Skocz do zawartości

Sprzedaż nowych samochodów w Europie najniższa od 20 lat...


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Klik

Kilka danych tylko za 1 polrocze... Baza dramatycznie niska...

1. PSA. -13%. Ciekawe czy przetrwa.

2. GM. -11%. Opel w szczegolnosci przynosi straty od wielu lat. Nie rozumiem polityki GM po co utrzymuja bankruta, jakim jest Opel. Powiniem upasc razem z Saabem.

3. RSA pozostaje przy zyciu TYLKO dzieki Dacii... Ktora notuje 2 cyfrowe wzrosty...

4. Nie wspomne juz o Fiacie, ktory jedzie po rowni pochylej.

Reszta w zalaczonym cytacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klik

> Kilka danych tylko za 1 polrocze... Baza dramatycznie niska...

> 1. PSA. -13%. Ciekawe czy przetrwa.

> 2. GM. -11%. Opel w szczegolnosci przynosi straty od wielu lat. Nie rozumiem polityki GM po co

> utrzymuja bankruta, jakim jest Opel. Powiniem upasc razem z Saabem.

> 3. RSA pozostaje przy zyciu TYLKO dzieki Dacii... Ktora notuje 2 cyfrowe wzrosty...

> 4. Nie wspomne juz o Fiacie, ktory jedzie po rowni pochylej.

> Reszta w zalaczonym cytacie...

Upadnie europejska motoryzacja,zastąpi ją chińska. Analogicznie jak w wielu innych dziedzinach gospodarki.

Ja tragedii w tym nie widzę, szczególnie że europejska jakość leci na pysk, więc wyjdzie na jedno biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to raczej wynika ze zwiększenia świadomości co do bezwypadkowych okazji igiełek za 2/3 wartosci

> dobrego auta, więcej osób woli dać więcej i mieć nadzieję że przysalonowe tak nie kręcą (co

> nie znaczy, że tak jest.)

tam się dopiero dzieje, z tego co on opowiada rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka danych tylko za 1 polrocze... Baza dramatycznie niska...

> 1. PSA. -13%. Ciekawe czy przetrwa.

Oczywiscie. Rzad francuski nie pozwoli im upasc...

> 2. GM. -11%. Opel w szczegolnosci przynosi straty od wielu lat. Nie rozumiem polityki GM po co

> utrzymuja bankruta, jakim jest Opel. Powiniem upasc razem z Saabem.

Powinien. Ale na to z kolei nie zgodzi sie rzad Niemiec. Opel juz niby mial upasc ale gwarancje rzadowe itp.

Niektore firmy sa po prostu za duze by upasc, koszty spoleczne i polityczne przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upadnie europejska motoryzacja,zastąpi ją chińska. Analogicznie jak w wielu innych dziedzinach

> gospodarki.

> Ja tragedii w tym nie widzę, szczególnie że europejska jakość leci na pysk, więc wyjdzie na jedno

Nie liczylbym na to. Chiny tez dostaja zadyszki i wcale tak latwo nie bedzie im wrocic na dwucyfrowa sciezke rozwoju. Zreszta generalnie cala ta czesc gdzie sie niby tanio produkuje natychmiast padnie jesli zacznie wolac o wiecej. Juz niektore amerykanskie firmy sprowadzaja produkcje z powrotem do USA, ich tropem pojdzie reszta, a tam zostana tylko proste przemysly typu odziezowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tam się dopiero dzieje, z tego co on opowiada

Poważnie? hmm.gif

Jakiś czas temu uznałem, że jeśli będę zmieniał auto na coś z przedziału 1 -3 lata, to chyba ograniczę się wyłącznie do komisów przysalonowych - na Allegro wybór aut krajowych i z rąk prywatnych był niemal zerowy. Myślalem, że w przysalonowym zapłacę więcej, ale zminimalizuję szansę zakupu odpicowanego bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Jakiś czas temu uznałem, że jeśli będę zmieniał auto na coś z przedziału 1 -3 lata, to chyba

> ograniczę się wyłącznie do komisów przysalonowych - na Allegro wybór aut krajowych i z rąk

> prywatnych był niemal zerowy. Myślalem, że w przysalonowym zapłacę więcej, ale zminimalizuję

> szansę zakupu odpicowanego bubla.

http://www.autakrajowe.com.pl/ hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. PSA. -13%. Ciekawe czy przetrwa.

mają współpracować z GM zlosnik.gif

> 2. GM. -11%. Opel w szczegolnosci przynosi straty od wielu lat. Nie rozumiem polityki GM po co

> utrzymuja bankruta, jakim jest Opel. Powiniem upasc razem z Saabem.

Pewnie chodzi o zaplecze technologiczne.

A że przynosi straty, to może wynikać tylko z zabiegów księgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Jakiś czas temu uznałem, że jeśli będę zmieniał auto na coś z przedziału 1 -3 lata, to chyba

> ograniczę się wyłącznie do komisów przysalonowych - na Allegro wybór aut krajowych i z rąk

> prywatnych był niemal zerowy. Myślalem, że w przysalonowym zapłacę więcej, ale zminimalizuję

> szansę zakupu odpicowanego bubla.

Mógłbym zacząć opowiadać o tym co widziałem w Bydgoszczy. Honda kręcąca licznik (znajomy chciał pokazać innemu auto które tam zostawił w rozliczeniu, ale się zdziwił grinser006.gif ), Opel po zbadaniu czujnikiem "bo to zależy co pan nazywa bezwypadkowym" (słowa sprzedawcy, który nie chciał mi papierów z historią auta na dodatek dać do ręki, a na placu szpachlowozy), Kia która wymienia porysowane elementy a wiosną to samo auto które stało w ogłoszeniu zimą traci 80kkm na przebiegu a Kia Polska mnie zbywa na drzewo... I inne. Poza tym jak myślisz, komu najłatwiej zafałszować całą historię auta? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mają współpracować z GM

Wiodl slepy kulawego...

> Pewnie chodzi o zaplecze technologiczne.

> A że przynosi straty, to może wynikać tylko z zabiegów księgowych.

Nie, strata zarowno na poziomie gross jak i operacyjnym.

Rzuc okiem na ich P&L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Jakiś czas temu uznałem, że jeśli będę zmieniał auto na coś z przedziału 1 -3 lata, to chyba

> ograniczę się wyłącznie do komisów przysalonowych - na Allegro wybór aut krajowych i z rąk

> prywatnych był niemal zerowy. Myślalem, że w przysalonowym zapłacę więcej, ale zminimalizuję

> szansę zakupu odpicowanego bubla.

Nie licz na to. Ja w przysalonowym oglądałem auto... i takiego szrota dawno nie widziałem w tym wieku (2007)... Środek zarżnięty (kierownica, dźwignia ręcznego i zmiany biegów do wymiany/obszycia na początek), poplamiony, buda lakierowana tak, że w garażu lepiej bym to zrobił, rdza... A niby tylko 160tys - potwierdzone, bo to ponoć auto tego dilera było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.toyota.pewneauto.pl/ - kolega kupił tutaj taką samą jak moja. Przy czym moja to: silnik 1.4, była lakierowana w dwóch miejscach (uderzona "w bok pod skosem", czujnik pokazuje że malowane tylko zewnętrzne blachy, wszelkie ranty "od wewnątrz" nie ruszane itp. - nic poważnego), od 1 polskiego właściciela od nowości sewisowana cały czas w jednym ASO, przebieg tamże potwierdzony 97kkm, wtedy kosztowała mnie 19000zł. Jego to 1.6, coś tam było lakierowane ale mniej, ten sam rocznik, wyposażenie, przebieg ponad 130kkm, cena w http://www.toyota.pewneauto.pl/ - ponad 23000zł. Przy czym ja kupiłem tanio bo sprzedający miał już nowe auto a tego nie mógł się pozbyć (bo sedan jest brzydki, a ludzie z czujnikami na widok że cokolwiek malowane uciekali facepalm%5B1%5D.gif ), najwyższe ceny takich na Szrotomoto/Szrotllegro wynosiły wtedy 21-22tys (za tyle była wystawiona też moja). I co? Uważam że dobrze zrobił, bo się na autach nie zna, "śwagria pomagiera" też nie ma, ot pojechał, dostał pisemne gwarancje, jeździ dwa lata zadowolony, zresztą ja autko oglądałem i jest naprawdę ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie?

> Jakiś czas temu uznałem, że jeśli będę zmieniał auto na coś z przedziału 1 -3 lata, to chyba

> ograniczę się wyłącznie do komisów przysalonowych - na Allegro wybór aut krajowych i z rąk

> prywatnych był niemal zerowy. Myślalem, że w przysalonowym zapłacę więcej, ale zminimalizuję

> szansę zakupu odpicowanego bubla.

Życzę Ci powodzenia. 3 samochody z przy salonowych komisów i 3 szroty - powiedziałem sobie nigdy więcej ok.gif

Od kilku lat kupuję tylko auta z import i uszkodzone. Przynajmniej wiem co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich dość wnikliwych obserwacji wynika że z aut które przyjeżdżają na serwis najgorsze szroty i druciarnie to te kupione i od początku użytkowane w Polsce. Niezliczona ilość patentów, trytytek, blachowkrętów po poprzednich mechanikach jest przeważnie masakryczna. Jak miałbym wybierać to tylko import uszkodzonego mechanicznie auta spoza PL. Lepiej sobie wymienić skrzynię biegów czy naprawić głowicę niż wymieniać pół auta po druciarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja teraz bede oddawal po leasingu...

> Insignia w wresji Cosmo, z bogatym wyposazeniem dodatkowym.

> Przebieg 46 kkm.

> Samochod ma niecale 3 lata...

Dobrze wiedzieć, ale zmianę auta uzależniam od liczby członków rodziny - rozglądam się na zapas ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam że dobrze zrobił, bo

> się na autach nie zna, "śwagria pomagiera" też nie ma, ot pojechał, dostał pisemne gwarancje,

> jeździ dwa lata zadowolony, zresztą ja autko oglądałem i jest naprawdę ok.

Ja akurat mam w rodzinie eksperta od aut (naprawdę się facet zna i ma na dodatek szczęście), ale nie lubię komuś tygodniami tyłka zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógłbym zacząć opowiadać o tym co widziałem w Bydgoszczy. Honda kręcąca licznik (znajomy chciał

> pokazać innemu auto które tam zostawił w rozliczeniu, ale się zdziwił ), Opel po zbadaniu

> czujnikiem "bo to zależy co pan nazywa bezwypadkowym" (słowa sprzedawcy, który nie chciał mi

> papierów z historią auta na dodatek dać do ręki, a na placu szpachlowozy), Kia która wymienia

> porysowane elementy a wiosną to samo auto które stało w ogłoszeniu zimą traci 80kkm na

> przebiegu a Kia Polska mnie zbywa na drzewo... I inne. Poza tym jak myślisz, komu najłatwiej

> zafałszować całą historię auta?

To też pewnie zależy na jaki salon się trafi. W Honda Plaza w Wawie mają komis, w którym auta są dość rzetelnie opisane (włącznie z historią "wypadkowości") i sprawdzałem na jednym egzemplarzu to sprzedawca powiedział mi co autu było, co zostało naprawione. Chociaż generalnie to oni mają w miarę nowe auta, a na te, które są już po gwarancji fabrycznej to dają półroczną gwarancję dilerską więc to zawsze jednak pewniej kupić w takim komisie przydilerskim, niż od handlarza z placu.

Więc jak ktoś szuka Hondy to tamten komis mogę polecić (zakupiony Accord kombi).

Zanim trafiłem na swojego Accorda, to ładnych kilkaset km zrobiłem i najczęściej trafiałem na większą lub mniejszą ilość szpachli i memy "typowego Mirka" były mi bardzo znajome 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.