Skocz do zawartości

Mini test: Coupe dla plebsu - Toyota 86


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> tanio? "Już od 126.400zł"

poniewaz mniej od innych zarabiamy to musimy wiecej placic za samochody ...

w dalszym ciagu nie moge zrozumiec dlaczeg cena tego bolidu nie jest porownywalna z cena nowej MX5. Auta sa owszem rozne ale osiagi i klientela dosc podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano dlatego, ze jest to coupe dla plebsu[...]

To chyba u Ciebie...

> Cena skalkulowana na dobrym poziomie, sugerowana detaliczna za GT Manual to $29,990 = 85,618.51

> PLN,

Sprawdź ile to auto kosztuje w Europie. W Niemczech ceny zaczynają sie od 30450 euro. Chcąc mieć np skórzane fotele trzeba dopłacić kolejne 2500(!) euro). I nagle odkrywasz, że 370Z w podstawie kosztuje 33 tyś ale jest sporo mocniejszy.

>niezle osiagi vs waga (i ceny),

Stosunek mocy do wagi wcale jakiś rewelacyjny nie jest. A stosunek osiągów do ceny tym bardziej. Pod tym względem wszystkieHH sa lepsze co znowu wynika z takiej a nie innej polityki cenowej Toyoty w Europie.

>historia, nastepna generacja luda

> moze miec tanie RWD Coupe [...]

Jak wyżej - sprawdź ceny u nas.

>Gen "X", ktorzy pamietaja Celica,

> Supra, MR2 lat 80-90tych czy - i teraz chca miec auto na weekend lub jak nie maja , to drugie

> auto.

I to mnie właśnie ciekawi - jak ktoś kto pamięta Suprę jest skłonny kupić gt86? O celice czy MR2 turbo nawet nie wspominam.

> Wyprofilowany dach - coz - to nie Golf

O, to jak Opel Zafira kilka lat do tyłu!

> C'mon - zeby chromatic tam nie wstawic ... ja wiem, ze cena, ale... plssss[...]

> Mialem wrazenie, ze mi zaraz w reku zostanie, regulacja w nocy[...], przeciez to 21 wiek[...]

To teray ju wiesy jak cyuje sie potencjalnz kupujcz w Europie gdz do auta sporo drosyego ni t0o ktrzm jedyieđ beycyelnie wzciaga liste drogiego jak diabli wzposaenia dodatkowego.

> Silnik i wrazenia z [...]

> Zaczniejmy standardowo. Jak na Toyota przystalo pod maska mamy silnik Fuji Heavy Industries -

> czyli 2.0l -147kW - 205Nm torque made by Subaru Boxer[...]

> Czy to duzo czy malo? Popatrzmy na to inaczej... Wydaje sie, ze to nie wiele - ba to jest malo[...]

> Prawie 25% sprzedawanych VeeDub Golf u mnie ma tyle[...], ale, wezmy cos innego i

> popatrzmy[...]

> Toyota 86 wazy 1,220kg, co daje nam LEPSZA PtW ratio (moc do wagi) - niz:

> -Lotus Elise,

Powanie? Lotus Elise '08 Waży 901kg i dysponuje mocą 136KM. Różnica jest tak minimalna, że aż pomijalna...

> -Mitsubishi Lancer Ralliart,

To akurat kiepski przykład bo kompletnie inna klasa auta.

> -Mazda RX8,

Podobnie jak wyzej - nie wiem czy zuważyłeś że RX8 to auto czteroosobowe.

> Oczywiscie, sa mocniejsze auta, sa i drozsze auta... Toyota osiagnela cos dla ogolu...

> [...]

Waszego ogólu - nie naszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Coupe dla plebsu

> to żeś dosrał

> zwłaszcza, że w PL cena zaczyna się od 126400zł

> edit: ech, powtarzam się widzę ale stwierdzenie pana z kangurlandu podniosło mi ciśnienie patrząc

> na kwit z wypłaty

U nas też jest to uważane za "tani" samochód "dla młodzieży" - przede wszystkim Toyota sprzedaje to pod marką Scion, która została specjalnie stworzona dla tanich samochodów przeznaczonych dla młodych (czytaj na dorobku) ludzi. Scion oferuje zwykle świetne oferty leasingu.

Cena tego "taniego" samochodu nie jest jakaś szczególnie rewelacyjna, ale zła też nie jest. Kilka lat temu GM wypuścił na rynek Pontiaca Solstice (w EU był to Opel GT) sprzedawanego także jako Saturn Sky. I tenże pojazd też kosztował podobne pieniądze (biorąc pod uwagę inflację i wyposażenie). I też był raczej przeznaczony dla ludzi młodych, na dorobku.

Takich samochodów na rynku jest więcej - tak jak napisałem powyżej poza Toyotą jest Hyundai, Ford i GM - wszystkie te firmy mają w ofercie coupe z napędem na tył i ceną w okolicach $25K za wersję bazową. Nissan z modelem 370Z też w sumie się łapie, bo o ile samochód jest troszkę droższy, o tyle ma bogatsze wyposażenie standardowe = łapie się w okolice Subaru BRZ, lepiej wyposażonego Hyundaia, Forda czy Chevroleta.

Bardzo mnie to cieszy, bo mając $30K do wydania ma się spory wybór samochodów które są w stanie dostarczyć przyjemności z jazdy, są ładne (zakładam że niektórym się Mustang czy Camaro podobają, bo stylistyka Genesisa i 86 jest rewelacyjna), mają napęd na właściwą parę kół i pozwalają ludziom bez wielkich zarobków mieć coś ciekawego w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Jakbym miał powiedziec czy widuję starą Toyotę Celicę? No przyznam że chyba cześciej na ulicy

> jest w Wawie 911 niż Celica

Bo ze starej Toyoty to już jest durszlak i w dodatku na złomie a nie auto ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może bez związku z tematem, ale przypomnę że w GT86 zastosowano zarówno bezpośredni jak i pośredni

> wtrysk benzyny.

> Dzięki temu uzyskano wszystkie zalety wtrysku bezpośredniego, ale bez jego największej wady czyli

> intensywnego zbierania się nagarów w dolocie.

To stare rozwiązanie Toyoty, w moim Lexusie też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widziałeś je na żywo? Bo akurat plastikowe to ono jest...

widzialem, macalem i jezdzilem. Mnie naprawde sie podobalo to wnetrze: alcantara + (sztuczna zapewne) skora + czerwona nic + niby carbon, przelaczniki inne niz zwyczajne guziki z wiekszosci aut etc. Do tego wszystko mialem pod reka.

Do ceny nie odnosze bo i tak na nowe mnie nie stac (poki co). Ale zdaje sie ze chcac nowe coupe RWD to za duzego wyboru nie ma. Taki Genesis coupe mimo ze wydaje mi sie ciekawym autem ma imho dretwa stylistyke i wnetrze smutne jak noc - generalnie b. podobne do zwyklych aut. Toyota wydawala mi sie inna.

Aaaaaa - pisze o wersji Prestige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tanio? "Już od 126.400zł"

Misiek, tanio... Bo:

- Toyota jest i moze niezawodna, ma mala utrate wartosci, ale prestige to zadny,

- zalozenie bylo - wiem gadalem z facetem ktory za to odpowiada, tak jak pisalem- wrzucic nowa generacje luda za jak najmniejsze $$$ do RWD,

- popatrz, ze auto da ci frajde z jazdy np za1/2 ceny Lotus...

Jednym slowem auto dla ludu ... jak Toyota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Misiek, tanio... Bo:

> - Toyota jest i moze niezawodna, ma mala utrate wartosci, ale prestige to zadny,

> - zalozenie bylo - wiem gadalem z facetem ktory za to odpowiada, tak jak pisalem- wrzucic nowa

> generacje luda za jak najmniejsze $$$ do RWD,

> - popatrz, ze auto da ci frajde z jazdy np za1/2 ceny Lotus...

> Jednym slowem auto dla ludu ... jak Toyota...

chodziło mi o to, że u nas to nie ma nic wspólnego z tanio oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Coupe dla plebsu

> to żeś dosrał

A, fe, nie ladnienono.gif...

> zwłaszcza, że w PL cena zaczyna się od 126400zł

I co z tego, moze sie zaczynac od 150k, nie zmienia to zazolen, ani zasad auta... Masz jakies tansze RWD coupe?niewiem.gif?

> edit: ech, powtarzam się widzę ale stwierdzenie pana z kangurlandu podniosło mi ciśnienie patrząc

> na kwit z wypłaty

I znow WATR dla ciebie, co to ma wspolnego? Toyota to nie Ferrari.... skromny.gif - nawet jesli bym chcialzlosnik.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może bez związku z tematem, ale przypomnę że w GT86 zastosowano zarówno bezpośredni jak i pośredni

> wtrysk benzyny.

[...]

To z innych ciekawostek.zlosnik.gif.

86 ma min trzy prototypy na update cyklu modelu.

-Turbo,

- drugi 2.5l naturalny ok 190kW

-3:?????

Tetsuya Tada mowil nam, ze sklania sie do pojscia droga wiekszy naturalny 4 cyl... - zobaczymylizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, bo widze, ze jeden user z drugim sie , ale dalej stoje przy swoim, ze nie masz auta o takich

> wlasciwosciach RWD za taka Cene.

A co mnie to obchodzi? to nie jest tanio i kropka. U Ciebie MPS cennikowo kosztuje 41.290$ a GT86 29.990$. To ponad 11.000$ TANIEJ.

Trzymając się porównania u nas MPS kosztuje 123.900zł jedyna dostępna wersja w zasadzie wszystkomającą, a GT86 kosztuje od 126.400zł. Strzelam, że różnica między MPS a GT86 u nas to (przeliczając na Twoje) jest ponad 1000$ drożej niż MPS, czyli jakby u Ciebie doliczyć do ceny GT86 12.000$. Nadal byłaby tania?

A MPS jest drogim HH, Megane RS kosztuje od 105.550zł. Megane na 100% będzie robiła wiatrak z GT86 w dowolnych warunkach, MPS prawdopodobnie też

W Polsce GT86 nie jest tania, w Polsce ma cenę wziętą z dupy

[EDIT]

Miałem podać przykład czegoś z VW, ale Golfa GTI u Ciebie nie znalazłem, a widzę że cena za Scirocco R jest jeszcze bardziej z dupy niż u nas za GT86.

Ale porównując, u nas Scirocco R 129.900 vs GT86 124.600, u Ciebie Scirocco R 52.700$ vs GT86 29.990$. Cenę drive away Scirocco wziąłem na podstawie znalezionego w googlach postcode dla sidney "2000"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mnie to obchodzi?

Bo patrzysz do wlasnego portfela001.gif... Ja po prostu patrze kto jest targetowym klientem, i jakie zalozenia mieli projektujac to idea.gif.

Toyota- trudno ich okreslic marka premium001.gif[...]

to nie jest tanio i kropka. U Ciebie MPS cennikowo kosztuje 41.290$ a GT86

> 29.990$. To ponad 11.000$ TANIEJ.

Ale to nie jest RWDfoch.gif

> Trzymając się porównania u nas MPS kosztuje 123.900zł jedyna dostępna wersja w zasadzie

> wszystkomającą, a GT86 kosztuje od 126.400zł. Strzelam, że różnica między MPS a GT86 u nas to

> (przeliczając na Twoje) jest ponad 1000$ drożej niż MPS, czyli jakby u Ciebie doliczyć do ceny

> GT86 12.000$. Nadal byłaby tania?

Stoimy przy swoim, porownujesz cos co nie nie jest coupe, nie jest RWD, nie zostalo zaprojektowane jako " fun to drive"...

Co oczywiscie, jesli patrzysz na ceny u siebie i tak porownujesz, bedziesz mial racje skromny.gif[...]

> A MPS jest drogim HH, Megane RS kosztuje od 105.550zł. Megane na 100% będzie robiła wiatrak z GT86

> w dowolnych warunkach, MPS prawdopodobnie też

Tego nie przecze, ale 86 za iles lat bedzie legenda ( ksztalt, forma), a RS, czy inne obecne hotch hatch maja przeminajaca forme30.GIF... Jakie podniecenie dzis wywoluje Golf VR6 .przeciezto kawal zlomu001.gif...

> W Polsce GT86 nie jest tania, w Polsce ma cenę wziętą z dupy

Jak i pewnie duzo innych rzeczyhmm.gif, ot jesli patrzysz ekonomicznie - inna rzeczywistosc...

Ale zeby bylo jasne, nie pisalem "plebs" w znaczeniu $$$ - nawet mi to do glowy nie przyszlo....hahaha.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć RWD w Polsce wystarczy kupić za bezcen jakieś BMW,

np. E36. Starej jakieś, zadbane i tyle. A ta Toyota jest brzydka,

droga i nie dla plebsu, albo inaczej: twój plebs = polska elita.

Dlatego, że tylko polska elita, bo nawet nie klasa średnia będzie

sobie mogła na to pozwolić. To co ten gość od stylizacji (swoją

drogą koszmar stylistyczny), powiedział, to jest nic, bo on nie jest

w stanie pojąć tą swoją japońską głową, że są kraje biedniejsze

i jest oferowanie na warunkach zaporowych, w tychże krajach.

To oczywiście go nie obchodzi, bo on ma do końca życia możliwość

robienia NIC, ale taka jest niestety prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo patrzysz do wlasnego portfela...

Bo mieszkam w Polsce a nie w Australii i żyję w polskich realiach a nie australijskich. To chyba dość oczywiste. W Polsce ma cenę z dupy.

> Ale to nie jest RWD

I co z tego? Jest szybsze i praktyczniejsze na codzień grinser006.gif

Jakby mnie było stać na drugie auto za tyle pieniędzy, to na GT86 nawet bym nie spojrzał, bo to wolne, plastikowe badziewie za cenę z kosmosu.

> Stoimy przy swoim, porownujesz cos co nie nie jest coupe, nie jest RWD, nie

> zostalo zaprojektowane jako " fun to drive"...

ale daje "fun to drive", zapewne nie taki, ale w ostatecznym rozrachunku biorąc pod uwagę Twoje ulubione w tym wątku "value for money" to HH w cenach PL miażdżą takie GT86.

> Co oczywiscie, jesli patrzysz na ceny u siebie i tak porownujesz, bedziesz mial racje [...]

> Tego nie przecze, ale 86 za iles lat bedzie legenda ( ksztalt, forma), a RS, czy inne obecne hotch

> hatch maja przeminajaca forme... Jakie podniecenie dzis wywoluje Golf VR6 .przeciezto kawal

> zlomu...

Zawsze był grinser006.gif ale dla mnie, tu mnie zaraz zjedzą grinser006.gif , 99% aut w wieku takiego VR6 to złomy, bez względu na to czy z EU czy z JP. A GT86 to nie jest auto, które widzę jako kultowe, prędzej wyznaczy na długie lata standardy dla "rice tuning" zlosnik2.gif

> Jak i pewnie duzo innych rzeczy, ot jesli patrzysz ekonomicznie - inna rzeczywistosc...

> Ale zeby bylo jasne, nie pisalem "plebs" w znaczeniu $$$ - nawet mi to do glowy nie przyszlo.......

dobra dobra tongue.giffoch.gif

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To z innych ciekawostek..

> 86 ma min trzy prototypy na update cyklu modelu.

> -Turbo,

> - drugi 2.5l naturalny ok 190kW

> -3:?????

> Tetsuya Tada mowil nam, ze sklania sie do pojscia droga wiekszy naturalny 4 cyl... - zobaczymy

jak sie jakiś czas temu subaru wzielo za rozwiercanie fajnego 2l motoru na 2.5l to nic dobrego z tego nie wyszło rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to żeś się bardzo wstrzelił w tego 'targetowego klienta' używając określenia plebsu za auto

> które do tanich nie należy lekko mówiąc obrażając pół tego forum tym stwierdzeniem

Wręcz przeciwnie - większość czytelników nie może się zaliczyć do plebsu co chyba jest pozytywne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba u Ciebie...

U ciebie tezzlosnik.gif. Jakby nie bylo Toyota nie jest marka Premiumidea.gif[...]

> Sprawdź ile to auto kosztuje w Europie. W Niemczech ceny zaczynają sie od 30450 euro.

Zgoda, ale to calkowicie nie ma znaczenia ile kosztuje. Auto bylo specjalnie - "buit/design on purpose" - czyli skrobniete od podstaw jako "coupe - ktore ma dac radosc z drive.gif, i byc dostepne dla ogoluhmm.gif. Oba zalozenia spelnione. 30k Euro na auto w twocih warunkach nie jest kwota jakas wygurowana - zgaduje, lepiej wyposazeona EU - klasa "C" pewnie tyle kosztuje - popraw jesli sie myleskromny.gif[...]

Chcąc mieć np

> skórzane fotele trzeba dopłacić kolejne 2500(!) euro). I nagle odkrywasz, że 370Z w podstawie

> kosztuje 33 tyś ale jest sporo mocniejszy.

Pewnie nie zaprzeczalneok.gif, ale popatrz na zalozenia wyzej ... Indywidualne preferecje i lokalna specyfika. Globalnie, zalozenie 86 sa takie same...hmm.gif[...] Ergo jesli juz mowimy o $$$ - dalej drozsze niz 86wink.gif[...]

> Stosunek mocy do wagi wcale jakiś rewelacyjny nie jest. A stosunek osiągów do ceny tym bardziej.

1To pierwsze sie nie zgadzam

2. To drugie sie calkowicie zgadzamzlosnik.gif[...]

Jednak jak juz ktos tu pisalem za mna, to nie ma byc jakas szybka super rakieta, jesli ktos to kupuje z takimi zalozeniami to sie pewnie rozczaruje. TO auto ma dac ci poczuc sie jak (bezpiecznie -ABS, ESP etc) miec RWD sportewe coupe do zabawy .... Otwieraja sie tez mozliwosci modyfikacji, patrzac jak wszystko sie ksztaltuje, to oceniam, ze ilosc czesci do mods bedzie jak do WRX - masaaapanic.gif[...]

> Pod tym względem wszystkieHH sa lepsze co znowu wynika z takiej a nie innej polityki cenowej

> Toyoty w Europie.

Pewnie zgoda, ale wspminales o tych siedzeniach - iles tam k Euro. Na poczatku zadeklarowalem swoje interesy - jestem potencjalnym kupnem, wiec moge pisac tylko o sobie. Hot hatch mnie nie interesujafoch.gif. Mialem WRX, mialem pare V8s - i co z tego.hmm.gif, to nie to.

Gdzies pisalem, ze drive.gif tym czuje sie o 1/2 mniej 001.gif, moc - nah, miejsce - nah, wlasciwosci - Yeswaytogo.gif, frajda z jazdy? - oczywiscie, o wiele lepsza niz jakies WRX, czy RS, czy MPS, czy Evo ...

> Jak wyżej - sprawdź ceny u nas.

Jak wyzejzlosnik.gif - wink.gif u was tez, zalozenia konstrukcyjne ....

> I to mnie właśnie ciekawi - jak ktoś kto pamięta Suprę jest skłonny kupić gt86? O celice czy MR2

> turbo nawet nie wspominam.

Jest. 8 miesiecy czekania nie wzielo sie z luda 20-30 lat ktorzy kupuje wersje za $29k manualidea.gif[...] * miesiecy czekania jest na GTS - dodaj 50% ceny - , ze wszystkim 001.gif, wkladajac jakis custom wrap jako kolor, wszystkie dodatki ...001.gif, a wiec lud mojej generacji - gen Y - 30 pare - 50 lat.

Mimo, ze nie wychowalem sie na Evo czy Rex, wolalem pojemnosc w latach mlodosci, to ... nie dziwi mnie, ze wiele ludzi chce miec auto na weekend - miec jakas przyjenosc z drive.gif. Niektorzy to sentyment, ucieczka od piaskownica.gif i mulher.gif, mam klub 86 doslownie za rogiem - wszyscy to pracujacy powazni ludzie - w moim wieku, raz na 2 miesiace jakas klubowa przejazdzka, raz na 1/2 roku wypad na tor etc etc ... Idz i sie przejedz, sam ocen. idea.gif[...]

> O, to jak Opel Zafira kilka lat do tyłu!

Czyli w innej marce dla plebsu jeszcze design nie zabilihahaha.gif [...] Pewnie dlatego Opel ma takie klopoty finasowehahaha.gifwink.gif[...]

> To teray ju wiesy jak cyuje sie potencjalnz kupujcz w Europie [...]

Tak sie czulem juz jak kupowalem BMWzlosnik.gifhahaha.gif - prawie 30% poczatkowej wartosci auta w dodatkach001.gif[...]

> Powanie? Lotus Elise '08 Waży 901kg i dysponuje mocą 136KM. Różnica jest tak minimalna, że aż

> pomijalna...

Powaznieskromny.gif[...]

Pierwszy raz dotkanalem 86 jak byla premiera, na torze - byly Rex, GTI, Mazda MX5, Lotus, i prae innych.

Mogles pojezdzic tym i porownac... Potem 86 i zobaczyc. Jak mowie, oczekujesz cudu V na prostej, to nie to, oczekujesz, ze wejdzie w zakret i zniego wyjdzie - to 86 jest dla ciebie. zlosnik.gif[...] 86 w rekach drive.gif na rajdy robilo cuda..., az milo bylo patrzec...idea.gif[...]

> To akurat kiepski przykład bo kompletnie inna klasa auta.

> Podobnie jak wyzej - nie wiem czy zuważyłeś że RX8 to auto czteroosobowe.

Bylem iles lat temu 5 min od kupna RX8hmm.gif, i czesciwo sie zgodze, czesciowo nie. Owszem dla 4 osob, owszem niezaprzeczalnie wieksze niz 86, ale rownie NIEwygodne jak 86idea.gif[...], czyli jakies piaskownica.gif i tesciowa wejdzie001.gif, reszta juz nie...

> Waszego ogólu - nie naszego.

Naszego - zalozen konstrukcji niezaleznie od ceny nie zmienisz... nawet jesli chceszskromny.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to żeś się bardzo wstrzelił w tego 'targetowego klienta' używając określenia plebsu za auto

WATR ale auto nie jest dla mnie wyznacznikiem luxususkromny.gif[...], a Toyota to juz na pewno nie marka Premium - i mowie to perfidnie - bo sam mam dwie001.gif[...]

> które do tanich nie należy lekko mówiąc obrażając pół tego forum tym stwierdzeniem

Przykro mi, ze czujesz sie obrazony, nie zamierzone intencjeskromny.gif[...] - apologies526.gif[...]

Za 1/2 forum sie nie czuje - bo nie jestem wstanie przewidziec co czuja - nie mam krysztalowej pilki -fly.gif[...] i nie patrze na zycie tylko przez pryzmat $$$ - bo nie ta czyni czlowiekaskromny.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie jakiś czas temu subaru wzielo za rozwiercanie fajnego 2l motoru na 2.5l to nic dobrego z

> tego nie wyszło

niewiem.gif zobaczymy... Byl sobie "Festival of 86" - oraganizowany przez Toyota HQ w Sydney. Ja sie zalapalem z kumplem ktory ma 86... Ciekawe spojrzenia na "srodek" jakie mieli, kiedy projektowali to ... sukces modelu ich calkowicie IMVHO przerosl...001.gif[...], ale nie o tym. idea.gif[...]

Jedynie co potwierdzil to, ze biora pod uwage wiekszy motor i jak narazie osiagaja ok 190kW z tego - faza testow, ktore sa zachecajace (w okolo bylo masa dziennikarzyzlosnik.gif) jak bedzie z trwaloscia, obsluga i czy tym pojda zmiany na 1/2 zycia - nikt tego nie powieidea.gif, ot to jedna z opcji...

W koncu teraz juz maja wieksze doswiadczenie, jak by nie bylo Fuji ma swoje palce tam ...i doswiadczenie, jak nie wyszlozlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie jakiś czas temu subaru wzielo za rozwiercanie fajnego 2l motoru na 2.5l to nic dobrego z

> tego nie wyszło

no ten 2.5 to tak na prawdę fabryczny stroker mający awaryjność garażowej wydymki, choć skrzynia i przeniesienie napędu w subaru to też jakaś niezniszczalna magia nie jest i potrafi padać przy absolutnie seryjnych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozbawiłeś mnie

Do uslugskromny.gif - ciesze sie... Najpierw mi kazesz spoop_smileypooping_100-1012.gif robic, teraz cie rozbawiam - gee nie ma to jak komus pomoc z samego ranawaytogo.gif[...]

> tylko nie napisałeś, że to jest klub AE86 [...]

Tu cie rozczaruje, akurat modeli AE jest 2 czy 3 ...skromny.gif[...] Przykro mi, ze nie moge tu sie lepiej postarac i czujesz sie rozczarowany...skromny.gif[...]

>[...]a nie tego plastikowego szajsu

Rozumiem, ze mam sie czuc urazonyfoch.gif[...] Coz niestety znow cie musze bardzo rozczarowac - nie dzialaidea.gif[...]

Nie wyznaczam swiata przez "auto symbol statusu"skromny.gif i $$$ jest najwazniejszalizak.gif[...], nie probuje przewidziec co "czuje 1/2 forum"... bo tego niewiem.gif[...] Czules sie urazony, kulturalnie cie przeprosilem, wiec po co to ciagniesz? niewiem.gif?

Kupuje co uwazam za dobre dla siebie, nie dla ciebie ... wiec jakiekolwikee opisy "szajs" - czy kupa na mnie naprawde nie dzialaja - kazdy ma prawo do opini - ktorej ty widocznie potrafisz uszanowacskromny.gif[...]

Ale tu sie po prostu klania brak kulturyskromny.gif[...] z twojej strony [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby mieć RWD w Polsce wystarczy kupić za bezcen jakieś BMW,

> np. E36. Starej jakieś, zadbane i tyle.

Troche humoru by sie jednak na AK przydalozlosnik.gif - nieintencyjne stwierdzenie, sprawilo, ze co niktorzy poczuli sie urazeni001.gif[...]

Coz nie pozostaje mi nic innego jak przeprosic, co tez uczynilemskromny.gif[...]

> A ta Toyota jest brzydka,

> droga i

I znow kwestia gustuzlosnik.gif, to drugie - w PL sprowadza sie do portfela, w zalozeniach konstruktorow - dalej jest taniaidea.gif[...]

>nie dla plebsu, albo inaczej: twój plebs = polska elita.

Jesli ktos lubi auto jako wyznacznik tej elity - badz plebsu - to niezaprzeczalnie tak...hmm.gif[...]

> Dlatego, że tylko polska elita, bo nawet nie klasa średnia będzie

> sobie mogła na to pozwolić.

AK to zbior przeciwienstzlosnik.gif, ale to temat pewnie bardziej na HPzlosnik.gif[...]

>To co ten gość od stylizacji (swoją

> drogą koszmar stylistyczny), powiedział, to jest nic, bo on nie >jest

> w stanie pojąć tą swoją japońską głową, że są kraje >biedniejsze

> i jest oferowanie na warunkach zaporowych, w tychże krajach.

Wybacz Twins, ale jesli juz tak myslimy, to wiekszosc nowych aut nie jest targetem dla PL, przy 40 mil luda i co sprzedazy 500,000 sztuk na rokniewiem.gif?

Zdrowy rynek 40mil powienien wchlonac ok 2 mil sztuk - i to nie sa moje obliczenia ... idea.gif - nowych aut....

> To oczywiście go nie obchodzi, bo on ma do końca życia >możliwość

> robienia NIC, ale taka jest niestety prawda.

Kontynujmy na HP - zlosnik.gif, bo musze przyznac, ze mi sie dzien smiesznie dzieki AK zaczal - najpierw mi jeden user mowi, ze mam spoop_smileypooping_100-1012.gif robic...zlosnik.gif - teraz ty mieszasz polityke z autem ... Chocmy na HP001.gif[...]

Jeszcze potrzebuje jakiegos Fan Boy VeeDud Club tu - i bedzie komplet na dzis 001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo mieszkam w Polsce a nie w Australii i żyję w polskich realiach a nie australijskich. To chyba

> dość oczywiste.

Pisze z moich warunkow - to chyba oczywiste - widac jednak - i nie pisze tego o tobie[skormny], - bo chyba od lat mamy pewne dyskusje i publicznie i na priv - ze niektorym pewne stwierdzenia z innych realiow nie odpowiadaja - wiec nalezy wziasc lokalna poprawke.idea.gif, a nie zaczynac chaja.gif[...]

Trudno, zebym znal PL realia poza AK po 20 latachhmm.gif[...]

Mam wybor - nie pisac - dopoki mam czas na AK bede, lub nie pisac - idea.gif[...] - coraz wiecej sfrutrowanuch user-ow, wielu bez jakich kolwiek form kultury, - wiec moze to i powoli staje sie opcjaniewiem.gif - nie tak dawno dostalo mi sie za VeeDudhahaha.gif[...] - urazona duma wlascicielipanic.gif[...], widocznie samodowartosciowanie male, ze Golf jest substitutemhmm.gif[...]

>W Polsce ma cenę z dupy.

Ma, ale w PL ma wszystko cene do niczego, jesli pewnie poatrzysz na warunki ekonomiidea.gif[...]

> I co z tego? Jest szybsze i praktyczniejsze na codzień

Wlasnie, sam o tym piszesz - "praktyczniejsze", " na co dzien"

Jako potencjalny klient nie chce "praktyczniejsze", nie chce jakiegos FWD, RWD mial zawsze tradycje w US czy u mnie... i wlasnie dlatego, chce cos zbudowanego specjalnie - do zabawy -pewnie przywilej 1szego swiata - niewiem.gif - ze nie musi byc praktyczne.

Inaczej ide i kupuje HSV - mam o wiele praktyczniejsze -sedna, rodzina sie zmiesci, 430kW pod maska, brzmienie V8 etc ... Znow nie wejdzie w PL realia, i zaraz sie ktos odezwie, ze jak smiem...001.gif[...]

> Jakby mnie było stać na drugie auto za tyle pieniędzy, to na GT86 nawet bym nie spojrzał, bo to

> wolne, plastikowe badziewie za cenę z kosmosu.

Znam twoje gusta - mniej wiecejzlosnik.gif[...] wiec co?

Reszta IMVHO lokalne warunkiidea.gif:

-$$$ - dla mnie tanio,

-$$$ -dosadnie stac mnie na nastepne auto na weekend (chociaz to nie powinien byc nikogo business na AK czy mnie stac czy nie[...]),

-wolne - owszem, ale mnie daje przyjemnosc z drive.gif,

-plastic - coz ma - nie da sie ukryc, a kto dzis nie mazlosnik.gif,

> ale daje "fun to drive", zapewne nie taki, ale w ostatecznym rozrachunku biorąc pod uwagę Twoje

> ulubione w tym wątku "value for money" to HH w cenach PL miażdżą takie GT86.

Oczywisciewaytogo.gif, czyli teraz patrzysz przez moje oczyzlosnik.gif[...], ale jak juz pisalem nie chce hot hatch - minely juz trzy lata jak sprzedalem WRX i jak narazie nie chce... Czyli punkt widzenia, zalezy od punktu siedzenia...skromny.gif[...]

> Zawsze był ale dla mnie, tu mnie zaraz zjedzą , 99% aut w wieku takiego VR6 to złomy, bez względu

> na to czy z EU czy z JP.

Tu sie calkowicie zgadzamy, kazde auto sie starzeje, a VR6, WRX to jedynie polepszacz humoruzlosnik.gif, nie zaleznie od tych liter - auto sie starzeje tak samo jak i bez nich001.gif[...]

A GT86 to nie jest auto, które widzę jako kultowe, prędzej wyznaczy

> na długie lata standardy dla "rice tuning"

Dobra dobrazlosnik.gif[...]

> dobra dobra

Znaczy piwo.gif mi wisiszzlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja juz convertible nie kupię Pracowanie na raka skory nie jest dla mnie.

Zawsze mozna dach pociagnaczlosnik.gif. Tak mysle, ze ostatnio CA, AZ, TX - prawie 3 k mil w Mustang zjezdzilem z dachem niz bez - mulher.gif sie wsciekla jak drugi kapelusz zgubilahahaha.gif[...]

Dla mnie to jest raczej - "Guys, we are going, the house is yours"piaskownica.gif[...]zlosnik.gif - czyli z zalozeni auto musi byc 2 osobyzlosnik.gif[...], do E9 sie mieszczapanic.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mozna dach pociagnac. Tak mysle, ze ostatnio CA, AZ, TX - prawie 3 k mil w Mustang

> zjezdzilem z dachem niz bez - sie wsciekla jak drugi kapelusz zgubila[...]

> Dla mnie to jest raczej - "Guys, we are going, the house is yours"[...] - czyli z zalozeni auto

> musi byc 2 osoby[...], do E9 sie mieszcza[...]

Widzisz, kabriolet jest fajny na wakacjach a nie na codzień = lepiej kupić z normalnym dachem a za oszczędzone pieniądze wynając na wakacjach. Swojej 86 do Kalifornii nie zawieziesz w bagażu. A na codzień nie będziesz zdejmował dachu miesiącami. A wady są - począwszy od tego ze strach w czasie burzy jechać a skończywszy na tym ze jest głośniej i cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje co uwazam za dobre dla siebie, nie dla ciebie ... wiec jakiekolwikee opisy "szajs" - czy

> kupa na mnie naprawde nie dzialaja - kazdy ma prawo do opini - ktorej ty widocznie potrafisz

> uszanowac[...]

> Ale tu sie po prostu klania brak kultury[...] z twojej strony [...]

nazwij samochód za 120tysięcy autem dla plebsu, wymagaj od innych kultury. Poza tym obraziłem cię gdzieś? Nic ci nigdzie też nie kazałem, wyraziłem tylko opinię co do trafności stwierdzenia "auto dla plebsu" - polecam tutaj sprawdzić co słowo plebs oznacza bo to nie jest to samo co angielski peasant

widać, że bardzo dawno nie byłeś w naszym magicznym kraju, w którym stanowcza większość społeczeństwa porusza się samochodami do 4k euro a średnia wartość oscyluje przy 2k

tak w sumie to jedyne co jest w gt86 tanie to koszt produkcji, a jest w środku plastikowy jak mało który - byłem na jeździe próbnej i mnie nie urzekł, prowadzi się mocno średnio i jest mulasty. Jeżeli ktoś będzie szukał czegoś do zabawy i lotów bokiem to prędzej rozejrzy się za jakimś starym 200sx/180sx albo starszym bmw series3. Jedyne co tak na prawdę to auto ma na plus to dźwięk silnika, bo to koniec końców subaru.

p.s. też nie uważam, że samochód jest wyznacznikiem statusu, jak by tak było to bym jeździł nowym passatem z czerwonym znaczkiem tdi a wszystkim na osiedlu ślinka by ciekła jak bym tylko przejeżdżał, ale serio proszę cię, "samochód dla plebsu" to można co najwyżej na nową Dacię powiedzieć - u nas od tego gt86 taniej wychodzi nawet BMW series1 coupe'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licytujecie się na plasticzki, pstyczki, cenę tu, cenę tam, wygląd itp. To nie ma znaczenia.

GT86 jest dla mnie symbolem i dowodem. Częgo i na co?

Unifikacja Subaru z Toyotą jest symbolem tanich czasów. Widać nie opłaca się zrobić BRZ i GT86 zupełnie innych, żeby ze sobą walczyły jak Prost z Senną. Ale jest dowodem na to, że w tanich czasach można zrobić i sprzedawać auto fajne technicznie(!) Boxer, RWD.

Auto ma kilka smaczków. Np. kierownica bez guzików, która też jest dowodem na to, że nie wymarli ludzie, którzy wiedzą, iż nie tylko wygoda rodzi radość, a również wysiłek sprawia frajdę.

Wiem, że przesadzę, ale dla mnie GT86 jest tym, czym był Mustang w latach 60-tych dla młodzieży amerykańskiej.

I cały czas szkoda, że taki samochód wyprodukował Japończyk, a wielkie, europejskie marki wciąż robią szmelc. Bo dla Europejczyka sportowe coupe to Peugeot RCZ sick.gif Scirocco sick.gif

Także wielkie ukłony dla każdego klienta BRZ/GT86 bo swoimi pieniążkami przyczyniają się do rozwoju radosnej, pięknej motoryzacji, która jest zdrowa jak jogging.

Pozdrawiam. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co komu żałosne rwd coupe jak cena tego wynalazku zbliża się bardzo do lancera evo X i imprezy

> STi

Po to, że koszty utrzymania tych 2 samochodów to jak dzień i noc,

a nie każdy potrzebuje 4s do setki, żeby się dobrze bawić.

Takie auto daje frajdę przy prędkościach tak małych, że jest

szansa na dożycie starości smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, fe, nie ladnie...

> I co z tego, moze sie zaczynac od 150k, nie zmienia to zazolen, ani zasad auta... Masz jakies

> tansze RWD coupe??

Za 150k masz BMW 125i coupe.

Auto przestronniejsze, mocniejsze i marki premium wink.gif

Dodatkowo w tej cenie BMW ma 5 lat serwisu....za free smile.gif

To powinno Ci dac sygnał, jaką chorą cenę ma ta Toyota w Europie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.