Skocz do zawartości

Podwyżki w prezencie od UE od 2015


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Bazuję na podstawie papierowego wydania "Motoru".

Otóż, kochani współEuroKołchoźnicy pilnie informuję,że od 2015:

1. planowany wzrost akcyzy na LPG przekładający się an wzrost ceny 1L LPG o ok 51gr

2. Wzrost akcyzy na ten "paskudny" i "nieekologiczny" ON (co tam,że prawie cała gospodarka na nim bazuje) spowoduje wzrost ceny 1L ON o 30gr

3.Wprowadzenie norm Euro6 (chyba też od 2015? nie jestem pewien) Diesle tutaj dostaną po kara.gif

PS: o noPB95 nic nie pisali.

irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LPG i tak wychodzi o polowe niemal taniej.

Jak ceny noPB nie rusza a LPG pojdzie w górę to pięknie nie bedzie.

Aha, btw: "niemal" to szerokie pojęcie rotfl.gif

Wg kalkulatora na gazeo.pl , dla Accorda VIII 2.0 156km spalajacego srednio 9L noPB i 11.7L LPG nie wychodzi tak różowo w okresie 4letnim (taki założyłem) dla ceny LPG na poziomie 3.20 a noPB 5.54.

Tutaj ciężko mówić o zysku około 20% a gdzie 50% facepalm%5B1%5D.gif (uwzględniałem koszty noPB na rozruch i filtry itp...)

Kalkulator: Kliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. planowany wzrost akcyzy na LPG przekładający się an wzrost ceny 1L LPG o ok 51gr

Który to już raz słyszymy doniesienia, że już od (tu wstaw datę) LPG zdrożeje tak strasznie, że panic.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się nie ździw jak tak będzie....UE zrobi wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Oczywiście, przepowiednie mają to do siebie, że raz na kilkaset lat się spełniają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Wzrost akcyzy na ten "paskudny" i "nieekologiczny" ON (co tam,że prawie cała gospodarka na nim

> bazuje) spowoduje wzrost ceny 1L ON o 30gr

Może wprowadzą jednocześnie obowiązek montowania żagli w ciężarówkach?

To trochę obniży spalanie facepalm%5B1%5D.gif

Dopóki nie pojawi się jakaś alternatywa w paliwie dla transportu to nie zrobią w tej sprawie nic, bo inaczej strajk obejmie 700 milionow ludzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, przepowiednie mają to do siebie, że raz na kilkaset lat się spełniają

od założenia instalki w moim przypdaku 3 lata, gaz zdrożał już o 1zł...więc wg. Ciebie mam kilkaset lat spokoju... Super smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od założenia instalki w moim przypdaku 3 lata, gaz zdrożał już o 1zł...więc wg. Ciebie mam kilkaset

> lat spokoju... Super

Według mnie gaz kosztuje cały czas połowę ceny benzyny. Od 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ceny noPB nie rusza a LPG pojdzie w górę to pięknie nie bedzie.

> Aha, btw: "niemal" to szerokie pojęcie

> Wg kalkulatora na gazeo.pl , dla Accorda VIII 2.0 156km spalajacego srednio 9L noPB i 11.7L LPG nie

> wychodzi tak różowo w okresie 4letnim (taki założyłem) dla ceny LPG na poziomie 3.20 a noPB

> 5.54.

> Tutaj ciężko mówić o zysku około 20% a gdzie 50% (uwzględniałem koszty noPB na rozruch i filtry

> itp...)

> Kalkulator: Kliku

Liczylem sobie kiedys z ciekawosci dla mojej C4 grinser006.gif

Przy przebiegach do 20,000 rocznie, wyszlo mi, ze oszczedzilbym oszalamiajace 20% w ciagu 3 lat hehe.gif

I to pod warunkiem, ze instalka by sie nie popsula w tym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ceny noPB nie rusza a LPG pojdzie w górę to pięknie nie bedzie.

> Aha, btw: "niemal" to szerokie pojęcie

> Wg kalkulatora na gazeo.pl , dla Accorda VIII 2.0 156km spalajacego srednio 9L noPB i 11.7L LPG nie

> wychodzi tak różowo w okresie 4letnim (taki założyłem) dla ceny LPG na poziomie 3.20 a noPB

> 5.54.

> Tutaj ciężko mówić o zysku około 20% a gdzie 50% (uwzględniałem koszty noPB na rozruch i filtry

> itp...)

> Kalkulator: Kliku

A gdzie po tyle jest LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3,20 to po przewidywanej podwyżce o 50gr/l.

Ciekawe po ile wtedy będzie noPb zlosnik.gif

Wyliczyłem że moja instalka zwróciła się po niespełna roku, a ja wiele nie jeżdżę, teraz to już czysty zysk. Średnio raz w miesiącu straszą podwyżkami a tu jak na złość i tak się opłaca zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj ciężko mówić o zysku około 20% a gdzie 50% (uwzględniałem koszty noPB na rozruch i filtry

> itp...)

> Kalkulator: Kliku

Wstawiłem założenia, które przedstawiłeś i wyszło mi ok 8900 oszczędności po 4 latach, to daje ok 2200 rocznie, to chyba dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od założenia instalki w moim przypdaku 3 lata, gaz zdrożał już o 1zł...więc wg. Ciebie mam kilkaset

> lat spokoju... Super

Widocznie w dolku cen LPG zakladales, tak twierdzi ta strona , ale i tak 1zl/l nie chce mi jakos wyjsc (wg tego wykresu 3 lata temu ok 2zl/l, teraz powiedzmy 2,5-2,6 choc i po 2,3 jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ceny noPB nie rusza a LPG pojdzie w górę to pięknie nie bedzie.

> Aha, btw: "niemal" to szerokie pojęcie

> Wg kalkulatora na gazeo.pl , dla Accorda VIII 2.0 156km spalajacego srednio 9L noPB i 11.7L LPG nie

> wychodzi tak różowo w okresie 4letnim (taki założyłem) dla ceny LPG na poziomie 3.20 a noPB

> 5.54.

> Tutaj ciężko mówić o zysku około 20% a gdzie 50% (uwzględniałem koszty noPB na rozruch i filtry

> itp...)

> Kalkulator: Kliku

rozowo czy nie, prze 10 lat na LPG przy spalaniu powiedzmy 11 l(lanos 16V) instalka zwrocila sie (2200) po 7 miesiacach (15 tys km)

Zawsze byla roznica w cenach, mniejsza czy wieksza, ale dla zobrazowania 11 x3,2 =35,2, NoPb ok 10 l czyli 56, "zysk" 20 zl, w skali roku(20kkm) juz 4000 tys, regulacja w tym czasie 70-100zl, jesli swiece(co 50 tys km) 32 zl komplet (iskra), kable 60 zl.

W innych autach pomnoz swiece i kable x 4 zeby nie bylo, ze zanizam.

Dodatkowo ok 50 zl miesiecznie na NoPb bo ja jej uzywam na poczatek pracy silnika (2-3 minuty)

Kable przez 200 tys km wymienilem 2 X

Dalej nie widzisz ze jest rozowo?

Nie przekonuje, ze LPG to miod, bo niestety wada to tankowanie co 260-320 km, dla mnie to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bazuję na podstawie papierowego wydania "Motoru".

> Otóż, kochani współEuroKołchoźnicy pilnie informuję,że od 2015:

> 1. planowany wzrost akcyzy na LPG przekładający się an wzrost ceny 1L LPG o ok 51gr

a dadzą jak w Unii zniżki właścicielom aut z LPG na ubezpieczenia itd ???

zanim to podrożeje to ceny i tak wzrosną i powiedzą, że 7zł musi być za ON 270751858-jezyk.gif

tym bardziej, że patrząc na początek roku ON był o jakieś 30 gr tańszy niż teraz grinser006.gif więc jeden ...j 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (uwzględniałem koszty noPB na rozruch

nigdy nie skumam jak można w kalkulacji to uwzględniać crazy.gif

mając auto na noPb, bez LPG, odpalasz na powietrzu, auto grzeje się błyskawicznie i nie jest wrażliwe na krótkie odcinki i niskie temp?

początkowy element jest taki sam, oszczędzasz po przełączeniu na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dadzą jak w Unii zniżki właścicielom aut z LPG na ubezpieczenia itd ???

Masz jakieś konkretne przykłady takich zniżek na ubezpieczenie czy tylko w kółko powtarzasz zasłyszane opinie i marudzenie o tym, jak to w Polsce jest ciężko, a na Zachodzie cud miód i orzeszki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie skumam jak można w kalkulacji to uwzględniać

> mając auto na noPb, bez LPG, odpalasz na powietrzu, auto grzeje się błyskawicznie i nie jest

> wrażliwe na krótkie odcinki i niskie temp?

> początkowy element jest taki sam, oszczędzasz po przełączeniu na gaz.

Ale ludzie liczą tak:

- bez gazu: pali 10l benzyny - 55 zł/100km.

- z gazem: pali 11l gazu - 27.5 zł/100km.

A w rzeczywistości różnica jest mniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od założenia instalki w moim przypdaku 3 lata, gaz zdrożał już o 1zł...więc wg. Ciebie mam kilkaset

> lat spokoju... Super

nijak to nie pasuje do rzeczywistości... gaz obecnie jest po ca 2,5 na śląsku, jak zakładałem pierwszą instalkę w punciaku ok 8lat temu był po 1,6 więc nie wiem jakim cudem w 3lata podrożał u Ciebie o 1pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś konkretne przykłady takich zniżek na ubezpieczenie czy tylko w kółko powtarzasz

> zasłyszane opinie i marudzenie o tym, jak to w Polsce jest ciężko, a na Zachodzie cud miód i

> orzeszki?!

są na pewno zniżki na zakup auta z taką instalacją... u nas takiego rabatu nawet nie dają...

klilk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo chcę znać całkowity koszt paliw i instalki przy wyborze danego modelu.

ale to nie jest koszt, który w aucie bez LPG nie istnieje.

Można to liczyć żeby znać dokładnie koszt 100km, ale nie można tego kalkulować jako koszt wynikający z instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie jest koszt, który w aucie bez LPG nie istnieje.

> Można to liczyć żeby znać dokładnie koszt 100km, ale nie można tego kalkulować jako koszt

> wynikający z instalacji.

Co nie zmienia faktu, ze jest dosc istotny dla porownania kosztow facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE zawsze daje w widełkach zakres podwyżki. Dziennikarze, Motoru, żeby temat chwycił zapewne dali max dopuszczalną możliwość podwyżki.

Co nie zmienia faktu, ze nasze kochane MF i jej wódz Jacek R. zapewne skorzysta z takiej możliwości aby dowalić nam maksymalną stawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UE zawsze daje w widełkach zakres podwyżki. Dziennikarze, Motoru, żeby temat chwycił zapewne dali

> max dopuszczalną możliwość podwyżki.

> Co nie zmienia faktu, ze nasze kochane MF i jej wódz Jacek R. zapewne skorzysta z takiej możliwości

> aby dowalić nam maksymalną stawkę

Prawo unijne określa MINIMALNĄ akcyzę na paliwa - więc jeśli Jacky by chciał, to może podnieść dużo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ludzie liczą tak:

> - bez gazu: pali 10l benzyny - 55 zł/100km.

> - z gazem: pali 11l gazu - 27.5 zł/100km.

> A w rzeczywistości różnica jest mniejsza...

Nie wszyscy

Pacjent S500 2005 r na gazie przejechane 70 k km .

Beznbsptytu1420u_zps8406f907.jpg

Kalkulator ten oblicza dodatkowe koszty takie jak

Dla instalacji sekwencyjnej przyjęto koszty części z usługą:

przegląd co 10 000 km

wymianę filtra fazy lotnej co 10 000 km

wymianę filtra gazu co 30 000 km

za naprawy co 60 000 km

w kolejnych latach eksploatacji przyjęto różnicę w kosztach przeglądu samochodu bez i z instalacją - 63.00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawo unijne określa MINIMALNĄ akcyzę na paliwa - więc jeśli Jacky by chciał, to może podnieść dużo

> wcześniej.

z minimalną to nie wiadomo o co chodzi. W Belgii i w Luksemburgu jest zerowa hmm.gif

Natomiast we Francji, Irlandii i Hiszpanii jest niższa niż sugeruje KE.

Więc jak widać wszystko zależy od dobrej woli MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z minimalną to nie wiadomo o co chodzi. W Belgii i w Luksemburgu jest zerowa

> Natomiast we Francji, Irlandii i Hiszpanii jest niższa niż sugeruje KE.

> Więc jak widać wszystko zależy od dobrej woli MF

Nie wydaje mnie się - możesz poprzeć źródłem? Osobiście nie potrafię odszukać innego źródła - to z 2011 roku...

540075-i02-2011-148-183-003c-001.jpg

-- Edit

Proszę: http://ec.europa.eu/energy/observatory/reports/Oil-Bulletin-Duties-and-taxes.pdf

W PL jest ~400e / 1000l za NoPb. Mniej jest tylko w Rumunii i Bułgarii. +/- tyle samo na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz mi tłumaczyć - ja do takich kosztów wliczam m.in. utracone odsetki od kosztu instalacji.

Uwzgledniasz tez odsetki od wydatkowania mniejszych kwot (nie wydanych pieniedzy) na paliwo w kolejnych latach eksploatacji?

Jezeli nie, to nie mozna tak jednostronnie liczyc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwzgledniasz tez odsetki od wydatkowania mniejszych kwot (nie wydanych pieniedzy) na paliwo w

> kolejnych latach eksploatacji?

> Jezeli nie, to nie mozna tak jednostronnie liczyc

Liczę tak, żeby wyszło co chcę, żeby wyszło ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bazuję na podstawie papierowego wydania "Motoru".

> Otóż, kochani współEuroKołchoźnicy pilnie informuję,że od 2015:

> 1. planowany wzrost akcyzy na LPG przekładający się an wzrost ceny 1L LPG o ok 51gr

Dwa lata na zebranie zapasów LPG smile.gif Cysterna 20 tysięcy litrów do piwnicy i masz spokój na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nijak to nie pasuje do rzeczywistości... gaz obecnie jest po ca 2,5 na śląsku, jak zakładałem

> pierwszą instalkę w punciaku ok 8lat temu był po 1,6 więc nie wiem jakim cudem w 3lata

> podrożał u Ciebie o 1pln

pamiętam że płaciłem nawet i po 1.89, a całkiem niedawno po 2.89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa lata na zebranie zapasów LPG Cysterna 20 tysięcy litrów do piwnicy i masz spokój na kilka lat.

Można by się nieźle ustawić poprzez.... szantażowanie współmieszkańców faktem,że pusta butla jets bardziej niebezpieczna niż pusta i nich sponsorują dopływ bo jak nie to wszystko fruuuuuuuuuuuuuu 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sercem dzisiaj widząc ten cały syf jakim jest UE, głosowałbym przeciw wstąpieniu do UE - niczego tak w życiu nie żałuję jak tego, że dałem się omamić wizją przyszłości w dobrobycie i luksusie dzięki UE - a przecież to zwykła biurokratyczna, socjalistyczna wspólnota kretynów z g..em zamiast rozumu.

Może tak byśmy spróbowali przepchnąć referendum, żeby z tej UE się wycofać rakiem póki jeszcze jest czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czystym sercem dzisiaj widząc ten cały syf jakim jest UE, głosowałbym przeciw wstąpieniu do UE -

> niczego tak w życiu nie żałuję jak tego, że dałem się omamić wizją przyszłości w dobrobycie i

> luksusie dzięki UE - a przecież to zwykła biurokratyczna, socjalistyczna wspólnota kretynów z

> g..em zamiast rozumu.

> Może tak byśmy spróbowali przepchnąć referendum, żeby z tej UE się wycofać rakiem póki jeszcze jest

> czas?

nie ma szans bez przewrotu...nasz "ukochany" premier już nawet podpisał deklarację chęci przyjęcia euro, mimo że większość społeczeństwa jest przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.