Skocz do zawartości

dzwonek niestety mój :( będzie całka?


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojazd Skoda Fabia Kombi 2006 rok z gazem. Nie był nigdy bity , I właściciel auto na firmę. Dzwonek spowodowany przez TIR-a (ul. Modlinska wczoraj lekko skorkowana...).

Fakty :

- drzwi kierowcy z szybą

- drzwi pasażera

- błotnik tylny

- zderzak

- czujniki cofania

- wgniecenia na progach pod drzwiami i lekkie uszkodzenie progu od zewn

Foty poglądowe :

fabia1j.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

13112012327.th.jpg

13112012326.th.jpg

13112012324.th.jpg

Szkoda autka bo dużo zainwestowane frown.gif Szkoda będzie pokryta z OC sprawcy (PZU).

Pozdrawiam i będę wdzięczny za oponie. Co do jazdy - auto odpala i jedzie ciężko stwierdzić czy wszystko jest ok bo bałem się szybciej rozpędzić bez szyby (lata szkło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy podłoga krzywa i na ile wycenia naprawę.

jesli mowisz ze doinwestowane to szkoda pozbyc sie auta

to wziąć kasę , drzwi ze szrotu, błotnik wyklepać i jezdzic dalej.

wszystko zalezy od opłacalnosci naprawy. z drugiej strony auto ma juz prawie 7 lat, nie wiem czy sie opłaca naprawiac w ASo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tatko miał "dzwona" corollą verso, mianowicie skasował przód i poduszki wyskoczyły. Szkodę (całkowitą) wycenili mu na 13 tys., wartość wraku: 8 tys. A warto wspomnieć, że takie egzemplarze "chodziły" wtedy po ponad 30.

Autko naprawione śmiga już drugi rok. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spowodowany przez TIR-a (ul. Modlinska wczoraj lekko skorkowana...).

> Fakty :

> - drzwi kierowcy z szybą

> - drzwi pasażera

> - błotnik tylny

> - zderzak

> - czujniki cofania

> - wgniecenia na progach pod drzwiami i lekkie uszkodzenie progu od zewn

Miałem bardzo podobne, niemal identyczne zdarzenie swoją nubirą, tylko że u mnie szyby przetrwały. Sprawca - również tir - również był w PZU - więc o kasę się nie martw. Tyle tylko, że z uwagi, iż auto na firmę, odszkodowanie pomniejszyli o VAT.

Aha, jeszcze jedno jest pewne: słupek B się cofnął, choć może to się nie rzucać w oczy, nawet przy bliższych oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie wydaje, ze raczej elementy nie są do klepania tylko do wymiany. Pewnie cały tylny błotnik z progiem...no nic ktoś musi pomierzyć i sprawdzić.

Rozumiem, że jak sprawca przyjął mandat i zapłacił na miejscu (obcokrajowiec kierowca auto polskie ) to nie bedzie już żadnych komninacji z ubezpieczycielem ? (wycofanie się sprawcy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pojazd Skoda Fabia Kombi 2006 rok z gazem. Nie był nigdy bity , I właściciel auto na firmę. Dzwonek

> spowodowany przez TIR-a (ul. Modlinska wczoraj lekko skorkowana...).

> Fakty :

> - drzwi kierowcy z szybą

> - drzwi pasażera

> - błotnik tylny

> - zderzak

> - czujniki cofania

> - wgniecenia na progach pod drzwiami i lekkie uszkodzenie progu od zewn

To na podstawie oględzin rzeczoznawcy, czy własnych?

Miałem boczne spotkanie z TIRem - dodatkowo wypaliła poduszka boczna, została uszkodzona lampa i zderzak.

Szkoda została wyceniona na 12 kzł. - wyszła całka.

Handlarze kupili jeżdżący "wrak" za 5,5, a resztę dopłaciła Hestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda autka bo dużo zainwestowane Szkoda będzie pokryta z OC sprawcy (PZU).

>

Nasze opinie na nic się zdadzą, poczekaj na likwidatora oglądnie samochód i przyśle Ci kosztorys. Jak Ci na aucie zależy uderz do ogarniętego mechanika(ale nie ASO bo koszt naprawy większy) i niech przedstawi CI swój kosztorys. Jak likwidujesz szkodę z OC sprawcy masz trochę lżej niż w przypadku AC.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstepne info - całka. Słupek kierowcy lekko sie przesunął. Naprawiać...? Ktoś to dobrze zrobi?

> Chyba trzeba wspawac nowy?

> Pozdrawiam

Zasada jest taka - jak nie ma ostrego zagięcia blachy, to się wyciąga, klepie i prostuje. Jak jest załamanie lub rozdarcie - trzeba wspawać element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstepne info - całka. Słupek kierowcy lekko sie przesunął. Naprawiać...? Ktoś to dobrze zrobi?

> Chyba trzeba wspawac nowy?

> Pozdrawiam

na ile wycenili naprawe ?

zrobic mozna wszystko, ale samochodow jest tyle, ze jak pieniedzy starczy to kupic drugi i nie kombinowac, po naciaganiu / naprawie zawsze cos moze wyjsc i do tego AC już nie wykupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na ile wycenili naprawe ?

> zrobic mozna wszystko, ale samochodow jest tyle, ze jak pieniedzy starczy to kupic drugi i nie

> kombinowac, po naciaganiu / naprawie zawsze cos moze wyjsc i do tego AC już nie wykupisz.

No wlasnie jak jest z tym AC? W sumie mam prawo naprawic auto do jego wartosci, to czemu moga sobie wpisac szkoda całkowita i odmowic ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie jak jest z tym AC? W sumie mam prawo naprawic auto do jego wartosci, to czemu moga sobie

> wpisac szkoda całkowita i odmowic ubezpieczenia?

Masz prawo zrobić z bryką co chcesz. Możesz odebrać odszkodowanie, naprawić za worek złota i potem jeszcze raz ubezpieczyć.

Zawsze jest tak, przy kilkuletnich pojazdach, że co większy dzwon (ale wcale nie poważny) to całka, za kasę z całki naprawia się a potem doubezpiecza i znowu masz pełne AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> Zawsze jest tak, przy kilkuletnich pojazdach, że co większy dzwon (ale wcale nie poważny) to całka,

> za kasę z całki naprawia się a potem doubezpiecza i znowu masz pełne AC.

Rozumiem, ze AC nie bedzie działać jak ktoś stwierdzi, że auto jest warkiem i jest przekoszone? Słyszałem o czymś takim, ale dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .

> Rozumiem, ze AC nie bedzie działać jak ktoś stwierdzi, że auto jest warkiem i jest przekoszone?

> Słyszałem o czymś takim, ale dawno temu.

Źle rozumiesz.

AC działa, jak je wykupisz.

Najwyżej potem przy innej szkodzie obniżą odszkodowanie ze względu na wcześniejsze uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie rozumiesz.

> AC działa, jak je wykupisz.

> Najwyżej potem przy innej szkodzie obniżą odszkodowanie ze względu na wcześniejsze uszkodzenia.

Jakies pare lat temu znam przypadek kolezanki gdzie orzeczono szkodę całkowitą (auto z krzywymi podłużnicami i według ubezpieczyciela nienaprawialne). Odebrała kasę zrobiła go gdzieś i chciała przedłużyć AC w tym samym towarzystwie - odmówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakies pare lat temu znam przypadek kolezanki gdzie orzeczono szkodę całkowitą (auto z krzywymi

> podłużnicami i według ubezpieczyciela nienaprawialne). Odebrała kasę zrobiła go gdzieś i

> chciała przedłużyć AC w tym samym towarzystwie - odmówili.

Miałem niecałe 2 lata temu całkę w Nubirze, odebrałem pozostałość, odszkodowanie, naprawiłem i chyba nawet kontynuowałem tą samą polisę po dobezpieczeniu (bo odszkodowanie nie wyczerpało kwoty, na którą ubezpieczałem).

Szkoda nie była jakaś olbrzymia, ale wartość pojazdu też mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstepne info - całka. Słupek kierowcy lekko sie przesunął. Naprawiać...? Ktoś to dobrze zrobi?

> Chyba trzeba wspawac nowy?

> Pozdrawiam

hmh... nie ma co go sztukować z kawałków... nawet może być delikatnie szpachlowany, ale zawsze lepiej z jednego kawałka... Nie słuchaj Tych pseudo-goglowych-blachmistrzów grinser006.gif

To co widać na fotkach to jest "malutki pryszcz na tyłku..."

Dach się nie pofalował...Banan też się nie zrobił.. wink.gif więc nie jest tak źle!!!

Słupek bez problemu ustawisz zwykłym rozpierakiem.... (dobrze by było wrzucić go na ramę.... ale bez niej też się da zrobić...)

Pierwsze co należy zrobić to zdjąć plastiki z obu stron i zrobić pomiary tego chorego słupka.... (oczywiście ten zdrowy też trzeba wymierzyć dla porównania) cool.gif

Nie masz co panikować....odrobina szpachli nie zaszkodzi... (niestety w taki sposób zwiększy się masę własną auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik tylny do uratowania...

trzeba tylko mądrze powyciągać... (odpowiedni sprzęt musi być bo samym migiem i pullerem nie wszystko się da zrobić niestety)

Nie wstawiaj poszycia bo będzie gniło na spawach.... jak wymienisz na nowy to szpachlować tak czy tak trzeba będzie....rozwiercania i zabawy od cholery jest...!

Jak nie będziesz miał ogarniętego warsztatu w swojej okolicy to mogę Ci polecić dobrego blacharza pod pod Łodzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, we wtorek będę miał dokładne kwoty (może wczesniej) to wkleję na forum. Obecnie auto stoi w aso chwalibóg. Dzwoniłem wcześniej do kilka ASO SKODA i twierdzili, że m.in. tam oddają (wimar), więc zdecydowałem sie oddać sam. Nie wiem czy to dobry wybór. Opinie na necie różne. Póki co dostałem auto zastępcze i jeżdzę, zauważyłem utrudniony kontakt z nimi, ale może to wina ilości zleceń. Na miejscu sporo aut, duży warsztat, widać komory do lakierowania, niby iso... sam nie wiem co myśleć.

Autko chciałbym naprawić, ale porządnie. Szkoda go sprzedawać bo włożone przez ostatnie 4 miesiące ok 3 tys zl (opony,sprzęgło, oleje,filtry,klocki,tarcze,bębny,szczęki, ręczny, żarówki, wycieraczki itp).

Pozdrawiam

P.S. Nie chciałbym mieć jednak wiadra szpachli...po prostu jak zdecydują się robić chce miec czarno na białym co szpachlujemy, a co jest nowe. Może jest sens odebrać auto z miernikiem lakieru, albo poprosić rzeczoznawcę? W sumie to nie jest nowy mercedes..ale..sam nie wiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, we wtorek będę miał dokładne kwoty (może wczesniej) to wkleję na forum. Obecnie auto stoi w

> aso chwalibóg. Dzwoniłem wcześniej do kilka ASO SKODA i twierdzili, że m.in. tam oddają

> (wimar), więc zdecydowałem sie oddać sam. Nie wiem czy to dobry wybór. Opinie na necie różne.

> Póki co dostałem auto zastępcze i jeżdzę, zauważyłem utrudniony kontakt z nimi, ale może to

> wina ilości zleceń. Na miejscu sporo aut, duży warsztat, widać komory do lakierowania, niby

> iso... sam nie wiem co myśleć.

> Autko chciałbym naprawić, ale porządnie. Szkoda go sprzedawać bo włożone przez ostatnie 4 miesiące

> ok 3 tys zl (opony,sprzęgło, oleje,filtry,klocki,tarcze,bębny,szczęki, ręczny, żarówki,

> wycieraczki itp).

> Pozdrawiam

> P.S. Nie chciałbym mieć jednak wiadra szpachli...po prostu jak zdecydują się robić chce miec czarno

> na białym co szpachlujemy, a co jest nowe. Może jest sens odebrać auto z miernikiem lakieru,

> albo poprosić rzeczoznawcę? W sumie to nie jest nowy mercedes..ale..sam nie wiem

Pan Boguchwał Chwalibóg hehe.gif

Cały czas jest tam ten koleś z dziarami i bliznami na twarzy?

Naprawiałem tam autko jakieś 10 lat temu i była to trauma a bryka była zrobiona niestarannie.

Może się poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kolega myśli ,że w ASO wstawią cały boczek ze słupkiem bez szpachlowania.... to Się Kolega nie umył chyba...To czy dadzą kit tu czy tam to dowiesz Się tylko za pomocą czujnika lakieru...

Technologia "poprawnie wykonanych" napraw blacharskich dopuszcza użycie szpachli... oczywiście grubość warstwy "kitu" musi mieścić w przyjętych normach... Warto się z nimi zapoznać zanim zrobisz dym w ASO cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pojazd Skoda Fabia Kombi 2006 rok z gazem. Nie był nigdy bity , I właściciel auto na firmę. Dzwonek

> spowodowany przez TIR-a (ul. Modlinska wczoraj lekko skorkowana...).

> Fakty :

> - drzwi kierowcy z szybą

> - drzwi pasażera

> - błotnik tylny

> - zderzak

> - czujniki cofania

> - wgniecenia na progach pod drzwiami i lekkie uszkodzenie progu od zewn

> Foty poglądowe :

> Uploaded with ImageShack.us

> Szkoda autka bo dużo zainwestowane Szkoda będzie pokryta z OC sprawcy (PZU).

> Pozdrawiam i będę wdzięczny za oponie. Co do jazdy - auto odpala i jedzie ciężko stwierdzić czy

> wszystko jest ok bo bałem się szybciej rozpędzić bez szyby (lata szkło).

Pamiętaj, że przy naprawie z oc sprawcy szkoda całkowita jest wtedy gdy naprawa przekracza wartość pojazdu. Nie daj sobie wmówić, że szkoda całkowita jest przy 80% wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstepne info - całka. Słupek kierowcy lekko sie przesunął. Naprawiać...? Ktoś to dobrze zrobi?

> Chyba trzeba wspawac nowy?

> Pozdrawiam

Naprawić da sie wszystko ale jak słupek ruszony to już bym sobie darował. Zgodnie z technologią producenta nie będzie sie opłacało a naprawione metodami kowalskimi nie będzie już miało pierwotnej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawić da sie wszystko ale jak słupek ruszony to już bym sobie darował. Zgodnie z technologią

> producenta nie będzie sie opłacało a naprawione metodami kowalskimi nie będzie już miało

> pierwotnej wytrzymałości.

No właśnie. Jaki jest na to sposób? Nowy wspawany słupek ? Podejrzewam, że za rok wyjdzie ruda w miejscu spawow frown.gif

Ciężka decyzja z tym autem ehh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Jaki jest na to sposób? Nowy wspawany słupek ? Podejrzewam, że za rok wyjdzie ruda w

> miejscu spawow

> Ciężka decyzja z tym autem ehh..

Naprawa zgodnie z technologią producenta to rozwiercenie zgrzewów i wstawienie nowych elementów równierz zgrzewająć punktowo, następnie porządne zabezpieczenie antykorozyjne zgrzewów. Wtedy rude wyjść nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawa zgodnie z technologią producenta to rozwiercenie zgrzewów i wstawienie nowych elementów

> równierz zgrzewająć punktowo, następnie porządne zabezpieczenie antykorozyjne zgrzewów. Wtedy

> rude wyjść nie powinno.

tak ale patrząc na wartośc auta i roboczogodzine aso niestety wyjdzie z 1.5 raza wartośc auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, za całkiem podobny dzwonek w mojej fabii kombi tyle, że u mnie zmasakrowany był przedni

> zderzak, lusterko, błornik i drzwi kierowcy bezgotówkowo ASO Skody zrobiło za 2900, było to ok

> 5 lat temu...

U ciebie też był trafiony próg i słupek B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autko chciałbym naprawić, ale porządnie. Szkoda go sprzedawać bo włożone przez ostatnie 4 miesiące

> ok 3 tys zl (opony,sprzęgło, oleje,filtry,klocki,tarcze,bębny,szczęki, ręczny, żarówki,

> wycieraczki itp).

Nie ma sensu.

Ja moją Octavię naprawiałem po szkodzie bliskiej całce z OC sprawczyni.

Naprawa zrobiona okej, ale moim zdaniem nie warto - to nigdy nie będzie oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj, że przy naprawie z oc sprawcy szkoda całkowita jest wtedy gdy naprawa przekracza wartość

> pojazdu. Nie daj sobie wmówić, że szkoda całkowita jest przy 80% wartości auta.

Niestety przy wyliczaniu kosztów naprawy TU bierze pod uwagę tylko cennik obowiązujący w ASO... Więc przy niewielkiej wartości auta nie ma szans uniknąć tego sposobu rozliczania szkody.... mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sensu.

> Ja moją Octavię naprawiałem po szkodzie bliskiej całce z OC sprawczyni.

> Naprawa zrobiona okej, ale moim zdaniem nie warto - to nigdy nie będzie oryginał.

Niby tak, ale autem chciałem się pobujać jeszcze rok.

Inne w tym segmencie 14 tys to znów przerejestrowanie,podatek, przegląd...i dążenie do perfekcji. Wiadomo...nie bedzie to 2006 tylko cos innego 2003-2004 maks. Pomijam fakt, ze zanim cos znajdę to minie miesiąc (kasa na przeglądy itp) i może się okazać, że będą podobnie zrobione jak teoretycznie moje smile.gif

Budżetu nie mogę niestety zwiększyć frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pojazd Skoda Fabia Kombi 2006 rok z gazem. Nie był nigdy bity , I właściciel auto na firmę. Dzwonek

> spowodowany przez TIR-a (ul. Modlinska wczoraj lekko skorkowana...).

> Fakty :

> - drzwi kierowcy z szybą

> - drzwi pasażera

> - błotnik tylny

> - zderzak

> - czujniki cofania

> - wgniecenia na progach pod drzwiami i lekkie uszkodzenie progu od zewn

> Foty poglądowe :

> Uploaded with ImageShack.us

> Szkoda autka bo dużo zainwestowane Szkoda będzie pokryta z OC sprawcy (PZU).

> Pozdrawiam i będę wdzięczny za oponie. Co do jazdy - auto odpala i jedzie ciężko stwierdzić czy

> wszystko jest ok bo bałem się szybciej rozpędzić bez szyby (lata szkło).

Kolego miałem dzwonka fabia z własnej winy

maska, 2 relektory, chłodnica klimy i zwykła, wąż klimy, zderzak kompletny, przednie wzmocnienie, szyba przednia, lewy błotnik, pokrywa silnika, wiązka elektryczna od świateł i oprócz poduszek wyszło 16kzł z hakiem w ASO

patrząc na Twoje autko, obstawiam wartoć pojazdu na ok ~14-15kzł

naprawa w ASO na pewno wyjdzie wiec ok 10kzł, góra 12kzł,

wstawiaj i nie pękaj

i śmigaj autem dalej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego miałem dzwonka fabia z własnej winy

> maska, 2 relektory, chłodnica klimy i zwykła, wąż klimy, zderzak kompletny, przednie wzmocnienie,

> szyba przednia, lewy błotnik, pokrywa silnika, wiązka elektryczna od świateł i oprócz poduszek

> wyszło 16kzł z hakiem w ASO

> patrząc na Twoje autko, obstawiam wartoć pojazdu na ok ~14-15kzł

> naprawa w ASO na pewno wyjdzie wiec ok 10kzł, góra 12kzł,

> wstawiaj i nie pękaj

> i śmigaj autem dalej

no i właśnie ....wreszcie prawidłowe rozumowanie.... Trzeba zrobić po niewielkich kosztach i dalej czekać na trafienie ale tym razem z prawej strony....

Większość tych co piszą

"... nie naprawiać bo strach później jeździć takim..."

to mają jakieś paranoje.... niedługo to będą się bali nawet wody w kranie odkręcić....pojeby totalne... szkoda słów....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego miałem dzwonka fabia z własnej winy

> maska, 2 relektory, chłodnica klimy i zwykła, wąż klimy, zderzak kompletny, przednie wzmocnienie,

> szyba przednia, lewy błotnik, pokrywa silnika, wiązka elektryczna od świateł i oprócz poduszek

> wyszło 16kzł z hakiem w ASO

> patrząc na Twoje autko, obstawiam wartoć pojazdu na ok ~14-15kzł

> naprawa w ASO na pewno wyjdzie wiec ok 10kzł, góra 12kzł,

> wstawiaj i nie pękaj

> i śmigaj autem dalej

U mnie, tez w Fabce 5 letniej, zderzak, 2 lampy przednie, nowa maska i blotnik, pas przedni, zderzak i atrapa, zbiorniczek spryskiwacza, zawiasy maski, lakierowanie oraz prostowanie i szpachlowanie tylnego blotnika (lekko wgniecionego) oraz malowanie tego wszystkiego na zwykly bialy kolor nie zmiescily sie wg wyceny w 11kzl (w 2009r.).

Auto naprawilem poza ASO, w dobrym warsztacie majacym umowy z wieloma dealerami i TU i bujalem sie jeszcze 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś we mnie walnie i biorą kasę z jego OC i jest powiedzmy wartość auta 10 tys. a wycenią naprawę na 11 tys. to dostanę 10 tys? a

Ale co z samochodem: zabierają mi go czy płacą za wrak czy mogę sobie z nim zrobić co zechcę.

2. Jeśli mam AC i walne ja i jest szkoda całkowita to jak to wygląda ? Po prostu zastanawaim się jak czasem ktoś ma doinwestowane auto np. caraudio, dobre felgi itp. gdzie powiedzmy auto normalnie chodzi po 10 tys., a ten konkretny egzemplarz z częściami jest wart np. 25 tys.

Możecie mi opisać jak to wygląda w praktyce w obu sytuacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli ktoś we mnie walnie i biorą kasę z jego OC i jest powiedzmy wartość auta 10 tys. a wycenią

> naprawę na 11 tys. to dostanę 10 tys? a

> Ale co z samochodem: zabierają mi go czy płacą za wrak czy mogę sobie z nim zrobić co zechcę.

Na 99% wyliczą że wrak jest warty coś w granicach 3-4 tys i wypłacą Ci tylko 6-7 tys plus zostawią wrak, ewentualnie wystawią go na aukcję i znajdą kupca.

W takich sytuacjach, jeśli dalej chcesz jeździć tym autem opłaca się poszukać warsztat który zrobi to co jest dokładnie na kosztorysie ale zmieści się do wartości pojazdu (ten 1 tys PLN spokojnie można urwać na rbg i cenie kilku części)

> 2. Jeśli mam AC i walne ja i jest szkoda całkowita to jak to wygląda ?

Mniej więcej jak wyżej, z tym że całka zaczyna się najczęściej w okolicach 70% wartości pojazdu. Niestety w przypadku AC to TU ma dużo więcej do powiedzenia (w granicach umowy którą podpisałeś), więc może się okazać że nie da rady zmienić kosztorysu bo TU płaci tylko za naprawę według określonych standardów.

Po prostu zastanawaim się

> jak czasem ktoś ma doinwestowane auto np. caraudio, dobre felgi itp. gdzie powiedzmy auto

> normalnie chodzi po 10 tys., a ten konkretny egzemplarz z częściami jest wart np. 25 tys.

Pytanie czy umowa AC obejmowała to wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

POZYCJE KOSZTORYSU

Opis czynności Miejsce Rodzaj Czas Części

Drzwi przednie (nieuzbrojone) L WY 1,80/1,10 752,22

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 1 417,00/AUTO-ELEMENTS

Boczek tapicerski drzwi wy/za L

Szyba drzwi przednich L

Listwa boczna ochronna drzwi przednich L

Podnośnik szyby bocznej drzwi przednich L

Korbka podnośnika szyby L

Klamka boczna drzwi przednich L

Mocowanie klamki drzwi przednich L

Cylinder zamka bocznego drzwi przednich L

Zamek boczny drzwi przednich L

Prowadnica zamka L

Lusterko zewn. ustaw.mechanicz. L

Obudowa lusterka zewn. L

Osłona trójkatna przód wew. L

Prace powiązane 0,70

Szyba drzwi przednich L WY 1,20/0,00 48,42

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 95,40/SAINT GOBAIN

Prace powiązane 1,20

Klamka boczna drzwi przednich L WY 0,20/0,00 39,95

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 76,00/AUTO-ELEMENTS

Prace powiązane 0,20

Obudowa lusterka zewn. L WY 0,60/0,00 37,18

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 82,62/SKODA

Prace powiązane 0,60

Uwagi (materiał): Część z tworzywa sztucznego (Elastomer)

Drzwi tylne (nieuzbrojone) L WY 2,10/0,90 752,22

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 1 417,00/AUTO-ELEMENTS

Blacha pokrycia L

Szyba drzwi tylnych L

Szyba trójkątna drzwi tylnych L

Klamka wewnętrzna drzwi tylnych L

Klamka drzwi tylnych L

Zamek drzwi tylnych L

Prace powiązane 1,20

Uwagi dot. RBG: Czas z ustawieniem

Próg L WY 9,00/7,90 133,01 M

Drzwi przednie wy- /zamontować L

Ogranicznik drzwi L

Uszczelka drzwi przednich L

Drzwi tylne wy- /zamontować L

Boczek tapicerski drzwi tylnych wy-/za- L

Fotel przedni wy+za L

Prowadnica pasów bezp. ( siedz.1rząd) L

Regulacja pasów bezp. 1.rząd L

Prace powiązane 1,10

Błotnik tylny L WY 13,50 705,87

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 1 568,61/SKODA

Nakładka sł. przed.(A) góra wy/za L

Nakładka sł. przed.(A) góra wy/za R

Zaczep rygla zamka drzwi tylnych L

Nakładka progu wewn. wy+za L

Nakład.wewn. słupka środ. B góra wy/z R

Nakładka słupka C cz. górna wy-/za- R

Zderzak tył wy- /zamontować

Dwie lampy tylne kompletne

Błotnik tylny, część dolna L

Szyba boczna L

Osłona z tworzywa, wewnętrzna L

Nakładka pasa tylnego wy-/zamontować

Klapa/pokrywa/drzwi tylne wy-/zamontowa

Podsufitka

Uwagi dot. RBG: Czas wg EUROTAXGLASS`S

Osłona z tworzywa, wewnętrzna L WY 0,30/0,00 46,17

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 87,00/AUTO-ELEMENTS

Prace powiązane 0,30

Słupek środkowy (B) L NA 0,50 0,00

Naklejka rekl. drzwi TL WY 0,00 6,75 *F

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 15,00/SKODA

Naklejki rekl. drzwi PL WY 0,00 15,75 *F

Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 35,00/SKODA

Zderzak, przód wy- /zamontować RZ 0,50/0,00 0,00

Prace powiązane 0,50

Uwagi (materiał): Część z tworzywa sztucznego (Elastomer)

Reflektor z kierunkowskazem kpl. L RZ 0,90 0,00

Zderzak, przód wy- /zamontować

Lampa ksenonowa L

Korektor świateł L

Przewody regulacji ustaw. reflektorów L

Pokrywa reflektora z tworzywa L

Uwagi dot. RBG: Czas z ustawieniem

Szkło kierunk. bocznego L RZ 0,20 0,00

Nadkole wewn. L RZ 0,30 0,00

Koło przód wy-/za- L

Łącznie 25,30 2 537,54

Lakierowanie Miejsce Rodzaj Stopień Czas Materiał

Błotnik przedni kompletny L 200 II 0,60 51,46

Drzwi przednie, kompletne K L 200 I 1,50 200,60

Słupek środkowy (B) kompletny L 200 III 0,90 29,68

Drzwi tylne kompletne K L 200 I 1,30 174,20

Próg L 200 I 1,70 88,71

Błotnik tylny K L 200 I 2,70 185,72

Przygotowanie blacha (Na pojeździe bez lak. wstępnego) 200 L 2,30 55,07

Łącznie 11,00 785,44

Podsumowanie Rbg. Stawka Kwota

Części zamienne 2 537,54

Materiał lakierniczy [67,00 %] 785,44

Blacharz 25,30 70,00 1 771,00

Lakiernik 11,00 70,00 770,00

Koszt naprawy łącznie (netto) 5 863,98

VAT (Materiał) 23,0% 764,28

VAT (Robocizna) 23,0% 584,43

Koszt naprawy łącznie (brutto) 7 212,69

Ident/ETNR Opis części Dostawca Kwota

6Y0831051 O Drzwi przednie (nieuzbrojone) SKODA 752,22

6Y0845201 O Szyba drzwi przednich SKODA 48,42

3B0837205G01C O Klamka boczna drzwi przednich SKODA 39,95

6Y0857537B41 O Obudowa lusterka zewn. SKODA 37,18

6Y9833051 O Drzwi tylne (nieuzbrojone) SKODA 752,22

B751401-1-KKH PJ Próg BHMD 133,01 M

6Y9809605 O Błotnik tylny SKODA 705,87

6Y9810971A O Osłona z tworzywa, wewnętrzna SKODA 46,17

F Naklejka rekl. drzwi poz. niekatalogowa 6,75 *F

F Naklejki rekl. drzwi poz. niekatalogowa 15,75 *F

Zestawienie części dla maksymalnych akceptowanych kwot netto po udokumentowaniu naprawy

Ident/ETNR Opis części Dostawca Kwota

1450424001 O Drzwi przednie (nieuzbrojone) AUTO-ELEMENTS 1 417,00 M

7808LCLH5FD Q Szyba drzwi przednich SAINT GOBAIN 95,40 M

1450524601 O Klamka boczna drzwi przednich AUTO-ELEMENTS 76,00 M

6Y0857537B41 O Obudowa lusterka zewn. SKODA 82,62

1450425005 O Drzwi tylne (nieuzbrojone) AUTO-ELEMENTS 1 417,00 M

B751401-1-KKH PJ Próg BHMD 133,01 M

6Y9809605 O Błotnik tylny SKODA 1 568,61

1450431153 O Osłona z tworzywa, wewnętrzna AUTO-ELEMENTS 87,00 M

F Naklejka rekl. drzwi poz. niekatalogowa 15,00 *F

F Naklejki rekl. drzwi poz. niekatalogowa 35,00 *F

Warsztat odpisał do PZU, że według ich kalkulacji wyjdzie ok 11.000 zgodzili się, wypłacili połowę i druga wyplacą po weryfikacji z nimi (faktury itp). Czy ktoś to rzeczywiście sprawdza?? Faktury to przecież można mieć a w auto wsadzić cokolwiek....

Moja decyzja - ROBIĆ.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem niecałe 2 lata temu całkę w Nubirze, odebrałem pozostałość, odszkodowanie, naprawiłem i

> chyba nawet kontynuowałem tą samą polisę po dobezpieczeniu (bo odszkodowanie nie wyczerpało

> kwoty, na którą ubezpieczałem).

No to nie była to szkoda całkowita, tylko cześciowa - szkoda całkowita "zamyka" polisę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie była to szkoda całkowita, tylko cześciowa - szkoda całkowita "zamyka" polisę.

Status po wycenie ponownej zmienił się na częściową, wcześniej widniało całkowita ;-)

W sumie zamknęli likwidacje w 13 dni , wszystko przez net poza oględzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga sprawdzic faktury zrodlowe, moga byc w warsztacie przed malowaniem, maja rozne sposoby ogolnie nie powinni tego robic tym bardziej ze z oc , mozesz poprosic zeby wyplacili ta kwote z kosztorysu Tobie na konto ale bede to przeciagali , jak auto nie bylo bite wystap o utrate wartosci pojazdu zawsze pare $$$ jak to sie tu mówi zarobisz , ale moze ta kwota czesciowo pokryje roznice w sprzedazy auta bo juz nie bedzie bezkolizyjne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie była to szkoda całkowita, tylko cześciowa - szkoda całkowita "zamyka" polisę.

Niekoniecznie, bo nie została wykorzystana kwota, na która ubezpieczałem. Szkoda całkowita to sposób rozliczenia szkody.

Gdyby szkoda całkowita zamykała polisę, to TU było by do przodu o nie wykorzystany % mojej składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.