Skocz do zawartości

Niepotrzebne dodatki motoryzacyjne.....


Snowflake_

Rekomendowane odpowiedzi

> Raczej skręcając w prawo włącza się prawy..... i fakt - jest to głupie i niepotrzebne

> Ale tańsze niż skrętny reflektor:D

Według mnie w pewnych sytuacjach jest to bardzo fajny i potrzebny gadżet. Takie doświetlanie przy skrętach zwłaszcza w ciasnych miejscach, parkingach itp to pomocna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nikt nie podał "solarnych dachów".

> Na początku bajer, strasznie cieszy, a potem się jeździ z permanentnie zasłoniętym

Na razie jeżdżę o kilku m-cy z permanentnie odsłoniętym. Zasłaniałem jedynie jak zostawiałem na słońcu. Lepiej się czuje z odsłoniętym, jakby więcej przestrzeni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie jeżdżę o kilku m-cy z permanentnie odsłoniętym. Zasłaniałem jedynie jak zostawiałem na

> słońcu. Lepiej się czuje z odsłoniętym, jakby więcej przestrzeni

Wielu kierowców za niepotrzebny dodatek uważa dźwignię do włączania kierunkowskazów i w ogóle tego nie używa... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co komu halogeny ktore w momencie skrecania w prawo wylaczaja lewy halogen ? ze niby to fajne

> jest.... dla mnie to na sile wymyslona opcja, znacie jeszcze jakie niepotrzebne gadzety

> montowane w dzisiejszych wozach ?

A ja bardzo lubię w Lexusie jak mi jeden xenon zezuje jak skręcam - dzięki temu widzę gdzie jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to akurat jest całkiem sensowne - jak w motocyklu. Dziwne że to rozwiązanie z Tatry zostało

> zapomniane w motoryzacji na 70 lat...

Też mnie to zawsze dziwiło, w końcu pomysł z trzecim reflektorem był genialny. Ale ludzie niewiadomo czemu uważają że przód samochodu musi być jak twarz człowieka i centralny reflektor się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nikt nie podał "solarnych dachów".

> Na początku bajer, strasznie cieszy, a potem się jeździ z permanentnie zasłoniętym

Z tyłu mam zasłonięte, a z przodu odsłonięte. Czasami nawet otwieram... zlosnik.gif

Jakoś tak fajniej jasno jest w aucie...

Ale wadą jest to, że też jest chłodniej w zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik , koła

> a na serio moim zdaniem to niepotrzebny jest siln9ik TURBO DiESLA

> oraz wszytkie silniki benzynowe z gamy VW

hehe.gifok.gif

Ogólnie silniki diesla są OK, czasem nawet te z turbo. Mają swoje zastosowania w ciężarówkach, sprzęcie roliczym, w kolejnictwie. Natomiast są zupełnie niepotrzebne i bez sensu w autach osobowych hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co komu halogeny ktore w momencie skrecania w prawo wylaczaja lewy halogen ? ze niby to fajne

> jest.... dla mnie to na sile wymyslona opcja, znacie jeszcze jakie niepotrzebne gadzety

> montowane w dzisiejszych wozach ?

Doświetlanie zakrętów to akurat fajny ficzer podczas manewrowania w nocy. Widać nie umiałeś okazji korzystać i szydzisz zlosnik.gif

Mnie ogólnie trudno jest przywołać niepotrzebne gadżety w samochodzie. Może kontrola trakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daje, ale trzeba mocniej podkręcić...

To aż taka różnica jest? icon_eek.gif

> Szklany dach sprawia, że wnętrze szybciej się i nagrzewa w lato, i szybciej traci ciepło w zimę.

> W lato z nagrzanym nie ma problemu, bo równie szybko można schłodzić je po prostu otwierając dach

> (jak można)...

Ale latem to roleta rozwiązuje sprawę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od mocy silnika, przy 200KM+ , biorąc pod uwagę jakie sieroty jeżdżą czasami za kółkiem, to

> jednak przydatna sprawa, bo można sobie pedałem gazu zrobić kuku

W jaki sposób? W razie draki jest ESP, a TC w zasadzie niczego innego nie robi jak oszczędza opony i opóźnia start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od mocy silnika, przy 200KM+ , biorąc pod uwagę jakie sieroty jeżdżą czasami za kółkiem, to

> jednak przydatna sprawa, bo można sobie pedałem gazu zrobić kuku

I wszystkim wokół.

A najbardziej IMO uciążliwym dodatkiem w aucie jest ten okropny Start&Stop. A jak jeszcze nie można go na stałe wyłączyć to już poszedłbym i pomysłodawcę gołymi rękami udusił.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od mocy silnika, przy 200KM+ , biorąc pod uwagę jakie sieroty jeżdżą czasami za kółkiem, to

> jednak przydatna sprawa, bo można sobie pedałem gazu zrobić kuku

Przy 400 KM bez kontroli trakcji na mokrym praktycznie nie da się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To aż taka różnica jest?

Ano jest, bo masz tylko szkło, zamiast dachu i podsufitki (powietrze pomiędzy pełni też częściowo rolę izolacji termicznej)

> Ale latem to roleta rozwiązuje sprawę

Jak jest naprawdę ciepło i nie zapowiada się na deszcz, to zostawiam z uchylonym dachem (2-3cm)...

I nie nagrzewa się tak bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Częścią ESP jest TC.

Marek... za kogo ty mnie masz? Wiem. Dla mnie to niepotrzebna funkcjonalność. Gdyby nie paliła mi się brzydka żółta lampka na desce to jeździłbym z wyłączoną cały czas. Wiadomo, nie mam tysiąca koni z RWD, to też pewnie nie wiem jeszcze że jestem w błędzie, dlatego też od razu się poprawię. W normalnym FWD samochodzie TC jest według mnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marek... wiem. Dla mnie to niepotrzebna funkcjonalność. Gdyby nie paliła mi się brzydka żółta

> lampka na desce to jeździłbym z wyłączoną cały czas. Wiadomo, nie mam tysiąca koni z RWD, to

> też pewnie nie wiem jeszcze że jestem w błędzie, dlatego też od razu się poprawię. W normalnym

> FWD samochodzie TC jest według mnie zbędne.

U mnie TC potrafi zamigać nawet przy niecałych 100KM przy ruszaniu, i nawet nie musi być mokro... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie TC potrafi zamigać nawet przy niecałych 100KM przy ruszaniu, i nawet nie musi być mokro...

U mnie potrafi zamigać "trochę" później, niestety w większości sytuacji niepotrzebnie, bo nic oprócz zwiększonego zużycia bieżnika się nie dzieje. A przy słabej trakcji typu wyjeżdżanie z zasp i tak trzeba TC wyłączyć, bo tylko utrudnia huśtawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie potrafi zamigać trochę później, niestety w większości sytuacji niepotrzebnie, bo nic oprócz

> zwiększonego zużycia bieżnika się nie dzieje. A przy słabej trakcji typu wyjeżdżanie z zasp i

> tak trzeba TC wyłączyć, bo tylko utrudnia huśtawkę.

Jeśli dobrze pamiętam to koncern VW i Fiat realizują to w ciut inny sposób chyba... hmm.gif

U mnie szybciej klocki zjada... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie potrafi zamigać trochę później, niestety w większości sytuacji niepotrzebnie, bo nic oprócz

> zwiększonego zużycia bieżnika się nie dzieje. A przy słabej trakcji typu wyjeżdżanie z zasp i

> tak trzeba TC wyłączyć, bo tylko utrudnia huśtawkę.

W Lacetti (znów o Chevym ale muszę) jest niewyłączalne. Co byłoby problemem przy huśtawce, gdyby nie fakt, że pozwala na duży uślizg kół zanim interweniuje. Więc można się z zaspy wyhuśtać. Z drugiej strony ta możliwość poślizgu czyni system niemal zupełnie nieprzydatnym na mocno śliskich nawierzchniach.

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie jeżdżę o kilku m-cy z permanentnie odsłoniętym. Zasłaniałem jedynie jak zostawiałem na

> słońcu. Lepiej się czuje z odsłoniętym, jakby więcej przestrzeni

Ja miałem wcześnie 2 auta z szyberdachem, którego w zasadzie nie otwierałem bo szumi w trakcie jazdy. Teraz mam szklany nieotwierany.

Zaslaniam w lecie na postoju jak mi sie przypomni clown.gif

W aucie jest faktycznie jasniej i jakby wiecej miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem wcześnie 2 auta z szyberdachem, którego w zasadzie nie otwierałem bo szumi w trakcie

> jazdy. Teraz mam szklany nieotwierany.

> Zaslaniam w lecie na postoju jak mi sie przypomni

> W aucie jest faktycznie jasniej i jakby wiecej miejsca

Szumi nie szumi, ale IMO lepiej uchylić dach, niż opuszczać ciut szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze pamiętam to koncern VW i Fiat realizują to w ciut inny sposób chyba...

Może tak, może nie. U mnie potencjalnie powinienem z tego mieć większą korzyść niż ty (mam okolice 117KM na tonę, swoją drogą prawie idealnie równą połowę tego co ma Marek), ale niestety mam nie żadnej, wręcz przeciwnie.

> U mnie szybciej klocki zjada...

Ano zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szumi nie szumi, ale IMO lepiej uchylić dach, niż opuszczać ciut szyby...

Ok, prostuje, uzywalem latem do szybkiego przewietrzenia auta - otwarty albo uchylony szyber i klima. Czasem po miescie jezdzilem z uchylonym albo wrecz otwartym - ale w trasie powyzej 90 juz byl uciazliwy. Mowa o takim oldschoolowym

Civic-Top-View-with-Sunroof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do tych przeciwmgielnych jako doświetlenie zakrętów , mam swoje zdanie , ale nigdy nie miałem

> tego w aucie , więc mogę być w błędzie

> Aaaaa zbędny dodatek motoryzacyjny to DPF

Tu się nie zgadzam. Pozwala wyeliminować brzydkie czarne bąki przy przyspieszaniu oraz wjechać do Berlina. A to już dwie zalety.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii lusterek:

> podgrzewanie OK, składanie bzdet

Gdybyś każdorazowo musiał składać lusterka ręcznie po zaparkowaniu doceniłbyś elektrycznie skadane. Czysta wygoda. Kiedyś byłem tego zdania co Ty, po przeprowadzce do UK i zmianie auta doceniłem ten dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kwestii lusterek:

> Gdybyś każdorazowo musiał składać lusterka ręcznie po zaparkowaniu doceniłbyś elektrycznie skadane.

> Czysta wygoda. Kiedyś byłem tego zdania co Ty, po przeprowadzce do UK i zmianie auta doceniłem

> ten dodatek.

dlaczego musiał? IMO ma to sens jedynie w przypadku aut dużych tzn Ducato itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja muszę mieć popielniczkę żeby było gdzie wrzucać papierki.

dokładnie, popielniczka jest potrzebna , mam bravo dla niepalących i tam nie ma popiołki \ śmietniczki facepalm%5B1%5D.gif , i wszystkie papierki rzucam na dywanik pasażera , no bo co z nimi zrobię hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego musiał? IMO ma to sens jedynie w przypadku aut dużych tzn Ducato itp.

Lokalne warunki zweryfikowałyby szybko Twoje zdanie. Ulice są wąskie, widok aut z urwanym lusterkiem - osobowych - to norma, min kilka dziennie. Albo złożysz lusterko, albo masz bardzo duże szanse na niepotrzebny kłopot i wydatek. W pierwszym tygodniu po przyjeździe dostałem strzał w lusterko, na tyle szczęśliwie, że się złożyło a do wymiany był tylko wkład. W obecnym aucie utrata lusterka byłaby bardzo kosztowna.

Także taki gadżet uważam obecnie za bardzo przydatny i pożądany, choć muszę przyznać, że w PL bym sobie nim aż tak głowy nie zawracał. Ot niektóre dodatki zaczyna doceniać się z czasem lub w pewnych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...> podgrzewanie OK, składanie bzdet>...

Dla ciebie pewnie bzdet, ale np. dla mnie rewelacja. Mam garaż 6*3 m. Musi zmieścić się w nim auto i motocykl ( cruiser ). Każdorazowo przed wjechaniem do garażu trzeba złożyć lusterka, aby się zmieścić. Bardzo przydatna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...znacie jeszcze jakie niepotrzebne gadzety > montowane w dzisiejszych wozach ?

Na razie wkurza mnie jeden gadżet. Może nie tyle całe urządzenie, ale jego sterowanie. Chodzi o klimatyzację manualną. W pewnych okolicznościach ( m.in. duża wilgotność powietrza ) klima włącza się sama jako zabezpieczenie przed parowaniem przedniej szyby. Jak nie zwrócę na to uwagi zaraz po jej samoistnym włączeniu, to zauważę to w chwili, gdy dostanę zimnym powietrzem. Szkoda, że nie można tego wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co w dzień doświetlać drogę , lub po zmroku na oświetlonej drodze?:

> Jedyne miejsce gdzie to może być przydatne to ciemny parking nocą.

a ja to mam w aucie , i po zmroku sobie chwalę to doświetlanie (działa do 40km\h) , chociaż mógłbym w menu pokładowym to wyłączyć ;

BTW mam dzienne , więc w dzień nie działa doświetlanie

a wracając do tematu , zbędny gadżet w aucie to dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kwestii lusterek:

> Gdybyś każdorazowo musiał składać lusterka ręcznie po zaparkowaniu doceniłbyś elektrycznie skadane.

> Czysta wygoda. Kiedyś byłem tego zdania co Ty, po przeprowadzce do UK i zmianie auta doceniłem

> ten dodatek.

o to to zapomnialem o tym grinser006.gif to tez imo zbedne (dla mnie) rzadko bardzo rzadko mi sie zdaza zeby skladac lusterka smile.gif fajnie w zime pekaja w peugeotach jak poprzymarza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakie papierki? co Ty w aucie robisz? ja wsiadam, skupiam sie na jeżdzie i jade do przodu, a

> nie bede sie papierkami jakimis bawił

kwity z parkowania , kwity z orlenu , od czasu do czasu opakowania po żarciu z mcdonalda , chusteczki higieniczne , papierki po eukaliptusach\miętusach od których jestem uzależniony , i tak jeżdżę z syfem w nogach pasażer - ki skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwitków z kasy wogóle nie biorę, na stacjach zresztą są śmietniki, a w mc donaldzie jest niezdrowe żarcie zlosnik.gif i tez mają śmietniki zlosnik.gif

co do zbędnych gadżetów- radio 2 din z dvd

dzisiaj widziałem pajaca- stał obok mnie na światłach i sobie film oglądał. oczywiście zielonego nie zauważył i jak go wreszcie obtrąbili, to przejechał skrzyżowanie na czerwonym sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.