Skocz do zawartości

Samochód do 8tyś


Rekomendowane odpowiedzi

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

Civic '97-98 powinieneś coś zadbanego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

lanos zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Astre G to wg mnie 2,0 16V. Pali niewiele więcej od 1.6. Miałem 2.0 16V kuzyn ma 1.6 16V wiec jest porównanie. Poza tym 1.6 nie jedzie zlosnik.gif

Jedynym problemem wydaje mi się że za 6000zl będzie problem zznaleść zadbaną a z gazem będzie prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Astre G to wg mnie 2,0 16V. Pali niewiele więcej od 1.6. Miałem 2.0 16V kuzyn ma 1.6 16V wiec

> jest porównanie. Poza tym 1.6 nie jedzie

> Jedynym problemem wydaje mi się że za 6000zl będzie problem zznaleść zadbaną a z gazem będzie

> prawie niemożliwe.

do 8000 zł smile.gif . Stilo tez mi wpadło w oko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

megane coupe lub e36 compact?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

Golf 4 zlosnik.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na AG to o jakieś 2-3kpln za mało jeśli ma być w przyzwoitym stanie.

To jest dla mnie niezrozumiałe. Auto tłuczone chyba od 1998r., konstrukcyjnie połowa lat 90-tych, żaden cymes... i tak trzyma wartość? Niedawno ktoś tu twierdził, że da się świeżą, bo 3-4 letnią znaleźć za kwoty rzędu 13-14kzł, tylko trzeba szukać pod hasłem Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest dla mnie niezrozumiałe. Auto tłuczone chyba od 1998r., konstrukcyjnie połowa lat 90-tych,

> żaden cymes... i tak trzyma wartość? Niedawno ktoś tu twierdził, że da się świeżą, bo 3-4

> letnią znaleźć za kwoty rzędu 13-14kzł, tylko trzeba szukać pod hasłem Classic.

yikes.gifhehe.gif za tyle to pandy takiej nie kupisz nawet w przyzwoitym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za tyle to pandy takiej nie kupisz nawet w przyzwoitym stanie.

W sumie niewiele się machnąłem... http://otomoto.pl/opel-astra-classic-ii-C28984396.html

W stan nie wnikajmy, to jest przykładowe ogłoszenie. Auto 5 letnie, już zagazowane. Cena chyba normalna, zważywszy na fakt, że już jej następczyni trąci myszką. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://otomoto.pl/fiat-stilo-zarejestrowany-ubezpieczony-C28815664.html

> a co o tym powiecie ?

> Kusi mnie motor ten 1.8

> http://otomoto.pl/fiat-stilo-bardzo-ladny-C28956160.html

akurat 1.8 to nie jest najbardziej udany silnik fiata no.gif

pada wariator i wycierają się krzywki wałka rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie niewiele się machnąłem... http://otomoto.pl/opel-astra-classic-ii-C28984396.html

> W stan nie wnikajmy, to jest przykładowe ogłoszenie. Auto 5 letnie, już zagazowane. Cena chyba

> normalna, zważywszy na fakt, że już jej następczyni trąci myszką.

2 sprawy:

1.Nie wnikajmy w stan-a chyba przy zakupie to podstawa?Tu cena przypuszczam, że wiem z czego wynika, z resztą sam właściciel nie neguje że auto po dzwonie....kolejna sprawa przebieg dyskusyjny, mieszek "chyba" nowy jest itd...więc przykładów za psie pieniądze czegoś co przypomina auto można w polskich ogłoszeniach mnożyć, gorzej jak przyjdzie do zakupu czegoś czym będzie można w miarę bezpiecznie jeździć.

2.Czy cena normalna?Ta akurat nie jest do końca normalna tongue.gif a to co i czym trąci nie wpływa na ceny, które rynek reguluje. Mając 10 tyś w łapie można szukać astry ładnej z okolic 2000r, z 2008 tego sianka trzeba mieć odpowiednio więcej i to nie jest 14 tyś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie niewiele się machnąłem... http://otomoto.pl/opel-astra-classic-ii-C28984396.html

> W stan nie wnikajmy, to jest przykładowe ogłoszenie. Auto 5 letnie, już zagazowane. Cena chyba

> normalna, zważywszy na fakt, że już jej następczyni trąci myszką.

2008r za 14500zł?!

hehe.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gif

W takim razie rodzice przepłacili za swoją astrę... Astra H (nie G) ale z 2007r 1.9CDTI i dali za nią jakieś 26kPLN...

za 14000pln kupisz grande z 2006-maaaax (ale to bida full werszyn) 2008r

znaczy astrę G z 2008r też da radę kupić, ale obawiam się, że nie będzie z salonu tylko z przystanku autobusowego z niemiec zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tak teraz za czym warto sie rozgladać za te marne 8 tysi ?

> Zeby nie był totalnym strupem a przyzwoitym egzemplarzem ?

> Od razu mówie że punto mnie nie przekonuje

Wyśmiejesz ale za tą cenę znajdziesz zadbaną Thalię (niestety nie było wersji 3D smile.gif)po emerycie. zlosnik.gif

Wiem, brzydszego auta nie można wymyślić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

Tak mam smile.gif

Znajomy sperzedaje Impreze GT Kombi z gazem za 8500 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tak teraz za czym warto sie rozgladać za te marne 8 tysi ?

> Zeby nie był totalnym strupem a przyzwoitym egzemplarzem ?

> Od razu mówie że punto mnie nie przekonuje

Ja szukam podobnie, tylko że jakbym znalazł coś fajnego to i bym budżet do 13-14 tys nagiął zlosnik.gif, ale czym mniej tym lepiej.

To jakie te wymagania, ładne 3drzwiowe i w miarę tania eksploatacja? nie diesel?

Ja dla siebie rozglądałem się m.in:

-lanos 3d ( u mnie w rodzinie od początku jest 5d lanos, do bólu proste, tanie, i wdzięczne auto ok.gif, 3d wygląda jak dla mnie super, ale 5d też daje rade)

-astra g 3d (patrzyłem też bertone g ale sensowne są od 12 tys w góre)

-focus I 3d, myślę że te najstarsze łapały by sie w Twój budżet a wg mnie auto świetne wink.gif

-stilo 3d

-honda civic 6 gen - tylko strasznie trzymają cene, ktoś mi powie dlaczego? zlosnik.gif, ładniejsze egzemplarze 3d 6 gen, roczniki 98-99 są i po 10-12 tys. zlosnik.gif, why?

- mitsubishi colt CJ0 - i właśnie jak patrzyłem ostatnio jest mega duża rozbieżność cenowa, dlaczego? podepnę się i zapytam - ktoś wie o tym aucie więcej, czy Mitsu Colt CJ0 jest przyjemnym autem, tzn. jak z kosztami eksploatacji, bezawaryjnością tego bolidu? ponoć 1.3 już fajnie jedzie a 1.6 to już w ogóle bardzo żwawy, prawda? zlosnik.gif

ile trzeba by wydać na Colta (mniej więcej) żeby dostać coś w sensownym stanie?

pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -honda civic 6 gen - tylko strasznie trzymają cene, ktoś mi powie dlaczego? , ładniejsze

> egzemplarze 3d 6 gen, roczniki 98-99 są i po 10-12 tys. , why?

Te poliftowe (po 99') faktycznie już ze 3 lata tak kosztują. Moja mulher.gif miała VIgen z 98, 1.4 90KM, kupiła za 10kpln, a sprzedała za 7kpln po roku.

Dla przykładu ja w tym czasie miałem Vgen 1.5 90KM, kupiłem rok przed nią za 10k a sprzedałem po 2 latach za niespełna 6kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te poliftowe (po 99') faktycznie już ze 3 lata tak kosztują. Moja miała VIgen z 98, 1.4 90KM,

> kupiła za 10kpln, a sprzedała za 7kpln po roku.

> Dla przykładu ja w tym czasie miałem Vgen 1.5 90KM, kupiłem rok przed nią za 10k a sprzedałem po 2

> latach za niespełna 6kpln.

ja szukałem też "epek", tzn 7 gen. 3drzwiowych, te też trzymają cene, ale jeździłem takim 1.4 90km dzięki uprzejmości kolegi i od razu polubiłem to auto, miało sekwencje, paliło tyle co kot napłakał, odpychało się po wkręceniu przyzwoicie, fajne, ciche, wygodne, sensowne epki to chyba ok 15-17 tys. zł, a mnie to juz w ogole się marzy wersja polift, Sport, a takiego zadbanego sporta no to.... 18-20 tys., ceny BARDZO się wahają, ale fajne autko zlosnik.gif

przykład: http://otomoto.pl/honda-civic-igla-wawa-lpg-polski-salon-C27331211.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stare niemieckie nie. Ale przejedz sie Z16XEP czyli twinportem. To te twoje 2.0 pojdzie do jamki

> fakt, za 8 tys to bedzie ciezko twinporta dostac

Nie osmieszaj się Twinport byl dopiero w Astre H z tego co kojarze wiec wiesz. Astra II 1.6 16V ma 11.5 sek do setki a Scenic 10.3 a jest sporo wiekszy.

A tak nawiasem mówiąć porównywałem Astre 1.6 16 i 2.0 16V którą miałem i dla mnie 1.6 16V nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jedzie czy nie...na pewno 2.0 136KM jedzie lepiej niż 1.6 16v 100KM. Te 40Nm różnicy na pewno

> jest na plus w przypadku X20XEV.

Jeździłem Astrą G 1.2 16V, 1.6 16V, 2.0 16V (taka miałem) i zdecydowanie najlepsza opcja to 2.0 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11.5 sek do setki a Scenic 10.3 a jest sporo wiekszy.

> A tak nawiasem mówiąć porównywałem Astre 1.6 16 i 2.0 16V którą miałem i dla mnie 1.6 16V nie

> jedzie.

sporo? przecież grand scenic to autobus przy astrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kwota się nie co zmieniła bo nie było sensu kupować cos za 4 tys ... Więc wymagania:D : Auto

> w gazie , najlepiej 2/3 drzwiowe w miare tania eksplatacja myslalem o : Astrze G 1.6 16v+lpg .

> Macie jakies inne propozycje ?:)

Moje typy:

1 Stary poczciwy japoniec, który nie powala na kolana ale zawsze odpali i dowiezie do celu. Zainteresowałbym się głównie ze względu na polskie pochodzenie i bycie w rodzinie, spore szanse że będzie to porządne auto (oczywiście sprawdzić należy).

2 -fajny wygląd, bezproblemowe silniki, części na umiarkowanym poziomie, niezbyt wysoka awaryjność, z minusów-popatrzeć czy nie ma zbyt mocno pożartych nadkoli przez rudą.

Do tego może jakaś almera, astra G gdyby udało się coś sensownego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Colta, to jego tylna część nadwozia trochę zepsuta stylistycznie grinser006.gif Kiedyś interesowałem się zakupem tego wozu, natknąłem się na wiele opinii o pękających podłużnicach, nawet na klubie Colta o tym pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o Colta, to jego tylna część nadwozia trochę zepsuta stylistycznie Kiedyś

> interesowałem się zakupem tego wozu, natknąłem się na wiele opinii o pękających podłużnicach,

> nawet na klubie Colta o tym pisali.

Wiesz jak to jest z samochodami...nie ma 100% pewnych aut i bezawaryjnych, każdy model coś męczy, w jednym przedwcześnie pękają paski, inne nadmiernie zżera ruda etc.

Wiele opinii w sieci powstaje bo pokupowane zostały Okazje,Igły, Promocje etc. Nie wiem czy pamiętasz, niedawno jakiś user wrzucał takiego colta coś ok 3 tyś sprowadzonego z Niemiec, gdzie tam najtańszy kosztował z 800eur...więc icon_eek.gif nie wiadomo czy współczuć głupoty czy zazdrościć takiej beztroski.

Co do pękających podłużnic szczerze mówiąc nie słyszałem, ale wystarczy wziąć na kanał przed zakupem i pooglądać całe auto (wręcz wskazane). 50zł na OSKP przetrzepią zawiechę i hamulce, a dodatkowo samemu można sobie popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.