Skocz do zawartości

Jaka dozwolona prędkość?? [mapka]


mobii

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jak na mapce. Zielonymi strzałkami zaznaczony kierunek jazdy. Ograniczenia prędkości narysowane i teraz pytanie. Jakie ograniczenie prędkości jest w miejscu gdzie stoją panowie w srebrnej Alfie (a często tam stoją)? niewiem.gif

Edit: dla tych co chcą więcej zobaczyć to maps google i street view

mapa1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO 100km/h. Droga ekspresowa jednojezdniowa. Skrzyżowanie (połączenie obu zjazdów z A2) znosi

> ograniczenia. ile wygrałem (punktów lub mandatu)?

ale droga ekspresowa sie zaczyna za alfa (wg znakow) tam gdzie stoi alfa jest autostrada (wg znakow) i ma 2 pasy w kazda strone

nic nie wygrales 270751858-jezyk.gif pytam, zebym wiedzial ile moge sam wygrac/przegrac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO 100km/h. Droga ekspresowa jednojezdniowa. Skrzyżowanie (połączenie obu zjazdów z A2) znosi

> ograniczenia. ile wygrałem (punktów lub mandatu)?

A nawet bym powiedział że 140 bo to chyba autostrada. Znak koniec autostrady jest za miejscem gdzie stoi policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale droga ekspresowa sie zaczyna za alfa (wg znakow) tam gdzie stoi alfa jest autostrada (wg

> znakow) i ma 2 pasy w kazda strone

> nic nie wygrales pytam, zebym wiedzial ile moge sam wygrac/przegrac

Obejrzałem na streetview i rzeczywiście - autostrada. Więc nie powinni stać w tym zjeździe/wjeździe ze szlabanem, nie mówiąc o zatrzymywaniu... Czyli 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież chyba wiedzą gdzie robili pomiar prawda? Wczesniej nie było gdzie zrobić. A dostałeś

> mandat czy widziałeś ze stoją?

wiedza, albo i nie wiedza smile.gif moga strzelic jak zjezdzam z wiaduktu (70), moga jak bede za skrzyzowaniem, (od skrzyzowania do ich miejsca stania to 300m).

Stoją tam codziennie prawie i kasują smile.gif dlatego pytam, w jaki sposób są mi w stanie udowodnić, że strzelili jak bylem na 70 jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiedza, albo i nie wiedza moga strzelic jak zjezdzam z wiaduktu (70), moga jak bede za

> skrzyzowaniem.

> Stoją tam codziennie prawie i kasują dlatego pytam, w jaki sposób są mi w stanie udowodnić, że

> strzelili jak bylem na 70 jeszcze?

Zatrzymać się i zapytać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoją tam codziennie prawie i kasują dlatego pytam, w jaki sposób są mi w stanie udowodnić, że

> strzelili jak bylem na 70 jeszcze?

W żaden sposób nie udowodnią. Suszarka pokazuje tylko czas od pomiaru, a kto liczy ile czasu się zatrzymywał i ile czasu policjant szedł do jego samochodu? Miałem podobną sytuację i zapłaciłem mandat. Jechałem drogą krajową, wiedziałem, że stoją, bo mi mrugali, przed miejscowością zacząłem zwalniać i wjeżdżając w obszar miałem około 55-60. Stali 100 metrów za rogatką i walnęli mnie na 73, jak byłem przed rogatką. Zacząłem dyskutować i dostałem górne widełki. Byłem młodszy i głupszy, dzisiaj olałbym ten mandat i brał kwit do grodzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W żaden sposób nie udowodnią. Suszarka pokazuje tylko czas od pomiaru,

Jesteś pewien?. Mnie dwa tygodnie temu zmierzyli laserem i policjant pokazał mi odległość 656 m i xx km/h na 50 busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jak na mapce. Zielonymi strzałkami zaznaczony kierunek jazdy. Ograniczenia prędkości

> narysowane i teraz pytanie. Jakie ograniczenie prędkości jest w miejscu gdzie stoją panowie w

> srebrnej Alfie (a często tam stoją)?

> Edit: dla tych co chcą więcej zobaczyć to maps google i street view

Moim zdaniem 90, bo stoi znak A6d tutaj informujący o skrzyżowaniu z jednokierunkową drogą podporządkowaną, której wlot występuje po prawej stronie. A skoro to skrzyżowanie to wszystkie ograniczenia są odwołane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jak na mapce. Zielonymi strzałkami zaznaczony kierunek jazdy. Ograniczenia prędkości

> narysowane i teraz pytanie. Jakie ograniczenie prędkości jest w miejscu gdzie stoją panowie w

> srebrnej Alfie (a często tam stoją)?

> Edit: dla tych co chcą więcej zobaczyć to maps google i street view

70km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam zaznaczyłeś znak 70, więc o co to pytanie jest?

o to, że jest tam skrzyżowanie.

a Ci co zjeżdżają od strony zachodniej maja ograniczenie 40, czyli ich obowiązuje inne ograniczenie gdy jadą koło alfy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem 90, bo stoi znak A6d tutaj informujący o skrzyżowaniu z jednokierunkową drogą

> podporządkowaną, której wlot występuje po prawej stronie. A skoro to skrzyżowanie to wszystkie

> ograniczenia są odwołane.

droga 2 pasmowa z pasem rozdziału ma 100 km/h chyba, a dodatkowo jest to A (wg znaków) wiec dlaczego nie 140 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to, że jest tam skrzyżowanie.

węzeł bezkolizyjny, bez krzyżowania się kierunków ruchu, dla Ciebie w zasadzie nieistotny bo nie możesz zmienić kierunku ruchu - IMVVHO nie ma wpływu na ograniczenie - czyt. nie znosi go

> a Ci co zjeżdżają od strony zachodniej maja ograniczenie 40, czyli ich obowiązuje inne ograniczenie

> gdy jadą koło alfy??

jest złe oznakowanie i to należałoby wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> węzeł bezkolizyjny, bez krzyżowania się kierunków ruchu, dla Ciebie w zasadzie nieistotny bo nie

> możesz zmienić kierunku ruchu - IMVVHO nie ma wpływu na ograniczenie - czyt. nie znosi go

Ma znaczenie. Skrzyżowanie na którym można wjechać na drogę zawsze odwołuje ograniczenie (bo skąd dojeżający z boku mieli by wiedzieć jakie jest ogranicznie). Dyskusyjne może być czy bezkolizyjny zjazd (gdzie można tylko zjechać a nie wjechać na drogę) odwołuje ogranicznia, ale patrząc na obecnie stosowane projekty organizacji ruchu raczej należy przyjąć że odwołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma znaczenie. Skrzyżowanie na którym można wjechać na drogę zawsze odwołuje ograniczenie (bo skąd

> dojeżający z boku mieli by wiedzieć jakie jest ogranicznie). Dyskusyjne może być czy

> bezkolizyjny zjazd (gdzie można tylko zjechać a nie wjechać na drogę) odwołuje ogranicznia,

> ale patrząc na obecnie stosowane projekty organizacji ruchu raczej należy przyjąć że odwołuje.

oparłem się na znakach z 1. postu, na streetview faktycznie jest oznakowanie skrzyżowania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> węzeł bezkolizyjny, bez krzyżowania się kierunków ruchu, dla Ciebie w zasadzie nieistotny bo nie

> możesz zmienić kierunku ruchu - IMVVHO nie ma wpływu na ograniczenie - czyt. nie znosi go

> jest złe oznakowanie i to należałoby wyprostować.

Takie włączenie jak najbardziej odwołuje ograniczenie prędkości.

Zgodnie z Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 z późn. zm.

"skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma znaczenie. Skrzyżowanie na którym można wjechać na drogę zawsze odwołuje ograniczenie (bo skąd

> dojeżający z boku mieli by wiedzieć jakie jest ogranicznie). Dyskusyjne może być czy

> bezkolizyjny zjazd (gdzie można tylko zjechać a nie wjechać na drogę) odwołuje ogranicznia,

IMO nie jest dyskusyjne - patrz definicja skrzyżowania z PoRD - jest tu jasno mowa o "rozwidleniu" dróg.

> ale patrząc na obecnie stosowane projekty organizacji ruchu raczej należy przyjąć że odwołuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO nie jest dyskusyjne - patrz definicja skrzyżowania z PoRD - jest tu jasno mowa o "rozwidleniu"

> dróg.

> > ale patrząc na obecnie stosowane projekty organizacji ruchu raczej należy przyjąć że odwołuje.

Zgadza się. Czyli zjazd bezkolizyjny też odwołuje. Chyba, że jest to zjazd na parking czy stację benzynową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nigdzie nie ma odwołania ograniczenia a jak wiadomo autostrada nie ma skrzyżowań

Ależ oczywiście że ma. Wedle definicji PoRD każdy wjazd/wyjazd (z wyjątkiem zjazdu do MOPa) jest skrzyżowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to wygląda...

no generalnie tak, tylko znowu jest problem techniczny spineyes.gif

autostrada ma określone parametry, których ten łącznik/zjazd nie spełnia za cholerę - promień łuku...

Jak wyżej napisałem tam jest grubo namieszane oznakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no generalnie tak, tylko znowu jest problem techniczny

> autostrada ma określone parametry, których ten łącznik/zjazd nie spełnia za cholerę - promień

> łuku...

> Jak wyżej napisałem tam jest grubo namieszane oznakowanie.

Na łuku obowiązuje ograniczenie, które jest podane na znaku na łącznicy. Problem jest na odcinku między połączeniem dróg (40 i 70) a początkiem drogi ekspresowej (bazuje na rysunku, na Google nie sprawdzałem) - jak sądzę, za znakiem początku drogi ekspresowej jest jakieś ograniczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na łuku obowiązuje ograniczenie, które jest podane na znaku na łącznicy.

tylko że taki łuk na autostradzie nie ma prawa wystąpić - o to mi chodzi.

Podobna sprawa z łukiem jest na S69, łuk jest za ostry dla standardu S i przed nim jest koniec 'S', ograniczenie, a za łukiem znowu 'S'

> Problem jest na odcinku

> między połączeniem dróg (40 i 70) a początkiem drogi ekspresowej (bazuje na rysunku, na Google

> nie sprawdzałem)

wiem, wiem, to już ustaliliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko że taki łuk na autostradzie nie ma prawa wystąpić - o to mi chodzi.

Ma prawo - na łącznicy - po uprzednim oznakowaniu jej ograniczeniem. To jest ok, zauważ, że znaki "koniec drogi ekspresowej/autostrady stawia się po zjeździe z łącznicy, a nie wjeździe na nią. Inaczej na węźle dwóch autostrad potrzebaby 8 znaków koniec autostrady i 8 znaków początek autostrady. Uznaje się, że łącznica jest częścią autostrady/drogi ekspresowej, a w skrajnym przypadku może mieć nawet prędkość projektową 30km/h (łącznica typu pętla)

> Podobna sprawa z łukiem jest na S69, łuk jest za ostry dla standardu S i przed nim jest koniec 'S',

> ograniczenie, a za łukiem znowu 'S'

tak jeśli chodzi o łuk na drodze głównej rzeczywiście są ostre obostrzenia (prędkość projektowa nie może być niższa niż 80km/h i w bardzo rzadkich przypadkach), jeśli chodzi o łącznice, to jest to zupełnie inna sprawa. Po to jest pas włączania i znaki ograniczające prędkość (ustawiane stopniowo) żebyś mógł zredukować prędkość.

> wiem, wiem, to już ustaliliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jak na mapce. Zielonymi strzałkami zaznaczony kierunek jazdy. Ograniczenia prędkości

> narysowane i teraz pytanie. Jakie ograniczenie prędkości jest w miejscu gdzie stoją panowie w

> srebrnej Alfie (a często tam stoją)?

> Edit: dla tych co chcą więcej zobaczyć to maps google i street view

140, co wygrałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę tamtędy dokładnie w tym kierunku - 70! Kilka razy już ich tam spotkałem.

I dlatego obecność policji i samych funkcjonariuszy można traktować jako wyrocznię?

Zatrzymali Cię i "uświadomili" Ci, że tam jest ograniczenie do 70km/h? Nawet jeśli tak, to wcale nie znaczy, że Ci panowie nie są nieomylni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.