Skocz do zawartości

Stary silnik na LPG, jaki olej?


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wozidełku przydałoby się wymienić olej. Silnik jest '96, prosta 8 zaworówka. Ma co najmniej 187kkm i co najmniej 75kkm na gazie. Okazało się, że silnik nie pali oleju - od 2kkm nic nie ubyło. Nie wiem jaki olej jest wlany i na pewno jest już stary. Samochód jest budżetowy więc pierwotnie planowałem wymienić olej na budżetowy semi-syntetyk. Ale skoro oleju nie ubywa, silnik pracuje ładnie to może zasługuje na coś lepszego? Czy Valovoline Maxlife 5w40 ma sens?Czy lepiej/bezpieczniej 10w40? Czy może wlać dedykowanego elfa?

Wypowiedzcie się proszę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypowiedzcie się proszę

co wlejesz będzie dobrze wink.gif

osobiście wlał bym 10W40 (o ile taki przewidział producent), może być nawet lotos

IMO nie ma co przepłacać, sam lałem do astry taki olej, a i vitara śmiga na 10w40 (mobil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyż ma właściwości zmiękczające uszczelki i w moim przypadku skończyło sie na wydmuchaniu

> uszczelki pod głowicą.

hmm.gif wieść gminna niesie, że maxlife powinien uszczelniać silnik i zmniejszać konsumpcję oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyż ma właściwości zmiękczające uszczelki i w moim przypadku skończyło sie na wydmuchaniu

> uszczelki pod głowicą.

A skąd info nt tych właściwości?

Wydaje mi się mało prawdopodobny związek maxlife'a z wydmuchaniem uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd info nt tych właściwości?

> Wydaje mi się mało prawdopodobny związek maxlife'a z wydmuchaniem uszczelki.

też mi to jakoś nie pasuje. Może zmiana na maxlifa była jak już uszczelka przepuszczała i silnik brał olej hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim wozidełku przydałoby się wymienić olej. Silnik jest '96, prosta 8 zaworówka. Ma co najmniej

> 187kkm i co najmniej 75kkm na gazie. Okazało się, że silnik nie pali oleju - od 2kkm nic nie

> ubyło. Nie wiem jaki olej jest wlany i na pewno jest już stary. Samochód jest budżetowy więc

> pierwotnie planowałem wymienić olej na budżetowy semi-syntetyk. Ale skoro oleju nie ubywa,

> silnik pracuje ładnie to może zasługuje na coś lepszego? Czy Valovoline Maxlife 5w40 ma

> sens?Czy lepiej/bezpieczniej 10w40? Czy może wlać dedykowanego elfa?

> Wypowiedzcie się proszę

Skoro wszystko jest ok a przebieg nei jest duzy (choc z tresci wynika ze sam nie jestes tego pewny grinser006.gif) to bym lal to co zaleca producent. W poprzednim Outbacku jakos przy 160kkm wlalem Maxlife - zaczal wiecej brac oleju tongue.gif i za namowa serwisu wrocilem na zalecany 5w40 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim wozidełku przydałoby się wymienić olej. Silnik jest '96, prosta 8 zaworówka. Ma co najmniej

> 187kkm i co najmniej 75kkm na gazie.

Wlej dowolny zalecany przez producenta. Ważne by spełniał jego normy, marka mniej istotna, jak zamierzasz zmieniać np co 10tkm to każdy będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlej dowolny zalecany przez producenta. Ważne by spełniał jego normy, marka mniej istotna, jak

> zamierzasz zmieniać np co 10tkm to każdy będzie dobry.

i tego się jednak będę trzymał. Zalecany to chyba 5w30 ale jeszcze sprawdzę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd info nt tych właściwości?

> Wydaje mi się mało prawdopodobny związek maxlife'a z wydmuchaniem uszczelki.

Informacja o takich właściwościach była na bańkach z olejem. Możliwe jednak jest że w moim przypadku wydmuchanie uszczelki było zbiegiem okoliczności. To jednak nie zmienia faktu że już Maxlifa nie stosuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.