Skocz do zawartości

Jakie auto kupić do 14 kpln


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w znalezieniu godnego następcy mojej Laguny I. Na auto mogę wydać maks 14 kpln.

Marka i model bez znaczenia za wyjątkiem Stilo i Lacetti.

Warunki brzegowe:

- wiek, min. 2003 lub młodsze,

- silnik benzynowy z LPG pow. 100 KM, spalanie do 11-12 litrów w mieście,

- klasa auta od B w górę (z tyłu dwa foteliki),

- 5 drzwi, ale tylko sedan i hb (kombi i auto typu VAN odpada choćby niewiadomo co),

- klimatyzacja, najlepiej automat,

- pełna elektryka szyb i lusterek,

- podłokietnik

Aha, jak wrzucacie propozycje to tylko nie w kolorze zielonej butelki, chyba, że utarguję 3 kpln na przemalowanie auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o pomoc w znalezieniu godnego następcy mojej Laguny I. Na auto mogę wydać maks 14 kpln.

> Marka i model bez znaczenia za wyjątkiem Stilo i Lacetti.

> Warunki brzegowe:

> - wiek, min. 2003 lub młodsze,

> - silnik benzynowy z LPG pow. 100 KM, spalanie do 11-12 litrów w mieście,

> - klasa auta od B w górę (z tyłu dwa foteliki),

> - 5 drzwi, ale tylko sedan i hb (kombi i auto typu VAN odpada choćby niewiadomo co),

> - klimatyzacja, najlepiej automat,

> - pełna elektryka szyb i lusterek,

> - podłokietnik

> Aha, jak wrzucacie propozycje to tylko nie w kolorze zielonej butelki, chyba, że utarguję 3 kpln na

> przemalowanie auta

Mondeo MKIII z silnikiem 1.8 125KM ok.gif Wszystkie wymogi spelnia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o pomoc w znalezieniu godnego następcy mojej Laguny I. Na auto mogę wydać maks 14 kpln.

Jeśli miałbym coś doradzić ( a kiedyś szukałem auta do 15kzł), to nie skupiałbym się na jakimkolwiek modelu i wersji, ale szukał zadbanego auta, które będzie Ci odpowiadać. Trzeba czytać ogłoszenia, jeździć i sprawdzać aż coś wpadnie w oko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli miałbym coś doradzić ( a kiedyś szukałem auta do 15kzł), to nie skupiałbym się na

> jakimkolwiek modelu i wersji, ale szukał zadbanego auta, które będzie Ci odpowiadać. Trzeba

> czytać ogłoszenia, jeździć i sprawdzać aż coś wpadnie w oko

No i nie mam wymogów odnośnie modelu oprócz Stilo i Lacetti zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem pisac o Passacie ale ze nie chcesz kombi, a sedan jest niepraktyczny jak masz dzieciaki - to

> najlepszy wybor to bedzie liftback - a z liftbacków co mamy? Laguna II oraz Avensis w sumie

> tylko

Może być sedan, olać niepraktyczność, wózków już nie zabieram ze sobą smile.gif Ale czy w tej kasie coś będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być sedan, olać niepraktyczność, wózków już nie zabieram ze sobą Ale czy w tej kasie coś

> będzie?

Niekoniecznie ta, ale coś w ten deseń - najlepiej 1,6:

http://allegro.pl/zloty-sedan-alfa-romeo-156-lift-1-8i-16v-ts-140km-i3079691384.html

EDIT: Dopiero mi się wszystkie zdjęcia wgrały bo mam słabego neta - Ta wygląda trochę na ulepa smile.gif ale moim zdaniem do 14 tys. da się coś rozsądnego znaleźć - jedynie najeździć się będzie trzeba biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest kusząca propozycja Z żoną cholernie podoba nam się to auto, ale obawiamy się

> alfo-usterkowości.

Słabości tego auta są ogólnie znane i bardzo łatwo rozpoznawalne. Reszta jest tak jak w innych autach. Jedyne co może Cię zaskoczyć finansowo "od ręki", to zawieszenie przednie, wariator zmiennych faz rozrządu oraz ewentualnie 2 świece na cylinder smile.gif Poza tym normalnie jak w innych autach. Wariator i zawieszenie sprawdzisz bez problemu (wszelkie stuki i puki będą słyszalne - wariator i to czy auto zachowuje wysoką kulturę pracy będą słyszalne po tym jak się odpali go na zimnym silniku) - trzeba zajrzeć czy od spodu nie gnije i czy chłodnica cała (podobno niektóre w PL warunkach mają zeżartą przez rdze) po skrzyni biegów poznasz czy nie była katowana (biegi powinny dobrze i gładko wchodzić i bez luzów) - obczaisz to wszystko i zostaje tylko kwestia historii auta i czy nie jest powypadkowe (tak jak w innych autach). Jeżeli wszystko będzie wiarygodne i sprawdzone - po zakupie wymiana oleju i rozrządu i jeździsz bezawaryjnie przez następne 100tys km po czym wymieniasz zawieszenie przednie i wariator na co się trzeba przygotować smile.gif .

No i jeszcze sprzęgło też powinno nisko łapać smile.gif .

Moim zdaniem nie ma tragedii ale o powyższych rzeczach po prostu trzeba wiedzieć by nie zaskoczyły i sprawdzić przed zakupem... Drugą sprawą jest to, że naprawdę trzeba się najeździć by model w stanie zadbanym znaleźć i najlepiej szerokim łukiem omijać handlarzy czyli takie Alfy jak podałem wyżej w linku smile.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śwagrem wink.gif kupiliśmy 2-miesiące temu jego żonie almerę sedana 1.5 2006 r. z I ręki i przelotem 78kkm za 13k PLN. Wzięliśmy bo auto wyglądało na zadbane (normalnie jeżdżone, nie wypicowane do sprzedaży z paroma rysami na karoserii), a sprzedający na uczciwego. Wersja trochę ponad std. czyli 4pp, ABS, klima, radio fabr, elektryka i drugi komplet kół (fabr. alu).

Po zakupie zmienili tylko olej i klocki - nic więcej mechanik nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze śwagrem kupiliśmy 2-miesiące temu jego żonie almerę sedana 1.5 2006 r. z I ręki i przelotem

> 78kkm za 13k PLN. ...

Że też mnie takie okazje się nie trafiają sciana.gif

Znalazłem w podobnym stanie htb, ale cena "trochę" inna zlosnik.gif

Do autora wątku:

Jak pisali wyżej, nie ograniczać się do konkretnej marki, modelu. Brać co się trafi w najlepszym stanie i mieści w widełkach cenowych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z liftbacków co mamy? Laguna II oraz Avensis w sumie

> tylko

W sumie nie tylko, bo wiele innych modeli.

Choćby C5 którego w takich rocznikach da się kupic za podaną kwotę - w przeciwieństwie do Avensis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasa D bedzie trupek. Szukalym czegos z klasy C. Widzialem na ak do sprzedania focusa.

Lagunę II da się kupić całkiem fajną. Tylko nie można być z tych tchórzliwych i żyjących stereotypami. I nie wbić się na minę pt. 2.0 IDE, jeśli chodzi o benzyniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lagunę II da się kupić całkiem fajną. Tylko nie można być z tych tchórzliwych i żyjących

> stereotypami. I nie wbić się na minę pt. 2.0 IDE, jeśli chodzi o benzyniaki.

A który silnik z benzynówek szukać w Lagunie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A który silnik z benzynówek szukać w Lagunie?

1.8 16V. Pali tyle co 1.6, jeździ nieco lepiej, choć do szaleństw się nie nadaje. Za to jest raczej mało problemową jednostką.

Fajny jest 2.0T 165/170KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze, nie wiedzialem tego, fajnie

Na dowód zdjęcie klapy MKI.

Po liftingu 2004 (MKII) podobnie.

Nie wiem jak MKII, ale MKI często (niższe wersje wyposażenia) nie ma tylnej wycieraczki, tym bardziej upodabniając się do sedana.

21024466414fd1a92d23c04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasa D bedzie trupek. Szukalym czegos z klasy C. Widzialem na ak do sprzedania focusa.

szczerze mówiąc w takim budżecie jeśli nie Lacetti to właśnie pojechałbym tego Focusa oglądać

a właściwie poszedł, bo jest prawie po sąsiedzku biglaugh.gif

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286697800

w każdym razie imho będzie to dużo pewniejsze auto niż pierwsze z brzegu z alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wozisz dzieci w fotelikach i chcesz sedana?... bedziesz żałował zlosnik.gif

mam dwójke dzieci, wózka juz nie woże, w sienie mam 500l, ale na wakacje ciężko sie zabrać. wręcz musze co nieco zostawić. strasznie to niepraktyczne i nieustawne. hatback moze lepszy, ale kombi najlepsze pod tym względem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiliśmy 2-miesiące temu jego żonie almerę sedana 1.5 2006 r. z I ręki i przelotem 78kkm za 13k PLN

aż sie wierzyc nie chce, bo kuzyn sprzedał miesiąc temu za 18tys, tyle ze hatchbacka, też 1.5, też miał od nowosci, 2004r, przelotu 160 i aż sie bili o to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę o pomoc w znalezieniu godnego następcy mojej Laguny I. Na auto mogę wydać maks 14 kpln.

> Marka i model bez znaczenia za wyjątkiem Stilo i Lacetti.

> Warunki brzegowe:

> - wiek, min. 2003 lub młodsze,

> - silnik benzynowy z LPG pow. 100 KM, spalanie do 11-12 litrów w mieście,

> - klasa auta od B w górę (z tyłu dwa foteliki),

> - 5 drzwi, ale tylko sedan i hb (kombi i auto typu VAN odpada choćby niewiadomo co),

> - klimatyzacja, najlepiej automat,

> - pełna elektryka szyb i lusterek,

> - podłokietnik

> Aha, jak wrzucacie propozycje to tylko nie w kolorze zielonej butelki, chyba, że utarguję 3 kpln na

> przemalowanie auta

Gdyby nie VAN i 2003 sprzedałbym Tobie mojego Pikusia 1,8i16V z 2002. Resztę warunków spełnia z naddatkiem, łącznie z ceną. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż sie wierzyc nie chce, bo kuzyn sprzedał miesiąc temu za 18tys, tyle ze hatchbacka, też 1.5, też

> miał od nowosci, 2004r, przelotu 160 i aż sie bili o to auto

No i to jest najlepsze smile.gif pseudo japońska jakość + francuski silnik i cena +30% Renault. Dziwne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego się na lacetti obraziłeś? Przecież miałeś kiedyś i nie przypominam sobie żebyś

> narzekał...

nie jestem nim, ale też sądzę że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, zupełnie jakby swoje auto kupował - wsiadasz i znów to samo - nie widzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wozisz dzieci w fotelikach i chcesz sedana?... bedziesz żałował

> mam dwójke dzieci, wózka juz nie woże, w sienie mam 500l, ale na wakacje ciężko sie zabrać. wręcz

> musze co nieco zostawić. strasznie to niepraktyczne i nieustawne. hatback moze lepszy, ale

> kombi najlepsze pod tym względem

Codziennie jeżdżę z dzieciakami z pustym bagażnikiem, czyli dom praca/żłobek/przedszkole dom. I to jest główne kryterium teraz dla mnie. Na wycieczki to mam 400 litrowy kufer na dach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego się na lacetti obraziłeś? Przecież miałeś kiedyś i nie przypominam sobie żebyś

> narzekał...

Z Lacka byłem bardzo zadowolony, ale to już było smile.gif Do Stilo 3D bych chętnie wrócił, ale dwójka dzieci i 3D to będzie przeklinanie każdego dnia na brak drzwi z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z ciekawosci, czemu nie 2.0 16v ??

Oczywiście też może być. Ale jakoś mało ich, zwłaszcza w Ph1. Za to są IDE, których sprzedawcy często lubią wciskać kity, że to zwykłe 16V, byleby się paścia pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.