Skocz do zawartości

Rapid Spaceback oficjalnie


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

> całkiem przyjemne auto natomiast na ulicach w 90% będą spotykane wersje na kołpaku 14 cali.

> To ma konkurować z jakim segmentem ? golfa, leona, itp?

robi sie dość ciekawie

bo chyba tak

Skoda Rapid to to samo co Seat Toledo nowej generacji

kombiaki

Seat Leon ST, Audi A3 Sportback i teraz w takim razie Rapid Spaceback, Golf VII Variant

troche narobili modeli wink.gif

ale Skoda troche przesadzila Octavia RS z 2.0 TDI 184 KM manual kosztuje prawie 106tys. PLN

Leon FR z tym samym silnikiem 96.5

Golf GTD 5D 2.0 184 - prawie 115

Audi A3 w najniższej wersji wyposażenie ale z 2.0 TDI 184 prawie 114.7tys.

chyba z dużo większego bagaznika robią duzy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Światła zapala się w zależności od warunków drogowych. Np. we mgle.

najlepiej ma to rozwiązane Punto II- światła są zapalane od razu po włożeniu i przekręceniu kluczyka i gaszone po wyjęciu tegoż. Nie trzeba o nich pamiętać, nie trzeba zawracać sobie głowy DRLekooszołomami itd. Rozwiązanie idealne. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej ma to rozwiązane Punto II- światła są zapalane od razu po włożeniu i przekręceniu

> kluczyka i gaszone po wyjęciu tegoż. Nie trzeba o nich pamiętać, nie trzeba zawracać sobie

> głowy DRLekooszołomami itd. Rozwiązanie idealne.

Koreańce na polski rynek też tak mają. W Lacetti i Epice gdy światła są zapalone po wyłączeniu silnika przełącza na postojowe a wewnątrz pozostawia podświetlenie paneli na drzwiach. Dopiero gdy kierowca otworzy drzwi wszystko gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej ma to rozwiązane Punto II- światła są zapalane od razu po włożeniu i przekręceniu

> kluczyka i gaszone po wyjęciu tegoż. Nie trzeba o nich pamiętać, nie trzeba zawracać sobie

> głowy DRLekooszołomami itd. Rozwiązanie idealne.

Przepraszam że się wtrącam, ale w czym to rozwiązanie jest idealniejsze od automagicznie zapalających się DRLów + czujnik zmierzchowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym że ma mniej elementów i jest pozbawione ekoloideologii

Trudno z ideologią, konkretnie DRLo-fobią, dyskutować. Ja mam stosunek zupełnie obojętny czy ktoś jeździ na dziennych czy też nie, śmieszą mnie tylko ludzie, którzy całkiem fajne, nowe auta oszpecają sobie tymi chińskimi lampkami za dwie dychy. Natomiast przemawia do mnie taka galeria. Jeżdżę więc na DRL'ach, bo dostałem je w standardzie, co więcej, uważam je za niewielką bo nie wielką, ale jednak, wartość dodaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej ma to rozwiązane Punto II- światła są zapalane od razu po włożeniu i przekręceniu

> kluczyka i gaszone po wyjęciu tegoż. Nie trzeba o nich pamiętać, nie trzeba zawracać sobie

> głowy DRLekooszołomami itd. Rozwiązanie idealne.

w ostatnich fiatach cały czas to jest ok.gif dla oszczędzenia aku podczas odpalania jednak gaszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno z ideologią, konkretnie DRLo-fobią, dyskutować. Ja mam stosunek zupełnie obojętny czy ktoś

> jeździ na dziennych czy też nie, śmieszą mnie tylko ludzie, którzy całkiem fajne, nowe auta

> oszpecają sobie tymi chińskimi lampkami za dwie dychy. Natomiast przemawia do mnie taka

> galeria. Jeżdżę więc na DRL'ach, bo dostałem je w standardzie, co więcej, uważam je za

> niewielką bo nie wielką, ale jednak, wartość dodaną.

ja do tego też mam stosunek obojętny - zwisa mi to koło pióra szczerze mówiąc zlosnik.gif

poza tym że IMO diody led świecące się wężykiem jak "wąsy na przedzie" wyglądają wsiowo - i niestety muszę to oglądać, no ale cóż hehe.gif

a reflektory matowieją bo są plastikowe, powinny być jak należy - szklane i problemu by nie było zlosnik.gif

to jest właśnie typowy przykład działania współczesnych producentów - zróbmy badziewne reflektory z badziewnymi żarówkami typu H7 które palą się co 2 tygodnie po to żeby potem wcisnąć DRLy które mają czujniki, diody itd żeby je oszczędzić zlosnik.gif wszystko to do kupy fajnie się popsuje i zarobimy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam że się wtrącam, ale w czym to rozwiązanie jest idealniejsze od automagicznie

> zapalających się DRLów + czujnik zmierzchowy?

Haha. Czujnik zmierzchu nie załapie że akurat jedziesz w dzień w śnieżycy wink.gif

To samo z mgłą.

A w takim przypadku światełka z tyłu by się bardzo przydały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Haha. Czujnik zmierzchu nie załapie że akurat jedziesz w dzień w śnieżycy

> To samo z mgłą.

> A w takim przypadku światełka z tyłu by się bardzo przydały

Przy próbie włączenia przeciwmgłowych lub wycieraczek komputery w wielu autach odpalają światła mijania.

Nie takie głupie te auta jak by się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sugerujesz, że światła matowieją bo są często włączane? Czy, że widoczność na zmatowiałych jest

> kiepska?

Uważam, że jeżdżenie na światłach bez przerwy nie wpływa pozytywnie na matowienie plastikowych reflektorów, choćby ze względu na to, że przez większość czasu panuje wewnątrz nich dość wysoka temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okrutnie widac pacyfikowanie Skody do roli tego ubogiego w koncernie.

Co jest o tyle ciekawe, że porównywalne modele samochodów Seat sprzedaje circa 10% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe... Porownalem srednie wersje Toledo vs Rapid. 1.4 TSI z automatem.

> Skoda 68-5k upustu = 63k

> Seat 67k.

To porównaj z upustem i z tym samym wyposażeniem (średnia wersja seata jest lepiej wyposażona od średniej skody).

Ja porównywałem swoją fabkę do ibizy st, z tym samym motorem i wyposażeniem ibiza wyszła ~5k taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To porównaj z upustem i z tym samym wyposażeniem (średnia wersja seata jest lepiej wyposażona od

> średniej skody).

> Ja porównywałem swoją fabkę do ibizy st, z tym samym motorem i wyposażeniem ibiza wyszła ~5k

> taniej.

Nie widze na oficjalnej stronie www zadnych promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że jeżdżenie na światłach bez przerwy nie wpływa pozytywnie na matowienie plastikowych

> reflektorów, choćby ze względu na to, że przez większość czasu panuje wewnątrz nich dość

> wysoka temperatura.

Jest w tym prawda, ale tylko trochę.

W Punto 2 światła bardzo matowieją.

Wystarczy jednak polerka zewnętrznej strony i już wyglądaja jak nowe.

od strony wewnętrznej zmatowienia prawie wcale nie ma icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest w tym prawda, ale tylko trochę.

> W Punto 2 światła bardzo matowieją.

> Wystarczy jednak polerka zewnętrznej strony i już wyglądaja jak nowe.

> od strony wewnętrznej zmatowienia prawie wcale nie ma

Oczywiście, po pierwsze to indywidualna sprawa, jeden reflektor jest taki, a inny jest inny. Po drugie, oczywiście słońce jest jednak nośnikiem trochę większej energii niż H7 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe... Porownalem srednie wersje Toledo vs Rapid. 1.4 TSI z automatem.

> Skoda 68-5k upustu = 63k

> Seat 67k.

Seat daje duże upusty tylko trzeba się upomnieć.

A czasem nie trzeba.

Swego czasu Leona FR 2.0 TDI 170 KM + DSG + jakieś dodatki dawali poniżej 90 kzł.

Gdzie tak samo wyposażony Golf czy Octavia to było grubo powyżej 110 kzł po upustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważam, że jeżdżenie na światłach bez przerwy nie wpływa pozytywnie na matowienie plastikowych

> reflektorów, choćby ze względu na to, że przez większość czasu panuje wewnątrz nich dość

> wysoka temperatura.

wiesz, jeżdżenie z włączonymi wycieraczkami też powoduje rysowanie szyby zlosnik.gif IMHO taniej jest spolerować szkło lampy niż zakładać DRL ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, jeżdżenie z włączonymi wycieraczkami też powoduje rysowanie szyby IMHO taniej jest

> spolerować szkło lampy niż zakładać DRL

Zdecydowanie. Problem pojawia się kiedy dostajesz DRL w standardzie i musisz konfrontować się z internetowym DRLo-fobami w internecie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie. Problem pojawia się kiedy dostajesz DRL w standardzie i musisz konfrontować się z

> internetowym DRLo-fobami w internecie

oryginalne rozwiązanie jest jak najbardziej odpowiednie, praktycznie pod każdym względem. Ale montowanie chińskich, tandetnych świecidełek w pociętym zderzaku, albo co gorsza w przerobionych lampach tylko po to, żeby zaoszczędzić na wymianie żarówek po kilkanaście zł jest głupota, bo o względy estetyczne raczej nie chodzi. Jeszcze potrafię zrozumieć, jak wymiana żarówki podyktowana jest ściąganiem zderzaka, albo wykręcaniem aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma w manetkach przy kierownicy. Zauważ róznicę pomiędzy obsługiwaniem manetek a sięganiem ręką i

> gmeraniem w desce rozdzielczej. Właśnie po to wymyślono manetki.

ale ile razy włączasz/wyłączasz swiatła w czasie jazdy??

zapalam silnik, zapalam swiatła, jade, koniec zabawy.

wydaje mi się ze sprawa wyłącznika to średnio rzeczowy argument, bo idąc dalej można powiedziez ze, sterowanie nawiewami sa w złym miejscu, radio w złym miejscu itd. itd. a z tych elem częściej korzystam niż z włacznika swiateł...

> Światła zapala się w zależności od warunków drogowych. Np. we mgle.

we mgle p.mgielne zapalam raz (chociaż przyznam szczerze ze pomimo ze je mam uzyłem je może 1 raz??) czyli jedno pykniecie wyjezdzam z mgły drugi pyk wyłączenie...

to taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak w fiatach, w dźwigniach pod kierownica pokrętła??

> nie widze roznicy w eksploatacji pomiędzy wyłącznikiem VW a wyłącznikami/pokretłami

Różnica jest mniej więcej taka, jak zmiana biegów drążkiem w konsoli środkowej a manetkami przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ile razy włączasz/wyłączasz swiatła w czasie jazdy??

> zapalam silnik, zapalam swiatła, jade, koniec zabawy.

> wydaje mi się ze sprawa wyłącznika to średnio rzeczowy argument

Zgadzam się. Oczywiście, że wygodniej je mieć pod ręką, ale nie jest to aż tak istotne. A przeciwmgielne to w ogóle mało potrzebny gadżet, fajnie jak można je włączać przy kierownicy, ale przez ostatnie trzy lata przednie włączyłem może 4 razy, tylne może raz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ile razy włączasz/wyłączasz swiatła w czasie jazdy??

> zapalam silnik, zapalam swiatła, jade, koniec zabawy.

> wydaje mi się ze sprawa wyłącznika to średnio rzeczowy argument, bo idąc dalej można powiedziez ze,

> sterowanie nawiewami sa w złym miejscu, radio w złym miejscu itd. itd. a z tych elem częściej

> korzystam niż z włacznika swiateł...

> we mgle p.mgielne zapalam raz (chociaż przyznam szczerze ze pomimo ze je mam uzyłem je może 1

> raz??) czyli jedno pykniecie wyjezdzam z mgły drugi pyk wyłączenie...

> to taki problem??

Absolutnie żaden. Fani Apple też twierdzą, że jak coś jest zrobione gorzej to jest niepotrzebne.

Fakt natomiast jest taki, że z punktu widzenia ergonomii światła włączane w manetce są lepsze od pokrętła na desce rozdzielczej, niezależnie od tego czy akurat Ty ich używasz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica jest mniej więcej taka, jak zmiana biegów drążkiem w konsoli środkowej a manetkami przy

> kierownicy.

Ale ciagle będę się upierał, ile razy zmieniasz biegi w ciągu drogi a ile razy zapalasz i gasisz swiatła (nie mylic ze zmiana swiateł)...

idąc dalej, dlaczego przy kierownicy brak sterowania nawiewami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt natomiast jest taki, że z punktu widzenia ergonomii światła włączane w manetce są lepsze od

> pokrętła na desce rozdzielczej, niezależnie od tego czy akurat Ty ich używasz czy nie.

Oczywiście. Zasadniczo im więcej rzeczy da się robić z kierownicy, tym lepiej. Ja odrywam ręce od kierownicy tylko jak muszę pogmerać w klimatyzacji (rzadko, ale jednak) no i przełączać ekrany komputera (to akurat częściej, żeby zobaczyć spalanie, średnią i takie tam i akurat przycisk od komputera jest w idiotycznym miejscu, bo na desce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutnie żaden. Fani Apple też twierdzą, że jak coś jest zrobione gorzej to jest niepotrzebne.

> Fakt natomiast jest taki, że z punktu widzenia ergonomii światła włączane w manetce są lepsze od

> pokrętła na desce rozdzielczej, niezależnie od tego czy akurat Ty ich używasz czy nie.

Musze się zgodzić, jak ktoś twierdzi inaczej nie ma racji, albo spiera się dla samego spierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Absolutnie żaden. Fani Apple też twierdzą, że jak coś jest zrobione gorzej to jest niepotrzebne.

> Fakt natomiast jest taki, że z punktu widzenia ergonomii światła włączane w manetce są lepsze od

> pokrętła na desce rozdzielczej, niezależnie od tego czy akurat Ty ich używasz czy nie.

z punktu widzenia ergonomii "wajcha" otwierania tylnej klapy i przedniej powinna być w zasiegu ręki, zazwyczaj sa albo koło siedzenie (okol. progu) albo pod deska, min dlatego aby utrudnić otwieranie ich w czasie jazdy, może ktoś miał podobny zamysł z włącznikiem swiateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seat daje duże upusty tylko trzeba się upomnieć.

> A czasem nie trzeba.

> Swego czasu Leona FR 2.0 TDI 170 KM + DSG + jakieś dodatki dawali poniżej 90 kzł.

> Gdzie tak samo wyposażony Golf czy Octavia to było grubo powyżej 110 kzł po upustach.

Swego czasu Seat nie chciał dawać w ogóle rabatów (2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ciagle będę się upierał, ile razy zmieniasz biegi w ciągu drogi a ile razy zapalasz i gasisz

> swiatła (nie mylic ze zmiana swiateł)...

To się upieraj ale to niemerytoryczne. To, że Ty czegoś używasz lub nie w żaden sposób nie wpływa na obiektywnie zmierzoną odległość od kierownicy do włącznika.

Wycieraczek niektórzy używają rzadziej niż świateł a jednak nie umieszcza się ich w odległym od kierownicy miejscu.

> idąc dalej, dlaczego przy kierownicy brak sterowania nawiewami??

Bo wymyślono automatyczne klimatyzacje to raz. A dwa, że nawiew jest elementem o mniejszym znaczeniu dla bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu. Wokół kierownicy umieszcza się elementy najistotniejsze. A światła, kierunkowskazy czy wycieraczki nimi niezaprzeczalnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z punktu widzenia ergonomii "wajcha" otwierania tylnej klapy i przedniej powinna być w zasiegu

> ręki, zazwyczaj sa albo koło siedzenie (okol. progu) albo pod deska, min dlatego aby utrudnić

> otwieranie ich w czasie jazdy, może ktoś miał podobny zamysł z włącznikiem swiateł

Wierzę, że VW postanowił utrudnić włączanie świateł podczas jazdy. To ma głęboki sens.

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wierzę, że VW postanowił utrudnić włączanie świateł podczas jazdy. To ma głęboki sens.

to hipotetycznie już pomijając znaczki na masce, ile razy w czasie jazdy włączasz i wyłączasz swiatła??

celowo podkreślam w czasie jazdy-bo ja nie pamiętam abym miał taka sytuacje...

powiem więcej używam go dwa razy w czasie przemieszczania się:

1) wkładam kluczyk, zapalam silnik, swiatła on i jazda

2) parkuje, gasze silnik, gasze swiatła.

koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście. Zasadniczo im więcej rzeczy da się robić z kierownicy, tym lepiej. Ja odrywam ręce od

> kierownicy tylko jak muszę pogmerać w klimatyzacji (rzadko, ale jednak) no i przełączać ekrany

> komputera (to akurat częściej, żeby zobaczyć spalanie, średnią i takie tam i akurat przycisk

> od komputera jest w idiotycznym miejscu, bo na desce).

O, to kolejny kwiatek, akurat rodem z Mitsubishi, żeby ekranik pokazywał jak najmniej jednocześnie zlosnik.gif

Ja ten guzik naciskam ze 20 w ciągu jednej dłuższej trasy sciana.gif

A najgorsze, że jest niepodświetlany hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oryginalne rozwiązanie jest jak najbardziej odpowiednie, praktycznie pod każdym względem. Ale

> montowanie chińskich, tandetnych świecidełek w pociętym zderzaku, albo co gorsza w

> przerobionych lampach tylko po to, żeby zaoszczędzić na wymianie żarówek po kilkanaście zł

> jest głupota, bo o względy estetyczne raczej nie chodzi. Jeszcze potrafię zrozumieć, jak

> wymiana żarówki podyktowana jest ściąganiem zderzaka, albo wykręcaniem aku

Ja tego też nie zrozumiem, bo u mnie jest akurat trudno wymienic żarówkę, ale wymiana w takim Carmanie kosztuje 20PLN (w cenie już żarówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się upieraj ale to niemerytoryczne. To, że Ty czegoś używasz lub nie w żaden sposób nie wpływa

> na obiektywnie zmierzoną odległość od kierownicy do włącznika.

ale wiesz ze przed jazda masz przygotować się do jazdy min. właczyc swiatła?? zlosnik.gif

> Wycieraczek niektórzy używają rzadziej niż świateł a jednak nie umieszcza się ich w odległym od

> kierownicy miejscu.

rozumiem ze właczaja i wyłaczaja swiatła w czasie jazdy??

> Bo wymyślono automatyczne klimatyzacje to raz. A dwa, że nawiew jest elementem o mniejszym

> znaczeniu dla bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu. Wokół kierownicy umieszcza się elementy

> najistotniejsze. A światła, kierunkowskazy czy wycieraczki nimi niezaprzeczalnie są.

zaparowane szyby nie wpływają na bezpieczeństwo -ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, to kolejny kwiatek, akurat rodem z Mitsubishi, żeby ekranik pokazywał jak najmniej jednocześnie

Kwiatek nie kwiatek, jest czytelny ok.gif Coś za coś.

> Ja ten guzik naciskam ze 20 w ciągu jednej dłuższej trasy

No dali ciała z tym no.gif

> A najgorsze, że jest niepodświetlany

Klasyka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak często włączasz klimatyzację a jak często kierunkowskaz?

swiatła kolego swiatła, cala batalia toczy się o włacznik swiateł który używam 2 razy

proponuje przeczytać całość

nawiasem mowiac kolejne normalne auto dla zwykłych przeciętnych ludzi, bez emocji, bez większych udziwnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to hipotetycznie już pomijając znaczki na masce, ile razy w czasie jazdy włączasz i wyłączasz

> swiatła??

> celowo podkreślam w czasie jazdy-bo ja nie pamiętam abym miał taka sytuacje...

Akurat mieszkam w okolicy gdzie często występują mgły, więc argument kulą w płot.

Ale to nie ma znaczenia. Światła są elementem wpływającym na bezpieczeństwo Twoje i pozostałych użytkowników drogi. Powinny więc być łatwo dostępne. Świateł drogowych (długich) jest jeszcze mniej okazji do użycia niż np. przeciwmgłowych a jednak nikomu nie strzeliło do głowy żeby z tego powodu umieścic je w trudno dostępnym miejscu.

> powiem więcej używam go dwa razy w czasie przemieszczania się:

> 1) wkładam kluczyk, zapalam silnik, swiatła on i jazda

> 2) parkuje, gasze silnik, gasze swiatła.

> koniec

A ja wcale nie dotykam świateł mijania bo mam automat. I co z tego? Gdybym potrzebował jednak ich dotknąć to mam je pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wiesz ze przed jazda masz przygotować się do jazdy min. właczyc swiatła??

A jak zapomnę to jestem skazany na poszukiwanie włącznika i ewentualny wypadek?

> rozumiem ze właczaja i wyłaczaja swiatła w czasie jazdy??

Przeciwmgłowe lub drogowe - owszem.

> zaparowane szyby nie wpływają na bezpieczeństwo -ok

Szyby Ci nie zaparują znienacka w ułamku sekundy. Warunki drogowe mogą się zmienić gwałtownie w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.