Skocz do zawartości

Cruze czy Cee'd?


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

> Sprzedawca , dał jeszcze jakiś dodatkowy upust na przeglądy gwarancyjne. Leją oleje Lotos, to nie

> może być drogo .

Ja sobie Castrola zażyczyłem to zaszaleli z ceną ale Lotos niewiele tańszy.

Ja dostałem brązową kartę na przeglądy, potem się dowiedziałem, że jest jeszcze srebrna i pewnie złota z większym rabatem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak licytujemy to wzialbym Cruze kombi 1,8 + LPG, ale nie da sie w kombi LPG wziac, no to z racji zamilowania do LPG wzialbym innego Cruza ok.gif

PS. Gratulacje z powodu zakonczenia poszukiwan. Ja swoje narazie tez zakonczylem i wiem jak ulzyc czlowiekowi potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak juz tak licytujemy to wzialbym Cruze kombi 1,8 + LPG, ale nie da sie w kombi LPG wziac, no to z

> racji zamilowania do LPG wzialbym innego Cruza

Ja nie potrzebuje kombi i nie znoszę LPG facepalm%5B1%5D.gif. Cee'd kombi jest bardzo fajny, bo prawie jak nie kombi - taki trochę wydłużony hatchback (przypuszczam, że ma długość Cruze HB). Ja mam zwykły bagażnik z kołem pod kawałkiem dykty, za to w kombi ślepa podłoga, mnóstwo weluru, wielki pionowy schowek za zderzakiem - niesamowity bajer. W Cruze kombi znowu bajer z możliwościami mocowania zwijanej rolety włącznie z prowadzeniem jej pod sam dach. Fajne te nowe samochody dzisiaj robią, wsiadłem na chwile do nowej Picanto i wypas jak u prezesa w Saabie 95 z 2007 roku hehe.gif. I cena pewnie podobna, ale co nowe to nowe zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe.

> Ja dwa razy podchodzilem do zakupu Skody. Raz do I potem do II.

> Za pierwszym razem kupiłem Opla, za drugim Chevroleta.

> A dlatego, że Chevrolet miał więcej wypasu i kosztował 20 tys. mniej.

> I co z tego, ze potem jest tańszy. Ważne że na początku był duużoo tańszy.

> Więc jeżdżę tym czym chcę i śmieję się z przepłacających za markę.

Ale Chevrolet to dobra marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Chevrolet to dobra marka.

Ale u nas ludzie wolą auta wyprodukowane albo u Niemca albo u Japończyka hehe.gif

Chevolet dopiero buduje opinię. Od niedawna zaczął się dobrze sprzedawać, i cenić po wprowadzeniu nowych modeli. Ale minie jeszcze trochę lat, zanim ugruntuje pozycję na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest 7 lat na mechanikę, 12 na rdzę. Roczne przeglądy w cenie 400 złotych z materiałami.

Tu chyba ktoś popłynął.

AFAIK roczny przegląd niskobudżetowego benzynowego kompaktu w ASO kosztuje w okolicach 700-800zł.

Nawet jeśli dostałeś rabat (masz to gdzieś na piśmie?) to i tak 400 zł. jest raczej nierealną kwotą.

Chyba że to koszt "przeglądu" ale jeszcze oprócz tego w ramach "czynności serwisowych" mają wymianę filtra kabinowego za stówkę, piór wycieraczek za 150 itp. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było blisko, ale Soul jest za duży z zewnątrz, za mały w środku i nie ma bagażnika . Wygrał

> Cee'd! Przeważyły między innymi jakość wykonania, tapicerka, światła dzienne, soczewki w

> mijania

Odnośnie tych soczewek to akurat rózne opinie czytałem w necie

, płynna regulacja oparć foteli, rozkładane na płasko tylne oparcia (siedziska stawiają

> się do pionu), czerwone podświetlenie kokpitu jak w AH-64

Czy to takie dobre rozwiązanie? Ja mam w Rio żółto-pomarańczowe i takie IMO jest najlepsze dla oczu nocą

, koło dojazdowe, wlew paliwa po

> stronie kierowcy , tylne zawieszenie , silnik na łańcuchu,

też mam. Więc nie będzie problemu z wymiana paska ok.gif

opony "z Biedronki". Gwarancja

> jest 7 lat na mechanikę, 12 na rdzę. Roczne przeglądy w cenie 400 złotych z materiałami.

> Samochód ma jedna wadę - nie jest czarny bo żona uparła się na "sand track"

Szkoda , ze nie na "silver- blue" zlosnik.gif

286605720-KiaCeedRadiowoz1.jpg

. zaliczka jest

> wpłacona, odbiór za dwa tygodnie wiec klamka zapadła. Dziękuję wszystkim za uwagę i głos w

> dyskusji .

post-147237-1435251854411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cruze rzeczywiście ładniejszy, z innych cech poza wymienionymi przez autora wątku zauważyłem

> składany kluczyk i tempomat w Cruze oraz halogeny przeciwmglowe w Cee'd

Kia Ceed też ma składany kluczyk już od wielu lat.

A pozostałe róznice są zależne od wersji wyposażenia - w Cruzie też są przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygrał Cee'd!

Ja jeżdżę Cruzem 2011 i wygrał Cruze wink.gif

> Przeważyły między innymi jakość wykonania, tapicerka

To chyba w tym nowym jest na tyle dobrze, bo wersja Ceed I po liftingu w porównaniu z Cruze to przepaść.

> światła dzienne, soczewki w mijania

To faktycznie plus - w Cruzie tego nie ma

> płynna regulacja oparć foteli

Ale że jak ?? W Cruzie też jest przecież regulacja

> czerwone podświetlenie kokpitu jak w AH-64

tragedia no.gif Jeden z większych minusów Ceeda po przejechaniu 100k km. Dobrze że da się skręcić na minimum tongue.gif

>Gwarancja jest 7 lat na mechanikę

Zobacz sobie wyłączenia z gwarancji zlosnik.gif Po 40k km nie ma co reklamować. Inna sprawa że ja od początku nie mam klaksonu i serwis nie jest w stanie sobie z tym poradzić sick.gif

Wcześniej miałem Astre - wizyta w serwisie i zawsze po miałem umyty samochód i posprzątany. W Kia serwis jest beznadziejny tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę Cruzem 2011 i wygrał Cruze

Jak by nie było nowego Cee'da tez wybrał bym Cruze.

> To chyba w tym nowym jest na tyle dobrze, bo wersja Ceed I po liftingu w porównaniu z Cruze to

> przepaść.

W Cruze jest bardzo dobrze, jednak nowy Cee'd w zasięgu rąk nie ma wytłoczek z plastiku, wszystko jest albo z materiału, albo miękkie jak w deska w Stilo na przykład dla porównania. Mi się to podoba.

> Ale że jak ?? W Cruzie też jest przecież regulacja

Ale w Cruze jest skokowa, jak w Lanosie zlosnik.gif, Cee'd ma pokrętło i płynne ustawianie.

> tragedia Jeden z większych minusów Ceeda po przejechaniu 100k km. Dobrze że da się skręcić na

> minimum

Oko ludzkie nie widzi koloru czerwonego, jak się na niego nie patrzy. Jest to wykorzystywane w nowoczesnym sprzęcie wojskowym właśnie do podświetlania kokpitów, bo nie odwraca uwagi od pola walki grinser006.gif

> W Kia

> serwis jest beznadziejny

I tak prawdopodobnie nie będę korzystał.

Cruze jest bardzo fajnym samochodem, cały czas był na pierwszym miejscu i do końca biłem się z myślami. Cee'd jest jednak bardziej zadziorny, a ja aż tak jeszcze się nie zestarzałem hehe.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oko ludzkie nie widzi koloru czerwonego, jak się na niego nie patrzy.

No tak zlosnik.gif

Ja po kilkukrotnej trasie przez całą noc nawet z max przyciemnieniem miałem dość.

Ale gratuluje wyboru ok.gif

Ja nie licząc jakichś drobnych mankamentów również jestem zadowolony z Ceeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie było z Lacetti - zawsze odbierałem omyte

Mnie powala w serwisie Kia to że od 100k km nie potrafią zdiagnozować dlaczego nie działa klakson tongue.gif Wymienili już połowę wiązek a klakson raz działa a cztery razy nie działa tongue.gif

Ja wcześniej Astrę w Dixi serwisowałem i złego słowa chyba nie mogę powiedzieć no.gif

Za niedługo potestujemy Nexteam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto

> będzie miał jakieś istotne uwagi w tym temacie? Cruze wersja LT, Cee'd M. Inne samochody i

> używki mnie nie interesują!

Powiadam Ci rozważ octavie ok.gif Jak szukałem auta, też brałem pod uwagę ceeda, cruza a nawet hyundaia i30, jednak cenowo zwyciężył samochód z kurą na masce i nie żałuje tej decyzji ok.gif Np ceed w podobnej wersji wyposażenia co octavia był tylko 1500 zł droższy crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie powala w serwisie Kia to że od 100k km nie potrafią zdiagnozować dlaczego nie działa klakson

> Wymienili już połowę wiązek a klakson raz działa a cztery razy nie działa

> Ja wcześniej Astrę w Dixi serwisowałem i złego słowa chyba nie mogę powiedzieć

> Za niedługo potestujemy Nexteam

W Nexteam raczej starają się.

W razie wątpliwości gadasz z szefem serwisu, jeździsz z nim by zdiagnozować usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylnego zawieszenia, silnika i 2 letniej gwarancji. Swist uszczelek bezcenny

ale tylne zawieszenie w tej klasie to standard. Nie jezdzilem Cruze ale watpie, zeby znacznie lepiej. Jezdzilem za to duzo Cee'dem i Octavia. O ile w pierwszym mozna sie przyczepic do gumowego ukl kierowniczego to owa Skoda (popdzeni model, czyli II) byla chyba najgorszym autem jaki jezdzilem, tylnie zawieszenie bujalo juz przy kilku osobach. Samochod kiepsko sie prowadzil a silnik 1.6 powodowal, ze auto bylo bezuzyteczne dla mnie poza miastem tongue.gif.

aa uszczelki to chyba tylko ty miales z nimi problem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tylne zawieszenie w tej klasie to standard.

hmm.gif Ceed ma wilowachacz ale to strasznie zabkuje opony, gorzej nawet niz w focusie.

> Nie jezdzilem Cruze ale watpie, zeby znacznie

> lepiej.

3D ceed bije cruza na lapatki ale 5D jest podobnie.

>Jezdzilem za to duzo Cee'dem i Octavia. O ile w pierwszym mozna sie przyczepic do

> gumowego ukl kierowniczego to owa Skoda (popdzeni model, czyli II) byla chyba najgorszym autem

> jaki jezdzilem, tylnie zawieszenie bujalo juz przy kilku osobach. Samochod kiepsko sie

> prowadzil a silnik 1.6 powodowal, ze auto bylo bezuzyteczne dla mnie poza miastem .

Szkoda, ze megane nie jezdziles mam takie sluzbowe i to jest po prostu masakra. Nie ma gorszego kompaktu.

> aa uszczelki to chyba tylko ty miales z nimi problem

I nadal nie rozwiazany old.gif Wymienione wszystkei uszczelki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie było w Lacetti - trzeba było pilnować, by max. co 15 kkm zmienić koła przód - tył.

Ja zmieniam przy okazji wymiany kol na letnie/zimowe i hucza niemilosiernie. Nowe opony i do wyrzucenia. Ehh pamietam,z e to samo mialem w focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ceed ma wilowachacz ale to strasznie zabkuje opony, gorzej nawet niz w focusie.

hmm.gif ojciec w 5 lat przejechal cos kolo 60kkm i nie bylo z tym problemu.

> 3D ceed bije cruza na lapatki ale 5D jest podobnie.

to co narzekasz na zwieszenie grinser006.gif

> Szkoda, ze megane nie jezdziles mam takie sluzbowe i to jest po prostu masakra. Nie ma gorszego

> kompaktu.

akurat Megan, nie jezdzielem, ale w robocie mielismy rozne auta (m.in Astry, Corolle, Focusy) i Octami jezdzilo sie zdecydowanie najgorzej i to nie tylko moja opinia tongue.gif

> I nadal nie rozwiazany Wymienione wszystkei uszczelki

tongue.gif

zmieniales serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ojciec w 5 lat przejechal cos kolo 60kkm i nie bylo z tym problemu.

Moze kwestia opon albo jezda bez obciazenia.

> to co narzekasz na zwieszenie

> akurat Megan, nie jezdzielem, ale w robocie mielismy rozne auta (m.in Astry, Corolle, Focusy) i

> Octami jezdzilo sie zdecydowanie najgorzej i to nie tylko moja opinia

> zmieniales serwis ?

Ba w 4 bylem grinser006.gif TTM idzie do dziada w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego zamawiales w Czestochowie?

Bo teraz łatwiej i szybciej jest z Gliwic dojechać do Częstochowy, niż do Zabrza facepalm%5B1%5D.gif.

> Zabrze i w okolicy Gliwic, Katowic nie dali dobrej ceny?

Nawet nie pytałem. Wszedłem, poprosiłem kolor i tapicerkę, gratis dostałem dywaniki lato/zima biglaugh.gif. Żona wysępiła jeszcze czujniki cofania facepalm%5B1%5D.gif. Prawie 10 tys. rabat od ceny katalogowej. Uważam, że kupiłem bardzo fajny samochód za dobrą cenę. Nikt inny nie był mi w stanie zaoferować tak ładnego i "dla mnie" zrobionego samochodu grinser006.gif. Jeden malutki zgrzyt to fakt, że nie dało się kupić auta na oponach zimowych facepalm%5B1%5D.gif, ale letnie już się właściwie sprzedały, bo rozmiar "golfowy" grinser006.gif

Tylne zawieszenie oglądałem i nie widzę tam nic, co mogło by powodować ząbkowanie opon. Nie ma tam też nic skomplikowanego, fajne proste rozwiązanie wyglądające o wiele mądrzej od typowej belki na sprężynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W reklamach podają, że rabatu jest 5 tys.

> Jeśli dali prawie 10 tys. od ceny katalogowej, plus dopłata za metalik, to wychodzi że się

> zmieściłeś w 50 tys...

Jeszcze kazałem wywalić felgi aluminiowe, bo sobie kupię lepsze na wiosnę biglaugh.gif. Jeszcze -1500 grinser006.gif. Ale coś za coś - auto za dwa tygodnie do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.