Skocz do zawartości

navi Expert


SAMIR

Rekomendowane odpowiedzi

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

korzystalem dawno temu, potem juz nie

ostatnio zona nabyla samsung mini2 w plusie i byl juz wgrany. niestety nie udalo sie go aktywowac. moze i dobrze, bo zmienili polityke i teraz jak tylko aktywujesz to odrazu podpisujesz abonament i leciiii wink.gif jak w pobieraczku wink.gif

edyta/dopisek: Zona kozysta z google navi i zadowolna jest wink.gif wiec po co przeplacac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

Jak z Orange to nawet nie próbuj przez to przebrnąć hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif. Obok masz navi od Google którą też tam gdzieś znajdziesz, działa bezproblemowo, na tyle, że przestałem używać Mio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

Korzystam sporadycznie w Play, bo dostałem darmowy abonament. Moim zdaniem nawigacja rewelacyjna do omijania korków i szukania najszybszych tras. Gdybym miał duzy ekran w telefonie i nie miał fabrycznej nawigacji w aucie, w Polsce korzystałbym wyłącznie z NE.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam smile.gif. Z tym, że z tą różnicą, że jest to wersja Navi-Expert Play.

Tutaj więcej info na ten temat. Warto kupić starter chociażby za piątke i przez 30 dni masz nawigację za darmo (nie licząc kosztów internetu). smile.gif

Używałem na kilku trasach dłuższych i krótszych. Ostatnio na trasie 500 km kilka razy gubił satelitę, ale zakładam, że to wina telefonu grinser006.gif. Sama nawigacja nigdy mnie nie zawiodła smile.gif. I jako nawigację tylko na telefon to mogę polecić. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

A ja mam bardzo mieszane odczucia. Choć obiektywnie do niej podchodząc - polecam - jeśli tylko będziesz świadomy ograniczeń tej navi.

Korzystam z NE prawie od roku, w tym w poprzednie wakacje dość intensywne.

Wszystko jest bardzo fajnie do momentu, gdy masz połączenie z netem. Gdy je tracisz - radź sobie sam. Do tego niestety bardzo wolno reaguje na zakręty (nawet gdy jest zainstalowana w pamięci telefonu nie na karcie). No i nędznie jest z POI, są wzięte z księżyca. Aktualizacja map jest też "taka sobie".

Jest całkiem dobry asystent pasa ruchu.

Za to szybko działa support - dość szybko wprowadzają poprawki, można sobie nawet podyskutować z nimi (mam 2 dość skomplikowane skrzyżowania w mojej okolicy i NE ma coraz ciekawsze propozycje ich pokonania zlosnik.gif).

Aha, no i mocno się trzeba do niej przyzwyczaić, bo logika opisywania zakrętów jest zabójcza. Przez dobre 20km NE ostrzegał "za 20 km zawróć ". Ale z uporem kamikaze śmigaliśmy dalej. Co się na miejscu okazało? Otóż był wymuszony zakręt (z pierwszeństwem) o 180 stopni bo drogi przez chwilę były równoległe. No i stąd "zawróć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

Korzystam od dawna i jestem zadowolony. Nie mam doświadczenia w korzystaniu z urządzeń dedykowanych, ale w porównaniu z Nokią Ovi Maps to wręcz mistrzostwo świata. Świetnie prowadzi przez większe miasta, albo znajduje ciekawe objazdy. Jak chcesz, możesz wstępnie zapoznać się z proponowanymi trasami (z reguły 3) na korkosfera.pl

Wadą moim zdaniem jest nie tyle sam soft, co sprzęt. NE jest pisany pod odbiorniki GPS w telefonach, a te nie należą do najdokładniejszych. Stąd czasem zdarza się błędne określenie pozycji, a co za tym idzie błędna komenda. W mojej Nokii E52 jest z tym gorzej, niż w starej 6300 z zewnętrznym odbiornikiem (wg NE znajdowałem się jakieś 30 m od miejsca, gdzie byłem naprawdę, w bocznej ulicy, więc kazał skręcać w prawo, żebym znalazł się tam, gdzie byłem hehe.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z Orange to nawet nie próbuj przez to przebrnąć . Obok masz navi od Google którą też tam

> gdzieś znajdziesz, działa bezproblemowo, na tyle, że przestałem używać Mio.

NE używam w wersji pomarańczowej. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia, o jakich trudnościach mówisz.

Jestem bardzo zadowolony z tej navi. Ostatnio, w ferie, przeprowadziła mnie w sobotnie popołudnie przez Kraków tak, że zdobyłem circa 20 minut przewagi nad kolegą, który jechał kilkanaście minut za mną, ale według wskazówek AutoMapy.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaviExpert wymiata, tylko potrzebny jest szybki telefon z szybkim połączeniem internetowym - inaczej za długo przelicza trasę.

Ja kupiłem już drugi raz pakiet 10 licencji 24h za 30zł, poprzedni starczył mi na 1,5 roku.

A "nawigacja" Google, taka jak np. domyślna w telefonach z Androidem... mapy Google dla Polski to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NaviExpert wymiata, tylko potrzebny jest szybki telefon z szybkim połączeniem internetowym -

> inaczej za długo przelicza trasę.

> Ja kupiłem już drugi raz pakiet 10 licencji 24h za 30zł, poprzedni starczył mi na 1,5 roku.

> A "nawigacja" Google, taka jak np. domyślna w telefonach z Androidem... mapy Google dla Polski to

> porażka.

Ja mapy Google lubię i często z nich korzystam, np. do zaplanowania podróży lub do sprawdzenia, gdzie znajduje się poszukiwany przeze mnie adres/miasto/miejsce. Doceniam również zalety Gmaps na smartfonie, bo pod ręką mam całkiem zacną wyszukiwarkę miejsc, wygodną w użyciu.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie usilnie próbował wymieść z dwupasmówki na drogę grutową w wariancie "szybki" (lub podobnie).

> Ja już do NE nie wrócę. Dwa podejścia w odstępie kilku lat, oba zakończone fakapem.

Mnie w najgorszym przypadku prowadził najniżej wojewódzkimi (drogi niższej kategorii wchodzą w grę np. na dojeździe do samego celu, kiedy nie ma innych). Kwestia tego, że te wojewódzkie są czasem jak po bombardowaniu. Drogi gruntowe... no to mi się nigdy nie zdarzyło.

Ale szczerze mówiąc, dla porównania Nokia Ovi, ilekroć próbuję jechać do Szczawnicy lub Zakopanego (z Lublina), to z uporem maniaka pcha mnie przez Rzeszów. A do Karpacza przez Katowice zlosnik.gif.

To już wolę NaviExperta jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam w telefonie navi Expert Plus

> korzysta ktoś? jak to działa? jak to uruchomić?

Jeśli jesteś skłonny zrezygnować z numeracji adresów na rzecz bardzo dobrego prowadzenie z pominięciem korków + ostrzeżenia przed Policją, ITD, Fotoradarami itd. to zachęcam do zapoznania się z YANOSIKIEM logo.png

Poniżej możesz zobaczyć jak wygląda aktualny ruch na drodze.

MAPA dla Poznania

Aplikacja (cały czas się rozwija, użytkowników przybywa) ma też potężne zalety:

- jest bezpłatna

- bardzo aktualne mapy (praktycznie co tydzień aktualizacja)

- bardzo dobry traffic - były publikowane screeny (po wypadkach na autostradzie itd. gdzie korek szybko się robi) na forum z porównaniem z N-Expertem i A-Mapą, Yanosik rządzi ok.gif

- nawigacja dostosowująca się do aktualnego trafficu

- ostrzeżenia od innych użytkowników o busted.gif

- możliwość ostrzegania innych claps.gif

ma też pewne wady:

- często brak numeracji domów (można to robić w wolontariacie)

- (jeszcze) brak wyświetlania nazw ulic

- mapa wektorowa ciągle w rozwoju

Przed użyciem wejdź na forum mlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jesteś skłonny zrezygnować z numeracji adresów na rzecz bardzo dobrego prowadzenie z

> pominięciem korków + ostrzeżenia przed Policją, ITD, Fotoradarami itd. to zachęcam do

> zapoznania się z YANOSIKIEM

> Poniżej możesz zobaczyć jak wygląda aktualny ruch na drodze.

> MAPA dla Poznania

> Aplikacja (cały czas się rozwija, użytkowników przybywa) ma też potężne zalety:

> - jest bezpłatna

> - bardzo aktualne mapy (praktycznie co tydzień aktualizacja)

> - bardzo dobry traffic - były publikowane screeny (po wypadkach na autostradzie itd. gdzie korek

> szybko się robi) na forum z porównaniem z N-Expertem i A-Mapą, Yanosik rządzi

> - nawigacja dostosowująca się do aktualnego trafficu

> - ostrzeżenia od innych użytkowników o

> - możliwość ostrzegania innych

> ma też pewne wady:

> - często brak numeracji domów (można to robić w wolontariacie)

> - (jeszcze) brak wyświetlania nazw ulic

> - mapa wektorowa ciągle w rozwoju

> Przed użyciem wejdź na forum

Na windows Phona też jest i w ostatnią trasę pojechałęm z janosikiem drive.gif

Działa super waytogo.gif przy 20k uzytkowniach on-line zgłaszających utrudnienia wiediałem gdzie uważać na foto, suszarki itp. Bardzo wygodna aplikacja, polecam old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa super przy 20k uzytkowniach on-line zgłaszających utrudnienia wiediałem gdzie uważać na

> foto, suszarki itp. Bardzo wygodna aplikacja, polecam

...z czego 3/4 uzytkowników to urządzenia do monitorowania pojazdów bez możliwości zgłaszania "utrudnień", baza fotoradarów jest statyczna i znajduje się w zwykłej nawigacji, a 90% zgłoszeń o suszarkach jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy są do pupy , z Lublina na Wawkę w m. Zakręt jest skręt w lewo, yanosik kazał skręcać w prawo :/

Nie polecam, nie odradzam-korzystam czasami jako drugiego odpalonego urządzenia by mieć porównanie.

> ...z czego 3/4 uzytkowników to urządzenia do monitorowania pojazdów bez możliwości zgłaszania

> "utrudnień", baza fotoradarów jest statyczna i znajduje się w zwykłej nawigacji, a 90%

> zgłoszeń o suszarkach jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile Yanosik będzie darmowy. Automapa tez na początku była darmowa, wszyscy zachwalali

> zbudowali im baze adresow itd itp a póxniej twóry się wylali i zrobili aplikacje płatną.

Pewnie do czasu aż zacznie działać w miarę sprawnie i użytkownicy wytkną byki do poprawienia. Nie ma co się dziwić że będą dążyć do spieniężenia, nikt wolontariatem nie jest, a płatne dodatki zapewne pojawią się w tym roku, później przyjdzie czas na licencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...z czego 3/4 uzytkowników to urządzenia do monitorowania pojazdów bez możliwości zgłaszania

> "utrudnień", baza fotoradarów jest statyczna i znajduje się w zwykłej nawigacji, a 90%

> zgłoszeń o suszarkach jest nieaktualne.

jak jechałem na trasie kielce -> bukowina to wszystko się zgodziło...

suszarka też była zgłoszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jechałem na trasie kielce -suszarka też była zgłoszona

Jeżdzę systematycznie z yanosikiem na innej trasie (ale tez droga krajowa) i yanosik chyba nigdy prawidłowo nie poinformował mnie o suszarce - albo już jej nie było albo jeszcze o niej nie wiedział. Pomijam kwestie informowania o fotoradarach, których juz fizycznie nie ma. Mimo uporczywego i systematycznego zgłaszania guzikiem odwołania fotoradaru tenże dalej był widocznym przez kolejne pół roku. Oczywiście nie krytykuje yanosika, bo idea szczytna, realizacja nienajgorsza, ale bez dużej ilości aktywnych użytkowników system jak na razie jest dla mnie bardziej ciekawostką niż praktycznym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...z czego 3/4 uzytkowników to urządzenia do monitorowania pojazdów bez możliwości zgłaszania

> "utrudnień", baza fotoradarów jest statyczna i znajduje się w zwykłej nawigacji, a 90%

> zgłoszeń o suszarkach jest nieaktualne.

Wczorajsza trasa Wawa- Częstochowa w 100% potwierdziła i patrole stojące w krzakach i fotoradary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczorajsza trasa Wawa- Częstochowa w 100% potwierdziła i patrole stojące w krzakach i fotoradary.

Ale co to za system, który działa poprawnie tylko na "gierkówce" albo "zakopiance"?? Chyba, że target klientów jest jasno określony... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczorajsza trasa Wawa- Częstochowa w 100% potwierdziła i patrole stojące w krzakach i fotoradary.

znajomy jeździł na tej trasie (nawet dalej do katowic) i też był zadowolony

niestety na mniej uczęszczanych trasach juz nie jest tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...z czego 3/4 uzytkowników to urządzenia do monitorowania pojazdów bez możliwości zgłaszania

> "utrudnień", baza fotoradarów jest statyczna i znajduje się w zwykłej nawigacji, a 90%

> zgłoszeń o suszarkach jest nieaktualne.

Z użytkownikami to grubo przesadziłeś, wg nieoficjalnego info urządzeń do monitorowania jest < 10.000 (poza tym ładnie rysują ruch drogowy). A jaka inna miałaby być baza fotoradarów? (przecież nie zmieniają swojego położenia co chwilę).

Co do zgłoszeń o suszarkach o mam zupełnie inne odczucia cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mapy są do pupy , z Lublina na Wawkę w m. Zakręt jest skręt w lewo, yanosik kazał skręcać w prawo

> :/

> Nie polecam, nie odradzam-korzystam czasami jako drugiego odpalonego urządzenia by mieć porównanie.

Najlepiej zgłaszać na forum takie błędy, ekipa dosyć sprawnie reaguje na takie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdzę systematycznie z yanosikiem na innej trasie (ale tez droga krajowa) i yanosik chyba nigdy

> prawidłowo nie poinformował mnie o suszarce - albo już jej nie było albo jeszcze o niej nie

> wiedział.

Opiera się na innych użytkownikach, w ciągu ostatniego miesiąca przybyło ok. 5.000 użytkowników, poprawa jakości jest odczuwalna.

> Pomijam kwestie informowania o fotoradarach, których juz fizycznie nie ma. Mimo

> uporczywego i systematycznego zgłaszania guzikiem odwołania fotoradaru tenże dalej był

> widocznym przez kolejne pół roku.

Usuwanie fotoradarów tylko przez http://mapa.korkowo.pl lub zgłaszając na forum, z aplikacji nie da się usunąć blush.gif

> Oczywiście nie krytykuje yanosika, bo idea szczytna,

> realizacja nienajgorsza, ale bez dużej ilości aktywnych użytkowników system jak na razie jest

> dla mnie bardziej ciekawostką niż praktycznym narzędziem.

Ma braki, ale na trasach ładnie prowadzi ok.gif Fakt, czasem zaproponuje dziwny manewr swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej zgłaszać na forum takie błędy, ekipa dosyć sprawnie reaguje na takie uwagi.

Pewnie tak, jednak najzwyczajniej w świecie nie chce mi się logować i pilnować tego wink.gif dlatego też napisałem-nie polecam, nie odradzam, czasami korzystam-szału nie robi,ale za jakiś czas kto wie-może będzie można jeździć tylko na tym, na chwilę obecną to tylko gdy zapomnę urządzenia z AM wtedy mogę na smarkfonie odpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to za system, który działa poprawnie tylko na "gierkówce" albo "zakopiance"?? Chyba, że

> target klientów jest jasno określony...

generalnie nie potrzebuję takich programów..jeżdżę przepisowo 270751858-jezyk.gif Naviexpert omija korki choć w Warszawie daje du..ciała, przynajmniej na mojej trasie dom-praca smile.gif No i dlatego Naviexpert byłby bardziej dedykowany dla mnie na trasach urlopowych gdzie nie wiadomo jak objechać jakiś stau na autobahnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jesteś skłonny zrezygnować z numeracji adresów

Yanosika też próbowałem. Jako antyradar dobrze się sprawdza, jako nawigacja w mieście jest o kant kara.gif potłuc.

Pamiętam, jak mnie kiedyś przez most przeprawiał - co przejechałem rzekę to uznawał, że lepiej jednak będzie po jej drugiej stronie. Trzy razy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.