nic zlosnik.gif, powiedzmy zeby setke robił w 10s będzie okej

-jak najmłodszy, ale nie ma tu reguły, czasem lepiej wziąc starszy a lepiej zadbany, pewniejszy

Podaję swoich kandydatów, auta które rozważam i mi się podobają mniej lub bardziej (troche rozrzutu jest):

-Honda Civic 3d 6 gen. 1.4 -90KM lub 1.5 Econo 114KM ?

- Honda Civic 3d 7 gen. 1.4 90 KM lub 1.6 v-tec ?

Przedlift, na polifta raczej nie ma szans ( a przód z polifta mi się bardziej podoba)

-Honda Civic 7 gen coupe, 1.7 v tec 125KM

- Mazda 323F Sportive 2.0 136KM

- Mitsu Colt 1.6 Mivec 103KM?

- Focus 1 3d 2.0

-Corolla E11 3D- nie wiem jakie tam silniki były

Inne propozycje..? Generalnie chciałbym żebyście mi napisali o tych autach coś... jakie za i przeciw, ktory będzie mniej palił, który ma tansze częsci, ktory się bedzie mniej psuł zlosnik.gif, który się bardziej lubi z gazem, który nie będzie chrupany przez rdze i generalnie który byście sami z tych wzięli ew. jakiś model możecie dopisać..

Zdziwiło mnie jak tanie są Mondeo i to w wersjach ST200 np. za 6-8tys zł

Dzięki za wszelką pomoc - najbardziej mnie ciągnie do hondy, zastanawia mnie też ta mazda (jedyna nie 3drzwiowa w zestawieniu) ale chyba ma jeden z lepszych stosunków cena/jakość) niewiem.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś co sprawi przyjemność z jazdy , ja bym celował w e36 z końca produkcji 98-99 rok , compact albo Coupe , silnik 1,8 is/Ti albo jakaś 6-cylindrówka 323/325/328 , w tej cenie znajdziesz coś ładnego w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretyczne rozważania z cyklu "co kupić", bo jeszcze nie zdecydowałem czy będę coś robił z lanosem

> (ale to dłuższa historia), w każdym razie, prosiłbym o trochę porad.

> Wymagania są następujące:

> -buda 3D lub coupe

> -cena czym mniej tym lepiej, ale pułap to 10-13tys na zakup

> - moc... hmm, najlepiej jakby zapitalał i palił tyle co nic , powiedzmy zeby setke robił w 10s

> będzie okej

> -jak najmłodszy, ale nie ma tu reguły, czasem lepiej wziąc starszy a lepiej zadbany, pewniejszy

Renault Clio 2 1.4 16V ok.gif

Spełnia wszystkie założenia, o ile wiem to nawet włącznie ze spalaniem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podobnymi założeniami kupowałem auto poł roku temu wiec sie troche wypowiem:

> -Honda Civic 3d 6 gen. 1.4 -90KM lub 1.5 Econo 114KM ?

ciekawa propozycja, ale ciężko znaleźć w dobrym stanie

> - Honda Civic 3d 7 gen. 1.4 90 KM lub 1.6 v-tec ?

1.4 nie jedzie, 1.6 ciężkie do znalezienia a jak już jest to drogie, i na pewno nie do 13tys. zl. Po za tym silnik uznawany za awaryjny przez hundziarzy

> Przedlift, na polifta raczej nie ma szans ( a przód z polifta mi się bardziej podoba)

> -Honda Civic 7 gen coupe, 1.7 v tec 125KM

fajne ale nie za 13tyś

> - Mazda 323F Sportive 2.0 136KM

nie do wyrwanie praktycznie, wiem bo tego szukałem sporo czasu, gniją niestety na potęgę.

> - Mitsu Colt 1.6 Mivec 103KM?

nie wiem, nie znam

> - Focus 1 3d 2.0

to kupiłem grinser006.gif

> -Corolla E11 3D- nie wiem jakie tam silniki były

tam były max 1.4 98km ze skrzynią 6biegową, oznaczenie modelu to G6

może jeszcze stilo 1.8 133km, ale podobno silniki awaryjne (wariator) lub hultaj coupe 2.0 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś co sprawi przyjemność z jazdy , ja bym celował w e36 z końca produkcji 98-99 rok , compact albo

> Coupe , silnik 1,8 is/Ti albo jakaś 6-cylindrówka 323/325/328 , w tej cenie znajdziesz coś

> ładnego w dobrym stanie

Też bym w to przycelował ale w coupe ok.gif z tym że ja bym szukał 6`cio garówek, ogólnie BMW lubią się z gazem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gazowalny

> ale to akurat w przypadku tej 2.5 litrowej krowy z nadwoziem o wadze 1.4t bez znaczenia

> żłopie 13 na luzie

Tragedii nie ma, ale 2.5L musi spalić. ok.gif

Miałem to samo ale w innej budzie i przy dużym bucie nie paliło więcej jak 16lpg. niewiem.gif

Do tego Mondeo lubi gnić i to bardzo. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś co sprawi przyjemność z jazdy , ja bym celował w e36 z końca produkcji 98-99 rok , compact albo

> Coupe , silnik 1,8 is/Ti albo jakaś 6-cylindrówka 323/325/328 , w tej cenie znajdziesz coś

> ładnego w dobrym stanie

myślałem o tym, ale znalezienie zadbanego chyba będzie trudne, i widzialem ze kosztuja wiecej niz 13 tys. za roczniki 98, a to juz sporo jak za 14 letnie auto zlosnik.gif ale biore pod uwage,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z podobnymi założeniami kupowałem auto poł roku temu wiec sie troche wypowiem:

> ciekawa propozycja, ale ciężko znaleźć w dobrym stanie

serio? bo w sieci od groma ogłoszen z tym, 90% to są 1.4 75 i 90 konne (ale to ponoć to samo), kilka tych 1.5 econo 114 km znalazłem, podobno zajebisty silnik.

> 1.4 nie jedzie, 1.6 ciężkie do znalezienia a jak już jest to drogie, i na pewno nie do 13tys. zl.

wiem ze 1.4 nie jeździ, ale jeździłem tym chwilę i tragedii nie było, odwdzięczał się b. niskim spalaniem,

1.6 v tec, prawda, ciezko w tych pieniadzach, ew. do 15tys mozna podniesc, a ocb z ta awaryjnością

> Po za tym silnik uznawany za awaryjny przez hundziarzy

> fajne ale nie za 13tyś

- honda 7 gen coupe- jest kilka sztuk po 14-15 tys, cos wiecej o tym autku? gdzies czytalem ze nie są takie super, i sie słabo prowadzą, ale coś mi sie w to nie chce wierzyć

> nie do wyrwanie praktycznie, wiem bo tego szukałem sporo czasu, gniją niestety na potęgę.

coś tam gniją, ale dlaczego nie do wyrwania? sporo tego i ceny nie zabijają

> nie wiem, nie znam

> to kupiłem- to powiedz coś o tych focusie, przed liftem, po lifcie? jaki dokładnie, ile dałeś, i czy zadowolnyś? wink.gif

> tam były max 1.4 98km ze skrzynią 6biegową, oznaczenie modelu to G6

> może jeszcze stilo 1.8 133km, ale podobno silniki awaryjne (wariator) lub hultaj coupe 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serio? bo w sieci od groma ogłoszen z tym, 90% to są 1.4 75 i 90 konne (ale to ponoć to samo),

różnią sie tylko jakąś podkładka, czy uszczelką (75km były stłumione żeby płacić niższy podatek u wuja niemca)

popatrz sobie kto jeździ taką hondą... 90% to młodzieniaszki którzy piłują te silniki do odcięcia.

> kilka tych 1.5 econo 114 km znalazłem, podobno zajebisty silnik.

też tak słyszałem, znajomy w pracy ma i sobie chwali

> wiem ze 1.4 nie jeździ, ale jeździłem tym chwilę i tragedii nie było, odwdzięczał się b. niskim

> spalaniem,

> 1.6 v tec, prawda, ciezko w tych pieniadzach, ew. do 15tys mozna podniesc, a ocb z ta

> awaryjnością

tego Ci nie powiem, tak twierdzi mój znajomy hondziaż

> - honda 7 gen coupe- jest kilka sztuk po 14-15 tys, cos wiecej o tym autku? gdzies czytalem ze

> nie są takie super, i sie słabo prowadzą, ale coś mi sie w to nie chce wierzyć

> coś tam gniją, ale dlaczego nie do wyrwania? sporo tego i ceny nie zabijają

jak ja szukałem to były 2 sztuki.

tzn oryginalnych sportiv'ów, z zderzakami i kierą a nie tylko silnik 2.0

> > może jeszcze stilo 1.8 133km, ale podobno silniki awaryjne (wariator) lub hultaj coupe 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio potrzebowałem takie auto i zakupiłem A3 z silnikiem 1.6 z 97 roku. Jak narazie (po usunięciu kilku drobnych usterek) jestem zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kogo nie spotkam odradza mi Stilo, że awaryjne ogólnie autko.

Bo jest to autko dość nowoczesne, więc jak ktoś kupił autko po dzwonie, klepane przez "Pana Kazia" na sztukę w stodole to niestety będą jaja a znalezienie ładnego egzemplarza w takim budżecie nie będzie łatwe.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kogo nie spotkam odradza mi Stilo, że awaryjne ogólnie autko.

Przesada no.gif

5 lat pomykałem 1,6 i nie zauwazyłem wiekszej awaryjności niż poprzednie autka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jeszcze Almerę i Astrę II.

o astrze myślałem, jakie wersje tego są, 1.6, 1.8, 2.0?

Patrzyłem też na bertonki/coupe.

Almery było coś mocniejesze poza 1.6 (tylko benzyne biore pod uwage)

edyta: z almer coś takiego bym widział http://otomoto.pl/nissan-almera-sport-1-8-16v-klima-vebasto-C22470570.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kogo nie spotkam odradza mi Stilo, że awaryjne ogólnie autko.

ale ci których spotykasz jeżdżą tym samochodem, czy powtarzają zasłyszane opinie?

Ja kupiłem ponad rok temu dla żony stilo 3D, silnik 1.6 rocznik 2004. Przez rok była jedna awaria. W lutym przy tych mrozach zaczęła przeciekać chłodnica.

Poza tym na razie bez problemów. Samochód ma wady i zalety, ale na razie uważam, że za tę cenę nie dało się kupić nic lepszego. Chociaż dla Ciebie, jeżeli piszesz o około 10s do setki, to silnik 1.6 będzie za słaby. Musiałbyś szukać 1.8 albo Abarth 2.4, a z tym już będzie ciężko zmieścić się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż dla Ciebie, jeżeli piszesz o około 10s do setki, to

> silnik 1.6 będzie za słaby.

1.6 16V 103KM by Fiat w Stilo 3d ma 10,5 sekundy od 0 do 100km/h.

Ten silnik jest stosunkowo bezproblemowy, dobrze znosi gaz itd, wprawdzie 1.8 ma ciut lepsze osiągi a zwłaszcza 80-120, ale wolę 1.6 16V 103KM by Fiat bo jest to stara, sprawdzona konstrukcja i w odróżnieniu od 1.8 nie ma wariatora, jego główną wadą jest apetyt na paliwo.

Wyraźnie zaznaczam, że mówię o silniku 1.6 16V 103KM by Fiat bo od połowy 2005roku wkładali 1.6 16V 105KM by GM, który miał 12s do setki, ale mniejszy apetyt na paliwo.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o astrze myślałem, jakie wersje tego są, 1.6, 1.8, 2.0?

Do tego 1.4 16V i 1.6 8V. zlosnik.gif Polecam 1.8 i 2.0.

> Patrzyłem też na bertonki/coupe.

> Almery było coś mocniejesze poza 1.6 (tylko benzyne biore pod uwage)

> edyta: z almer coś takiego bym widział

> http://otomoto.pl/nissan-almera-sport-1-8-16v-klima-vebasto-C22470570.html

W Almerze było 1.5 16V 90KM do liftu i 98KM po lifcie, ale jak widzę znalazłeś sobie że było jeszcze 1.8. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślałem o tym, ale znalezienie zadbanego chyba będzie trudne, i widzialem ze kosztuja wiecej niz

> 13 tys. za roczniki 98, a to juz sporo jak za 14 letnie auto ale biore pod uwage,

znajomy ma e46 316 compact z 2002 za 15 wiec jak poszukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolał bym po lifcie

> http://otomoto.pl/renault-clio-sport-2-0-16v-183km-C23259998.html

clio sport jest zaje,,ste, ale to juz trzeba jeździć umieć.

wadą mogą być koszty utrzymania bo ja osobiście podróbek bym nie włożył to takiego auta, a i ze zwykłym clio to go tylko buda łączy

no i tego to szkoda gazować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio temat Clio Sporta i tymi za 13 tysięcy nie warto się wogóle interesować. Na dobrego poliftowego trzeba będzie wydać coś koło 17-18 tysięcy, wersja przed liftingiem będzie trochę tańsza. Spalanie też niskie nie jest, okolice 9 - 10 l/100km będą standardem. Saxo/106 co wielokrotnie już na AK pisałem to świetny samochód dający mega frajdę z jazdy. Jeśli setka ma być w ok 10 sek a spalanie małe to polecam silnik 1.6 8V po liftingu - 98 lub od maja 2001 101 KM. Spalanie w moim waha się od 5,8 w trasie do ok 8 - 8,5 przy ostrzejszej jeździe na miejscu. Wersja 16V 118KM osiąga setkę w zależności od stanu w ok 7,5 - 8,5 sekundy ale spali więcej niż 8V. Tak jak wyżej napisał jeden z Kolegów żaden z wymienionych na początku samochodów pod względem osiagów, prowadzenia itp nie dorasta Saxofonowi do pięt. Na dobry egzemplarz zazwyczaj trzeba wydać okolice 10 tysiecy, tańsze zwykle są po przejściach lub mocno już zajeżdżone, tym autem nikt po bułki do sklepu nie jeździ grinser006.gif Z tych które obecnie są na allegro czarne w starej budzie - jeden po dzwonie, drugi nie wiem co nie tak ale sprzedaje się już chyba z rok, ten może być wart uwagi pod warunkiem że to 8V, jeśli szesnastka to pewnie po dzwonie - te wersje miały logo 16V na tylnych słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem ostatnio temat Clio Sporta i tymi za 13 tysięcy nie warto się wogóle interesować. Na

> dobrego poliftowego trzeba będzie wydać coś koło 17-18 tysięcy, wersja przed liftingiem będzie

> trochę tańsza. Spalanie też niskie nie jest, okolice 9 - 10 l/100km będą standardem. Saxo/106

> co wielokrotnie już na AK pisałem to świetny samochód dający mega frajdę z jazdy. Jeśli setka

> ma być w ok 10 sek a spalanie małe to polecam silnik 1.6 8V po liftingu - 98 lub od maja 2001

> 101 KM. Spalanie w moim waha się od 5,8 w trasie do ok 8 - 8,5 przy ostrzejszej jeździe na

> miejscu. Wersja 16V 118KM osiąga setkę w zależności od stanu w ok 7,5 - 8,5 sekundy ale spali

> więcej niż 8V. Tak jak wyżej napisał jeden z Kolegów żaden z wymienionych na początku

> samochodów pod względem osiagów, prowadzenia itp nie dorasta Saxofonowi do pięt. Na dobry

> egzemplarz zazwyczaj trzeba wydać okolice 10 tysiecy, tańsze zwykle są po przejściach lub

> mocno już zajeżdżone, tym autem nikt po bułki do sklepu nie jeździ Z tych które obecnie są

> na allegro czarne w starej budzie - jeden po dzwonie, drugi nie wiem co nie tak ale sprzedaje

> się już chyba z rok, ten może być wart uwagi pod warunkiem że to 8V, jeśli szesnastka to

> pewnie po dzwonie - te wersje miały logo 16V na tylnych słupkach.

mógłby być i ten 16v, i tak by poszedł do gazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko buda smile.gif

Przyjezdzaly gazowane z Francji, instalacja fabryczna, znam 2 egzemplarze ktore jezdza i sie nie psuja smile.gif

Co do orginalow, to musialbys byc strasznie bogaty, bo ceny orginalych gratow potrafia zwalic z nog..

Ja osobiscie przy zalozeniach autora watku, nie patrzylbym na clio, bo potem bedzie placz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrz w strone Xsary VTS wink.gif motor sie gazuje, 163km ma, po miescie spokojnie dojdziesz do 14l lpg, w trasie 8-9l lpg, naprawde dosc tanie w utrzymaniu auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mógłby być i ten 16v, i tak by poszedł do gazu

Z tego co słyszałem to te silniki gazu jakoś przesadnie nie lubią, ale nie wiem - nie jeździłem nigdy takim, nie znam osobiście nikogo kto by jeździł więc się nie wypowiadam, ale mała ilość gazowanych egzemplarzy raczej przypadkowa nie jest (może temu że bardzo spalanie akceptowalne jak na takie osiągi cool.gif). Z tego co widzę w ogłoszeniach sporo jest zagazowanych Pugów 206 S16. Silnik 2.0 16V 136KM, osiągi bardzo przyzwoite, często bogate wyposażenie, ogólnie przyjemne autko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 16V 103KM by Fiat w Stilo 3d ma 10,5 sekundy od 0 do 100km/h.

> Ten silnik jest stosunkowo bezproblemowy, dobrze znosi gaz itd, wprawdzie 1.8 ma ciut lepsze osiągi

> a zwłaszcza 80-120, ale wolę 1.6 16V 103KM by Fiat bo jest to stara, sprawdzona konstrukcja i

> w odróżnieniu od 1.8 nie ma wariatora, jego główną wadą jest apetyt na paliwo.

> Wyraźnie zaznaczam, że mówię o silniku 1.6 16V 103KM by Fiat bo od połowy 2005roku wkładali 1.6 16V

> 105KM by GM, który miał 12s do setki, ale mniejszy apetyt na paliwo.

> Pozdrawiam BAS

ja tam w ogóle nie czuję tych 10.5 s do setki. A takiego właśnie mamy: 3D 1.6 Fiatowski. Być może jestem już zbyt przyzwyczajony do T-Jeta.

Co do spalania to jak dla mnie jest normalne na taki silnik i pojemność. Dziś przejechałem nim 75km, rano zresetowałem spalanie. Jazda cały czas z klimą, 1/3 miasto, 1/3 zwykłe drogi poza miastem (teren mocno górzysty) 1/3 autostrada z prędkością 120km/h. W 2 osoby + dziecko. Po powrocie pokazał średnie 7.6l/100km. Moim zdaniem normalne. T-Jet pali podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.