Skocz do zawartości

Małe autko dla kobiety - max 12 000 PLN


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z forumowiczów mógłby podsunąć propozycję na autko dla kobiety (dojazd do pracy i przedszkola). Benzyna może być z LPG, budżet najchętniej coś ok 10k PLN ale jak coś będzie dobrego to znajdę jeszcze parę groszy wink.gif Wyposażenie to klima, elektryka, poduszki i abs. Najchętniej coś z segmentu B ale moze tez być segment A.

Zastanawiam się nad C1, Pandą, Ibizą itp?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autka z elektrycznym wspomaganiem prowadza się lżej od tych ze zwykła pompą hydrauliczna lub elektryczno-hydrauliczna i takich szukaj, panda, punto, micra, clio 3 i jeszcze pewnie inne, ktorych teraz nie umiem wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A C1 - żonie się to małe coś podoba

Napisałem z tego co mam w garażu poza Stilo, Punto 05r od nowości u nas, obecnie 211kkm z lpg i życzę wszystkim tak niekłopotliwego pojazdu wink.gif

Panda - 160kkm przelotu, 80kkm zrobione u mnie, to Van - jeździ, pracuje na siebie, sprawuje się świetnie w mieście ok.gif

W obu widoczność super - wysoka pozycja za kierownicą, Punto klima/elektryka/wspomaganie - dla kobiety dobre do miasta smile.gif

Jeśli już się coś zepsuje, naprawy proste i niekosztowne, części tanie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy ktoś z forumowiczów mógłby podsunąć propozycję na autko dla kobiety (dojazd do pracy i

> przedszkola). Benzyna może być z LPG, budżet najchętniej coś ok 10k PLN ale jak coś będzie

> dobrego to znajdę jeszcze parę groszy Wyposażenie to klima, elektryka, poduszki i abs.

> Najchętniej coś z segmentu B ale moze tez być segment A.

> Zastanawiam się nad C1, Pandą, Ibizą itp?

> Pozdrawiam

mojej żonie najlepiej się jeździło Pugiem 206. Teraz ma lepiej wyposażoną 307, często jeździ moją VC, a i tak ciągle wspomina 206. Także polecam Ci to auto, najlepiej z silnikiem 1,4 hdi. Tylko nie wiem czy w budżecie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda po 2003r lub Punto 2 fl.

> LPG znoszą pięknie, kupisz do 12kpln coś już z klimą

co do pandy potwierdzam, jeździ za darmo (szczególnie van grinser006.gif) i nie do zajechania 1.1 jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy ktoś z forumowiczów mógłby podsunąć propozycję na autko dla kobiety (dojazd do pracy i

> przedszkola). Benzyna może być z LPG,

Jak dla kobiety, szukałbym raczej coś w benzynie bez lpg. Większa szansa na mniej "zjeżdżony" i mniej problemowy (wiem, że zwolennicy lpg nie widzą problemów w zwiazku z instalacją, ale ja miałem dwa z lpg i swoje wiem).

Szukając takie autko bardziej skupiłbym się na tym, czego unikać, a oglądał to co się do jazdy nadaje wink.gif

Praktycznie w każdej marce są samochody w tym segmencie, które są warte zainteresowania. Dużo jest też samochodów z pierszej ręki. Sam poszukałbym np Peugeota 206 1.4 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do pandy potwierdzam, jeździ za darmo (szczególnie van ) i nie do zajechania 1.1 jest

Nieprawda. Po kilku miesiącach jazdy z niedziałającym wentylatorem chłodnicy trzeba było uszczelkę pod głowicą wymienić. skromny.gif

Więc da się zepsuć nawet to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A który samochód wytrzyma coś takiego? I czy ma wytrzymać? To raczej bezmyślność kierowcy a nie

> wina samochodu.

no no no... proszę mnie tu nie obrażać foch.gif

On działał ten wentylator... jak chciał. Jak nie chciał to nie działał. Akurat w lecie mu się odechciało na dłużej. grinser006.gif

Tak czy inaczej po kilkukrotnym zagotowaniu dopiero się UPG poddała. cool.gif

Ten sprzęt jest twardy. Dobrze go wspominam. Póki sam na własne życzenie czegoś nie zepsułem to działał zawsze.

Problemy:

1. jajca z oświetleniem (zarówno przód jak i tył) ale pewnie w późniejszych egzemplarzach zostało to poprawione

2. strasznie wkurzający tunel środkowy (ten kibel z wystającym lewarkiem zmiany biegów) gniótł mnie w nogę, nie ma tam miejsca dla faceta 180cm. wzrostu

3. Tylne hamulce facepalm%5B1%5D.gif No to akurat Fiatowi nie wyszło. Rada: TYLKO oryginalne części do tyłu. Jakikolwiek zamiennik=kłopoty.

4. Koniecznie zmienić koła na 14 cali. Na tych 13 można się zabić w zakręcie

5. Świece i przewody WN tylko dobrych producentów (Vmax o 10km/h wyższy palacz.gif )

6. Plastik is fantastik. Nie liczcie na miłe w dotyku....cokolwiek w tym samochodzie.

7. Fotel kierowcy wygniata się po 150-200 tys. km i sprężyny wchodzą w (to nieładne słowo za które tu banują).

8. Niektóre modele miały problem z amortyzatorami (wada fabryczna)

Ogólnie rzecz biorąc zdarzają się małe upierdliwości, ale w zadbanym egzemplarzu nie powinno być kłopotów. Moja kung-fu panda była po przedstawicielu handlowym i w sumie nic się nie psuło tak samo z siebie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy ktoś z forumowiczów mógłby podsunąć propozycję na autko dla kobiety (dojazd do pracy i

> przedszkola). Benzyna może być z LPG, budżet najchętniej coś ok 10k PLN ale jak coś będzie

> dobrego to znajdę jeszcze parę groszy Wyposażenie to klima, elektryka, poduszki i abs.

> Najchętniej coś z segmentu B ale moze tez być segment A.

> Zastanawiam się nad C1, Pandą, Ibizą itp?

> Pozdrawiam

miałem podobny dylemat kilka miesięcy temu i wybrałem dla żony Forda Fiesta 2004r 1.4 tdci 68PS teżza 12000 zł

jesteśmy bardzo zadowoleni, autem jeździ się przyjemnie, spalanie od 4-7l, wyposażenie pełne jak na tamte czasy, a silnik z tego co się dowiadywałem to nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na przyzwoite GP musisz miec ze 16-18 kzł

no i dlatego zaproponowałem bo budżet się zwiększył smile.gif

Myślę, że powinno starczyć bo raczej w Punto IIFL bym się nie pchał bo jeszcze są z tych roczników ale już trochę "starawe" z wyglądu w tej kasie można poszukać grande.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a yaris gen 1 ? mi udalo sie za 13kpln kupic z klima abs elektryczne szyby lusterka sterowanie z kierownicy wersja japonska z tarczami z tylu 2004 rok 1.3 vvti 86 koni... autko bardzo fajne naprawde w wiekszosci teraz ja nim smigam i powiem ze jest good grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie

> mówimy o 18-20 tys tylko rocznik od 2009

> Myślę o czymś zwinnym i nie za duzym - benzyna nie paląca jak smok

hmm patrzyłem na tytuł zlosnik.gif

za 20k zł znajdziesz GP 5d z klimą od 1 właściciela ok.gif szukaj MY2008, troszkę rzeczy dodali i ulepszyli, na zdrowe GP evo nie starczy raczej kwota.

W tej cenie yaris II, ale jeździłem yarkiem i dla mnie tragiczne auto, cienkie fotele, mało mięsiste, do miasta jedynie ok.gif dużo schowków, ale design chaotyczny deski i kiepskie plastiki jakoś mnie nie przekonują.

Może clio ph3? Chyba starczy ta kwota na ciekawy egzemplarz, a słyszałem pozytywne opinie ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już co nieco wiem smile.gif Zonie podobają się autka z serii C1, Peugeot 107, Ford Ka ... co o nich możecie powiedzieć jak z ich eksploatacją?

Ja już lepeij obstawiałbym Punto (czy Evo czy Grande?)lub Fiestę ... co Wy na to? VW odpuszczam gdyż nie lubię przepłacać za coś czego nie ma wink.gif Opel Corsa jeszcze moze podchodzi ... a i Clio bym sie zastanowił ale znajomi odradzają?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra już co nieco wiem Zonie podobają się autka z serii C1, Peugeot 107, Ford Ka ... co o nich

> możecie powiedzieć jak z ich eksploatacją?

> Ja już lepeij obstawiałbym Punto (czy Evo czy Grande?)lub Fiestę ... co Wy na to? VW odpuszczam

> gdyż nie lubię przepłacać za coś czego nie ma Opel Corsa jeszcze moze podchodzi ... a i Clio

> bym sie zastanowił ale znajomi odradzają?!

Aygo mam w domu

jeździ żona

po Warszawie spalanie koło 6 litrów z odpaloną ciągle klimą

proste jak konstrukcja cepa

usterek jak na razie nie stwierdzono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowe KA - zaskakujące że dość tanio to mozna zakupić czy to oznaka że jakość jest na niskim

> poziomie?

Podwoziowo Panda po 2003r, czyli dobrze, plastiki średnie, ale to segment A, a nie D wink.gif

Reszty nie wiem, bo KAczką nie jeździłem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że już idziemy w jakimś kierunku ... ford ka lub fiesta. Potrzebuję informacji o silnikach - czy ten 1.3 diesel jest ok podobno występuje bez filtra? Do miasta na krótkie odcinki si e nadaje? Czy lepiej brać benzynę 1.2 *69KM a jeśli chodzi o Fieste z benzyną jakiś silnik polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że już idziemy w jakimś kierunku ... ford ka lub fiesta. Potrzebuję informacji o silnikach -

> czy ten 1.3 diesel jest ok podobno występuje bez filtra? Do miasta na krótkie odcinki si e

> nadaje? Czy lepiej brać benzynę 1.2 *69KM a jeśli chodzi o Fieste z benzyną jakiś silnik

> polecacie ?

Ja mam KA w benzynie, nie narzekam, niezle sobie radzi w miescie, na trasie juz gorzej, ale cudow nie wymagalam nigdy. Pali kolo 6. I nawet dosc pojemne bydle jest, aczkolwiek mi sie rodzina powieksza i mam wrazenie, ze bedzie lekka lipa z fotelikiem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że już idziemy w jakimś kierunku ... ford ka lub fiesta. Potrzebuję informacji o silnikach -

> czy ten 1.3 diesel jest ok podobno występuje bez filtra? Do miasta na krótkie odcinki si e

> nadaje? Czy lepiej brać benzynę 1.2 *69KM a jeśli chodzi o Fieste z benzyną jakiś silnik

> polecacie ?

1.3 60ps - jeździłem fordem ka z tym silnikiem, tak jak auto pordzewiało, padało zawieszenie a silnik na łańcuszku nie wymagał totalnie żadnych napraw, oleju nie brał, pracował dość cicho i w aucie ważącym jeżeli dobrze pamiętam ok.850kg zapewniał dobre osiągi do jazdy miejskiej to miał jedną dość poważną wadę - spalanie. Nie było to oczywiście spalanie rzędu 10l, ale tak 7,5-8l to lubił sobie wypić zlosnik.gif gdzie większa i cięższa meganka w tym samym cyklu potrafiła spalić tyle samo lub nawet trochę mniej. Teraz jeżeli ten silnik włożyć do cięższej - obstawiam min.150kg fiesty to może nie być już tak różowo. Ten silnik 1.3 w kilku odmianach mocy to stara konstrukcja i chyba lepiej brać tdci o ile jest w miarę bezawaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam KA w benzynie, nie narzekam, niezle sobie radzi w miescie, na trasie juz gorzej, ale cudow

> nie wymagalam nigdy. Pali kolo 6. I nawet dosc pojemne bydle jest, aczkolwiek mi sie rodzina

> powieksza i mam wrazenie, ze bedzie lekka lipa z fotelikiem

nie płacz- dasz radę, ja dałem radę w tico z lpg wózek z gondolą schować do bagażnika zlosnik.gif Fotelik też się zmieścił. Mały plus dodatkowych drzwi z tyłu. 3 lata takim dziadem powoziłem i żyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie płacz- dasz radę, ja dałem radę w tico z lpg wózek z gondolą schować do bagażnika Fotelik też

> się zmieścił. Mały plus dodatkowych drzwi z tyłu. 3 lata takim dziadem powoziłem i żyłem

Tico ma zasadniczą przewagę nad Ka zlosnik.gif 5 furtek i brak krągłości nadwozia - w cc po rozłożeniu kanapy można było przewieźć coś większego, w ka niestety otwór załadunkowy był mniejszy, tak samo - opadająca tylna linia zabierała miejsce nad głowami pasażerom, siedzącym z tyłu. "Mówię" o pierwszej wersji Ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie płacz- dasz radę, ja dałem radę w tico z lpg wózek z gondolą schować do bagażnika Fotelik też

> się zmieścił. Mały plus dodatkowych drzwi z tyłu. 3 lata takim dziadem powoziłem i żyłem

Zmiescic sie zmiesci, ale dopoki trzeba go bedzie wypinac razem z dzieckiem, moze byc lipa, bo fotel niestety ma ograniczone pole "przesuwu" crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.