Skocz do zawartości

Budżetowe płyny do spryskiwaczy z marketów i zarówka BV


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

> hmm

> produktow organiki uzywam od paru lat a od czasow mondeo, kotry przez ksenony jadl plynu na potege

> kupuje raz w roku w liczbie zapewniajacej darmowa dostawe (ze sklepu organiki). Natomiast nie

> kupuje plynu w biedronce. Nigdy nie mialem problemow z lakierem ani swiatlami

> Problem w tym, ze w sklepie organiki plyn 5 litrowy kosztuje cos kolo 15zl. Czyli mniej wiecej 3x

> tyle co biedronkowy. Az w taka magie zdolnosci negocjacyjnych biedroniki nie wierze. Roznica w

> skladzie byc musi. Supreme tez maja fajny tylko, ze 4 litry kosztuje 18 zl.

> Ostatnio kupuje koncentrat i wode do rozrabiania i sam sobie robie odpowiednia miksture w

> zaleznosci od temperatury. 5l koncentratu kosztuje cos kolo 28 zl.

3 x tyle ?? Chyba w lutym... Bo ja wczoraj kupiłem Aurę z Organiki w Biedronce i kosztowała 14,99 zł za 5 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 x tyle ?? Chyba w lutym... Bo ja wczoraj kupiłem Aurę z Organiki w Biedronce i kosztowała 14,99

> zł za 5 litrów...

tak wiem, jestes juz chyba 4 osoba piszaca to samo. Czasami warto przeczytac watek zanim sie na cos odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też. Przy -9 stopniach zamarzała na szybie. Dzisiaj rano zamarzła całkowicie. Śmierdzi

> paskudnie. Teraz czekam na zacieki na masce.

> Producent to cośtam-Polmos. Bańka z czarnym lejkiem.

> Nie polecam.

Wy tam macie ten mróz inny, zgodnie z powiedzeniem P jak w kieleckim, ja jakoś przy -10 st. C czyściłem tym szybę bo mi się skrobać nie chciało, więc polecam.

Zacieków nie mam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawa logika - coś wyżarło lakier = zły lakier

> Będziesz bronił czci i godności jakiegoś płynu do spryskiwaczy?

Nie będe bronił...Ale u mnie po tylu zużytych litrach nie mam nawet śladu. Co więcej nawet plastikowe reflektory są jak nowe.

Jak dla mnie 15zł za Aure to już lekka przesada( można kupic psik psik za 18zł)...Wczoraj zostawiłem butelkę Jana za 6,99pln i Aury przy -15*C. Dają rade oba ok.gif

A przy okazji nie polecam odmrażacza do szyb Nigrin, użyłem, szybko sobie poradził, ale po tym jeszcze 5 minut później szyba zamarzała jak głupia i nie dało sie jechać! no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też. Przy -9 stopniach zamarzała na szybie. Dzisiaj rano zamarzła całkowicie. Śmierdzi

> paskudnie. Teraz czekam na zacieki na masce.

> Producent to cośtam-Polmos. Bańka z czarnym lejkiem.

> Nie polecam.

Akwawit-Polmos z Wrocławia, kolega wyżej(Ozarek) pisał że ma taki (lub chciał kupić), z Organiki, dziwne że tak mieszają.

Ja po tym jak Organika przestała produkować, ja przestałem go kupować.

Teraz mam jakiś z Auchan'a, za 9,99, nie śmierdzi, ma metanol, nie maże, nie zamarzł, więc prawie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś w tym wątku polecał płyn z biedrony...

Ja polecałem, i dalej polecam. Tyle że dla Biedronki robią dwa zakłady Organika i Polmo coś tam. Z Organiki jest OK, tego drugiego nie testowałem - ale z opinii wynika, że kicha.

Właśnie zakupiłem, dolany, działa, pachnie ładnie (grejpfrut) i nie wali dyktą. Oczywiście z Organiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecałem, i dalej polecam. Tyle że dla Biedronki robią dwa zakłady Organika i Polmo coś tam. Z

> Organiki jest OK, tego drugiego nie testowałem - ale z opinii wynika, że kicha.

no właśnie ja mam ten Polmo(s?) ... wyleje go chyba do kibla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje od 3 lat i prawie wylacznie biedronkowa Organike, czyli glownie jeszcze z ich wlasnej produkcji i niestety wzery pojawialy sie od zawsze. Tyle, ze za bardzo nie potrafie sobie przypomniec czy to glownie z letniego czy zimowego. Ale chyba po raz pierwszy wlasnie wiosna, po porzadnym myciu stwierdzilem nieusuwalne zacieki.

Przednia szybe mam juz kolejna, wiec mnie nie boli. Ale "smarki" ze zderzaka na ktorym sa umieszczone spryskiwacze reflektorow sa nieusuwalne.

Polozylem na tym lage, bo samochod to narzedzie pracy, ale dla kolegow wrazliwych na jakosc powloki lakierniczej - zdecydowanie odradzam. Acha, samochod wloski, jesli to ma znaczenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psika kupowałem w Carrefour - ciężko go nawet znaleźć bo mimo informacji na opakowaniu: przechowywać w pionie to płyny położyli na najniższej półce robiąc z nich 2 warstwy wink.gif

Idę do piwnicy zrobić fotkę opakowania z napisem "nie zawiera metanolu", bo mamy tu pewnego niedowiarka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co że pokaże ?

nic

> Pod dwóch lub trzech minutach nie będzie nic

wiem, chcę zrobić eksperyment,

nie chcesz nie czytaj wyników smile.gif

no chyba, że nikogo to nie interesuje, to nie będę się fatygował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba, że nikogo to nie interesuje, to nie będę się fatygował.

Masz czas to rób smile.gif

A niektórzy chyba nie są świadomi tego, że policjant nie musi być zdroworozsądkowy i po pierwszym badaniu robić kolejne. Kiedyś był nawet reportaż o facecie, który właśnie na takiego trafił. Zabrali mu prawo jazdy i nie był w stanie go odzyskać pomimo, że później pobrana krew była czysta. Ciągle słyszał, że po prostu stężenie malało i jak dał krew to już był trzeźwy. I co można zrobić w takiej sytuacji? Nic, bo teoretycznie faktycznie tak mogło być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie ciekawi, jak masz czas to zrób taki experyment.

> Tylko nie pij piwa wcześniej : )

Po zapaleniu fajki też może wykazać, ale za kilka chwil nie ma śladu więc czym tu się przejmować? grinser006.gif

Kupiłem koncentrat Jana na stacji za 10zeta-zobaczymy co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> testował już ktoś produkty Lidla? oni czasami mają fajne cena/jakość

W zeszłym roku lałem i wytrzymywał mrozy a do tego nie śmierdział zbytnio ok.gif

Ostatnio kupiłem jakiś z Auchan - jeszcze go nie zalewałem - ciekawe, czy nie rozczaruję się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam często tego płynu z Lidla i wg mnie jest bardzo dobry ok.gif Nigdy mi nie zamarzł, można go kupić na wiosnę w promocji za 7-8zł i zrobić zapas na następną zimę. Jego woń mi specjalnie nie przeszkadza, aż muszę zwrócić uwagę jak pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku lałem i wytrzymywał mrozy a do tego nie śmierdział zbytnio

> Ostatnio kupiłem jakiś z Auchan - jeszcze go nie zalewałem - ciekawe, czy nie rozczaruję się

Hehe, mam identycznie z tym że z auchana już wlałem zlosnik.gif

Co do lidowego, w zeszłym roku dawał radę, nie śmierdział, tylko cena trochę wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.