Skocz do zawartości

Budżetowe płyny do spryskiwaczy z marketów i zarówka BV


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nawet w tej dziedzinie zaczęli kantowac. Na etykiecie jest napisane do -22C, a mnie zamarzł podczas obecnego ataku zimy, gdy mróz w nocy nie przekraczał chyba -10 a w dzień było ok. -2.

Na szczęście silniczek pompki sie nie spalił, ale trochę roboty usunięcie awarii kosztowało. Niestety tak to jest jak się nie ma dostępu co ciepłego garażu.

I jeszcze na dodatek okazalo się że jest spalona postojówka 5W Blue Vision. A jeżdżę głównie na światłach dziennych LED. Niebieski lakier był cały złuszczony. Następny bubel wyprodukowany chyba na polecenie cięcia kosztów blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nawet w tej dziedzinie zaczęli kantowac. Na etykiecie jest napisane do -22C, a mnie zamarzł

> podczas obecnego ataku zimy, gdy mróz w nocy nie przekraczał chyba -10 a w dzień było ok. -2.

> Na szczęście silniczek pompki sie nie spalił, ale trochę roboty usunięcie awarii kosztowało.

> Niestety tak to jest jak się nie ma dostępu co ciepłego garażu.

> I jeszcze na dodatek okazalo się że jest spalona postojówka 5W Blue Vision. A jeżdżę głównie na

> światłach dziennych LED. Niebieski lakier był cały złuszczony. Następny bubel wyprodukowany

> chyba na polecenie cięcia kosztów

zaraz się zjawi kącikowi producent płynu do spryskiwaczy. wpierw Ci się oberwie i później wszycy będą słuchali jego wykładu że płyn poniżej 30 zł / bańkę to jest do doopy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nawet w tej dziedzinie zaczęli kantowac. Na etykiecie jest napisane do -22C, a mnie zamarzł

> podczas obecnego ataku zimy, gdy mróz w nocy nie przekraczał chyba -10 a w dzień było ok. -2.

> Na szczęście silniczek pompki sie nie spalił, ale trochę roboty usunięcie awarii kosztowało.

> Niestety tak to jest jak się nie ma dostępu co ciepłego garażu.

> I jeszcze na dodatek okazalo się że jest spalona postojówka 5W Blue Vision. A jeżdżę głównie na

> światłach dziennych LED. Niebieski lakier był cały złuszczony. Następny bubel wyprodukowany

> chyba na polecenie cięcia kosztów

jedź na Przędzalnianą i kup sobie Sylen po 10zł/5l i będziesz Pan zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam zawsze patrzę na producenta i jeśli jest Organika, to mam wręcz pewność, że nie oszukiwali .

> Innych producentów płynów marketowych już taki pewny nie jestem.

ostatnio kupiłem w Lidlu 5 litrów za coś około 17 zł zapach całkiem całkiem i jak na razie wytrzymało 8 godzin pod pracą przy -10/-14 i nie zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam płynu Aura z Biedronki. Nie jest bardzo drogi, ładnie pachnie i nie zamarza do -20 (w zeszłym roku testowane). I co najważniejsze NIE ZAWIERA METANOLU - dla mnie podstawowe kryterium. Po co się truć i to za swoje pieniądze i świadomie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy zamarznie np. w końcówkach sprysków, jak % odparuje.

ale cisnienie wytrysku wyrzuci koreczki lodowe

Najbardziej zamarzanie jest widoczne na szybie jak alkohol odparuje, a ciepłe powietrze z nawiewu jeszcze nie ogrzało szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam zawsze patrzę na producenta i jeśli jest Organika, to mam wręcz pewność, że nie oszukiwali .

Znasz jakiś market, który regularnie trzyma to na półkach? Jesteś kolejną osobą, która tę firmę chwali, to coś chyba jest na rzeczy zlosnik.gif A nie chce mi się jeździć po marketach i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie jest na zasadzie, że jest tylko w jakimś tam tygodniu, jak jest promocja lub tydzień

> motoryzacyjny?

Płyny dla biedronki robiła zwykle Organika, ale od zeszłego roku pojawia się też jakiś inny producent (nie wiem, być moze że względu na liczbę tych marketów Organika się nie wyrabia niewiem.gif, moze za drogo się ceni i biedka znalazła sobie tańszego, iekoniecznie równie dobrego dostawce niewiem.gif)

I wszystko zalezy od partii jaka przyjdzie do sklepu.

W skrócie płyn jest zawsze, ale nie zawsze ten z Organiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy zamarznie np. w końcówkach sprysków, jak % odparuje.

Nie twierdzę, że płyny "poniżej 30pln za bańkę są do doopy" ale odkąd używam (od lat) płynów Shell, Orlen lub Bliska, nie mam problemów z zamarzaniem (koncowek też) zapychaniem sprysków czy zmianami na lakierze.

Nie twierdzę, że zawsze jak płyn tani, to do kitu. Jednak nie raz miałem tak, że jak dwa zakupy były OK, to trzeci okazywał się szitem, itp... Teraz jak kupuję płyn , to wiem co kupuję i mam spokojną dynię.

Pomijam ilość płynu jaką muszę natrysnąć, żeby zmyć skutecznie szybę.

Nie odpowiadam na ataki, każdy niech leje co chce ja puki co zdania nie zmienię, bo po testach, jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupilem tego Jana zeszlej zimy.Smrod tego plynu przechodzi ludzkie granice

> Ale fakt,zamarznac nie zamarzl.

Pewnie dla tego, że zawiera od 10 do 30 % metanolu smile.gif Jak to jest, pić ludzie nie chcą ale z wdychaniem to problemu nie ma. Miejmy nadzieję, że rozporządzenie o zakazie używania do produkcji płynów do spryskiwaczy metanolu wyjdzie jak najszybciej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi kiedyś jakiś tani płyn skwasnial - zamienił sie w ocet.

boje_sie.gif ciekawe

No, ja nie mam takiej możliwości. Przy obecnej pogodzie zużywam nie mniej niż 4-5l na tydzień, a bywa, że więcej. Jadąc kilka km za "drewnowozem"; zużywam więcej płynu niż wachy. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz jakiś market, który regularnie trzyma to na półkach? Jesteś kolejną osobą, która tę firmę

> chwali, to coś chyba jest na rzeczy A nie chce mi się jeździć po marketach i szukać.

Biedronka np. - Aura jest zazwyczaj przez Organikę produkowana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja używam płynu Aura z Biedronki. Nie jest bardzo drogi, ładnie pachnie i nie zamarza do -20 (w

> zeszłym roku testowane). I co najważniejsze NIE ZAWIERA METANOLU - dla mnie podstawowe

> kryterium. Po co się truć i to za swoje pieniądze i świadomie ....

obecnie już Aura by Organica zawiera <3% metanolu

nie zawiera Kauflandowski płyn - ale jeszcze nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nzacie Achtel?

Do pobrania karty charakterystyki, np. płyn gotowy (-22C) ma taki skłąd :

Etanol: 25-35%

Izopropanol 1-5%

metanol 2,5%

Glikol etylenowy 0,5%

Natomiast koncentrat (-80C) ma skład:

Etanol 70-75%

Izopropanol 5-8%

metanol 2,5%

Glikol etylenowy 0,5%

I jeszcze Test

To potwierdza moją teorię, że niektóre markety potrafią wyegzekwowac dobrą jakość produktów sprzedawanych pod ich marką - wspomniany Achtel dla Carrefoura zrobił dobry płyn, natomiast pod własna marką nieco gorszy. Choc zmierzona temperatura krzepnięcia -20,6 C niewiele rózni się od deklarowanej -22 C (nie wiadomo też jakim sprzętem dokonywano pomiarów w u producenta i w AŚ)

Nie nie, to nie jest mój winowajca zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na Orlenie kupiony pachnie już nieźle, prawda?

Źle mnie zrozumiałeś,jestem zwolennikiem rzeczy tanich i nie lubie przepłacać. Poprostu ten z biedronki śmierdzi okrutnie i tyle,jakby był z BP za 40zł/5l i śmierdział to też bym napisał,że śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien, ale jesli coś zostało to może ze szklanka?

Więc Ci powiem, że sam się zrobiłeś, bo zapewne zostało więcej.

A wystarczyło najpierw wcisnąć dźwignię i wypsikać na parkingu do dna letni i dopiero zalać zimowy.

Potem jeszcze tym zimowym posikać, by w całym układzie był nowy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lidlowy plyn do -22 zamarz przy -17 i rozsadzil mi zbiorniczek od spryskiwaczy....

> od tamtej pory kupuje tylko koncentrat JAN do -80 i zrorabiam 1/2 na 1/2 z woda

gdzie go kupujesz? dawno nie widziałem ''na półce'' marketowej koncentratu - poza promocjami Aldi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle mnie zrozumiałeś,jestem zwolennikiem rzeczy tanich i nie lubie przepłacać. Poprostu ten z

> biedronki śmierdzi okrutnie i tyle,jakby był z BP za 40zł/5l i śmierdział to też bym

> napisał,że śmierdzi.

bierdonkowa Aura ma serie śmierdzące bardziej lub mniej, nie jest to ładny zapach, ale nie drażni - mnie - bardzo.

Teraz mam, z braku innej opcji, Aurę tegoroczną, zimową, już z metanolem i zapach jest w normie.

Czekam tylko aż się skończy i będę testował nowość Kauflanda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Achtela i ich Pana Samochodzika mam taki płyn u siebie w sklepie,używam w swoim aucie i moge śmiało polecić.Ma przyzwoity zapach i przy obecnych temperaturach nie zamarza po psiknięciu na szybie. ok.gifDo tego w hurcie kosztuje ok.10zł więc immo git. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyny dla biedronki robiła zwykle Organika, ale od zeszłego roku pojawia się też jakiś inny

> producent

Dokładnie, nowym producentem jest Akwawit-Polmos z Wrocławia. ZTCP to ten producent zmienił opakowanie, z takiej spłaszczonej butelki na zwykłą (bardziej "szeroką"), ale informacja o zmianie opakowania jest jeszcze niepotwierdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie jest na zasadzie, że jest tylko w jakimś tam tygodniu, jak jest promocja lub tydzień

> motoryzacyjny?

Jest dostępny cały czas, tak od jesieni do wiosny (póki nie wyprzedadzą zlosnik.gif).

Z rok-dwa lata temu kupiłem ten płyn z Organika Car, zimowy za chyba 3zł, wiosną - promocja była wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie jest na zasadzie, że jest tylko w jakimś tam tygodniu, jak jest promocja lub tydzień

> motoryzacyjny?

w sezonie wiosennym kupiłem na wyprzedaży w B po 3,99 za bańkę, wziąłem "kilka" sztuk zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.