Skocz do zawartości

kombi do 10 tyś


jamaican

Rekomendowane odpowiedzi

to teraz ja się zapytam o wybór auta, znajomy szuka, może pomożecie:

do 10 tyś.

koniecznie kombi

benzyna lub benzyna+LPG, diesel odpada

osiągi nieważne, fajnie jakby CC 0,7 mnie nie wyprzedziło, fajnie by było jakby spalanie benzyny nie przekraczało 10L

rocznik powyżej 2000.

z wyposażenia klima, elektryka, bez szału.

najlepiej prosty w eksploatacji, bez zbędnych pierdół i tani w utrzymaniu.

Da się w ogóle coś znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może palio ? przykładowo taki egzemplarz

Polecam ok.gif

dosiadam takowego ponad rok i jestem bardzo zadowolony.

Częsci bardzo tanie,prosta kosdtrukcja zawieszenia i olbrzymia przestrzeń załadunkowa jak na tę klasę samochodu.

jeden wielki minus- RDZA:)

naprawde trzeba dokładnie obejrzeć nadkola z tyłu i czy z pod nakładek na progach nic nie wykwita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz ja się zapytam o wybór auta, znajomy szuka, może pomożecie:

> do 10 tyś.

> koniecznie kombi

> benzyna lub benzyna+LPG, diesel odpada

> osiągi nieważne, fajnie jakby CC 0,7 mnie nie wyprzedziło, fajnie by było jakby spalanie benzyny

> nie przekraczało 10L

> rocznik powyżej 2000.

> z wyposażenia klima, elektryka, bez szału.

> najlepiej prosty w eksploatacji, bez zbędnych pierdół i tani w utrzymaniu.

> Da się w ogóle coś znaleźć?

Laguna I, końcówka produkcji. W tej cenie będzie dobrze wyposażona furka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej prosty w eksploatacji, bez zbędnych pierdół i tani w utrzymaniu.

> Da się w ogóle coś znaleźć?

Vintage: e30

Reality: e36

Science Fiction: e46

zlosnik.gif

Bardziej serio to może poszukać Corolla E11/E12 - brzydkie jak diabli, ale jak się dobrze trafi to powinno jeździć do końca świata.

Wiem, że za 10 klocków można kupić też Cytrynę C5, ale to już spory wieloryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz ja się zapytam o wybór auta, znajomy szuka, może pomożecie:

> do 10 tyś.

> koniecznie kombi

> benzyna lub benzyna+LPG, diesel odpada

> osiągi nieważne, fajnie jakby CC 0,7 mnie nie wyprzedziło, fajnie by było jakby spalanie benzyny

> nie przekraczało 10L

> rocznik powyżej 2000.

> z wyposażenia klima, elektryka, bez szału.

> najlepiej prosty w eksploatacji, bez zbędnych pierdół i tani w utrzymaniu.

> Da się w ogóle coś znaleźć?

zalezy od skali tego combi w combi.

jezeli podpasi mu wielkosc bagaznika to fabia combi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> zalezy od skali tego combi w combi.

> jezeli podpasi mu wielkosc bagaznika to fabia combi

odkopie trochę mój wątek, ktoś ma jeszcze jakieś propozycję?

Faworytem jest chyba Astra G, szukamy czegoś możliwie największego w podanych założeniach...

Co powiecie na MITSUBISHI Galant? Nigdy nie miałem do czynienia z japońcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w coś mniej egzotycznego,wymiana choćby amortyzatorów w takim Galancie może finansowo nieco zaboleć,a i o egzemplarz godny uwagi może być ciężko z uwagi na małą ilość tych aut na naszym rynku.Celowałbym w coś bardziej europejskiego,ktoś dał tutaj przykład Vectry B.Myślę,że w zakładanym budżecie znajdzie się egzemplarz z końca produkcji poliftowy czyli już dość ładny z bogatym wyposażeniem.Co do silników jeżeli auto ma służyć do pokonywania krótkich dystansów poleciłbym 2,0 16v,pali niewiele więcej od 1,8,a przyjemność z jazdy sporo większa.Na starcie odrzuciłbym silniki diesla,te montowane do Vectry B niestety nie należą do najszczęśliwszych w eksploatacji. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowałbym w coś mniej egzotycznego,wymiana choćby amortyzatorów w takim Galancie może finansowo

> nieco zaboleć,a i o egzemplarz godny uwagi może być ciężko z uwagi na małą ilość tych aut na

> naszym rynku.Celowałbym w coś bardziej europejskiego,ktoś dał tutaj przykład Vectry B.Myślę,że

> w zakładanym budżecie znajdzie się egzemplarz z końca produkcji poliftowy czyli już dość ładny

> z bogatym wyposażeniem.Co do silników jeżeli auto ma służyć do pokonywania krótkich dystansów

> poleciłbym 2,0 16v,pali niewiele więcej od 1,8,a przyjemność z jazdy sporo większa.Na starcie

> odrzuciłbym silniki diesla,te montowane do Vectry B niestety nie należą do najszczęśliwszych w

> eksploatacji.

Tak myślałem, że Galant może być jednak zbyt egzotyczny...

Myślałem nad Vectrą B, ale po sprawdzeniu kilkunastu ogłoszeń (zacząłem od najdroższych) załamałem się - same przetyrane gnioty. Chyba jednak Astra G nie będzie miała konkurencji...

Co do silników, diesel odpada, najlepiej jakby kupić już zagazowaną benzynę, tylko, że z tymi 1.6 to problemy są jak u Vojciecha... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślałem, że Galant może być jednak zbyt egzotyczny...

> Myślałem nad Vectrą B, ale po sprawdzeniu kilkunastu ogłoszeń (zacząłem od najdroższych) załamałem

> się - same przetyrane gnioty. Chyba jednak Astra G nie będzie miała konkurencji...

> Co do silników, diesel odpada, najlepiej jakby kupić już zagazowaną benzynę, tylko, że z tymi 1.6

> to problemy są jak u Vojciecha...

Tak już jest z tymi ecotecami,że lubią sobie wypić olej,szczególnie gdy są zasilane lpg.Dość niefortunnie zostało rozwiązane smarowanie tłoków w tych silnikach i dopiero założenie markowych pierścieni tłokowych i "zmodyfikowanie" nieco tłoków przynosi rezultaty. ok.gifZ drugiej strony co to za Opel jak nie bierze oleju! hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak już jest z tymi ecotecami,że lubią sobie wypić olej,szczególnie gdy są zasilane lpg.Dość

> niefortunnie zostało rozwiązane smarowanie tłoków w tych silnikach i dopiero założenie

> markowych pierścieni tłokowych i "zmodyfikowanie" nieco tłoków przynosi rezultaty. Z drugiej

> strony co to za Opel jak nie bierze oleju!

Jeszcze raz przejrzałem te Vectry i może coś się znajdzie, ale nie będzie łatwo, a na pewno większe to niż Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do silników, diesel odpada, najlepiej jakby kupić już zagazowaną benzynę, tylko, że z tymi 1.6

> to problemy są jak u Vojciecha...

Motor sam w sobie nie jest zły, a że olej lubi.. Cóż, jeden od wymiany do wymiany nic nie doleje a u drugiego trzeba będzie co 1000km 0,7l dolewać (tyle wynosi oplowska norma dla z16xe wink.gif ) I jak chcesz jeździć sporo to szukaj z gazem (wtedy najlepiej 1,6 8v), ja po Łodzi mam cały czas spalanie w okolicach 9,5 l noPb, mniej się po prostu nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vectra poliftowa nie miala ocynku...czasem polifty wyglądają gorzej jak przedlifty

dobrze wiedzieć ok.gif

> Sam mam X18XE i X20XEV i od wymiany do wymiany trzeba dolać literek oleju.Poza tym są w bdb

> stanie,bo czesci tanie.Nawet oryginały.

Passat w tedeiku też mi tyle żarł oleju, więc nie ma tragedii grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motor sam w sobie nie jest zły, a że olej lubi.. Cóż, jeden od wymiany do wymiany nic nie doleje a

> u drugiego trzeba będzie co 1000km 0,7l dolewać (tyle wynosi oplowska norma dla z16xe ) I jak

> chcesz jeździć sporo to szukaj z gazem (wtedy najlepiej 1,6 8v), ja po Łodzi mam cały czas

> spalanie w okolicach 9,5 l noPb, mniej się po prostu nie da.

Gaz jest mile widziany, chyba, że będzie palić 6-7L paliwka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na darmo do tej pory mozna spotkac w wawie na taksowce, od siebie polecalbym jednak 2.0 hdi w opcji 90km, brak dwumasy, uklad paliwowy boscha, naprawde duze i mega udane auto wink.gif

A jak nie podejdzie diesel to sklanialbym sie w strone 2.0 16v motor EW10 jest bardzo przewidywalny i raczej malo awaryjny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie na darmo do tej pory mozna spotkac w wawie na taksowce, od siebie polecalbym jednak 2.0 hdi w

> opcji 90km, brak dwumasy, uklad paliwowy boscha, naprawde duze i mega udane auto

> A jak nie podejdzie diesel to sklanialbym sie w strone 2.0 16v motor EW10 jest bardzo przewidywalny

> i raczej malo awaryjny

miałem jednego diesla i już więcej nie chce.

a jak ceny części podstawowych typu klocki, tarcze, amorki itp ?

widzę, że auto jest na prawdę duże jak na tą klasę.

fajnie wyposażone, boję się tylko jak coś ta elektronika zacznie padać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.