Skocz do zawartości

SAAB - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

takie pytanie - czy warto teraz kupować Saaba 9-3 w wersji benzynowej? Interesuje mnie rocznik powyżej 2007r. Zastanawiam się czy te modele są na tyle mało awaryjne że można kupić i cieszyć się jazdą autem z silnikiem doładowanym smile.gif

Jak patrzę na ogłoszenia to strasznie mały wybór benzyniaków frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania, też mi się podobają, szczególnie Cabrio. Oparte zdaje się na Vectrze C więc z częściami i dostępnością nie powinno być problemów. Wnętrze jak patrzyłem to zlepek GM, radio albo przypomina albo takie samo jak Chevy Epice, Captiva grinser006.gif

Coś mi sie obiło o uszy z cewkami w motorach benzynowych ale to chyba w tych ciut starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyłączam sie do pytania, też mi się podobają, szczególnie Cabrio. Oparte zdaje się na Vectrze C

> więc z częściami i dostępnością nie powinno być problemów.

Podobno niewiele czesci jest wspolnych z Vectra. Saab sporo pozmienial, nawet jakis czas temu mowili o tym w Top Gear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno niewiele czesci jest wspolnych z Vectra. Saab sporo pozmienial, nawet jakis czas temu

> mowili o tym w Top Gear.

Czyli konkretnie co?Bo podobno to Kopernik był kobietą grinser006.gif

Z jakim silnikiem założyciel chce kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np: plyte podlogowa, zmieniajac rozstaw osi. Nawet nawigacje Saab zrobil wlasna, nie chcial gotowca

> od Opla

To akurat ma znaczenie....żadne jeśli chodzi o eksploatację, bo raczej właściciel podłogi zmieniał nie będzie grinser006.gif

Gdyby wszystko było takie samo to nazywałoby się Vectra nie Saab wink.gif

Myślę założycielu wątku że powinieneś sabinki zacząć szukać za granicą a nie u nas...i to też nie po najtańszych egz by radość z posiadania nie zamieniła się w udrękę. Na takie autko albo stać i użytkuje się je tak jak książka mówi, albo nie stać i się nie kupuje, stosując półśrodki wcześniej czy później się to zemści, a zakup zdrowego egz to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np: plyte podlogowa, zmieniajac rozstaw osi. Nawet nawigacje Saab zrobil wlasna, nie chcial gotowca

> od Opla

Akurat 9-3SS bazuje na Viki C, a nie B, jak podali w tym programie. I rozstaw osi ma krótszy, niż pierwowzór wink.gif Za to 9-5 1-szej generacji bazuje częściowo na Viki B, ale ma rozstaw osi ponad 8cm dłuższy... Coś pokręcili wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Warto smile.gif drugi saab u mnie i dobiero w benzynce z 210KM widze ze to cudne autko smile.gif zawieszenie bajka, idzie jak przyklejony, drobne awarie w kazdym aucie wystepuja, jelsi masz kogos kto bedzie sie tym autem opiekował a nie pan Czesiek w garazu... BIERZ i Ciesz sie z jazdy Saabolotem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie ma go w sieci dopiero dostałem info ze będzie w drodze do polski :) pytam tak na razie ogólnie czy warto taki model :)

poszukam w wawie takiego modelu aby podjechać zobaczyć jak to wygląda w środku i jak czymś takim się jeździ ... bo ten co wspomniałem będzie w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma go w sieci dopiero dostałem info ze będzie w drodze do polski :) pytam tak na razie ogólnie czy warto taki model :)

poszukam w wawie takiego modelu aby podjechać zobaczyć jak to wygląda w środku i jak czymś takim się jeździ ... bo ten co wspomniałem będzie w Bydgoszczy.

http://eurosamochody.pl/advert/details/?zb=73&kod=1q8xfdw&z32=10

 

Temu robili fotki jakieś 3-4 tygodnie temu jak z teściem oglądaliśmy.

Nie ma problemu z dostępnością auta i jazdami próbnymi.

 

Swoją drogę też mi się bardzo podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eurosamochody.pl/advert/details/?zb=73&kod=1q8xfdw&z32=10

 

Temu robili fotki jakieś 3-4 tygodnie temu jak z teściem oglądaliśmy.

Nie ma problemu z dostępnością auta i jazdami próbnymi.

 

Swoją drogę też mi się bardzo podoba ;)

ładny, i co kupiony? Nie znam się na ocenianiu poprzez zdjęcia ale chyba z nim wszystko ok'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko, czy ktoś oglądał ten samochód, warto tam się przejechać?

 

Wg mnie nie ma sensu wydawac 40+kPLN na auto marki, ktora nie istnieje.

Za 2-3 lata bedzie warty czapke sliwek, w dodatku jak padnie cos nietypowego to bedzie problem.

Jak koniecznie chcesz Saaba to kup sobie 9-5, sa juz tak tanie ze wiele sie nie straci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu wydawac 40+kPLN na auto marki, ktora nie istnieje.

Za 2-3 lata bedzie warty czapke sliwek, w dodatku jak padnie cos nietypowego to bedzie problem.

Jak koniecznie chcesz Saaba to kup sobie 9-5, sa juz tak tanie ze wiele sie nie straci ;)

Ale mnie się to coś podoba :) I co zrobić .... :jem: saab 9-5 to koszt ponad 50-ciu tysięcy ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ale to chyba nie będzie to samo :)

 

PS. Stoi jeszcze w Krakowie http://otomoto.pl/oferta/saab-9-3-turbo-x-salon-polska-ID4pallt.html#25a250358fktoś coś na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Saab to jedno z lepszych aut jakie miałem i aktualnie posiadam.

Ci, którzy kupili zadbane egzemplarze sobie chwalą i jeżdżą bezawaryjnie - nie psuje się nic poza tym co w każdym innym aucie.

Natomiast ludzie co pokupowali okazyjnie ulepy nie mogą dość do ładu z awariami - elektronika wymaga Tech'a.

 

Ja ze swojego SS Aero wycisnąłem już 320Hp i śmiga elegancko - niestety zrobić dobre modyfikacje/program też nie wielu osób potrafi.

Ja na szczęście znalazłem tę właściwą ;)

 

Jeśli trafisz zadbany egzemplarz to będziesz cieszył się jazdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab był jednocześnie najgorszym i jednym z najlepszych samochodów jakie miałem. Jak jechał to trzymał sie jezdni idealnie. Niestety przypadki w których jechał były dość rzadkie. I żeby nie było ze kupiłem ulepa - kupiłem nowy z salonu w maksymalnej wersji (9-3 Aero wagon z v6 biturbo). Samochód od nowości sie dosłownie rozpadał w rękach. Psuło sie praktycznie wszystko. Serwis cierpliwie naprawiał i co ciekawe po naprawie zazwyczaj dany element sie nie psuł. Ale na jego miejsce psuło sie coś innego. Moja ulubiona awaria to jak komputer uznał ze blokada kierownicy sie zepsuła i kazał mi sie zatrzymać w szczerym polu strasząc ze jak tego nie zrobię to mi zablokuje kierownice i bedzie wypadek. Co ciekawe w serwisie okazało sie ze blokada kierownicy była ok, za to komputer zwariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab był jednocześnie najgorszym i jednym z najlepszych samochodów jakie miałem. Jak jechał to trzymał sie jezdni idealnie. Niestety przypadki w których jechał były dość rzadkie.....

 

Ty to Marku miałeś chyba wyjątkowego pecha do tego samochodu ;) Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś tak narzekał na liczbę awarii.

Faktycznie, zdarzają się awarie blokady kierownicy ale w czasie jazdy to jeszcze nie słyszałem - blokadę oczywiście można zneutralizować ;)

Do typowych usterek zaliczyłbym: awarie kaset zamka (szczególnie tył), awarie stacyjek (łatwe do ogarnięcia), awarie modułów CIM (ale ople i pochodne mają to samo i jakoś żyją) - reszta to wszystko to co może się popsuć w każdym samochodzie.

Saab i tak ma dużo lepszą elektronikę niż PSA więc nie ma co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.