Skocz do zawartości

Sprzedaż 2012 - nie tylko PL


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

> TO jest właśnie ten ogłupiający marketing. Kia ma beznadziejne warunki gwarancji.

7 lat nakręca wyobraźnię, ale masz rację. Można śmiało te 7 lat nazwać oszustwem z drobnym druczkiem.

> A tu się zgadzam. Tyle że oznacza to tylko, że ludzie kupują reklamy nie auta. Bo kierują się

> wyglądem oraz kłamstwem, które im sprzedano w reklamie.

To jest oczywiste, ale wg mnie podaż ma bardzo duże znaczenie. Bo jak kupić konkurencję, której nie ma lub się czeka 4 wypłaty. Jednak samo zjawisko kupowania SUVów jest OK. Takie samochody się sprawdzają.

> Poprzednia Micra była super. Ta nowa jest bez pomysłu. Zarówno na wygląd jak i na swoje miejsce na

> rynku.

Nissan jest po prostu troszkę odmienny. W jednym modelach "plusuje", a w innych "minusuje".

Ja jednak jestem miłośnikiem i fanem K11.

> Nowa Panda mogłaby być hitem na miarę starej lub Seicento. Ale Fiat może przegrać polski rynek z

> powodów politycznych. Ja też bym Fiata teraz nie kupił - za karę, że odbierają Polakom pracę.

Usłyszałem wczoraj, że grupa ponad 300 pracowników Fiata sama chce odejść bo odprawy mają wynieść od 9 do 17 miesięcznych pensji. Więc szczęściarze, którzy znajdą inną pracę mogą sobie od razu pojechać do roboty nową Pandą. wink.gif

Tychy mogłyby klepać lidera sprzedaży, Fiat ma na to potencjał, ale jak się robi Fiaty 500, które służą tylko mojej złości to tak to się kończy - dramatem. Wierzę jednak, że teraz już z całą, włoską marką będzie tylko lepiej. Bo gorzej...nie ogarniam. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> micry K13 i wg mnie to dużo lepsze auto niż poprzednik. Wygląd kwestia gustu, przyzwyczajenia

> się, kolorystyki, dodatków itp. Mnie akurat nowa bardziej odpowiada. W dodatku w cenie

> wyprzedazowej konkurencja blado wypada, w podobnych pieniadzach kupujesz albo sporo mniejsze

> cuda...

Ośmielam się nie zgodzić.

Wersja z klimą micry (Visia+) kosztuje 36 k PLN po rabatach.

Podobną cenę wołają (po rabatach) za:

- Hyundai i20

- Fiata Grande Punto 1.4

- Chevroleta Aveo 1.2 LS z klimą

- Fabię 1.2/1.4 Ambition

- Dacię Sandero (new)

Za 40k (czyli w cenie Micry Acenta) już jest więcej fajnych ofert obecnie (Peżot 1.4 active, C3, Clio 1.2 TCE, Fabia TSI, Aveo 1.4LT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi rodzice mają poprzednią i jest super. Naprawdę fajne auto - ciche, bezawaryjne, całkiem wygodne

mnie stara też się podoba, taki był wstępny zresztą plan żeby znaleźć fajną używkę ale same padliny się trafiały no i po przypadkowych zainteresowaniem się nową mikrą okazało się, ze jest wg. mnie nawet lepsza aczkolwiek zgodzę się, że nie tak charakterystyczna i rzucajaca się w oczy jak poprzednia

> Jestem jednak skłonny uwierzyć że fajnie jeździ i jest dobrze wyposażona

nawet bdb wyposażona, w cenie 36 tys z wyprzedaży 2012 masz ABS, BA, EBD, ESP z wyłącznikiem, 4 airbagi + kurtyny, klimatyzację, el.szyby przednie, el.lusterka, komputer pokładowy, radio CD ze sterowaniem w kierownicy i bluetoothem, podłokietnik przedni, koła 15", skórzana kierownica i gałka dźwigni biegów, oczywiście wspomaganie i centralny zamek zdalny, lakier metaliczny i parę drobiazgów uzbawanych jako normę np. regulacje wysokości kierownicy i fotela kierowcy, składane i dzielone tylne siedzenia, koło zapasowe a nie zestaw naprawczy. Wg mnie to sporo. Konkurencja z tym wyposażeniem chciała ponad 40 i to czasami duuużo ponad.

> zepsuć i pewnie nie zepsuli. Ale ludzie kupują oczami i marketingiem - a to jest problem nowej

> Micry.

masz rację, dać tu marketing jaki robi KIA i micra od razu lepiej by się sprzedawała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ośmielam się nie zgodzić.

> Wersja z klimą micry (Visia+) kosztuje 36 k PLN po rabatach.

> Podobną cenę wołają (po rabatach) za:

> - Hyundai i20

> - Fiata Grande Punto 1.4

> - Chevroleta Aveo 1.2 LS z klimą

> - Fabię 1.2/1.4 Ambition

> - Dacię Sandero (new)

> Za 40k (czyli w cenie Micry Acenta) już jest więcej fajnych ofert obecnie (Peżot 1.4 active, C3,

> Clio 1.2 TCE, Fabia TSI, Aveo 1.4LT)

tak masz rację, takie są ceny po oficjalnej przecenie rocznika, ale jak zaczniesz rozmowy w salonie to udaje się jeszcze coś stargować. Ja za acentę dałem 37 i jeszcze w cenie utargowałem dodatkowe zimówki 15" czyli jakbym dał 36. Nie ściemniam, to konkretny przykład. Zanim ją kupiłem byłem w wielu salonach innych marek i wiem co mi proponowano. Nie wybralem przecież gorszej oferty mając jakąś tam lepszą. Mówię o konkretnych ofertach po wizytach w salonach a nie to co gdzieś tam w internecie można znaleźć.

Z tych aut, które wymieniłeś aveo, i10, i20, sandero i fabia odpadły z przyczyn subiektywnych estetycznych, po prostu nie podobały nam się bez względu na to co oferują, a punto i tak wychodził drożej i także stylistykę ma już starą. Inne fajna auta np. yaris, swift, corsa, fiesta z takim wyposażeniem jak ma mikra acenta jaką dostałem wychodziły więcej niż 37 bo 41-42 i wiecej a to jużdla nas duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie stara też się podoba, taki był wstępny zresztą plan żeby znaleźć fajną używkę ale same padliny

> się trafiały no i po przypadkowych zainteresowaniem się nową mikrą okazało się, ze jest wg.

> mnie nawet lepsza aczkolwiek zgodzę się, że nie tak charakterystyczna i rzucajaca się w oczy

> jak poprzednia

Jak moi będą sprzedawać swoją to klienci będą się zabijali. Auto ma już parę lat, ale przebieg coś chyba z 10 000km.

hehe.gif

> nawet bdb wyposażona, w cenie 36 tys z wyprzedaży 2012 masz ABS, BA, EBD, ESP z wyłącznikiem, 4

> airbagi + kurtyny, klimatyzację, el.szyby przednie, el.lusterka, komputer pokładowy, radio CD

> ze sterowaniem w kierownicy i bluetoothem, podłokietnik przedni, koła 15", skórzana kierownica

> i gałka dźwigni biegów, oczywiście wspomaganie i centralny zamek zdalny, lakier metaliczny i

> parę drobiazgów uzbawanych jako normę np. regulacje wysokości kierownicy i fotela kierowcy,

> składane i dzielone tylne siedzenia, koło zapasowe a nie zestaw naprawczy. Wg mnie to sporo.

> Konkurencja z tym wyposażeniem chciała ponad 40 i to czasami duuużo ponad.

Auta tanieją. icon_eek.gif

Oni za podobną konfigurację (brak bluetootha, za to jest keyless-go) dali parę lat temu 42.

> masz rację, dać tu marketing jaki robi KIA i micra od razu lepiej by się sprzedawała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak moi będą sprzedawać swoją to klienci będą się zabijali. Auto ma już parę lat, ale przebieg coś

> chyba z 10 000km.

łał, to będzie gratka claps.gif

tak BTW, mnie tak się trafił mondeo mkIII, w 2009 roku nie szukając mondeo trafiłem przypadkiem na allegro na mondeo 50km ode mnie od ludzi z domu, którzy go kupili w salonie w 2002 roku i miał .....37 tys km przebiegu. Ogłoszenie było tak fatalnie napisane, że nie wzbudzało zaufania, 2 fotki z komórki, słaby opis itp. Ja zaryzykowałem i pojechałem z żoną obejrzeć, w końcu to tylko 50km. Po godzinie wracaliśmy dwoma autami zlosnik.gif Wszystko się zgadzało, stan, faktury, dokumenty itp., nawet miał fabryczne opony z 2002 roku z niewielkim zużyciem bo dodatkowo dali drugie felgi z zimowkami też jak nowymi zlosnik.gif Każdy się nie mógł nadziwić skąd ja go wytrzasnąłem. Dzisiaj ma 90 tys, zero awarii do tej pory, a przebieg nadal mały, ba podejrzanie mały hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak moi będą sprzedawać swoją to klienci będą się zabijali. Auto ma już parę lat, ale przebieg coś

> chyba z 10 000km.

I będziesz musiał kręcić szafę do przodu, bo nikt nawet nie zadzwoni... Inna sprawa że takie auto raczej do rodziny/znajomych pójdzie a nie do ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I będziesz musiał kręcić szafę do przodu, bo nikt nawet nie zadzwoni...

Żeby było uczciwie pojeżdżę jakiś czas w kółko po rondzie. hehe.gif

> Inna sprawa że takie auto

> raczej do rodziny/znajomych pójdzie a nie do ogłoszenia.

Możliwe. Punto mojej żony miało już kupca jakieś dwa lata przed tym gdy zdecydowaliśmy się go sprzedać. Dzwonił od czasu do czasu i się przypominał. Jak w końcu zechcieliśmy je sprzedać to sprawa była załatwiona po kilku godzinach.

smile.gif

EDIT: Prawdopodobnie jej Lacetti też tak pójdzie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem zachwycony Cruze ... może dlatego, że wcześniej jeździłem Lacetti a wcześniej Astrą G

Dla mnie osobiscie te wszystkie plastili fantastili w koreancach i chevroletach wygladaja tak samo i przypominaja ufoludka glowe z filmow scifi z lat 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie osobiscie te wszystkie plastili fantastili w koreancach i chevroletach wygladaja tak samo

> i przypominaja ufoludka glowe z filmow scifi z lat 80

transformersi są z nami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włoscy klienci kupują Fiaty dlatego, że są włoskie. To jeden z największych argumentów.

> Więc niech teraz zobaczą, że kupowaliśmy Pandę, bo była w części polska. A teraz kupimy co innego.

> Polacy nie muszą być głupsi od Włochów.

Widzę (w poprzednim poście), że łatwo szafujesz miejscami pracy innych- za karę ,że fiat przeniósł dużą część produkcji z Polski. To może napisz jeszcze ile samochodów w Polsce produkują ci z góry listy sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierzę jednak, że teraz już z całą,

> włoską marką będzie tylko lepiej. Bo gorzej...nie ogarniam.

Gorzej? Fiat wyszedł już jakiś czas temu z Europy i radzi sobie bardzo dobrze w "takiej" Brazylii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej? Fiat wyszedł już jakiś czas temu z Europy i radzi sobie bardzo dobrze w "takiej" Brazylii.

Teraz radzi sobie naprawdę dobrze w USA, Meksyku + Kanadzie ( i mam na myśli naprawdę dobrze, bo dotychczasowa sprzedaż przekroczyła dwukrotnie prognozy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorzej? Fiat wyszedł już jakiś czas temu z Europy i radzi sobie bardzo dobrze w "takiej" Brazylii.

A jak duzy jest rynek nowych aut w Brazylii, w porownaniu do Europy?

Tak naprawde to za chwile bede sie liczyc glownie Chiny i Indie, a tam Fiata za bardzo nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak duzy jest rynek nowych aut w Brazylii, w porownaniu do Europy?

> Tak naprawde to za chwile bede sie liczyc glownie Chiny i Indie, a tam Fiata za bardzo nie widac.

wszystkie takie dane można znaleźć na stronie, którą podlinkowałem w poprzednim poście.

w 2012 roku w Brazyli zarejestrowano 3,6 mln samochodów. W całej Europie zarejestrowano 12,5mln, więc Brazylia to ponad 1/4 rynku Europejskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIKU KLIKU i sprawdzamy sami

Super stronka. Wynika z niej, że w Polsce, w 2012 r., fiat sprzedał (jako cały koncern) ogółem 23,5 tys. samochodów. A ile wyprodukował? Przy takim podejściu rynku do miejscowych produktów, trudno się dziwić, że producenci nie mają interesu aby produkować coś w Polsce. A reaktywacja jakiejkolwiek polskiej marki, to byłby chyba strzał w kolano. Fiat i tak okazał się łaskawy i daje pracę w Polsce (a mimo to ma przesadnie psutą opinię). Najlepszy przykład- sprzedaż Pandy w Polsce- 5954, a Citigo+Up- 2922; wynik niezawodności Pandy w Auto Świecie- o ile pamiętam "-5". Pytanie- czy opłaca się produkować w Polsce samochody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak duzy jest rynek nowych aut w Brazylii, w porownaniu do Europy?

> Tak naprawde to za chwile bede sie liczyc glownie Chiny i Indie, a tam Fiata za bardzo nie widac.

brasil ok 3,500,000 wchlanial rocznie.

Edit: za 2012 to 3,634,421

Czwarty na swiecie ryneklizak.gif wiec jest sie o co bic001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super stronka.

Stronka jest faktycznie rewelacyjna, jeśli ktoś interesuje się trochę takimi statystykami. Ja często od niej zaczynam dzień zlosnik.gif

>Wynika z niej, że w Polsce, w 2012 r., fiat sprzedał (jako cały koncern) ogółem 23,5

> tys. samochodów.

co do dokładnej liczby aut sprzedawanych w Polsce to polecam jeszcze inną stronkę. carmarket.com.pl

> A ile wyprodukował?

na pewno można to łatwo sprawdzić w jakiś oficjalnych komunikatach FAP

> Przy takim podejściu rynku do miejscowych produktów,

> trudno się dziwić, że producenci nie mają interesu aby produkować coś w Polsce. A reaktywacja

> jakiejkolwiek polskiej marki, to byłby chyba strzał w kolano.

Bo Polacy to taki dziwny naród, który kupuje sprzęt elektroniczny i ubrania z Chin, samochody z Niemiec, w ogóle wszystko co produkowane w Polsce jest traktowane podejrzanie. Smutne to ale prawdziwe. A potem jest narzekanie, że bezrobocie duże.

>Fiat i tak okazał się łaskawy i

> daje pracę w Polsce (a mimo to ma przesadnie psutą opinię). Najlepszy przykład- sprzedaż Pandy

> w Polsce- 5954, a Citigo+Up- 2922; wynik niezawodności Pandy w Auto Świecie- o ile pamiętam

> "-5". Pytanie- czy opłaca się produkować w Polsce samochody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok 2012 był słaby dla motoryzacji. [...]

Rok 2012 byl bardzo dobrylizak.gifzlosnik.gif

> W Polsce sprzedają się...i rejestrują u nas:

> 1. Octavia II & Tour II - 15,5 tys.

Pozycja 139zlosnik.gif - 1,074 sztuk

> 2. Astra III & IV - 9,0 tys.

Pozycja 184wink.gif - 365

> 3. Fabia - 8,9 tys.

panic.gif - Miejsce 153 - 722 sztukgrinser006.gif

> To może pokazywać, że jesteśmy mało ambitnymi klientami. [...]

Ot takie EU rodzunki to bylyold.gif - zeby nie powiedziec okruszkiidea.gif[...]

> 4. Yaris - 7,7 tys.

Czyzby wspolny gustzlosnik.gif?

Pozycja 9 ok.gif, ale ilosciowo cos te sztuki w PL nie ideaniewiem.gif - Oz = 18,808 sztuk za 2012.

> 5. Qashqai - 7,5 tys.

Dziwna t nazwazlosnik.gif Q... jezyk mozna polamacbuu.gif[...]

Dualis - latwiej wymowiczlosnik.gif[...]

Nissan-DUALIS21-625x416.jpg

Miejsce 24 - i znow troche wiecej sztuk niz w PLskromny.gif - 13,141

> Tu się zatrzymajmy. Skodzie może należy się szacunek, że potrafi liderować, [...]

Pamietam te slowa" Bedziemy sprzedawac 10,000 roczniehahaha.gif - nalezy sie wymiana EU ludzi, bo troche sie strategia zawalilalizak.gif[...] Sprzedaz na poziomie 0.3% rynku - magiczne - 3,502 sztuk - az 1 niz w 2011 rokuhahaha.gif[...]

Nissan natomiast sprzedaje się doskonale modelami niszowymi, [...]

Wzrost Nissan jest imponujace - Navara - nie nadazaja tego produkowaczlosnik.gif - total za 2012 - 6 miejscewaytogo.gif - 7.2% rynku i 79,747 sprzedanych sztuk [...]

> 6. Focus - 6,7 tys.

Okragla 10 pozycja - 18,586 sztuk

[...]

> 7. Duster - 5,9 tys.

Duster? Aaaa to do odkurzania kurzuwink.gif

Na pozycji 7hmm.gif - Toyota Camry 27,230 sztuk - 2.4% rynku.

> Powiem tylko, że rok temu kupiliśmy 3 tysiące Dusterów i w rankingu SUV Dacii był na pozycji 23.

Ach, czyli sie odkurzylawink.gif[...]

> 8. Golf - 5,8 tys.

A myslelm, ze to podstawa w PL, przeciez 1/2 ludu na forum tu majtki zrzuca na widok Golf-aboobs.gif

I tu znowu - ci co drive.gif po dobrej stronie pokonali PL potege. Widocznie D az tak was nie lubiawink.gif[...]

Miejsce 12 - 18,112 sprzedanych sztuk

> 9. Corsa - 5,4 tys.

Zaszczytne 265 miejscezlosnik.gif - 64 sztukitrophy.gif

> 10. Panda - 5,0 tys.

Panda to siedzi w Zoo. No chyba ze o Kung-Fu Panda chodzismirk.gif

panda.jpg

[...]

Na 10 pozycji byl Focuslizak.gif[...]

> 11. Sportage - 4,8 tys.

W czyms PL jest w koncu lepszezlosnik.gif - Pozycja 70tapanic.gif - 4,260 sztuk

[...]> 12. Aveo - 4,5 tys.

26. Aveo? Przeciez to poczciwa Barina - 12,357 sztuk .

Lew przyciagazlosnik.gif[...]

Holden-Barina-CDX--W.jpg

> 13. Fiesta - 4,2 tys.

34 Pozycja i 10,413 sztuk - nie lubicie Ford-afoch.gif[...]

> 14. ix35 - 4,2 tys.

Caly 1% rynku - pozycja 30. Sprzedanych sztuk 11,469. EU w upadku - na niektore wersje trzeba czekac i miesiac. Do Made in South Korea dojdzie Made in Czech Republic - chyba tam to klepia.lizak.gif[...]

[...]> 15. Avensis - 4,1 tys.

Oskuba wersja Camryfoch.gif - buu.gif[...] brak

> 16. Passat - 4,1 tys.

Ach, Der Pasnik jak Sibuj mowi, hahaha.gif - tak malo?panic.gif. Pozycja 66 (jednej 6 brakujezlosnik.gif) - 4,644 sztuk.

> 17. Megane - 4,0 tys.

0.2% rynku na pozycji 112 z 1,788 sprzedanych sztuk.

> 18. i30 - 3,9 tys.

Zaszczytna pozycja 6lizak.gif - 2.5% rynku - z 28,348 sprzdanych sztuk.... Tak troche 6x wiecejhmm.gif. Nie lubicie Korea - Za Seul?zlosnik.gif?

> 19. Clio - 3,9 tys.

Sex 270747800-sex.gif po francusku - az 69 sprzedancyh sztuk 0.0...........1 % rynkuzlosnik.gif

keep-calm-and-love-french-14.png

> 20. Civic - 3,8 tys.

Pozycja 31 - 0.1% rynku i 11,442 sprzedanych sztuk. Nie doceniacie go...[...]

No coz gusta sa inne...zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A myslelm, ze to podstawa w PL, przeciez 1/2 ludu na forum tu majtki zrzuca na widok Golf-a

> I tu znowu - ci co po dobrej stronie pokonali PL potege. Widocznie D az tak was nie lubia[...]

Bardzo lubią, ale używane.

W Polsce rynek nowych aut jest mizerny.

~3 razy więcej sprowadza się używanych z zachodu, były czasy, ze import przekraczał 1 mln rocznie.

I tu statystyki są nieubłagane - 1 miejsca zajmują VW zlosnik.gif

Wykres z I półrocza 2012 r.

samar_wykres_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.