Skocz do zawartości

Zakup auta - płatność przelewem?


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak z płatnością przelewem przy zakupie auta używanego?

> Jeżeli przelew zostanie zaksięgowany od razu to spoko, co jeżeli przelew widnieje jako

> "oczekujący"?

> Kasy nie ma ani u mnie ani u sprzedającego...

No ja bym Ci nie wydał samochodu póki nie otrzymałbym kasy na konto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja bym Ci nie wydał samochodu póki nie otrzymałbym kasy na konto

kwestia zaufania , ja tak niedawno zapłaciłem za moje bravo pierwszemu właścicielowi , kupowałem autko w niedzielę , przelew co prawda został zaksięgowany , lecz pieniądze de facto dostał dopiero w poniedziałek po południu na swoje konto shocked.gif , czyli doszło do takiej sytuacji że nie miał auta ani pieniędzy , a umowa K-S poszła ;

ja także raczej bym nie oddał auta w ten sposób , trust no one zlosnik.gif ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z płatnością przelewem przy zakupie auta używanego?

> Jeżeli przelew zostanie zaksięgowany od razu to spoko, co jeżeli przelew widnieje jako

> "oczekujący"?

> Kasy nie ma ani u mnie ani u sprzedającego...

tylko jak przelew jest wewnątrz tego samego banku - tj. natychmiast z konta na konto.

albo gotówka, od razu do kasy banku... i tam też podpis umowy... tak ze Ty nie dotykasz kasy, odpowiedzialność za zgodność kwoty i brak fałszywek, bierze kasjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z płatnością przelewem przy zakupie auta używanego?

> Jeżeli przelew zostanie zaksięgowany od razu to spoko, co jeżeli przelew widnieje jako

> "oczekujący"?

> Kasy nie ma ani u mnie ani u sprzedającego...

Przecież i tak już tego przelewu nie można wycofać, więc o co chodzi ? Poza tym jest umowa K-S, z którą w każdym sądzie strona poszkodowana wygra sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedalbym auta gdybym nie mial w reku lub na koncie pieniedzy. Nikomu ok.gif

W tej chwili wsrod sporej czesci bankow wystepuje "przelew expresowy" czy nazywany podobnie np. natychmiastowy i pieniadze dochodza w kilkanascie minut.

Rowniez jesli zlecajacy i odbierajacy przelew maja konta w tym samym banku to jest ksiegowanie niemal natychmiastowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprzedałbyś mieszkanie?

> dranio

A w umowie k-s auta wpisuje się do kiedy ma nastąpić płatność a do kiedy wydanie kluczy? grinser006.gif

Sprzedałem mieszkanie, miałem kasę na koncie miesiąc przed przekazaniem lokalu właścicielowi grinser006.gif

Z autem mogę zrobić tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat kupowal dwa razy tak samochody sumy niemale ok 70 kpln sztuka... problemu nie bylo gosc sciedzial obok jak przelew poszedl potwierdzenei tylko chcial wyrukowane z podpisem data itp i wydal furmane grinser006.gif ja bym sie bal bo kiedy byl temat taki ze niby po wykonaniu przelewu mozna go wycofac czy jakos tak grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedziecie razem ze sprzedającym do Twojego banku, on podaje Ci dane do przelewu, robisz przelew w

> jego obecności na co dostajesz papier bankowy na wykonanie takiej, a takiej transakcji.

> Pozdr

Właśnie chodzi o sytuację, kiedy bank jest zamknięty - pozostaje transakcja internetowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chyba 4 ostatnie auta placilem przelewem, 2 byly z saloonu a 2 od osob fizycznych. Mamy w koncu XXI wiek wiec po co nosic przy sobie mase gotowki (i drugie pytanie skad taka mase wziasc jak sie ma np. konto w mBanku)

owszem jeden ze sprzedajacych troche pekal - mimo ze przelew robilem przy nim - ale jak przyznal pozniej na strachu sie skonczylo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze gdy proponuję lub mi proponują robię zawsze tak samo-drukuję potwierdzenie dokonania przelewu, a na odwrocie adnotacja "W dn. o godz. 12.00 dokonałem przelewu za samochód marki o nr rej,nr VIN w kwocie 12345zł"

Na dole seria,nr dow osobistego i podpis, ewentualnie ja pieczatkę stawiam i podpis. Nie zdarzyło się ani razu by coś nie grało, nawet wolę tak robić, unikam zmartwienia przy wpłatomacie czy prawdziwa kasa palacz.gif Jak ktoś wycofa przelew to logi w obie strony w banku zostają, policja i załatwione. Szanse trafienia na oszusta przy sprzedaży samochodu, jeśli to polak-są małe, uważać należy na giełdy i rosjan, ukraińców i inne nacje chcące "szybko kupić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze gdy proponuję lub mi proponują robię zawsze tak samo-drukuję potwierdzenie dokonania

> przelewu, a na odwrocie adnotacja "W dn. o godz. 12.00 dokonałem przelewu za samochód marki o

> nr rej,nr VIN w kwocie 12345zł"

> Na dole seria,nr dow osobistego i podpis, ewentualnie ja pieczatkę stawiam i podpis. [...]

Dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zawsze gdy proponuję lub mi proponują robię zawsze tak samo-drukuję potwierdzenie dokonania

> przelewu, a na odwrocie adnotacja "W dn. o godz. 12.00 dokonałem przelewu za samochód marki o

> nr rej,nr VIN w kwocie 12345zł"

Proste a jakie sprytne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn jakiego zmartwienia?

Generalnie prawie żadnego,ale kilka razy zdarzyło mi się, że wpłatomat przy wpłacaniu pliczku "nówek" dwusetek wywalił np 5 czy 10 z powrotem-wtedy 1 myśl-lewizna zlosnik.gif zazwyczaj powtórne włożenie kasy niwelowało ten krótki stresik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy w koncu XXI wiek wiec po co nosic przy sobie mase gotowki (i drugie pytanie skad taka mase wziasc jak

> sie ma np. konto w mBanku)

Sprecyzuj 'masa' wink.gif Najczęściej sprzedawane samochody na naszym rynku mają wartość do 20k zł (rok temu średnia wartość samochodu na rynku wtórnym wynosiła bodajże 12k zł.) więc ani nie jest to dużo pod względem wartości ani tym bardziej objętości. Zwykła kwota do wypłacenia z bankomatu i wsadzenia w kieszeń wink.gif Przy wyższych sumach zmienia się profil społeczny stron w transakcji, które -z racji obcowania na co dzień z wirtualną gotówką- mają większe zaufanie do operacji bezgotówkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z płatnością przelewem przy zakupie auta używanego?

Kupowałem tak Speed-a.

Załatwiłem ze swoja konsultantką w banku zlecenie przelewu. Dyspozycję umówiłem na telefon.

Pojechałem oglądać auto. zadzwoniłem do konsultantki. Uruchomiła przelew. Gościu mnie przenocował w swoim pokoju gościnnym.

Przelew doszedł. Podpisaliśmy wcześniej przygotowaną umowę. Odjechałem.

Wtedy nie było jeszcze banków internetowych...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z płatnością przelewem przy zakupie auta używanego?

>

ja raz kupowałem auto płacąc przelewem, auto było z mojego miasta, stało juz pod domem, na moim kompie zrobiłem przelew, dałem sprzedawcy potwierdzenie i ...

... następnego dnia rano bank zatrzymał przelew jako "niezwyczajną aktywność na koncie" shocked.gif Sprzedawca dostał kasę na konto dwa dni później po wyjaśnieniach itp zlosnik.gif na szczęście rozumiał sytuację bo był księgowym z zawodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprecyzuj 'masa' Najczęściej sprzedawane samochody na naszym rynku mają wartość do 20k zł (rok

> temu średnia wartość samochodu na rynku wtórnym wynosiła bodajże 12k zł.) więc ani nie jest to

> dużo pod względem wartości ani tym bardziej objętości. Zwykła kwota do wypłacenia z bankomatu

> i wsadzenia w kieszeń Przy wyższych sumach zmienia się profil społeczny stron w transakcji,

> które -z racji obcowania na co dzień z wirtualną gotówką- mają większe zaufanie do operacji

> bezgotówkowych.

prawde mowiac rzadko mi sie zdarza miec fizycznie w portfelu wieksza kwote niz 2000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa już przelewy expressowe...

Działają tylko w mniej wiecej połowie banków, w części są drogie, w niektórych bankach działają tylko w określonych godzinach i np nie w weekendy.

Zwykłym przelewem nigdy nie sprzedałbym auta, taki przelew w wiekszosci banków można wycofać dopóki nie ma sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre.

i niezbyt skuteczne, bo jesli koles nie da Ci auta po tym jak zrobiles przelew to bedziesz sie z nim ciagal po sądach .. nie majac ani kasy, ani auta

zasada jest prosta i dotyczy niemal wszystkich dziedzin zycia - najpierw sprzedawca dostaje kase, a dopiero potem klient otrzymuje towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i niezbyt skuteczne, bo jesli koles nie da Ci auta po tym jak zrobiles przelew to bedziesz sie z

> nim ciagal po sądach .. nie majac ani kasy, ani auta

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz:) Skoro robie komuś przelew tzn ze transakcja jest sfinalizowana a sposób płatnosci omówiony,przecież nie stawia się kogoś pod ścianą mówiąc w ost chwili ze przelew. W drugą stronę działa to tak samo.Kilkanaście transakcji-zero problemów.Jak ktoś nie chce przelewu to gwałcę okoliczne bankomaty.Nic na siłę. Dla mnie w obie strony czy jestem kupującym czy sprzedającym przelew jest wygodniejszy, nie noszę się z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.