Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb.


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

nie można. Już fabryczne szyby "zielone" zwykle nie spełniają (albo, w najlepszym przypadku, są na granicy) norm przepuszczalności światła. Ale mają homologację, więc wszystko jest ok biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można? Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

Pierwsze pytanie to do ilu % chcesz przyciemnic przednia szybe ?

To samo pytanie do przednich bocznych ?

Tylne boczne mozesz pomalowac / zaspawac, tak samo tylna, pod warunkiem, ze masz dwa boczne lusterka.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie można. Już fabryczne szyby "zielone" zwykle nie spełniają (albo, w najlepszym przypadku, są na

> granicy) norm przepuszczalności światła. Ale mają homologację, więc wszystko jest ok

Czasami przyklejenie bezbarwne folii obniża przepuszczalność o kilka % alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

U nas nie można przodu ruszac niestety crazy.gif

Tam gdzie chodze na siłkę przyjezdza gosciu Cayenne i ma wszystkie szyby na czarno nawet przednią zlosnik.gif tablice GB a kiera po naszej może przez to może tak jeździc confused.gifalien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie czepiam się. Tu nie chodzi o błąd pomiaru. Po prostu o ile mi wiadomo wprowadzenie

> jakiejkolwiek warstwy na szybę zmniejszy przepuszczalność zestawu

Kiedyś znajomy założył folię do nowego Lexusa. Przepuszczalność bocznej szyby bez folii była mierzona kilkukrotnie i wahała się w granicach 82-84%.

Po założeniu folii pomiary były identyczne 82-84%.

Folia była jakaś sprowadzana przez Lexusa i kosztowała furmankę pieniędzy.

Ale jednak się da ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś znajomy założył folię do nowego Lexusa. Przepuszczalność bocznej szyby bez folii była

> mierzona kilkukrotnie i wahała się w granicach 82-84%.

> Po założeniu folii pomiary były identyczne 82-84%.

pytanie o dokładność miernika i ten błąd pomiaru. Trzeba pamiętać, że kurz i brud też wpływa na wynik 270751858-jezyk.gif

> Folia była jakaś sprowadzana przez Lexusa i kosztowała furmankę pieniędzy.

i dzięki temu rzeczywiście miała przepuszczalność zbliżoną do 100% ok.gif

> Ale jednak się da

da się zbliżyć do 100%, osiągnąć tego IMO nie da, wynika to z czystej fizyki ok.gif No ale już zostawmy ten temat, bo właściwie już został wyczerpany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie o dokładność miernika i ten błąd pomiaru. Trzeba pamiętać, że kurz i brud też wpływa na

> wynik

> i dzięki temu rzeczywiście miała przepuszczalność zbliżoną do 100%

> da się zbliżyć do 100%, osiągnąć tego IMO nie da, wynika to z czystej fizyki No ale już zostawmy

> ten temat, bo właściwie już został wyczerpany

Z ciekawostek to ta folia w Lexusie po 3 latach zaczęła zmieniać zabarwienie na kolory tęczy i zaczęła nabierać purchli.

Fakt że auto bardzo często jeżdziło po Italii i tam często stało w pełnym słońcu.

Lexus się nie zachował i nawet nie chciał tego zdjąć na swój koszt clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

Nie można przyciemniać przednich bocznych choć sam miesiąc temu przyciemniłem. Przegląd to przejdzie tylko jeżeli diagnosta nie zauważy lub oleje sprawę. Oprócz samego ograniczenia przepuszczalności światła jest też kwestia homologacji szyby. Bo sama szyba ma homologację, folia też ale folia na szybie już nie. W sumie jedyne 100% legalne rozwiązanie na przyciemnienie przodu to piecówka, ale pod warunkiem, że utrzymasz normę przepuszczalności 80%. Marooha chyba kiedyś przyciemniał piecowo, ale jak sam wspominał szyba przed przyciemnieniem była już na granicy normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

Szyby mają mieć przepuszczalność 75% przednia i 70% boczne.

Tyle mają najczęściej, jak z fabryki wychodzą, więc takich nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie jedyne 100% legalne rozwiązanie na

> przyciemnienie przodu to piecówka, ale pod warunkiem, że utrzymasz normę przepuszczalności

Nie ma takiej opcji, żeby to było legalne.

> 80%. Marooha chyba kiedyś przyciemniał piecowo, ale jak sam wspominał szyba przed

> przyciemnieniem była już na granicy normy.

Jestem gotów założyć się, że żadna szyba czymkolwiek ruszona nie spełni normy testerów przepuszczalności światła ze stacji kontroli.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę powiedzcie jak to jest z przyciemnianiem przednich bocznych szyb? Można czy nie można?

> Proszę o konkretne odpowiedzi a nie typu Szwagier Felek ma i jest OK a Gienkowi DR zabrali .

Kolego jeśli przednie boczne szyby lub czołowa będą miały przepuszczalność 70% to nikt ci dowodu nie zabierze , ale jak to zrobisz to niewiem.gif, wkażdym bądź razie wolno do granicy 70% przepuszczalności światła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> Jestem gotów założyć się, że żadna szyba czymkolwiek ruszona nie spełni normy testerów

> przepuszczalności światła ze stacji kontroli.

sporo barwionych szyb fabrycznie jest poniżej norm przepuszczalności już zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem gotów założyć się, że żadna szyba czymkolwiek ruszona nie spełni normy testerów

> przepuszczalności światła ze stacji kontroli.

Moge się założyć. Ale do testów bierzemy CC z roku 1992 czy podobny sprzęt, gdzie szyby są białe, nie barwione fabrycznie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co daje (pomijając znikomy lans) przyciemnienie szyb z 70% na 60%? Nie mówcie tylko że o te 10%

> jest chłodniej w środku czy coś. No chyba że się toto nakleja z zewnątrz dla ochrony szyby.

Czy chlodniej to nie wiem, czy wyglada lepiej to rzecz gustu, ale podobno dobra folia zatrzumuje troche promieniowania UV, ktore w jakims tam stopniu dziala niekorzystnie na elementy wewnatrz pojazdu niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma takiej opcji, żeby to było legalne.

Sa skromny.gif. Ale musisz do tego miec specjalne zaswiadczenie, chyba od MSWiA. Nie jest latwo je zdobyc.

Na takiej podstawie legalnie jezdza samochody BOR'u, czy jakies VIP'y.

Kilka lat temu rozmawialem na ten temat na SKP, jak diagnosta sie doczepil do lekko przyciemnionych przednich bocznych szyb w poprzednim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa . Ale musisz do tego miec specjalne zaswiadczenie, chyba od MSWiA. Nie jest latwo je zdobyc.

> Na takiej podstawie legalnie jezdza samochody BOR'u, czy jakies VIP'y.

> Kilka lat temu rozmawialem na ten temat na SKP, jak diagnosta sie doczepil do lekko przyciemnionych

> przednich bocznych szyb w poprzednim samochodzie.

Mowa o normalnym śmiertelniku. Wiadomo, że są równiejsi...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem jeszcze młody to ciemne szyby bardzo mi się podobały. W pierwszym samochodzie miałem naklejoną ciemną folie na wszystkich szybach oprócz przodu. 3 lata tak jeździłem i ani razu mi dowodu nie zabrali (szczęście). Przegląd robiłem w lipcu, wiec na kontrole przyjeżdzałem z całkiem opuszczonymi szybami.

Wtedy było fajnie palacz.gif ale miałem 20lat. Dziś kojarzy mi się to z ukrainą i rosją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dawaj. O Perłę Chmielową.

> mar00ha

Obawiam sie, ze bys przegral zlosnik.gif

Biala szyba ma przepuszczalnosc 90-95%, najjasniejsza folia przyciemniajaca zabiera okolo 20%, wiec bez problemu w takiej konfiguracji calosc bedzie spelniac dopuszczalna norme wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że nie wolno (bo fabrycznie będzie przyciemnione na maxa).

> Ale ostatnio widziałem nieoznakowaną insignię z przyciemnionymi mocno przednimi-bocznymi szybami

> Więc jeśli masz radiowóz - wolno

O to to,czarna insignia,blachy z polnocy.Wszystkie szyby procz przedniej smola,mysle sobie-oooo jakies malolaty.

Wielkie bylo moje zdziwienie gdy z tej insigni wysiedli dwaj policjanci ubrani w mundury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam sie, ze bys przegral

> Biala szyba ma przepuszczalnosc 90-95%, najjasniejsza folia przyciemniajaca zabiera okolo 20%, wiec

> bez problemu w takiej konfiguracji calosc bedzie spelniac dopuszczalna norme

Na razie teoretyzujesz. piaskownica.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie teoretyzujesz.

> mar00ha

Nie, poniewaz kilka razy spotkalem napisy przepuszczalnosci swiatla na bialych szybach w autach i np: przednia miala 95%.

W poprzednim samochodzie mialem przyciemnione przednie boczne szyby najjasniejsza folia. Przy pomiarze na SKP wyszla przepuszczalnosc 56%. Nie problem policzyc ile folia zabrala, jezeli fabryczne boczne zielonkawe szyby trzymaly norme 75%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, poniewaz kilka razy spotkalem napisy przepuszczalnosci swiatla na bialych szybach w autach i

> np: przednia miala 95%.

> W poprzednim samochodzie mialem przyciemnione przednie boczne szyby najjasniejsza folia. Przy

> pomiarze na SKP wyszla przepuszczalnosc 56%. Nie problem policzyc ile folia zabrala, jezeli

> fabryczne boczne zielonkawe szyby trzymaly norme 75%.

Czyli teoretyzujesz. piaskownica.gif

Praktyka możesz poczytać tu: http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=273259696 (tekst popełniłem niemal 9 lat temu) palacz.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli teoretyzujesz.

W ktorym miejscu??

> Praktyka możesz poczytać tu: http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=273259696

> (tekst popełniłem niemal 9 lat temu)

> mar00ha

No to sie zakladaj z ta osoba, co proponowala i zobaczymy kto wygra zlosnik.gif Mysle, ze CC z bialymi szybami i najjasniejsza folia to dobry wybor do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ktorym miejscu??

W każdym - nie wykonałeś/nie byłeś świadkiem żadnego pomiaru przepuszczalności.

> No to sie zakladaj z ta osoba, co proponowala i zobaczymy kto wygra Mysle, ze CC z bialymi

> szybami i najjasniejsza folia to dobry wybor do sprawdzenia.

Chętnie. Najlepiej podniósłbym stawkę - stawiam dwie Perły Chmielowe przeciwko CC z jakąkolwiek folią na szybach, weryfikowaną stosownym czujnikiem w SKP, w ramach badania okresowego. zlosnik.gif

mar0ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym - nie wykonałeś/nie byłeś świadkiem żadnego pomiaru przepuszczalności.

hehe.gif

Wez mnie nie rozsmieszaj, tak sie sklada, ze bylem, zostalem nawet zmuszony do zrywania folii pod grozba utraty DR smirk.gif

> Chętnie. Najlepiej podniósłbym stawkę - stawiam dwie Perły Chmielowe przeciwko CC z jakąkolwiek

> folią na szybach, weryfikowaną stosownym czujnikiem w SKP, w ramach badania okresowego.

> mar0ha

Wystarczy jakas jedna szyba ze szrotu i kawalek folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez mnie nie rozsmieszaj, tak sie sklada, ze bylem, zostalem nawet zmuszony do zrywania folii pod grozba utraty DR

Czyli nadal nie masz praktyki z superjasną szybą i przeźroczystą folią. Ot co.

> Wystarczy jakas jedna szyba ze szrotu i kawalek folii.

Tak to ja się nie zakładam. Ma być auto.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nadal nie masz praktyki z superjasną szybą i przeźroczystą folią. Ot co.

Jezdzilem CC '93 r z bialymi szybami, mialem najjasniejsza folie, do ktorej nikt sie nie doczepial, zarowno diagnosta jak i miski.

> Tak to ja się nie zakładam. Ma być auto.

> mar00ha

A co za roznica, czy caly samochod, czy jedna szyba z niego facepalm%5B1%5D.gif. Nie odroznisz szyby okiennej od samochodej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem CC '93 r z bialymi szybami, mialem najjasniejsza folie, do ktorej nikt sie nie doczepial, zarowno diagnosta jak i miski.

Ja jeździłem 5 lat Fabią opisaną w przywołanym wcześniej wątku i nikt się nie przyczepił (znaczy raz musiałem się tylko ewakuować z SKP). I co z tego wynika?

> A co za roznica, czy caly samochod, czy jedna szyba z niego . Nie odroznisz szyby okiennej od samochodej??

Jakiś element grozy musi być. Nie może być tak, ze przeciwko mojemu piwu staje szyba ze szrotu. zlosnik.gif

Przeciwko szybie ze szrotu, to ja mogę postawić jedynie Karmi (jak wygram, to żonie oddam zlosnik.gif ).

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeździłem 5 lat Fabią opisaną w przywołanym wcześniej wątku i nikt się nie przyczepił (znaczy

> raz musiałem się tylko ewakuować z SKP). I co z tego wynika?

Jak spotkam jeszcze samochod z bialymi szybami i wybita przepuszczalnoscia swiatla, to zrobie zdjecie, bedzie dla potomnych wink.gif

> Jakiś element grozy musi być. Nie może być tak, ze przeciwko mojemu piwu staje szyba ze szrotu.

> Przeciwko szybie ze szrotu, to ja mogę postawić jedynie Karmi (jak wygram, to żonie oddam ).

> mar00ha

Moze ktos z centomanii przerabial ten temat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wolno, ja mam przednie 50% przyciemnione, i widac to tylko gdy jest pochmurno lub pod katem, a

> gdy stanie sie naprzeciw drzwi to nie widac ze szyba przyciemniona.

nie wmówisz mi tego ... każde auto mam/miałem przyciemnione w całości.

na dowód możesz nam zrobić zdjęcie z opuszczoną do połowy szybą... nie będzie różnicy ? Nie sądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wmówisz mi tego ... każde auto mam/miałem przyciemnione w całości.

> na dowód możesz nam zrobić zdjęcie z opuszczoną do połowy szybą... nie będzie różnicy ? Nie sądze..

Ale po co ja CI mam cos wmawiac????Mam przyciemnione , jak opuszcze to logiczne ze widac przyciemnienie, ale jak jest zamknieta to sie to nie rzuca w oczy.

1q3v.jpg

tzh6.jpg

49j8.jpg

1viv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.